Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2009., 09:23   #101
Quote:
nurko kaže: Pogledaj post
hej,molim te pomoć.poludit ću od brige. 9 tj.sam trudna,u 6 tj. imala izljev krvi i završila u bolnici na 11 dana.ultrazvukom utrvrđen hematom 2,4x1,1.u bolnici lagano krvarenje uz strogo mirovanje dabrostone i normabele 3x1 dnevno. nakon što dva dana nisam krvarila pustili me doma uz istu terapiju.drugi dan doma opet krvarenje,ali vidljivo stare krvi.krvarenje ne prestaje,a ultrazvuk je tek za tjedan dana. stvarno mirujem,jedino sam smanjila normabele kad sam pročitala nuspojave. kukovi me stravično bole i noge mi trnu,je li to od ležanja ili je za brigu.ne bi li krvarenje trebalo stati već?

ja sam isto tako imala, samo mozda nisam svaki dan krvarila bas, ali bilo je tih izljeva, miruj strogo i nista ne dizati, ne se sagibati, pogotovo ne podizati s poda vise od 2 kile, ja cak niti ne sjedim.....kod nekih se hematom resorbira u tijelu a kod nekih izlazi van,
ono sto ti mizes uciniti je da mirujes, i vjeruj mi, znam kako ti je, i ja sam doma cijeli dan sama,ne smijem nista raditi i samo mislim o tome......nadam se dace proci uskoro:-)))jer dolazi proljece i ljeto i valjda cu se smjeti malo kasnije i setati i udisati svjezeg zraka
pozdrav
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 09:54   #102
Quote:
nikkay kaže: Pogledaj post
e
i nije istina da mirovanje ne pomaze jer zasto onda sve koje miruju, prestanu krvariti????
to nije dokazano, ne znaš ti da li bi prestala krvariti da nisi mirovala , uglavnom vani rijetko za koji hematom se preporuča mirovanje
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 12:52   #103
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
to nije dokazano, ne znaš ti da li bi prestala krvariti da nisi mirovala , uglavnom vani rijetko za koji hematom se preporuča mirovanje
mozda nije dokazano, ali uz hematom cesto idu i kontrakcije maternice i to je zapravo najveci razlog zasto mirovati
znam samo da kad nisam mirovala da mi se hematom povecao duplo....

moje je misljenje da sprijeciti nego lijeciti, eto....
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 12:53   #104
mislila sam bolje sprijeciti nego lijeciti:-))
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 13:10   #105
imala sam poveći, nezgodno smješten i krvarila do 20og tj uz mirovanje, tak da i ja ne pričam napamet
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 15:04   #106
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
imala sam poveći, nezgodno smješten i krvarila do 20og tj uz mirovanje, tak da i ja ne pričam napamet
mozda sam se krivo izrazila, nisam mislila da mirovanjem se sprecava krvarenje, jer kao smo rekle, neki se hematomi prazne van, a neki unutra ( da se tako izrazim ), vec da se mirovanjem sprecava njegov rast i sigurno bi kretanje djelovalo negativnije nego mirovanje....

ma necemo se prepirati oko toga

a u kojem si ti tjednu sada?
nije meni mirovanje jos najgore od svega, jer imam jos dodatnih briga u trudnoci koji su mi jos gori od tog hematoma....ah....
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:19   #107
ja sam gotova, , moj bebo je od 12.1. sa mnom, upravo pajki





inače hematom i nastaje uslijed krvarenja, a onda kad nastane ili se apsorbira (ovo što kažeš- unutra) ili iskrvari van- što je malo stravičnije jer krv u trudnoći nikako nije nešto ugodno iako znaš da je hematom u pitanju
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:37   #108
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ja sam gotova, , moj bebo je od 12.1. sa mnom, upravo pajki





inače hematom i nastaje uslijed krvarenja, a onda kad nastane ili se apsorbira (ovo što kažeš- unutra) ili iskrvari van- što je malo stravičnije jer krv u trudnoći nikako nije nešto ugodno iako znaš da je hematom u pitanju

a neznam, izgleda da su ti hematomi fakat ucestali, prije trudnoce nisam niti znala za takvo sto...

cestitamti sa zakasnjenjem

inace, jesi morala mirovati cijelo vrijeme trudnoce, i jel ti se hematom povukao s vremenom pa da si mogla normalno provesti barem dio trudnoce?
mene ubija pomisao da cu morati mirovati cijelo ljeto....ali ak ce biti potrebno, a sta se moze
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:52   #109
mirovala sam do negdje 13 tj tako da sam samo kuhala ručak i malo se gibala, onda sam prestala mirovati, al mi je oko 15tj prokrvario van- bebo ga je stisnuo, pa je curio još do 20og tj, nakon toga sve normalno do 30og tj, pa sam onda opet morala mirovati jer sam jako nisko nosila
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 17:35   #110
evo da se i ja uključim...meni je druga trudnoca...jucer sam bila na prvom pregledu i ispalo je da sam 11 tjedana trudna.Razlog zbog kojeg sam ja tako dugo cekala na pregled jer sam imala "kao" menstruaciju od 8.2 do 20.2 a to je u biti bilo nekakvo cudno krvarenje skroz lagano i tako punih 12 dana.Na ultrazvuku je dr(privatnik) vidio poveci hematom(jos uvijek manji od bebe) ali mi nije rekao gdje je smjesten nego me uputio kod moje socijalne ginekologice kod koje idem za 3 dana.Napisao mi je i mirovanje i dabroston.Nije mi objasnio sta to mirovanje tocno znaci pa se ja lagano setkam i obavljam kucanske poslove a u pon.cu ic radit(inace na poslu ne sjedim ali cu sad ipak to radit preventive radi barem dok ne vidim sta ce mi moja ginekologica rec).Dakle to krvarenje u 2 mj.me dobrano zeznulo jer je doslo na datum kad mi je trebala doci menstruacija a najvjerojatnije je bilo posljedica hematoma zato sam tako i zakasnila na pregled.Moram reci da sam i sa prvim djetetom imala isto krvarenje ali dr.mi nije spominjao nikakav hematom i jedino sta mi je rekao da se ne naprezem previse a ja sam se setala,kupala,obavljala kucanske poslove itd.jedino sta se nisam vozila nigdje dulje.
Vidim da neke zene strogo miruju a neke pak rade sve i svasta dakle pravila bas i nema imam svakakvih iskustava...
ivas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:04   #111
Quote:
ivas kaže: Pogledaj post
evo da se i ja uključim...meni je druga trudnoca...jucer sam bila na prvom pregledu i ispalo je da sam 11 tjedana trudna.Razlog zbog kojeg sam ja tako dugo cekala na pregled jer sam imala "kao" menstruaciju od 8.2 do 20.2 a to je u biti bilo nekakvo cudno krvarenje skroz lagano i tako punih 12 dana.Na ultrazvuku je dr(privatnik) vidio poveci hematom(jos uvijek manji od bebe) ali mi nije rekao gdje je smjesten nego me uputio kod moje socijalne ginekologice kod koje idem za 3 dana.Napisao mi je i mirovanje i dabroston.Nije mi objasnio sta to mirovanje tocno znaci pa se ja lagano setkam i obavljam kucanske poslove a u pon.cu ic radit(inace na poslu ne sjedim ali cu sad ipak to radit preventive radi barem dok ne vidim sta ce mi moja ginekologica rec).Dakle to krvarenje u 2 mj.me dobrano zeznulo jer je doslo na datum kad mi je trebala doci menstruacija a najvjerojatnije je bilo posljedica hematoma zato sam tako i zakasnila na pregled.Moram reci da sam i sa prvim djetetom imala isto krvarenje ali dr.mi nije spominjao nikakav hematom i jedino sta mi je rekao da se ne naprezem previse a ja sam se setala,kupala,obavljala kucanske poslove itd.jedino sta se nisam vozila nigdje dulje.
Vidim da neke zene strogo miruju a neke pak rade sve i svasta dakle pravila bas i nema imam svakakvih iskustava...

sorry draga ali ja koliko znam hematom je razloga za bolovanje.. zašto radiš???
odi na bolovanje i čuvaj trudnoću.. imaš i indikaciju.. ne igraj se sa tim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 09:27   #112
Rekao mi je dr.da ce mi moja ginekologica dati bolovanje ako ona smatra da je potrebno,dakle sve mislim da taj hematom nije na nekom opasnom mjestu kako vidim i kod nekih drugih na ovom forumu...dok nisam znala da imam hematom i da sam uopce trudna dizala sam svasta i radila svasta,zapravo prije 3 dana sam jako tesko dizala i sve je na srecu proslo ok...ne mislim to ponavljati ali se nadam da bas necu morati striktno lezati.Moj posao je takav da radim malo(vremenski) i mogu si organizirati posao tako da sjedim cijelo vrijeme...
ivas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 09:41   #113
iva..ja sam samo rekla na što imaš pravo jer imaš hematom..

nema opasnih i bezopasnih hematoma.. u trudnoći su svi opasni... i sa njima se ne zeza...

a ti radi kako ti misliš da je najbolje za tebe i tvoje dijete
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 10:18   #114
ja sam čitavu trudnoću vodila u bolnici..

hematom iste te veličine mi je dijagnosticiran pri prvom uzv sa 7 tj. trudnoće i doktor me je iste sekunde poslao doma na mirovanje i otvorio komplikacije u trudnoći..
i dobivala sam terapiju utrogestana
takodjer mi je rekao da ga shvatim ozbiljno i da lezim i mirujem..

jako je to opasno i nije se za igrati s time !
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:21   #115
ja sam imala ogromnu cistu koja se malo šetala oko bebe..naravno da su me isprepadali,govorili o operaciji....al na kraju sam uz miraovanje izdržala sve,i 2 mj poslje poroda moralaa na operaciu.tam su mi izvadili i cistu i jajnik...
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:50   #116
Quote:
ivas kaže: Pogledaj post
Rekao mi je dr.da ce mi moja ginekologica dati bolovanje ako ona smatra da je potrebno,dakle sve mislim da taj hematom nije na nekom opasnom mjestu kako vidim i kod nekih drugih na ovom forumu...dok nisam znala da imam hematom i da sam uopce trudna dizala sam svasta i radila svasta,zapravo prije 3 dana sam jako tesko dizala i sve je na srecu proslo ok...ne mislim to ponavljati ali se nadam da bas necu morati striktno lezati.Moj posao je takav da radim malo(vremenski) i mogu si organizirati posao tako da sjedim cijelo vrijeme...
joj vjeruj mi i ja sam dizala i nosala stvari s trznice i ducana, vjerojatno mi se i zato povecao. boljeti uzmi bolovanje i miruj, jer navodno nije dobro niti sjediti...
a istina neki kaz da se ne treba mirovati, neki kazu da je obavezno, iako se po literaturi zna da treba mirovati...
radije ti miruj dok ti se ne povuce hematom...
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 11:14   #117
vidjeti cu za dva dana sta ce mi gin.rec za sada se sparam koliko mogu...sjedim,lezim...a mislim da svaki gin.ima svoje misljenje kao i mi pa je moguce ako odem kod drugog da ce mi nesto peto reci...vidjet cemo....
ivas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 11:47   #118
evo bila sam kod gin.i ona ne vidi nikakav hematom,rekla mi je da mogu normalno raditi koliko hocu s tim da se normalno sparam od tezih poslova koji nisu preporucljivi iovako u trudnoci.Tako da je ispalo sve ok
ivas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:55   #119
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
mirovala sam do negdje 13 tj tako da sam samo kuhala ručak i malo se gibala, onda sam prestala mirovati, al mi je oko 15tj prokrvario van- bebo ga je stisnuo, pa je curio još do 20og tj, nakon toga sve normalno do 30og tj, pa sam onda opet morala mirovati jer sam jako nisko nosila
Tatsha zahvaljujući tebi sada sam mirnija krvarim zbog hematoma od 11 tjedna, a sad sam u 13+3. Mučilo me zašto ne prestaje unatoč mirovanju pa sam vrtila razne filmove u glavi. ima još nešto što mi smeta - ginekološki pregled - nakon njega još viš krvari
lelamartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 07:50   #120
Quote:
lelamartina kaže: Pogledaj post
Tatsha zahvaljujući tebi sada sam mirnija krvarim zbog hematoma od 11 tjedna, a sad sam u 13+3. Mučilo me zašto ne prestaje unatoč mirovanju pa sam vrtila razne filmove u glavi. ima još nešto što mi smeta - ginekološki pregled - nakon njega još viš krvari
samo polako i ne daj da te dr. prćka ako krvariš nakon, reci mu/joj

hematom najčešće nestaje do 20og tj krvarenjem ili apsorpcijom, a ako je blizu bebe, čim ona počne intenzivnije rasti, pritišće ga, pa on krvari van, tako je i moj pukao oko 15g tjedna i par tj polako curio dok nije otišla sva krv

najvažnije je da je stara krv i da nema bolova- grčeva, kontrakcija
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.