Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 23:15   #2081
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Mogu nabrojati vecinu onih s kojima sam se susretao, sve ne moze nabrojati nitko, osim, mozda Google-a.

Stvarno si se potrudio i nabrojao dosta toga. Hvala!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 23:26   #2082
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Opet bi se mogli malo osvrnuti na pravila Forum.hr i ovog podforuma. Izgleda da vam je zaista teško pročitati ih, ali reklamiranje ide samo i isključivo preko marketinga Foruma. Nadam se da ne moram objašnjavati zašto.
To pravilo nema veze sa trenutnim moderatorom, već sa ostvarivanjem profita Forum.hr putem reklama. Tko se želi reklamirati, neka reklamu i plati.

Još jednom vas pozivam da si pročitate pravila i da prestanemo sa navlačenjam oko istih.

@Posl3k
stvarno mi se čini da ti ne poštuješ pravila Foruma i besplatno reklamiraš svoj uradak u svakoj prilici.
Pusti malo da se priča i o drugim programima.
Nemoj stalno navoditi na svoj mlin.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:56   #2083
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
od navedenih i sam preporučam Infokom. Svakako treba dodati i Tehno te e-racune, kao programe sa najboljim odnosom (po mom mišljenju) cijena/kvaliteta.
Ne treba dodati ni Tehno ni e-racune, jer je ovo lista programa s kojima sam se ja susretao (u 90% slucajeva radio prebacivanje podataka iz njih u svoj), a za tehno i e-racune sam prvi put cuo na ovom forumu.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 18:53   #2084
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
deplasirano je pričati o programima sve dok se nezna kojom djelatnošću se bavi korisnik.
Pisao sam par puta o tome. Ono što sam vidio vani je niz programa koji su po svemu prilagođeni specifičnim korisnicima!! Program za automehaničare, za mesare, za frizere, nema što nema!! I sa POPISOM artikal ai pojmova koje oni koriste... Cijena oko 200 Eura. Tržište: nešto preko 50 MILIONA ljudi.

I zanimljivo: nema toliko raznih programa, jer bi svi brzo propali. Programeri se udružuju po afinitetima, a ne po teritoriji, jer internet sve rješava. Pa kad grupa od desetak ili više genijalaca nešto radi - to ispadne dobro. A mi?? 20 godina u zaostatku, nama se priče vrte oko Synesisa, pa čak i nekakvog Tehna... Ajme nama...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 18:59   #2085
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Mogu nabrojati vecinu onih s kojima sam se susretao, sve ne moze nabrojati nitko, osim, mozda Google-a.

Dakle, uz nezaobilazni Synesis:
- infokomov StepOne (za koji mi prijateljica knjigovodja kaze da ima odlicne place)
- Ipos knjigovodstvo
- 4D Wand
- Gath (Elektronika Perhoč), specijaliziran za biznis s auto dijelovima
- Times Integrator
- Imperios (Omega Software)
- Aster (Aster MF d.o.o.)
- programi firme Konto

+ dosta DOS rjesenja
Vecina navedenih spadaju, ili bi zeljeli spadali u neki srednju (mozda i visu klasu), pa nisam siguran koliko su interesantni knjigovodstvenim servisima.
Svaki proizvod ima svoje prednosti i svoje mane, tako da treba dobro proanalizirati vise njih pri kupovini.
Ma nemoj?!? Pričaš o programima od 50.000 kn?? Times je aždaja, ali troši ko brod. Pa vidi cijenu Iposa?? Pa 4D?!? Ma nemoj prodavat nmaglu, to su teški programi, a mi smo krenuli u napad na one KOJE MOŽEMO kupiti!! A Timesa, 4D itd troše oni koji IMAJU viška para. Nisam taj... mada bih volio!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 20:11   #2086
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
20 godina u zaostatku, nama se priče vrte oko Synesisa, pa čak i nekakvog Tehna... Ajme nama...
Tehno je puno bolji program od Synesisa, svatko se to lako može uvjeriti i sam.
Naruči program na probu i vidi da li mu odgovara.
Synesis vjerovatno ne daje na probu baš zato da kupci odmah ne odustanu.
Da se sretnu sa kučkama iz njihove podrške prije plaćanja mislim da bi tražili odštetu za duševne boli.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 20:53   #2087


Ja sam šizila (baš na ovoj temi) na njihovu podršku jer sam u par navrata zaista naletila na ženskicu koja je bila dosta kratka sa živcima. Odradila je posao i riješila problem, ali ljubaznosti ni u tragovima.

Zadnji put kad sam imala problem, kako ih nisam mogla dobiti na tel. napisala sam mail. U roku od cca 15 min mi se javio pristojan i strpljiv gospodin koji mi je pomogao i vodio me korak po korak do rješenja.

Problem je bio što sam kupila ponovo program, na moju firmu, a ostao je negdje zabilježen stari program (bio je drugi korisnik), te sam imala problema sa instalacijom nove licence.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 00:55   #2088
@Zdenamut
Synesisova kvaliteta i neupitna rasprostranjenost ne može se uspoređivati s tvojim programčićem. Namjerno mu neću niti ime spomenuti, jer mu nije mjesto do Synesisa.
A komentari na Synesisovu podršku su ti ispod svake razine.
Napiši, o čemu si to s njima pričala i što su ti odgovorili, da shvatim problematiku, da li su oni u pitanju ili i ti, kao i Posl3 samo navodiš vodu na svoj mlin, a ne plaćaš reklamiranje na Forumu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 10:03   #2089
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma nemoj?!? Pričaš o programima od 50.000 kn?? Times je aždaja, ali troši ko brod. Pa vidi cijenu Iposa?? Pa 4D?!? Ma nemoj prodavat nmaglu, to su teški programi, a mi smo krenuli u napad na one KOJE MOŽEMO kupiti!! A Timesa, 4D itd troše oni koji IMAJU viška para. Nisam taj... mada bih volio!
Napisao sam tocno o cemu pricam - o programima s kojima sam se susretao. A ne koriste ih oni koji imaju viska para, nego oni koji ih trebaju. Sasvim je moguce da nekog takvog ima i ovdje. Ne znam sto tebi znaci azdaja, ali upravo su Timesom (od navedenih) korisnici bili najnezadovoljniji.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 10:05   #2090
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
Tehno je puno bolji program od Synesisa,
Nemoguce je utvrditi koji je program bolji od kojega. Svi imaju i mana i prednosti i jedino sto mozes je pokusati ustanoviti koji je bolji za tebe.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:33   #2091
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Nemoguce je utvrditi koji je program bolji od kojega. Svi imaju i mana i prednosti i jedino sto mozes je pokusati ustanoviti koji je bolji za tebe.
to sam upravo i napisala ako si čitao do kraja. Tehno je meni najbolji a mislim da su fer upravo zato što ništa ne taje, nego se u sve (dobro za tebe ili loše) možeš uvjeriti prije nego si dao bilo kakve novce. To je (po meni) nenadmašno.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:54   #2092
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
to sam upravo i napisala ako si čitao do kraja.
Napisala si:
"Tehno je puno bolji program od Synesisa"

Nedvosmisleno.
I netocno, kao sto sam poslije objasnio.

Nemoj da se prepiremo oko (toliko ociglednih) bedastoca.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:11   #2093
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Napisala si:
"Tehno je puno bolji program od Synesisa"

Nedvosmisleno.
I netocno, kao sto sam poslije objasnio.

Nemoj da se prepiremo oko (toliko ociglednih) bedastoca.
ti pametuješ svisoka (ne samo meni) i ne čitaš što drugi pišu (a to je i bedasto i bezobrazno).
Odmah sam napisala da je to "po mojem skromnom mišljenju".
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:23   #2094
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
ti pametuješ svisoka (ne samo meni) i ne čitaš što drugi pišu (a to je i bedasto i bezobrazno).
Odmah sam napisala da je to "po mojem skromnom mišljenju".
Nemoj da se prepiremo oko (toliko ociglednih) bedastoca.

A ocigledno je i zasto iz tvoje perspektive izgleda kao da ja pametujem svisoka. I to ne samo meni.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:38   #2095
Sad se može prestati s ovim prepucavanjem ili moram poduzeti drastičnije mjere?

Obrisani su neki postovi jer hakiranje programa, te nelegalno korištenje licenci je zakonom kažnjivo, pa ni na tu stranu nije mudro ići.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 11:20   #2096
Gospodo, još jedno komentiranje moderiranja na ovoj temi (tipa kazni ovog kazni onog) i onaj koji komentira automatski ide 3 dana na hlađenje. Hvala na pažnji
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 18:23   #2097
Bome zatoplilo! Na sve strane žeže i pali! Pa ti sad piši!

@dUbO
tebi se posebno obraćam kao "starom, prekaljenom forumašu" da ne nasjedaš više na provokacije od strane jedina dva deklarirana zaljubljenika u Tehno na ovom topicu.

Pozivam tebe i sve druge zainteresirane "pisce" (naravno, ako se slažu s prijedlogom) da pišu isključivo o svom programu, na kojemu rade, kojeg u dušu poznaju, a na korist svima nama.

Već sam ranije navela da poznajem samo svoj program, da nisam u prilici upoznavati nove (imam redovnog posla preko glave), da ga nemam namjeru mijenjati, ali da volim pročitati nešto posebno, korisno, dovoljno interesantno za čuti i o tome razmisliti.

Pogotovo je učinkovito razmijenjivati informacije u slučaju zakonskih promjena. Bolje je to prolaziti u društvu forumaša, nego sam, budući da neka misao, ovdje izrečena, može biti od velike koristiti i olakšati traženje pravog puta prema rješenju dileme.

Interesantno bi bilo za čuti @lili p., što je već u nekoliko navrata spomenula, zašto je htjela otići pa se opet vratila istom programu?

Ili malo "tekućice":
Muku mučim s IBAN-ima. Vi? Taman pomislim da sam sve "posložila", a pojavi se nešto neočekivano.
Mogu samo poručiti da pripazite na podatke o djelatniku (ako koristite Plaće), jer sam se s time najviše zabavljala pa da vas "poštedim" slične priče.
Neću više, .... idem knjižit.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:30   #2098
Ne mogu vjerovati koliko sam nebuloza i frustracija ovdje pročitao. Bavim se programiranjem 12 godina i autor sam programa koji još nije pušten u prodaju. Da napomenem u startu, nisam došao ovdje da javno prozivam i javnim prozivanjem kritiziram druge. Opisat ću svoje iskustvo i bit ću anoniman. U životu/poslu/vođenju tvrtke svoga oca susreo sam se sa 4 knjigovodstvena programa u ovih 8 godina. Od 4 navedena, 3 se spominju na forumu dok četvrti ne.

MOJE mišljenje? Ni jedan nije prilagođen tome da OLAKŠA korisniku rad.

Zadnji program kojeg i mi trenutno koristimo mi je u jednog tvrtki unosom radnog naloga doslovno zagorčao život u tolikoj mjeri da sam odlučio sam svoj software napraviti. Kroz taj period, sve do sada, dobio sam software koji će biti najbrži u HR i jedini maksimalno automatiziran.

Još jedan problem kod većine programa: nakon pola godine počinju trokirati zbog preopterečenosti. (Oni koji imaju dnevno preko 600 izlaznih računa, i 1000 artikala znaju o čemu pričam.) Posljedica toga je vjerojatno loš logaritam zapisivanja podataka u bazu, što dokazuje samim time, kako bi mi programeri rekli "prljavo pisanje code-a"

Ocjena tehničke podrške za korištene programe je srednja, dok su sistemi nadogradnje katastrofalno izvedeni. Nadogradnja poput pandorine kutije. Uvijek sto problema i grešaka. Živi kaos.

Primjer: moja nadogradnja se automatski preuzima ukoliko postoji nova verzija i ako je tako korisnik odredio u postavkama. Slijedećim startom programa, on se automatski ažurira tj. vrši se izmjena vrijednosti baze podataka u 2 sekunde. I sve to bez smetnji tokom korištenja programa.

Moje mišljenje što kvalitetan program mora pružiti jest: stabilnost, BRZINA, automatska nadogradnja i uistinu prava i uvijek dostupna tehnička podrška.

Osobno mislim da je pravi programer prvo morao raditi posao za koji radi program. Bitno je razumjeti logiku i poslovanje klijenta, te na osnovu toga stvoriti program koji bi njemu ubrzao i olakšao rad. Svatko tko ima nekoliko godina iskustva u programiranju može uhvatiti nekog knjigovođu i napraviti knjigovodstveni program. Pravo pitanje jest, jel taj program odgovara običnom korisniku ili gledanjem u njega vidi dugine boje?

Također, kod mene, sistem udaljene sinkronizacije je odrađen bezprijekorno. U određenom periodu ili u određeno vrijeme koje se odredi, moguće je slati podatke na server koje korisnik unaprijed odredi, te je tako moguće komunicirati sa ostalim poslovnicama i imati uvid u realno stanje svega bilo kada i bilo gdje.Proces sinkronizacije, tj. prijenos podataka iz jednog računala na drugo traje oko 5 sekundi.

Još jedna važna stvar, danas su svi kratki s vremenom, a pošto ja osobno više nemam vremena 3 sata samo za unos kalkulacija, printanje izvještaja,dokumenata, unosa milijardu artikala i skladišnih primki svaki dan, i to u svim poslovnicama, a da mi pritom program ne zašteka 50 puta tokom pregleda artikala, trčkarajući vamo tamo...program radi sve sam, od obračuna do printanja i svega, i to u određeno vrijeme također u koje mu ja zadam iz svog ureda unaprijed za cijeli mjesec, tjedan ili samo taj dan.

Automatizacija je revolucija. Sve ostalo je šminka. Stara poslovica: Vrijeme je novac, ali bome i živci. Živa istina.

I da, zaboravio sam; program se može prebaciti i u touch screen mod.

Ovim putem pozivam sve ljude dobre volje i dobre namjere da mi se pridruže svojim idejama u stvaranju uistinu respektabilnog i unikatnog programa. Za sada sam otvoren za bilo kakve prijedloge i meni nove ideje, ali isključivo na PM.

Za sada, maloprodaja, veleprodaja, proizvodnja i pos. U realizaciji je ostatak.

Program trenutno nije za prodaju dok ne otvorim tvrtku tamo negdje krajem devetog mjeseca, manje više, sve ovisi...Kad bude sve gotovo, javim.
Živjeli do onda.

Isprika zbog dugog posta.
Dejan

Zadnje uređivanje DejanOs : 12.07.2012. at 16:59.
DejanOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:42   #2099
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Interesantno bi bilo za čuti @lili p., što je već u nekoliko navrata spomenula, zašto je htjela otići pa se opet vratila istom programu?

Nisam htjela otići, već sam došla u situaciju da moram kupiti novi program.
Pogledala sam programe koji su mi bili interesantni, te se odlučila zadržati Synesis.
Par stvari je bilo presudno - prije svega cijena, zatim mogućnost prijenosa podataka (ovo je bilo ključno), a na kraju navika i poznavanje programa.

Meni taj program odgovara za moje potrebe. Ne kažem da je idealan, ali kad ti nešto odgovara, ostaješ na tome. Daleko od toga da su savršeni jer nisu.
Neki moduli koji bi mi trebali npr. nadzorne knjige uvoza i izvoza su im preskupe. Da su malo jeftinije kupila, ovako moram ručno ispisivati. Tlaka je, ali ne dam toliko novca za to. Ista priča je za modul za putne naloge.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 00:52   #2100
Kada su u pitanju male količine uvoznih kalkulacija ili male količine izvoznih računa, bilo koje vrste, pa nije neophodno imati niti devizne kartice, stvarno se nadzorne knjige mogu voditi izvan programa. I još se može dopisati dodatnih detalja po svom izboru.
Putni nalozi mi već više trebaju, ali se i bez njih može.
Međutim, ono bez čega ne bih željela biti su: platni promet, e-obrasci i završni račun.
Prema preporuci kolegice, kupila sam Bilješke-net, program druge firme, specijalizirane baš za izradu bilješki (kupila jesam, isprobala još nisam), s namjerom da podatke iz Synesisa, iz modula završni račun učitam u bilješke-net i na taj način odmah dobijem gotove bilješke, bez ikakve intervencije (usporedni podaci, nacrtani grafovi, tekstualno opisano poslovanje). Za nepovjerovati.
Ovu jesen pokušati ću to povezati i isprobati, tako da spremna dočekam završne račune.
Ukoliko ima netko tko to već naveliko koristi, neka napiše koju rečenicu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.