Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2011., 23:15   #61
Leš u ovom slučaju nije toliko bitan osim zbog dostojnog pokopa. Jedino bi mnogo značilo njegovo priznanje gdje je odložio leš. Ali čak i da sve to prizna, može se dogoditi da se leš ne pronađe. Ako ga je npr. bacio u neku škrapu koja je izvor vode.
Tužilaštvo i bez vlasi u kamionu ima sasvim dovoljno dokaza. Ne moraju svi dokazi biti totalno egzaktni, ali ako se posloži više njih, osoba biva osuđena.
U slučaju Paravinje se znaju neke bitne činjenice:
1. Vozio je kamion u taj dan kada je cura nestala i to po tom području
2. Skinuo je tahometar da se ne može pratiti kretanje kamiona
3. Pobjegao je čim je vidio da policija pretresa njegov kamion

Ako je stvarno pronađena jedna vlas, onda će on 99% biti osuđen. I vjerovatno neće nikad priznati gdje je tijelo. Iz inata, jer je to njegov psihološki profil.

p.s.
Ja znam da bi sestre Bilić htjele drastičnije metode ispitivanja, ali se to ne smije koristiti u demokratskim društvima. Barem ne kod slučaja gdje je ubijena jedna osoba. Drukčije bi bile metode da se zna da čovjek drži negdje zatočene neke otete osobe, pa je pitanje vremena da ove ne pomru od gladi. Onda mu ne bi puno pomogla demokracija. Kao i onima na Gvantanamu.

Zadnje uređivanje Katrin : 26.07.2011. at 23:31.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 23:47   #62
Iz ovog imaš samo dokaz da je osoba bila u tom kamionu. Ne znaš ni kad, ni zašto, ni da li jednom ili u više navrata, niti što joj se desilo.
Vozio je kamion jer mu je to svakodnevni posao, vozilo je i mnogo drugih, usključio tahograf jer ga gazda tjera da radi prekovremeno van dozvoljenog vremena ili fuša, bježi jer ima osudu za silovanje i zna što mu slijedi...i još milion razloga.
Da li je možda patološki lažac?
I sad ti kao tužitelj moraš doći pred posve nepristranog suca (barem bi takav po definiciji trebao biti) i zatražiti da ovog pošalje u zatvor do kraja njegovog života. OK. Za što ga teretiš? Za ubojstvo? Za silovanje? Za silovanje pa ubojstvo? Za silovanje pa posljedično samoubojstvo žrtve? Za podvođenje i otmicu žrtve u stranoj zemlji? Za nesretni slučaj sa smrtnom posljedicom? Za ubojstvo iz nehaja?
A imaš samo dokaz da je osoba bila u kamionu, indicije da ovaj nešto skriva i klimu s mnogo emocija...
Težak posao za onog koji u ŽDOu koji dobije taj slučaj...
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:09   #63
U principu se svaki dokaz može osporavati. A osporavanje ovisi o realnosti datog trenutka. Netko može reći da je osobu uzela pijavica, da je pao na nju meteorit i koji sve ne neobični događaji. Ali ako su objašnjenja previše nevjerovatna, čovjek će biti osuđen. A osuda će biti stvar vještaćenja.
Evo primjera tahografa:http://www.tportal.hr/vijesti/crnakr...-policiju.html
Na sudu će mu se postaviti pitanje zašto se zaustavljao na svakome mostu preko Krke. Ako je objašnjenje trivijalno (pišalo mu se često, pati od fobije mostova, uživa gladati krajolik sa mostova...itd....) Svaki se navod može provjeriti. Od čestog pišanja pa do uživanja u krajoliku)
Ako je tako nešto radio samo taj put, a prije toga nikada, to je već opravdana sumnja.

Zadnje uređivanje Katrin : 27.07.2011. at 09:06.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:27   #64
Je satjao sam i gledao mostove, je stajao sam jer mi je putnica htjela gledati krajolik, je stajao sam jer sa pokvario želudac, a putnica je izašla satima prije van, je stao sam, a putnica se bacila s mosta u rijeku, a ja pobjegao i obzirom na prošlost skrivao...

Opravdana sumnja za što?
Pazi ti bi ga trebao zatvoriti na 40 godina.
Čak ako gledaš sebe trenutno, jedino što znaš o tome znaš iz rekla-kazala članaka u novinama...

Bit će još puno priče o ovom sve mi se čini...
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 07:35   #65
Nisam spomenuo najvažniju stvar. Antonija je ušla u kamion, što svjedok potvrđuje. A znamo da se radi o višestrukom silovatelju. I i o teškom manipulatoru. Što potvrđuje oproštajno pismo koje je napisano tendenciozno da stvar dodatno zakomplicira.
Lako ti je zaustaviti osobni automobil na mostu da se proluftaš. Ali se radi o velikom kamionu i profesionalnom vozaču. Onaj koji to radi, automatski budi sumnju. Sve se to svodi na objašnjenja tipa: "prošla pijavica o odnijela žrtvu".
Normalno da pravosuđu neće biti lako. Ali ne mora dobiti 40 godina. Možda "samo "20". (nije ju mislio ubiti nego silovati)
Nitko nije spomenuo još jednu važnu medicinsku stvar. Onaj koji davi rukama nema šanse da neće imati izgrebane ruke. A ogrebotine neće zacijeliti za 7 dana da se neće vidjeti trag. Ne znam da li su to istražitelji ispitali u RS.

Zadnje uređivanje Katrin : 27.07.2011. at 09:06.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 11:36   #66
ma taj serijski silovatelj običan je patološki lažljivac kod takvih ljudi sve je moguće nažalosta gdje je ta djevojka sve mi se više čini kao neki misterij
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:26   #67
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Leš u ovom slučaju nije toliko bitan osim zbog dostojnog pokopa.
Tužilaštvo i bez vlasi u kamionu ima sasvim dovoljno dokaza. Ne moraju svi dokazi biti totalno egzaktni, ali ako se posloži više njih, osoba biva osuđena.
U slučaju Paravinje se znaju neke bitne činjenice:
1. Vozio je kamion u taj dan kada je cura nestala i to po tom području
2. Skinuo je tahometar da se ne može pratiti kretanje kamiona
3. Pobjegao je čim je vidio da policija pretresa njegov kamion

Ako je stvarno pronađena jedna vlas, onda će on 99% biti osuđen. .
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Normalno da pravosuđu neće biti lako. Ali ne mora dobiti 40 godina. Možda "samo "20". (nije ju mislio ubiti nego silovati)
Onaj koji davi rukama nema šanse da neće imati izgrebane ruke.
Imaju dokaze samo da je bila u kamionu ne i da ju je ubio.
To što navodiš su činjenice a ne dokazi a osoba se osuđuje na osnovu dokaza.
Imat će izgrebane ruke što ništa ne dokazuje.Tragovi su ispod njenih noktiju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 19:50   #68
žalosno je to da je inače izostavimo ovaj slučaj silovao druge žene i sve do sada mirno je radio i šetao se poput uzornog građanina tu je zakazalo pravosuđe jer da smo u nekoj drugoj državi davno bi bio iza rešetaka ali eto kod nas je to tako
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 20:00   #69
Quote:
matekk kaže: Pogledaj post
žalosno je to da je inače izostavimo ovaj slučaj silovao druge žene i sve do sada mirno je radio i šetao se poput uzornog građanina tu je zakazalo pravosuđe jer da smo u nekoj drugoj državi davno bi bio iza rešetaka ali eto kod nas je to tako
i još poslije ovog slučaja nitko nadležan u našim institucijama nije odgovarao za to...
kako su vješto zamaglili pitanje odgovornosti prebacujući krivnju na Srbiju i Sloveniju,a drug Josipović u svojoj novoj pravednosti ni a od pozivanja na odgovornost onih koji bi trebali odgovarati...
kreso33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 10:53   #70
kao što sam i rekla kod nas je to tako nažalost samo mi je žao te nestale djevojke čitala sam o njoj šteta da se uništi tako mlad i nevin život a zbog koga a opet možda je i živa negdje samo tog paravinju treba stisnut da konačno progovori istinu a čini mi se da nikad i neće kad je to jedna poremećena ličnost u biti takve bi trebalo i liječit u bolnicama
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:38   #71
jedino ne kužim kako se sad upleću druge stvari poput nekih ubojstava pa neke novinarke ne mogu vjerovat da iz jednog slučaja nastanu takve užasne zbrke i pojedinosti iz nekih prošlih vremenakao da se nestala djevojka sve manje spominje a upliće politika

i oduvijek sam se pitala kako neke osobe samo tako nestanu i nitko ih ne može pronaćia ovo je stvarno strašno da jednu djevojku nitko ne može pronać a toliko truda i raščešljanog terena po najgorim ljetnim vrućinama ako ima imalo pravde na ovom svijetu zločinac će platit a nju će pronaći

Zadnje uređivanje Katrin : 18.08.2011. at 19:26.
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:53   #72
meni i dalje nije jasno kako je moguce da on odbija detektor lazi i nemogu mu nista???? normalno da radi budalje od njih, ocito nisu laz vicevi o policajcima
plavi.pakao_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:03   #73
ma nije niti do policajaca nego je očito takvo pravilo kod nas da detektor laži nije toliko bitan ma sve je kod nas naopako ne daj bože zla
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 13:38   #74
Quote:
plavi.pakao_zg kaže: Pogledaj post
meni i dalje nije jasno kako je moguce da on odbija detektor lazi i nemogu mu nista???? normalno da radi budalje od njih, ocito nisu laz vicevi o policajcima
Teško je raditi sa detektorom laži ako nekoga prisiliš na to. Nemoguće je čovjeka svezati za stolicu , pa ga ispitivati. Moguće su samo ne-demokratske metode, tipa KGB : "pristani na poligraf jer će ti inače djeca i žena u Sibir"

Ne možeš tako lako naći tijelo na dalmatinskom kršu. Mogao ga tijelo zamotati u najlonsku foliju i ubaciti u neku škrpu. A njih ima na pretek u ovom kraju koji Paravinja poznaje kao svoj džep. A mogao je on tijelo zakopati i negdje u Slavoniji gdje mu je firma: http://glaspodravine.hr/2011/07/07/n...on-u-durdevcu/
To znači da se tijelo može tražiti po cijeloj Hrvatskoj. Također je Paravinja mogao tijelo ostaviti kod kuće , te ga se riješiti nekoliko dana kasnije. Svojim autom ga je mogao odvesti negdje pod Velebit. Tako da je meni malo bedasto da se tijelo traži samo od Sv. Roka pa do Drniša.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:11   #75
onda to ovisi samo ako on iskreno prizna što je učinio ma kako ga barem psihijatri malo ne uzdrmaju tip je totalno kao oni tipovi iz krim serija pa valjda stručnjaka ima kod nas
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:31   #76
Quote:
matekk kaže: Pogledaj post
onda to ovisi samo ako on iskreno prizna što je učinio ma kako ga barem psihijatri malo ne uzdrmaju tip je totalno kao oni tipovi iz krim serija pa valjda stručnjaka ima kod nas
To bi CIA lako riješila. Sve je stvar ozbiljnosti situacije. Da je netko postavio negdje atomsku bombu u neki velegrad, bio bi podvrgnut srednjovjekovnim mučenjima. Jer cilj opravdava sredstvo. A cilj je sačuvati milion života. A u slučaju Paravinje se radi samo u jednom životu koji najvjerovatnije neće biti sačuvan jer je prekasno.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:37   #77
to onda znači da taj ima sreće a život nije fer ali nada zadnja umire budimo malo optimistični nekad tako jednostavno mora biti i kada se misli da je ono najgore

a što se tiče ovakvih zlodjela silovanja mislim da se kod nas malo tome pridaje važnost ne znam možda zato što sam cura pa sam osjetljiva na takvo nešto ali kazne u našoj lijepoj bi trebale biti puno veće za ovakve zločine

Zadnje uređivanje Katrin : 18.08.2011. at 19:27.
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 15:30   #78
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
I sad ti kao tužitelj moraš doći pred posve nepristranog suca (barem bi takav po definiciji trebao biti) i zatražiti da ovog pošalje u zatvor do kraja njegovog života. OK. Za što ga teretiš? Za ubojstvo? Za silovanje? Za silovanje pa ubojstvo? Za silovanje pa posljedično samoubojstvo žrtve? Za podvođenje i otmicu žrtve u stranoj zemlji? Za nesretni slučaj sa smrtnom posljedicom? Za ubojstvo iz nehaja?
Imaš dokaz da je Paravanja psihopat.

I to sa debelim dosjeom, dovoljno za doživotni zatvor da je policija obavila svoj posao kako spada.

Quote:
matekk kaže: Pogledaj post
onda to ovisi samo ako on iskreno prizna što je učinio ma kako ga barem psihijatri malo ne uzdrmaju tip je totalno kao oni tipovi iz krim serija pa valjda stručnjaka ima kod nas
Psihopati su okorjeli lažovi i manipulatori, ima i slučajeva kad su preveslali školovane psihijatre. Jedino kazna kod njih vrijedi.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To bi CIA lako riješila. Sve je stvar ozbiljnosti situacije. Da je netko postavio negdje atomsku bombu u neki velegrad, bio bi podvrgnut srednjovjekovnim mučenjima. Jer cilj opravdava sredstvo. A cilj je sačuvati milion života. A u slučaju Paravinje se radi samo u jednom životu koji najvjerovatnije neće biti sačuvan jer je prekasno.
U slučaju paravinje radi se o maloj atomskoj bombi. Kad se zbroje svi poznati i nepoznati slučajevi sigurno je silovao/ubio 3-5 žrtava. Pomnoži to sa 5 članova uže obitelji imaš min 20 ljudi kojima je nanio nepovratnu štetu. O materijalnim troškovima policije, vojske, GSS-a, zatvora i da ne govorim. Uz to, ako ga osude na recimo 30 godina zatvora, nakon izlaska on će i dalje raditi štetu ali sa još više opreza da ga se ne uhvati.

Dakle 1 psihopat poput paravinje stvara ogromnu štetu za cijelo društvo. Zar to nije razlog da ga ne podvgne srednjovjekovnim mučenjima?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:01   #79
da ja se slažem da smo u srednjem vijeku čupali bi mu ruke noge palili na lomaču kao što su to radili ženama koje su bile optuživane kao vještice ali takvog silovatelja trebalo bi liječiti jer će takav i nakon kazne zatvora opet po svome

jer očito je da je to jedan bolestan čovjek normalan ne siluje niti ubija doduše svatko može puknut na živce pa postati takav ali ne znam što bi se trebalo dogoditi da se čovjek preokrene možda je imao traume iz djetinstva to samo znaju oni koji su ga ispitivali promatrali...

Zadnje uređivanje Katrin : 18.08.2011. at 19:28.
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:14   #80
matekk, pročitaj par tekstova o psihopatima. Oni sve zločine rade svjesno, bez obzira da li su imali traume ili ne. I ne može ih se nikakvim metodama predodgojiti. Jedini način su stroge kazne svaki put kada pokuša nešto.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.