Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 20:42   #261
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je, po mome mišljenju, pogrešno i u zbroju će vam ispasti "skuplje" - ali, vaša odluka, vaše okolnosti, vaši razlozi .
Ne kužim Kako misliš, skuplje?

Mislila sam u smislu, da nećemo sad dizati neku ogromnu dreku oko svvega jer smo se mirno dogovorili, obavijestili bismo najbliže ne odmah sad kad smo došli do odluke nego kad pokrenemo sporazumni.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:36   #262
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Ne kužim Kako misliš, skuplje?
U smislu "plaćanja cijene" reakcije rodbine i okoline.

Ali, govorim općenito - glupo bi bilo da krenem nagađati što i kako u situaciji o kojoj ne znam ništa .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:09   #263
molim pomoć oko sporazumnog razvoda

Evo sam pročitala predložak sporazumnog razvoda što ga je Lord Bayron poslao za vjevericu 34. Predložak mi u svemu odgovara samo mi nije jasan redoslijed tj gdje da se prvo javimo u općinu ili na sud ? Trebaju li u slučaju sporazumnog razvoda i dijeca odgovarati na kakva pitanja? Koliko traje sporazuni razvod ukoliko su oba partnera suglasno donijela sve odluke? Moraju li papiri tj vjenčani list i rodni listovi biti novi ili mogu biti prije izvađeni? Moramo li uzimati odvjetnika?

Hvala
bipsićmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 00:12   #264
Quote:
bipsićmama kaže: Pogledaj post
gdje da se prvo javimo u općinu ili na sud ?
Ne znam što podrazumijevaš pod "općinom" - općina nema ništa s tim Ako misliš na CZSS, njih obavještava sud pa te oni pozovu.

Zahtjev za sporazumni odneseš na sud.
Quote:
Trebaju li u slučaju sporazumnog razvoda i dijeca odgovarati na kakva pitanja?
Ako ste se (razumno, ne samo sporazumno ) dogovorili oko toga s kim djeca ostaju i koliko će ih drugi roditelj viđati, i ako oboje na CZSS-u kažete da biste djecu htjeli poštedjeti toga, nema razloga da gnjave djecu.
Quote:
Koliko traje sporazuni razvod ukoliko su oba partnera suglasno donijela sve odluke?
Ovisi od grada do grada.
Quote:
Moraju li papiri tj vjenčani list i rodni listovi biti novi ili mogu biti prije izvađeni?
Ako se ne varam, ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.
Quote:
Moramo li uzimati odvjetnika?
Ne.

Hvala[/QUOTE]
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:52   #265
HVALA LORD BAYRON

Hvala, vam na brzom odgovoru, stvarno ste pomogli . Zista se oboje nadamo da smo napravili sve što se može da dijeca što manje pretrpe.
bipsićmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:25   #266
Ovako ljudi moji: od prvog muza s kojim imam djecu isla sam na sporazumni, sve je bilo gotovo u par mjeseci, jeftino, 200 kn troskovi, odvjetnika mozes i ne moras imati i sve je ok. Onda sam se ponovo udala, ovoga sam obozavala i jedno jutro covjek veli hoce razvod?! Ja u soku, tek je predao tuzbu, al sad sam tako povrijedena da mu ne zelim ni u cemu izaci u susret. Ne zelim sporazumni. Neka tuzi. Meni je svejedno koliko ce trajati, nemamo zajednicke djece ni imovine ali ipak necu sporazumni i to je neki moj inat. Tko placa troskove ako je podnijeta tuzba? Brak nije trajao dugo.
sken is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:32   #267
Quote:
sken kaže: Pogledaj post
Ovako ljudi moji: od prvog muza s kojim imam djecu isla sam na sporazumni, sve je bilo gotovo u par mjeseci, jeftino, 200 kn troskovi, odvjetnika mozes i ne moras imati i sve je ok. Onda sam se ponovo udala, ovoga sam obozavala i jedno jutro covjek veli hoce razvod?! Ja u soku, tek je predao tuzbu, al sad sam tako povrijedena da mu ne zelim ni u cemu izaci u susret. Ne zelim sporazumni. Neka tuzi. Meni je svejedno koliko ce trajati, nemamo zajednicke djece ni imovine ali ipak necu sporazumni i to je neki moj inat. Tko placa troskove ako je podnijeta tuzba? Brak nije trajao dugo.
Ma, bravo
Otežaj mu, zagorčaj mu život, nije đubre bolje ni zaslužilo, možda se i predomisli i vrati ti se, pa ćeš imat materijala za prcanje do kraja svemira, a ako ti se i ne vrati, barem ćeš lijepo i ponosno iz toga išetat nakon par godina međusobnog pljuvanja i ocrnjivanja pred sudom.
Šteta što nemate zajedničke djece, tu bi tek bilo materijala za ucjene i jebanja svih vrsta i oblika
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 14:40   #268
Quote:
sken kaže: Pogledaj post
Ovako ljudi moji: od prvog muza s kojim imam djecu isla sam na sporazumni, sve je bilo gotovo u par mjeseci, jeftino, 200 kn troskovi, odvjetnika mozes i ne moras imati i sve je ok. Onda sam se ponovo udala, ovoga sam obozavala i jedno jutro covjek veli hoce razvod?! Ja u soku, tek je predao tuzbu, al sad sam tako povrijedena da mu ne zelim ni u cemu izaci u susret. Ne zelim sporazumni. Neka tuzi. Meni je svejedno koliko ce trajati, nemamo zajednicke djece ni imovine ali ipak necu sporazumni i to je neki moj inat. Tko placa troskove ako je podnijeta tuzba? Brak nije trajao dugo.
Sva sreća da ga obožavaš, što bi tek bilo da ga , kojim slučajem ne obožavaš.
Joj, što volim ljubav i ove što vole.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:46   #269
Pitanje; znam da muškarac ne može podnijeti tužbu za razvod braka ako je žena trudna tj. dok dijete ne napuni 1g života, ali što u suprotnom, ako žena sazna da je trudna ali ipak želi razvod?

2. Što u takvom slučaju s alimentacijom?

3. Pretpostavimo da imaju još djece i osoba je trudna i želi razvod, koji ne može biti sporazumni već ona mora tužiti?
Kako onda teče proces? Hvala.
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 22:18   #270
tužba za razvod braka

Ljudi molim Vas pomagajte, želim podnijet tužbu za razvod braka pošto se sa mužem nemogu dogovorit oko ničega. Imamo malodobno dijete. Kako treba izgledat ta tužba i koji dokumenti mi sve trebaju? Jeli se to nosi na općinski ili koji sud??? Jeli mi treba odvjetnik i koliko se plaća cjeli taj spor? Pišite sve šta znate po tom pitanju, hvala
Brigitte-Bardot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 08:16   #271
Quote:
Brigitte-Bardot kaže: Pogledaj post
Ljudi molim Vas pomagajte, želim podnijet tužbu za razvod braka pošto se sa mužem nemogu dogovorit oko ničega. Imamo malodobno dijete. Kako treba izgledat ta tužba i koji dokumenti mi sve trebaju? Jeli se to nosi na općinski ili koji sud??? Jeli mi treba odvjetnik i koliko se plaća cjeli taj spor? Pišite sve šta znate po tom pitanju, hvala
U većini gradova imaš udruge koje nude besplatnu pravnu pomoć . Možeš otići do njih da ti napišu žalbu ili pogledati negdje na netu kako to izgleda , mislim da i ovdje ima par primjera .

Uz tužbu trebaju ti originali rodnog lista za dijete i vjenčanog lista , naravno ne stariji od 6 mjeseci .

Ako si zaposlena tužitelj plaća iznosod 200 kuna , ako ne radiš u tužbi možeš zamoliti da te oslobode plaćanja troškova .

A to je li ti potreban odvjetnik trebaš sama prosuditi .
na pola puta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 15:29   #272
Quote:
na pola puta kaže: Pogledaj post
U većini gradova imaš udruge koje nude besplatnu pravnu pomoć . Možeš otići do njih da ti napišu žalbu ili pogledati negdje na netu kako to izgleda , mislim da i ovdje ima par primjera .

Uz tužbu trebaju ti originali rodnog lista za dijete i vjenčanog lista , naravno ne stariji od 6 mjeseci .

Ako si zaposlena tužitelj plaća iznosod 200 kuna , ako ne radiš u tužbi možeš zamoliti da te oslobode plaćanja troškova .

A to je li ti potreban odvjetnik trebaš sama prosuditi .
Raspitala sam se malo i rečeno mi je da prvo moram otić u centar za socijalnu skrb i tamo iznijeti svoju situaciju pa da će me oni dalje savjetovat i ponudit mi besplatnu pravnu pomoć. Ja pošto neradim mogu biti oslobođena plaćanja troškova, ajde bar nešto Probat ću još jednom razgovarat s mužem pa da se dogovorimo oko sporazumnog ili mu jednostavno samo dat sporazumni ugovor (vidila sam na netu da postoji neki primjer toga) i pitat jeli pristaje na takve uvjete i to je to.
Brigitte-Bardot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 09:24   #273
Pomoć

Ukratko ću izložiti svoj problem

Supruga je posvojena od strane "njenih" roditelja, činjenicu o posvajanju je saznala tek pri vađenju potvrda od strane službenice u općini kada je vadila papire za stupanje u brak.

Od smrti oca klasična priča o Pepeljugi, mada nije i prije bilo drugačije (u stanu vrijednosti skoro pola milijuna eura nije imala svoju sobu nego spavala na kauču u dnevnoj sobi), nezavršena srednja (mama ju je ispisala?) dok biološka kćer ima diplomu prestižnog sveučilišta.
Uz sve te različite uvjete u odnosu na sestru koja je biološki potomak nevjerojatno privržena majci i sestri.

Kad smo se počeli viđati u roku od 2 mjeseca izbačena je iz stana jer nisam bio po volji, naime ja sam iz "proletarijata", a na ostavinskoj i seka i ona su kod odvjetnika prije toga sve prepisali od nasljedstva na mamu.

Uspio sam s vremenom je emocionalno stabilizirati s povremenim "epizodama".
Uspio sam sa svojim primanjima uzdići se iznad stanovanja u podrumskom stanu i podstanarstva tako da trenutno pripadamo srednjoj klasi sa samo stambenim kreditom i dobrim autom uz dvoje prekrasne djece.

Ožiljci na njenoj psihi su golemi, ali uvijek sam to uspio primiriti strpljenjem i razumijevanjem.

Nažalost da bih omogućio životni standard pošto ona ne radi (odnosno službeno radi pola radnog vremena u firmi njenih rođaka pa ima minimalna primanja od firme i hzzo) moram prihvačati terenski rad koji u posljednjih 6 godina me ukupno odveo od kuće skoro u razdoblju 2 godine konstantno bez posjeta doma.

U zadnjoj toj prilici desilo se da je imala veći iznos neobjašnjivih troškova koje je pokrila dnevnicama koje sam skupljao da riješim glavnicu kredita za vozilo i adataciju stana (ukratko bilo je u tolikom iznosu da sam od adaptacije odustao) i što je još gore zadnjih mjeseci sam shvatio da je ona opet u "izrazito dobrim" odnosima sa mamom i sekom. I prije su se viđale i ja sam bio pristojan, ali ovo je sasvim novi nivo za mene.

Ukratko u ponedjeljak je odlučila da me više ne voli i danas mi porukom šalje da predaje papire za razvod.

Ja sam skroz zatečen ovih dana, a inače njoj za vađenje potvrda obično treba tjedan do dva pa nemam druge nego zaključiti da je izmanipulirana (njena sestra ima 3 braka iza sebe i ni jedan radni dan radnog staža u svojoj 40. i nekoj).

Nije mi ni do novaca, ali da djecu stavim pod utjecaj takve obitelji, djeca od sestre nemaju kontakata sa svojim očevima osim minimalnog jer imaju novaca za najbolje odvjetnike ( dobri su dobri, najbolji poznaju suce tako to funkcionira nažalost kod nas).

Znam bio sam glup, previše sam popuštao, žmirio sam na simptome koji pokazuju da se udaljava od mene, ali trudio sam se da bude zadovoljna koliko god je to u mojoj moći, ali nisam sposoban financijski pratiti kako žive njema mama i seka (primjer. odlazak na kavu u Opatiju).

Ljudi pomognite, što da radim !

Dodatak:
Zbog njenih promjena raspoloženja, depresije i ostalog predlagao sam da idemo barem kod savjetnika godinama i svaki puta sam doživio još gore ponašanje i prezir jer je svi pokušavamo napraviti ludom.
Zbog psihotesta odbija i odlazak na polaganje vozačkog, naime platio sam joj ga dok smo još hodali, ali je odustala kad je njena mama rekla da ona nije za to i to pred njom.
Ja sam poludio na to i na kraju sam se ja morao ispričavati jer sam poludio jer me supruga natjerala.
Taj puta je izašla na liječnički i prošla uz 3 godine ograničenja, ali nakon 2 ili 3 pada na teoriji je skroz odustala.

Zadnje uređivanje FU T : 23.01.2014. at 09:30.
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 00:53   #274
Pozdrav, imam pitanje: mora li se ići na postupak mirenja ako je razvod sporazuman i bez djece te koliko takav razvod prosječno traje (sa i bez mirenja)?
Hvala
azrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 01:14   #275
Dali može netko staviti kako bi trebao izgledati primjer Zahtjeva za dodjelu skrbništva?Radi se o vanbračnoj zajednici i moram na sud podnijeti PRIJEDLOG ZA POVJERAVANJE DJETETA NA BRIGU ili tako nešto?Molim pomoć!!!!Hvala
marinak31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 16:30   #276
Poštovanje članovima.Dali mi netko može pomoći tako da mi da ili uputi gdje ima predložak za Tužbu za rastavu braka u RH.
U CZSR sam dobila letak koji kaže koji je postupak jer su i djeca tu,13 i 15g.Piše da tužba ide na Općinski sud te papiri za djecu itd.Mene zanima što mora sve biti navedeno u tužbi?Piše li se vlastoručno ili računalom?
Uz to je navedeno da se CZSR prilaže i Rješenje suda o izboru posredovatelja.Pa mo nije jasno jel ide prvo predaja Tužbe sudu ili CZSR?

Zadnje uređivanje BlueStorm : 01.02.2014. at 16:37.
BlueStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 18:28   #277
Pozdrav. Zanima me slijedece kad potpisemo sporazumni (onaj koji je bio kao primjer lord-a), kada se ide na raspodjelu imovine, odnosno da li postoji nekakv primjer ugovora o raspodjeli imovine, isplate etc. Hvala
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 23:30   #278
Ako brak traje 3 mjeseca ako se nema djece ni zajednicke imovine ima li postupak mirenja?
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 00:24   #279
Niko ne zna?
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:40   #280
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Niko ne zna?
Nema potrebe jer nemate djece.

Inače, imovina se ne rješava brakorazvodnom parnicom, nego odvojenom tužbom.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.