Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2004., 10:27   #1
bespravno useljenje

Prvo da objasnim kako stoje stvari i molim, ali stvarno molim moraliste i ostale da me postede osuda.

Podstanar sam sa maloljetnim klincem. Nemam ni pokretnina ni nekretnina. Samohrana majka. Na oca djeteta a niti na familiju ne mogu racunati.
Stan u kojem sam trenutno placam 200 € + rezije, a ima 27,5 m2, ali odgovara mi zbog blizine skole.

I jucer mi dodje kucepazitelj/domar/predstavnik stanara ili kako se to vec sada zove i onak potiho mi objasni da je stan do mene prazan, gradski, da je bio provaljen ali isto tako da nitko u njemu nije bio jos od ozujka i da su ga nudili nekim ljudima ali ga nisu prihvatili jer je malen. (30 m2)

I kaze mi covjek neka udjem unutra, stavim svoju bravu, neke svoje stvari i da pricekam sta ce se dogoditi. Vjerojatno ce doci policija i napraviti neke zapisnike, a onda to ide u razne procedure i tako u nedogled.

Meni prica bas ne pije vodu, ali velika je zgrada sa puno gradskih stanova u koje su ljudi bespravno uselili i uredno u njima zive.

Mene strah uci u taj stan. Ne zelim probleme, ali mi ideja zvuci sjajno jer bi mi to rijesilo veliki problem (bar bi mi ostalo love da dijetetu vise priustim)

Zna li netko nesto o tome ili ima li itko kakvo iskustvo?
magl@ is offline  
Old 22.09.2004., 12:36   #2
A jel ti palo na pamet da trazis gradski socijalni stan ?
Juraj is offline  
Old 22.09.2004., 12:40   #3
teško da bi dobila gradski socijalni stan,
ipak nije socijalni slučaj..
nn-st1 is offline  
Old 22.09.2004., 23:37   #4
Nije ti to bas dobra ideja.
Samo ces si navuci veeeeelike probleme na vrat.
Kolko god ti sad to djeluje kao usteda novca vjeruj da ce ti na kraju stici poveci racun.

Zamisli da se recimo uselis. I sad zivis ti tako nekoliko mjeseci, i grad skuzi da netko zivi u stanu. Provede se postupak na sudu, ti budes delozirana, plus platis sve troskove postupka i ovrhe i jos ti grad sa kamatama zaracuna najamninu.
Eto.
Vespazijan is offline  
Old 23.09.2004., 02:06   #5
Quote:
Vespazijan kaže:
Zamisli da se recimo uselis. I sad zivis ti tako nekoliko mjeseci, i grad skuzi da netko zivi u stanu. Provede se postupak na sudu, ti budes delozirana, plus platis sve troskove postupka i ovrhe i jos ti grad sa kamatama zaracuna najamninu.
Eto.
Poznaš li ijedan takav slučaj u praksi? Ja ih znam par šta su provalili u stanove i ostali tu i nikom ništa...
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Old 23.09.2004., 02:32   #6
Meni je malo sumnjivo da je kucepazitelj bas tebi rekao, a ne recimo nekoj svojoj rodbini ili prijatelju. Vjerojatno nije bas siguran kako ces proci kada se za to dozna ili nesto mulja. Inace kada bi doslo do suda mogla bi se braniti cinjenicom da si samohrana majka (malo glumis socijalu ) i postoji dobra mogucnost da bi te teretili samo za sudske troskove. Na kraju bi ti se isplatilo ako bi tako ispalo. Mislim da bi najbolje bilo otici kod pravnika, on bi ti bolje znao reci kolki je rizik.
__________________
Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.
studeni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.