Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 19:23   #21
meni osobno je to malo blesavo, jer u Osijeku dosta maldih cim zatopli pocinje izlazit van i tamo cugati a ne po kucama ili klubovima,sad da sve pocnu kaznjavati bilo bi malo previse
ne razumijem kako mogu udarit kaznu nema ni alko testa ni niceg. sta ako je neko pio sok, ili je tek doso i nije nista pio? i on ce doboti kaznu,ako su to vec odlucili provoditi,trebali su malo bolje osmisliti.


Nasla sam i clanak: http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=31258
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:45   #22
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Odlukama su propisani prekršaji, a policija suzbija prekršaje.
Zato su Bandić i Kalmeta slobodni, unatoč tome što rade velike propisane prekršaje donesene odlukama, dok policija suzbija prekršaje po parkićima.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:13   #23
e mene sad zanima, smijem li piti u autu(auto je privatno vlasništvo)?

ili je bolja opcija da pijem doma onda se vozim do grada i tamo počnem s triježnjenjem? jer ne dolazi u obzir da se stojeći u gužvi naguravam da bih platio nešto 40kn više nego što to platim dok sjedim u autu

osobno, nisam imao problema s policijom radi toga, kao što je nex naveo, zna se gdje se ne smije pit, ako te nađe tamo, zapiše te i kaže, ako se ponovi TAMO kazna. ali poznato mi je da se slični zakoni sve češće"iznenada" počnu provodit.


i koga to ometa što netko punoljetan i mlad pije alkohol, ako pri tom ne napada nikog i ne ostavlja tragove iza sebe? ii da preformuliram pitanje, koja je razlika ako se opijem kod frenda u stanu pa izađem u grad, i onda kada to opijanje obavim u parku? pretpostavimo da se radi o osobi koja brine o svom otpadu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:57   #24
Stavite bocu u neku škaniclu ili neprozirnu vrećicu... i koristite boce bez etiketa...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 04:37   #25
Hej, a koncerti ili skupovi na otvorenom, gdje se prodaje pivo ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 04:53   #26
[QUOTE=frANZi50;32839274
Ta odluka je potpuno neutemeljena. U Zagrebu to ne postoji.[/QUOTE]

Mislis, neutemeljena je jer u Zagrebu to ne postoji?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 11:49   #27
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Stavite bocu u neku škaniclu ili neprozirnu vrećicu... i koristite boce bez etiketa...
a onda mu neće biti kristalno jasno da pijem akohol

mene zanima koje su alternative, ako npr imam auto i ne ometam nikog drugog. ako sjedim za volanom auta koji je upaljen(radi grijanja na -15) i pijem, mogu bez vozačke ostati. ako pijem vani i pospremim iza sebe, po čemu sam ja rizičniji od alternativaca koji na klupi do pjevaju bez boce u ruci? više oni mene ugrožavaju nego ja njih
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 13:19   #28
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
a onda mu neće biti kristalno jasno da pijem akohol

mene zanima koje su alternative, ako npr imam auto i ne ometam nikog drugog. ako sjedim za volanom auta koji je upaljen(radi grijanja na -15) i pijem, mogu bez vozačke ostati. ako pijem vani i pospremim iza sebe, po čemu sam ja rizičniji od alternativaca koji na klupi do pjevaju bez boce u ruci? više oni mene ugrožavaju nego ja njih
Nećeš izgubit vozačku pijući u vozilu koje stoji a radi motor

(4) Smatrat će se da je vozač počeo upravljati vozilom ako je pokrenuo vozilo s mjesta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 13:41   #29
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
a onda mu neće biti kristalno jasno da pijem akohol
Nije bit što je kristalno jasno, nego što je po zakonu. Ova država nas sve želi pretvoriti u fiškale, a tko smi mi da se protivimo volji države?

Korištenje štanicla i skodanje etikete komplicira situaciju drotovima. Teže je samo mirisom utvrditi je li nešto alkohol ili sok.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:54   #30
Jebem ti ja takvu slobodu i demokraciju!
Vratite mi Tita i mrak komunizma pa da mogu ko čovjek popit pivicu u parku!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 16:03   #31
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nije bit što je kristalno jasno, nego što je po zakonu. Ova država nas sve želi pretvoriti u fiškale, a tko smi mi da se protivimo volji države?

Korištenje štanicla i skodanje etikete komplicira situaciju drotovima. Teže je samo mirisom utvrditi je li nešto alkohol ili sok.
oblici bočica su vrlo prepoznatljivi(pivo, vodka) osim ako uspiješ odmah pomiješati.

ma ja se samo nadam da će ostati korektni kao i dosad, al dobro je znati ovo da u autu smijem pit(da me nemre je**t i za to ). uglavnom, dosad nisu radili probleme nikome tko ne radi nered, osim onih koji piju kod koncertne dvorane.

jel smijem pušit duhan u parku(šala, naravno )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 16:16   #32
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
U Zg ima nešto slično. Ne smije se piti ispred trgovina (uopće), a ako te više puta uhvate da piješ na javnom mjestu, ide prijava.

Odluka je sasvim utemeljena i opravdana.
drot,
daj pliz provjeri i ovo zanimljivo pitanje koje je preskočeno:

Quote:
kinfa777 kaže: Pogledaj post
Znači li ovaj zakon da se ne smije ispijati alkohol također i na Jarunu, na mjestima gdje građani roštiljaju, tj. livadi i "kućicama"?
tj. kako zakon tretira jarun, bundek i ostala mjesta uređivana kao izletišta s predviđenim mjestima za roštiljanje kojih vjerojatno ima i u Osijeku?

ovdje se više ne radi samo o maloljetnicima i suzbijanju kriminaliteta etc, već i o svim građanima, poslovno sposobnim i odgovornim, urednim platišama poreza od čijih su para izgrađena navedena izletišta.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 17:55   #33
Iz komunalnog reda Osijeka:

Članak 64.

Na području grada Osijeka na svim javnim površinama, u prolazima zgrada i drugim površinama koje se koriste kao javne , zabranjeno je konzumiranje alkoholnih pića, osim ako se javne površine, temeljem odobrenja gradskog upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove , koriste za postavljanje terasa za pružanje ugostiteljskih usluga.

Iznimno, rješenjem kojim se odobrava korištenje javnih površina za organiziranje javnog okupljanja radi ostvarivanja gospodarskih,vjerskih, kulturnih, humanitarnih, športskih, zabavnih i drugih interesa, može se odrediti da je konzumiranje na tim javnim površinama dopušteno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 20:23   #34
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Iz komunalnog reda Osijeka:

Članak 64.

Na području grada Osijeka na svim javnim površinama, u prolazima zgrada i drugim površinama koje se koriste kao javne , zabranjeno je konzumiranje alkoholnih pića, osim ako se javne površine, temeljem odobrenja gradskog upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove , koriste za postavljanje terasa za pružanje ugostiteljskih usluga.

Iznimno, rješenjem kojim se odobrava korištenje javnih površina za organiziranje javnog okupljanja radi ostvarivanja gospodarskih,vjerskih, kulturnih, humanitarnih, športskih, zabavnih i drugih interesa, može se odrediti da je konzumiranje na tim javnim površinama dopušteno.
Ova država iz dana u dan sve više sliči Afganistanu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:27   #35
Quote:
kinfa777 kaže: Pogledaj post
Znači li ovaj zakon da se ne smije ispijati alkohol također i na Jarunu, na mjestima gdje građani roštiljaju, tj. livadi i "kućicama"?
Trebalo i vidjeti ima li ŠRC "Jarun" kakave propise i reguliraju li to pitanje. Ako ne, postupak je isti kao i za gradske parkove.


Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
... ne razumijem kako mogu udarit kaznu nema ni alko testa ni niceg. sta ako je neko pio sok, ili je tek doso i nije nista pio?...
Test nije potreban jer nije kažnjivo to što je netko pijan, nego to što pije. Pije li cijelu noć ili je tek popio gutljaj, prekršaj je.


Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Zato su Bandić i Kalmeta slobodni...
Politika ti je malo iznad.


Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
... i koga to ometa što netko punoljetan i mlad pije alkohol, ako pri tom ne napada nikog i ne ostavlja tragove iza sebe?...
Stvar i jest u tome da su takve odluke donesene nakon ogromnog broja neugodnih iskustava s pijenjem po parkovima. Problem je u tome što će nastradati i oni koji ne rade nered i očiste iza sebe, ali moraš priznati da je takvih jako mao. Barem u Zg.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Hej, a koncerti ili skupovi na otvorenom, gdje se prodaje pivo ?
Čitati već napisano.
"Iznimno, rješenjem kojim se odobrava korištenje javnih površina za organiziranje javnog okupljanja radi ostvarivanja gospodarskih,vjerskih, kulturnih, humanitarnih, športskih, zabavnih i drugih interesa, može se odrediti da je konzumiranje na tim javnim površinama dopušteno."


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
... Vratite mi Tita i mrak komunizma pa da mogu ko čovjek popit pivicu u parku!
Odluka o prekršajima protiv javnog reda i mira je donesena još za vrijeme SFRJ. Znači u tim neprežaljenim "mračnim" vremenima.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ova država iz dana u dan sve više sliči Afganistanu.
Očito nisi bio u Afganistanu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 09:37   #36
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Test nije potreban jer nije kažnjivo to što je netko pijan, nego to što pije. Pije li cijelu noć ili je tek popio gutljaj, prekršaj je.
Ma kako si samo veseo kad uočiš prekršaj. Vadi blokić, kažnjavaj, hura...

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Stvar i jest u tome da su takve odluke donesene nakon ogromnog broja neugodnih iskustava s pijenjem po parkovima. Problem je u tome što će nastradati i oni koji ne rade nered i očiste iza sebe, ali moraš priznati da je takvih jako mao. Barem u Zg.
Postoji i masa nekulturnih vozača, barem u Zg, koji ne daju žmigavac, ne propuštaju pješake, nepravilno se prestrojavaju itd. itd. - pa opet nije zabranjen promet automobilima

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Odluka o prekršajima protiv javnog reda i mira je donesena još za vrijeme SFRJ. Znači u tim neprežaljenim "mračnim" vremenima.
Zanimljivo da me u SFRJ nitko nikada nije kaznio zbog cuganja na javnom mjestu. Najgore što mi se dogodilo je to da su nas milkani potjerali iz paviljona jer smo bili glasni. Nikakve kazne, samo "Marš u pizdu materinu odavde".

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Očito nisi bio u Afganistanu.
Priča ti amidža da je tamo super, jelda?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 11:07   #37
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Iz komunalnog reda Osijeka:

Članak 64.

Na području grada Osijeka na svim javnim površinama, u prolazima zgrada i drugim površinama koje se koriste kao javne , zabranjeno je konzumiranje alkoholnih pića, osim ako se javne površine, temeljem odobrenja gradskog upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove , koriste za postavljanje terasa za pružanje ugostiteljskih usluga.

Iznimno, rješenjem kojim se odobrava korištenje javnih površina za organiziranje javnog okupljanja radi ostvarivanja gospodarskih,vjerskih, kulturnih, humanitarnih, športskih, zabavnih i drugih interesa, može se odrediti da je konzumiranje na tim javnim površinama dopušteno.
ok, ali još uvijek mi se ne sviđa "mogućnost" koja ostavlja prostora nečijoj osobnoj procjeni i raspoploženju, tj. subjektivnom doživljaju u datom trenutku.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 23:07   #38
Ista stvar kao kod autora teme samo sto mi nije jasno je da nismo dobili nista na licu mjesta. Zapisali su nesto,rekli da cemo dobiti kazne od 1000kn i na kraju rekli da nam je ovo zadnji put. E sad me zanima da li je to onda samo upozorenje ili sto?
logtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 04:51   #39
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Iz komunalnog reda Osijeka:

Članak 64.

Na području grada Osijeka na svim javnim površinama, u prolazima zgrada i drugim površinama koje se koriste kao javne , zabranjeno je konzumiranje alkoholnih pića, osim ako se javne površine, temeljem odobrenja gradskog upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove , koriste za postavljanje terasa za pružanje ugostiteljskih usluga.

Iznimno, rješenjem kojim se odobrava korištenje javnih površina za organiziranje javnog okupljanja radi ostvarivanja gospodarskih,vjerskih, kulturnih, humanitarnih, športskih, zabavnih i drugih interesa, može se odrediti da je konzumiranje na tim javnim površinama dopušteno.
... to je diskriminatorska i neustavna odredba koja pogoduje uskim interesnim skupinama, jer propisujući vrijeme i mjesto na kojem se pojedinac može osjećati ugodno zadire u osobne slobode, i istovremeno ostvaruje nečiji profit (svih onih koji na preprodaji zarađuju, dakle trgovci/ugostitelji/organizatori skupova), premda sam čin konzumacije alkohola po sebi ne predstavlja nikakvo kršenje bilo kakvih drugih zakona ili odredbi, niti dovodi nekoga u opasnost.

Ako je razlog donošenja tog zakona preventivno djelovanje, jer prekomjerno ispijanje alkohola može dovesti do opasnih posljedica, zašto nije općenito zabranjeno, umjesto što je samo ograničeno ? Jer se ne kažnjavaju ljudi koji su u hotelima, restoranima, birtijama, na skupovima ili u svojim domovima pili alkoholna pića pa potom izašli na javne površine (ako ne voze, naravno).

Taj zakon je neustavan, diskriminatorski i nepravedan, i kao takav treba biti ukinut.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 05:01   #40
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Stvar i jest u tome da su takve odluke donesene nakon ogromnog broja neugodnih iskustava s pijenjem po parkovima. Problem je u tome što će nastradati i oni koji ne rade nered i očiste iza sebe, ali moraš priznati da je takvih jako mao. Barem u Zg.
Ali ne kažnjavaju se ljudi koji koji npr. na ulici pojedu hamburger, sladoled, ili popiju par dl soka, već oni (ili barem u teoriji bi trebali biti kažnjeni) koji bace ambalažu ili naprave nuždu. A neugodnih iskustava sa smećem koje nema veze s alkoholnim pićima i fekalijama po javnim površinama i te kako ima.

- još jedan pokazatelj diskriminatorske naravi tog zakona.

Zadnje uređivanje haram : 09.04.2011. at 05:15.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.