Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 23:09   #201
Koje su odgovornosti vlasnika firme j.d.o.o?

Pozdrav svima,
oprostite ako je pitanje glupo, ali iz BiH sam i kao stranac planiram otvoriti j.d.o.o firmu u HR gdje cu ja biti samo vlasnik, a prijatelj ce biti direktor koji ce upravljati istom.

Zanima me sledece, ukoliko direktor firme bude uzimao neke kredite, pozajmicu na firmu isl te napravi dugove te ukoliko firma ne uspije sa poslovanjem zanima me kakve odgovornosti snosim ja kao vlasnik koji nije nista potpisao vec se samo vodi kao vlasnik. Da li mogu odgovarati pred zakonom za eventualne dugove ili direktor snosi svu odgovornost?

Hvala
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:01   #202
samo rokaj to svi rade.... , to je i izmišljeno samo za to
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:12   #203
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
samo rokaj to svi rade.... , to je i izmišljeno samo za to
Molim pojasnjenje jer stvarno ne znam HR zakone, ne bih da me danas sutra neko uvali u problem. Ja tom prijatelju dajem na povjerenje da vodi firmu, ali novac kvari ljude i ne bih da se sa strane rade neke manipulacije za koje cu ja snositi posljedice ako ih bude.
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:14   #204
bio sam sarkastičan...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:07   #205
tko će ti kao jdoo-u dati pozajmicu ili kredit bez dobrog privatnog jamstva?
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:55   #206
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
tko će ti kao jdoo-u dati pozajmicu ili kredit bez dobrog privatnog jamstva?
To nije ova tema, ali evo jedan primjer, moze mu njegov prijatelj dati koji je fizicko lice, a na firmu.
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 16:21   #207
Pozdrav svima. Jel se moze izbrisanom d.o.o. dokazati utaju novca, tj dokazati da je direktor uzeo sebi novac sa kojim je trebao otkupiti leasing vozilo? Naime, potpisan je ugovor za vozilo, koji se trebao nakon isplacene zadnje rate (tri rate) trebao izdati racun za kupnju istog vozila fizickoj osobi. U pitanju je bilo 20000€. Kratko nakok zadnje rate, firma je izbrisana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:50   #208
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Jel se moze izbrisanom d.o.o. dokazati utaju novca, tj dokazati da je direktor uzeo sebi novac sa kojim je trebao otkupiti leasing vozilo? Naime, potpisan je ugovor za vozilo, koji se trebao nakon isplacene zadnje rate (tri rate) trebao izdati racun za kupnju istog vozila fizickoj osobi. U pitanju je bilo 20000€. Kratko nakok zadnje rate, firma je izbrisana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nisam strucan za odgovoriti, ali znam da mi je knjigovođa nesto spominjala da kao vlasnik jdoo-a ili doo-a moram nakon gasenja firme cuvati svu dokumenticaju mislim 10 godina upravo zbog tih i slicnih stvari, ali prvenstveno radi porezne. sve sto nemam ili ne cuvam se spatra protiv mene na sudu

tako da mislim da to sto pitas je sigurno moguce ali na koji nacin to neznam
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 01:12   #209
Nadam se, iako nisam bas siguran. Pogotovo kad vidis koliko brzo nase pravosudje funkcionira...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:04   #210
Zna li netko da li umirovljenik može otvoriti j.d.o.o. bez zamrzavanja mirovine?
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:10   #211
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li umirovljenik može otvoriti j.d.o.o. bez zamrzavanja mirovine?
može, samo ne može biti zaposlen. odnosno možda i može ali na pola radnog vremena.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:46   #212
postoji i osobna odgovornost vlasnika ako je ugasio firmu s namjerom da prevari dužnike.
istina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 07:40   #213
Pozdrav,

imam pitanje. Da li osoba sa HR Drzavljanstvom, zaposlena u EU, moze otvoriti d.o.o. a da se ne placaju doprinosi jer se vec placaju u EU?

Lp
joey_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 11:05   #214
Firma (jdoo) brisat ce se iz sudskog registra po sluzbenoj duznosti. Firma je cista ko suza osim sto je duzna 7 tisuca kuna poreza koji nece moci namiriti jer ce se brisat prije prispijeca sredstava.

Znade li netko kaj ce bit s tim porezom nakon sto sud obrise firmu?
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 04:08   #215
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Firma (jdoo) brisat ce se iz sudskog registra po sluzbenoj duznosti. Firma je cista ko suza osim sto je duzna 7 tisuca kuna poreza koji nece moci namiriti jer ce se brisat prije prispijeca sredstava.

Znade li netko kaj ce bit s tim porezom nakon sto sud obrise firmu?
Obrisat će se.
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2020., 23:00   #216
Pozdrav,

otvram novu poslovnicu (tj, još jedan ured, ne znam dal je to isto) pa me zanima di istu trebam prijaviti i što mi sve treba. Isto tako u kojem roku se ta poslovnica smije početi koristiti.

Hvala
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 16:58   #217
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

otvram novu poslovnicu (tj, još jedan ured, ne znam dal je to isto) pa me zanima di istu trebam prijaviti i što mi sve treba. Isto tako u kojem roku se ta poslovnica smije početi koristiti.

Hvala
Odeš kod javnog bilježnika da ti sastavi odluku o osnivanju poslovnice na toj adresi di misliš raditi i onda se ta prijava šalje na upis u sudski registar. Kad se upiše u sudski registar i kad dođe rješenje mislim da se onda može početi koristiti.

Tu izmjenu također treba prijaviti dzs-u na obrascu rps2
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2021., 23:03   #218
Pozdrav, kakva je procedura za nabavku rabljene opreme za firmu?
Tipa stolovi, ladičari i slično.
Firma sa tek otvara ako to pomaže oko odgovora.
Zahvaljujem.
9800pro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2021., 00:53   #219
Quote:
9800pro kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kakva je procedura za nabavku rabljene opreme za firmu?
Tipa stolovi, ladičari i slično.
Firma sa tek otvara ako to pomaže oko odgovora.
Zahvaljujem.
Ako firma kupuje od firme onda firma koja prodaje izdaje ti račun i otpremnicu s kojom se kasnije bavi knjigovođa.
Ako kupuješ od fizičke osobe (ne obrt nego baš fizička osoba) onda koliko znam se sklapa ugovor o kupoprodaji tih predmeta
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2021., 01:23   #220
Quote:
DollyK kaže: Pogledaj post
Ako firma kupuje od firme onda firma koja prodaje izdaje ti račun i otpremnicu s kojom se kasnije bavi knjigovođa.

Ako kupuješ od fizičke osobe (ne obrt nego baš fizička osoba) onda koliko znam se sklapa ugovor o kupoprodaji tih predmeta
Od fizičke osobe, tipa sa Njuškala.
Baš to kad nema računa.
9800pro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.