Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2011., 10:32   #41
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Zašto bi ispijanje alkoholnog pića (primjerice piva) na javnom mjestu bilo kažnjivo?


Ta odluka je potpuno neutemeljena. U Zagrebu to ne postoji.
ja u zagrebu dobio kaznu za ispijanje pive na ulici... pred par godina. hodao s cimerom po vlaškoj i limenka pive u ruci. jedina koju sam tu većer konzumirao. i dobio kaznu, ne sjećam se koju više, ali je nakon prigovora bila preinačena u opomenu pošto mi je prvi put...

i jebaj ga.. zakon je zakon... umjesto da svi tu po forumima seruckaju kak bi trebalo biti, nek si u glavi poslože da bi zakone trebalo poštivati bili oni glupavi i nerealni ili ne...
__________________
Živi svaki dan života kao da ti je zadnji, jednom ćeš biti u pravu!
hyeronimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:19   #42
Zakoni se mogu i trebaju poštivati (ako su etični), ali to ne znači da se ne trebaju preispitivati, oni su tu zbog nas, a ne mi zbog njih. Ili bi bar tako trebalo biti.

Zadnje uređivanje Katrin : 10.04.2011. at 12:01.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:40   #43
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma kako si samo veseo kad uočiš prekršaj. Vadi blokić, kažnjavaj, hura...
Da, moj problem je što volim neki red.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
… Postoji i masa nekulturnih vozača, barem u Zg, koji ne daju žmigavac, ne propuštaju pješake, nepravilno se prestrojavaju itd. itd. - pa opet nije zabranjen promet automobilima...
Ali zabranjeno je ne davati žmigavac kod skretanja, ne propuštati pješake, nepravilno se prestrojavati, itd., itd…


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
… Zanimljivo da me u SFRJ nitko nikada nije kaznio zbog cuganja na javnom mjestu...
Imao si sreće. Niti 99% ovih koji danas piju u parkovima neće biti kažnjeno.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
… Priča ti amidža da je tamo super, jelda?...
Ne toliko kao kod nas.


Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ok, ali još uvijek mi se ne sviđa "mogućnost" koja ostavlja prostora nečijoj osobnoj procjeni i raspoploženju, tj. subjektivnom doživljaju u datom trenutku.
Kakva objektivna procjena? Jesi li u parku? Piješ li alkoholno piće?


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... Taj zakon je neustavan, diskriminatorski i nepravedan…
Nije.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ali ne kažnjavaju se ljudi koji koji npr. na ulici pojedu hamburger, sladoled, ili popiju par dl soka, već oni (ili barem u teoriji bi trebali biti kažnjeni) koji bace ambalažu ili naprave nuždu...
Kažnjivo je i bacanje otpadaka i vršenje nužde (kao zasebni prekršaji), ali činjenica je da veća opasnost prijeti od onih koji piju alkohol.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:33   #44
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kakva objektivna procjena? Jesi li u parku? Piješ li alkoholno piće?
zrinjevac, podne, pauza na poslu, pojedem sendvič i podijelim pivu od 3 deci s frendicom na travi, kraj fontane na +35. potpuno smo trijezne, ne ponašamo se nedolično, ne izazivamo nerede. kažnjivo?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:50   #45
Nije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:54   #46
Treba ići pit u birtiju da se na više love slije u općinske i državne prpračune i u koji privatni džep a ne po parkovima gdje se šetaju psi i igraju djeca.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 21:05   #47
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije.
ok, laknulo mi je
nemoj misliti da te provociram, no zanima me u kojem trenutku to ponašanje postaje kažnjivo?
kojim činom?
mojim nedoličnim ponašanjem?
količinom konzumiranog alkohola?
rezultatom alkotesta?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 22:14   #48
zar piva i vino nisu prehrambeni proizvodi ako jesu kako će me netko kaznit ako ja na javnoj površini konzumiram prehrambeni proizvod
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 09:27   #49
[QUOTE=haram;32907331]... to je diskriminatorska i neustavna odredba koja pogoduje uskim interesnim skupinama,
Quote:
jer propisujući vrijeme i mjesto na kojem se pojedinac može osjećati ugodno zadire u osobne slobode
,
možeš se ti ugodno osjećati i na drvetu, kaj to znači da će svi onda ko majmuni plaziti po drveću, i ako je ikako moguće, s flašom pive u šapi

mislim, toliko o teoretiziranju
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:38   #50
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
zrinjevac, podne, pauza na poslu, pojedem sendvič i podijelim pivu od 3 deci s frendicom na travi, kraj fontane na +35. potpuno smo trijezne, ne ponašamo se nedolično, ne izazivamo nerede. kažnjivo?
Ako Drot kaže da nije, onda valjda nije,ne znam gdje radiš, ali na poslu po zakonu moraš imati 0,0 promila. Stoga se ipak i tu pazi.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:21   #51
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ok, laknulo mi je
nemoj misliti da te provociram, no zanima me u kojem trenutku to ponašanje postaje kažnjivo?...
Ne mislim da me provociraš, samo razgovaramo.

Ako razgovaramo o Zagrebu, kažnjivo bi bilo da te dan za danom zatičemo na istom mjestu u istoj situaciji. Ali ne u ovoj situaciji u kojoj ručaš i uz to ispijaš pivo, nego u opijanju. Znači, da te da za danom zatičemo pijanu kako ispijaš akoholna pića na istom mjestu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:43   #52
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da me provociraš, samo razgovaramo.

Ako razgovaramo o Zagrebu, kažnjivo bi bilo da te dan za danom zatičemo na istom mjestu u istoj situaciji. Ali ne u ovoj situaciji u kojoj ručaš i uz to ispijaš pivo, nego u opijanju. Znači, da te da za danom zatičemo pijanu kako ispijaš akoholna pića na istom mjestu.
malo mi je ipak jasnije

odoh sad na pivu
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:47   #53
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da me provociraš, samo razgovaramo.

Ako razgovaramo o Zagrebu, kažnjivo bi bilo da te dan za danom zatičemo na istom mjestu u istoj situaciji. Ali ne u ovoj situaciji u kojoj ručaš i uz to ispijaš pivo, nego u opijanju. Znači, da te da za danom zatičemo pijanu kako ispijaš akoholna pića na istom mjestu.
Jel? Mene i par prijatelja su kaznili sasvim trijezne oko 14 sati dok smo ručali u parku (Šalata, Zagreb) uz jedno pivo, baš kao u opisanoj situaciji. Tvoj kolega je još bio i toliko pristojan da nije htio reći piše li kaznu i kakvu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:29   #54
Jebiga, kad nemate sise.
Vidiš kako njih dvije imaju svaka po dvije, pa nisu kažnjene.

Vidiš da zakoni ovise o prekršiteljima i policajcima, fleksibilnije ne može.
A neki tu tvrde da smo policijska država.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 15:49   #55
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
... Mene i par prijatelja su kaznili sasvim trijezne oko 14 sati dok smo ručali u parku (Šalata, Zagreb) uz jedno pivo, baš kao u opisanoj situaciji...
Po čemu su vas i za što kaznili, budući da to opisano u Zagebu nije kažnjivo?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 16:28   #56
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Po čemu su vas i za što kaznili, budući da to opisano u Zagebu nije kažnjivo?
Po gradskoj odluci o zabrani konzumiranja alkohola na javnom mjestu, 200 kn. Možda se od tad promijenila ta odluka, nisam pratio.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:49   #57
Gradska odluka brani samo konzumaciju ispred trgovina. Doduše, to je danas, ne znam kako je bilo nekada (u tvoje vrijeme).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 19:30   #58
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da me provociraš, samo razgovaramo.

Ako razgovaramo o Zagrebu, kažnjivo bi bilo da te dan za danom zatičemo na istom mjestu u istoj situaciji. Ali ne u ovoj situaciji u kojoj ručaš i uz to ispijaš pivo, nego u opijanju. Znači, da te da za danom zatičemo pijanu kako ispijaš akoholna pića na istom mjestu.
A da je u Osijeku bila bi kriva.Jel tako?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:19   #59
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
...
Nije.
U svjetlu onoga što sam napisao u postu #39 -jest. To je zadiranje u osobne slobode. Zašto je dozvoljena konzumacija na jednim mjestima, a na drugima nije ? A čovjek koji je na dozvoljenom mjestu konzumirao alkohol, opet se odmah potom kreće po mjestima na kojima je to nedozvoljeno.

Quote:
Kažnjivo je i bacanje otpadaka i vršenje nužde (kao zasebni prekršaji)...
Pa to sam i ja napisao, isprika ako nije bilo dovoljno jasno. Uspoređivao sam dvije slične situacije, od kojih je jedna kažnjiva, a druga nije.

Quote:
... ali činjenica je da veća opasnost prijeti od onih koji piju alkohol.
Kao što su već napisali ovdje, opasnost prijeti i od onih koji voze (ili idu u lov, posjeduju oružje itd.), pa to nije zabranjeno (naravno, treba educiranje i dozvola za to)(bilo bi logičnije da se izdaju i dozvole za pijenje alkohola ). To što je netko pod manjim ili većim utjecajem alkohola (ili nikakvim -tko se može opiti od jedne male pive uz sendvič?), apsolutno ne znači da će počiniti bilo kakvo krivično djelo -sve osobe ne postaju agresivne, pa čak i ista osoba ne reagira jednako, u stanju veće ili manje opijenosti. To je čisto predviđanje nečije krivice, a što se ne može predvidjeti.

Da ponovim -taj zakon je neustavan, diskriminatorski i nepravedan, i kao takav treba biti ukinut što prije ! Živili !
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:16   #60
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Da ponovim -taj zakon je neustavan, diskriminatorski i nepravedan, i kao takav treba biti ukinut što prije ! Živili !
X ko kuća.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.