Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 20:45   #1
Testiranje na droge

Pozdrav!
Evo zanima da li je moguce nakon 6 godina nekonzumiranja ikakvih droga pronaći tragove u kosi?
__________________
CARPE DIEM :)
dr blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:00   #2
Quote:
dr blue kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo zanima da li je moguce nakon 6 godina nekonzumiranja ikakvih droga pronaći tragove u kosi?
U stvarnosti nije moguće. Teoretski, ako kosa nije šišana bi se moglo ali samo u filmovima CSI-a.
barun501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:42   #3
Čovjek ti je lijep odgovorio. Ako imaš kosu do guzice (moraš biti i visok), jedno veliko "možda", a u protivnom nikako.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:40   #4
Imam dugu kosu, šišala sam se, konzumirala sam prije 6 godina. Da li je teoretski moguće dokazati?
__________________
CARPE DIEM :)
dr blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:44   #5
Nije moguće. (točka)
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 23:02   #6
Čovjek je lijepo poentirao. Kraj rasprave.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:06   #7
Da se tu nadovežem jer je relativno nova tema...
Uglavnom, pušim redovito travu (kako kada,cca nekoliko puta na tjedan). Znači, da me zaustavi policija i daju mi test na drogu bio bi pozitivan? Na primjer, jučer sam pušio, a danas idem na plac i zaustave me..

Savjeti?
Mišljenja?
stena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:18   #8
Quote:
stena kaže: Pogledaj post
Da se tu nadovežem jer je relativno nova tema...
Uglavnom, pušim redovito travu (kako kada,cca nekoliko puta na tjedan). Znači, da me zaustavi policija i daju mi test na drogu bio bi pozitivan? Na primjer, jučer sam pušio, a danas idem na plac i zaustave me..

Savjeti?
Mišljenja?
1.Skužili bi.
2.Savjet: puši svaki dan pa ti neće bit žao kad "padneš" dan poslije
3.Mislim da je to sve u redu, dok nemaš ništa sa sobom :P
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:21   #9
Quote:
stena kaže: Pogledaj post
Da se tu nadovežem jer je relativno nova tema...
Uglavnom, pušim redovito travu (kako kada,cca nekoliko puta na tjedan). Znači, da me zaustavi policija i daju mi test na drogu bio bi pozitivan? Na primjer, jučer sam pušio, a danas idem na plac i zaustave me..

Savjeti?
Mišljenja?
nemože te niko prisilit na test al to onda povlači neke druge posljedice
PO LITRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:27   #10
h

nosi visine sa sobom i budi ljubazan
e da..i reci da si sportaš obvezno heheeh
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:51   #11
Kad bi to bilo tako jednostavno..
Prije više od 8 godina sam pao sa 0,7g marihuane. Bio sam mlad, glup, itd (sve što se inače govori u ovim situacijama)... Ali sad ako zapalim to je u privatnosti mog doma ili kod prijatelja.
Zaposlen sam, menadžer u jednoj manjoj firmi, uredno napredujem, reklo bi se sređen život.
Ali vjerujem da me zaustave negdje i da imaju tester da bi me testirali i kako da ja objasnim sucu situaciju? A da ne govorim o kazni do 15 000kn..
stena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:52   #12
Policija na cesti testira prisutnost droga u slini, dobiješ "lizalicu" koju držiš pod jezikom
nekih 10ak minuta i nakon toga im uređaj pokaže što je sve konzumirano (ili nije).
A imaju i čini mi se test gdje uzmu štapićem bris usta, točnije obraza mislim.

Inače,
prisutnost Kanabisa u slini se gubi nakon 24h do max. 3 dana.
Ali ako se jede normalno i pije dosta tekućine nakon 24h nebi trebalo biti problema.

Naravno prati zube redovito i koristiti konac za zube također.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:03   #13
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
… Mislim da je to sve u redu, dok nemaš ništa sa sobom :P
U pravu si što se tiče fizičkog posjedovanja, ali za vožnju pod utjecajem ide ogromna novčana kazna.


Quote:
PO LITRE kaže: Pogledaj post
nemože te niko prisilit na test al to onda povlači neke druge posljedice
Isto ogromna kazna.


Quote:
stena kaže: Pogledaj post
…Ali vjerujem da me zaustave negdje i da imaju tester da bi me testirali i kako da ja objasnim sucu situaciju?...
Objasnio bi kako si objasnio i prvi put.

Šalu na stranu. Nemoj takav sjedati za volan. Ne znam koliko se nakon pušenja mogu otkriti tragovi u dahu, ali na prvom mjestu ti je ipak sigurnost. Na drugom je ogromna kazna. Šanse za testiranjem su male, budući da nema puno ekipa sa testerima, ali mogu se dogoditi i puno gore stvari. Nije mi namjera docirati ti, ali znaš i sam.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:28   #14
Konzument će od Kanabisa biti pod utjecajem maksimalno 4-6 sati.
Pojede večeru, zapali pljugu i pogleda neku komediju s ženom, ode
na spavanje, ujutro na posao kadli zaustavi ga policija da malo testira
U slini se otkrije i do 3 dana nakon konzumacije.
U urinu može i nakon 3 tjedna.
U krvi i nakon par mjeseci.

Pravda? Dali je to ona serija na TVu?
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 08:44   #15
d

ovo što si rekao je scenario velikog broja ljudi koje ja poznam...svi su redom normalni, većina visokoobrazovani, zaposleni...zapale tu i tamo, većinom u svom domu...razlog, opuštanje od svakodnevnice. o "marijani" i njenom utjecaju na čovjeka su knjige pisane i filmovi snimani...uostalom dovoljno vam pokazuje i praksa u nekim zemljama postupanja s konzumentima, odnosno nepostupanja
nedavno je bila vijest o nekom istraživanju utjecaja "marijane" na vožnju automobila (mislim iz SAD-a)...rezultati čak i bolji nego uobičajeni mnogo vozača je postalo "pasivan vozač" i dr. fore.
pravda??? tu se priča o našoj situaciji trenutnoj, da ljudi znaju na ćemu su ,nažalost, trenutno s našim zakonima. i ne vidim da će se tu nešto promijeniti uskoro.
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:29   #16
[QUOTE=r1chard;32228752]Konzument će od Kanabisa biti pod utjecajem maksimalno 4-6 sati.
Pojede večeru, zapali pljugu i pogleda neku komediju s ženom, ode
na spavanje, ujutro na posao kadli zaustavi ga policija da malo testira


O tome govorim..

Drot13, kada si jednom evidentiran (u ovome slučaju - ja), koliko je to u sustavu? Jer mene i dan danas kada zaustave i provjere počinje muka - drogirate se?Jel imate nešto sa sobom?Izađite iz vozila, itd.
O.7g prije 8 godina?!

Samo me kod Splita zaustavili, provjerili i pita mene službenik: "Jel to zbog trave ili se pucaš?" Ja mu kažem zbog trave, a on na to: Aha, ajd dalje pomalo..
stena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:43   #17
Drote, a koje su posljedice odbijanja testa ako si u zaustavljen u vožnji? Samo kazna ili ide dalje nekakav kazneni ili prekršajni postupak?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:09   #18
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Drote, a koje su posljedice odbijanja testa ako si u zaustavljen u vožnji? Samo kazna ili ide dalje nekakav kazneni ili prekršajni postupak?
Kazna ako samo odbiješ a ako ti još nešto i pronađu oboje

9) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila i instruktor vožnje koji odbije podvrgnuti se ispitivanju ili liječničkom pregledu, odnosno uzimanju krvi ili krvi i urina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:51   #19
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
... rezultati čak i bolji nego uobičajeni mnogo vozača je postalo "pasivan vozač" i dr. fore...
Iako se u mnogočemu slažem svojim stavom, fraza „pasivan vozač“ mi ne predstavlja nešto dobro. Trava te čini tromim ili barem tromijim, a to kod vožnje nije dobro (dulje vrijeme reagiranja).


[QUOTE=stena;32235098]
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
… Drot13, kada si jednom evidentiran (u ovome slučaju - ja), koliko je to u sustavu? Jer mene i dan danas kada zaustave i provjere počinje muka...
Čuvanje ovisi o svojstvu u kojem si zatečen, prekršajnoj ili kaznenoj prijavi, daljnjoj evidenciji i sl., a često i o neažurnosti kod brisanja podataka. Ne mogu ovako reći o čemu se radi u tvom slučaju, ali postoji realna mogućnost da je i ovo zadnje. Možeš poslati mail na policijsku upravu s pitanjem ima li što i kada se briše, uz obrazloženje da se osjećaš maltretirano kod kontrola. Imaš na GONG-ovoj stranici nešto o pravu na pristup informacijama, kao i prikladni obrazac.


[QUOTE=stena;32235098]
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
… Samo me kod Splita zaustavili, provjerili i pita mene službenik: "Jel to zbog trave ili se pucaš?" Ja mu kažem zbog trave, a on na to: Aha, ajd dalje pomalo..
Na žalost, njima je razlika često dobro poznata.


Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Drote, a koje su posljedice odbijanja testa ako si u zaustavljen u vožnji? Samo kazna ili ide dalje nekakav kazneni ili prekršajni postupak?
Kao što ti je već napisano, samo prekršajna kazna po prometu za vožnju pod utjecajem. Nikakva daljnja prekršajna ili kaznena obrada u vezi eventualnog ranijeg posjedovanja. Naravno, ako se nešto i fizički pronađe, situacija se komplicira..top:
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:26   #20
f

drot13...moja greška, pojam "defenzivan" vozač, ne "pasivan"...
http://www.tportal.hr/lifestyle/auto...vrlo-blag.html
evo članak, nije baš nešto...ali po meni je poanta ovo što zadnje čovjek kaže...problematika je puno složenija, puno složenija od etikete "narkoman" i pripadajuće kazna u visini 2-3 hr prosječne plaće...o evidenciji daljnjoj što ovaj čovjek pita da ne govorim. pozz
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.