Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 23:28   #101
Quote:
squaw. kaže: Pogledaj post
ucila sam talijanski 8 godina i stavrno ga znam dobro pričati. bila sam i na natjecanju blabla. al meni je taj jezik zako GADAN. još kad oni odvratni talijani pričaju niš ne kužiš.

malo si kontradiktorna!zaista ne mogu povezati kako mozes 'stvarno dobro pricati talijanski'(sto bi i trebala nakon 8god ucenja)a pritom 'nis ne kuziti',jer talijani su,u usporedbi s francuzima ili nijemcima,bas jednostavni za razumijeti.ako naravno,znas jezik,ili ne pricas bas s nekim starijim sicilijancem koji ne zna nego svoj dijalekt.
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 20:50   #102
Zivcira me ona reklama za sladoled Macho. Ona bivsa missica Rupena govori talijanski kao da ni dana u Italiji provela nije, ono izgovara totalno kao hrvatski, ne postuje talijansku intonaciju, ni doppie, ni otvorene ni zatvorene vokale.
To moze biti talijanski samo Hrvatima, ima bas l'accento slavo, sto bi Talijani rekli.
Bas ima gadan naglasak, ni F od fiorentina.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 13:39   #103
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Zivcira me ona reklama za sladoled Macho. Ona bivsa missica Rupena govori talijanski kao da ni dana u Italiji provela nije, ono izgovara totalno kao hrvatski, ne postuje talijansku intonaciju, ni doppie, ni otvorene ni zatvorene vokale.
To moze biti talijanski samo Hrvatima, ima bas l'accento slavo, sto bi Talijani rekli.
Bas ima gadan naglasak, ni F od fiorentina.
Da, odvratna je. Talijani sigurno ne izgovaraju Macho onim tvrdim vlaškim ch. Najodvratniji je način na koji izgovara riječ imbranati. Što je najtragičnije, ona je voditeljica na nekoj talijanskoj televiziji.
lupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:47   #104
Quote:
lupa kaže: Pogledaj post
Da, odvratna je. Talijani sigurno ne izgovaraju Macho onim tvrdim vlaškim ch. Najodvratniji je način na koji izgovara riječ imbranati. Što je najtragičnije, ona je voditeljica na nekoj talijanskoj televiziji.

ma nije ona voditeljica,to nasi mediji tak prezentiraju,nebi talijani nekog takvog nikad za voditeljicu angazirali,ona je velina,jedna od onih cura koje se u tim tv shows setaju okolo u minicima i glavni i jedini zadatak im je biti lijepe i nasmijesene!
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:31   #105
tko mi moze preko PN prevest recenicu s tailianskog?
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:33   #106
A propos Rupene i reklame za Macho, osim njezinog katastrofalnog izgovora loš je i tekst...uopće nije u duhu jezika. Pogotovo ona "la vera attrazione viene da dentro"..
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:36   #107
salve!
Zna li netko kako se čita talijansko prezime Sciaccaluga? hvala unaprijed
Barbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 10:28   #108
Quote:
Barbra kaže: Pogledaj post
salve!
Zna li netko kako se čita talijansko prezime Sciaccaluga? hvala unaprijed
Šakaluga
lupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:45   #109
Quote:
lupa kaže: Pogledaj post
Šakaluga
grazie
Barbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 21:21   #110
Quote:
Barbra kaže: Pogledaj post
grazie
Prego!
lupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 18:39   #111
Quote:
lupa kaže: Pogledaj post
Učiš engleski, njemački i francuski? Turistička škola? Ja sam u jezičnoj gimnaziji, ali mi možemo učiti samo engleski i još jedan, izabrala sam francuski. Zapravo, možemo uzeti i treći jezik, ali nije bilo dovoljno zainteresiranih pa ništa od toga. Talijanski učim već četiri godine, u školi za strane jezike i vjerojatno ću ga studitati, vjerojatno u kombinaciji s francuskim. Da, imaš šanse upasti jednako kao i oni koji su ga učili u srednjoj ako dobro napišeš prijemni, državnu maturu ili što već. Eto, nadam se da ćeš nastaviti učiti talijanski jer je zbilja prekrasan... naravno, Talijani su još bolji.
bila sam na moru, pa zato tek sad odgovaram....
nama su obavezna tri strana jezika.... a da se pohvalim, vec ga malo bolje znam....
aa i znam da su talijani super....
NAJBOLJI SU!!!!
...:::tina:::.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 22:22   #112
ma talijanski je najljepši jezik na svijetu,uz španjolski naravno ucila sam ga 9 godina i sad cu biti 2. godina studija.savršen jezik
**Lorna** is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 10:52   #113
Quote:
**Lorna** kaže: Pogledaj post
ma talijanski je najljepši jezik na svijetu,uz španjolski naravno ucila sam ga 9 godina i sad cu biti 2. godina studija.savršen jezik
Gdje studiraš talijanski? Pitam jer sam još u srednjoj školi i htjela bih ga jednog dana studirati u Splitu u kombinaciji s engleskim ili francuskim (naravno, ako se francuski uopće otvori u Splitu).
lupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:47   #114
Quote:
lupa kaže: Pogledaj post
Gdje studiraš talijanski? Pitam jer sam još u srednjoj školi i htjela bih ga jednog dana studirati u Splitu u kombinaciji s engleskim ili francuskim (naravno, ako se francuski uopće otvori u Splitu).
ja u Zg, a sad mi je jedna prija upisala talijanski na ff-u u St
**Lorna** is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 21:16   #115
Kakav je studij Talijanistike u St? SA mnom je ove godine na državnom bila jedna cura koja je tamo završila i radi u školi i pala je...znanje joj je katastrofalno, imala je futur za obradit a u pripremi nije stavila nijedan accento na glagolskim oblicima
Znam da je to individualno, da ona nije mjerilo kvalitete faksa...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 10:16   #116
Online instrukcije iz talijanskog jezika, besplatno.

Profesorica talijanskog jezika odgovara na sva vasa pitanja na ovoj stranici, preko foruma.
OVDJE
Potrebne su jos neke sitne dorade, ali svejedno vam saljem link jer ona ocekuje vasa pitanja sto prije
__________________
Moje Instrukcije
M-I is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:32   #117
Krajem godine namjeravam polagati DELI (razinu A2) pa me zanima ima li netko od vas iskustva s tim ispitom. Na koji način ste se pripremali, koliko vam je trebalo? Iz kojih ste knjiga učili? Ja sam prošla Forza ragazzi 1, Progetto Italiano 1 i polovicu drugog Progetta. Dobro bi mi došle i informacije o težini ispita. Unaprijed zahvaljujem!
lupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 18:26   #118
Prođi i Parliamo italiano conosciamo l'Italia 1 i 2,ful su jednostavne knjige i sve ti je lijepo objasnjeno.Ali ako vec znas vecinu,dovoljno ti je onda samo 2. dio,ako ni zbog cega drugog onda zbog vokabulara
**Lorna** is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 10:54   #119
Quote:
**Lorna** kaže: Pogledaj post
Prođi i Parliamo italiano conosciamo l'Italia 1 i 2,ful su jednostavne knjige i sve ti je lijepo objasnjeno.Ali ako vec znas vecinu,dovoljno ti je onda samo 2. dio,ako ni zbog cega drugog onda zbog vokabulara
Grazie mille!
lupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:18   #120
Prego
**Lorna** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.