Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 17:49   #61
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
znam sefe ali mislim da me terete vise njih sudac mi je po zakonu trebao reci da me terete jos njih i navest mi ih ,jos mi je na kraju davanja mog iskaza napomenuo da ako kontaktiram tu osobu da cu u protivnom u zatvor eto nemam te sta lagat
Vidiš zato postoje odvjetnici. Znam da koštaju ali kad je u igri ovakav slučaj gdje ti prijeti kazna višegodišnjeg zatvora onda se sa tim nije igrati bio ti kriv ili ne. Čim se ti pojaviš tamo "goloruk" postoje šanse da sve baš neće ići onako kako je propisano zakonom. Malo istražiteljske slobode uvijek dobro dođe. Ko bi osudio sve te kriminalce da baš striktno poštujemo procedure?
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:56   #62
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
… S druge strane policija se opet bavi sitnim slučajevima, a velike dilere nitko ne traži.
Ma jok.


Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
...Volio bih vidjeti i upoznati inspektora koji je na temelju ovakvih stvari(banalnih)tražio od suca nalog za pretres i tako labavo vodio istragu i donio odluku…
Ja bih volio da znamo malo više prije nego što donosimo ovakve zaključke.


Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
… Ako se ne varam za pretres su potrebna tri potpisa…
Varaš se.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:57   #63
Opet mi ne ide u glavu zasto mi je naveo samo jednog ako me se tereti za jos njih nemoguce
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:59   #64
eto vidis da je dovoljan samo jedan potpis hvala drote pa znam sta su mi rekli kod istraznog rekli bi mi za ostale ljude siguran sam
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:03   #65
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
Opet mi ne ide u glavu zasto mi je naveo samo jednog ako me se tereti za jos njih nemoguce
Ne bih oko ovakvih ozbiljnih stvari nagađao ali moguće je da te tereti samo jedna osoba te da postoji još neka indicija ili trag da si umješan u preprodaju droge. Kad se sve zbroji eto ti i pretresa i suda.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:06   #66
Ponavljam ako se digne optužnica idem oštro s odvjetnikom i sve .....
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:08   #67
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Varaš se.
Možeš malo ovo objasniti? Šta je potrebno da se napravi pretres kod nekoga? Susjed kojem si se zamjerio zbog međe i koji misli da je čuo krike i pucanj iz tvoje kuće, a zatim te vidi kako po kišnoj noći nosiš crnu vreću u gepek ?
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:43   #68
Teško je samo tako objasniti. Nekada niti riječ neoliko ljudi neće biti dovoljna, a nekada će biti dovoljne samo posredne indicije. Svaki slučaj je za sebe.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:51   #69
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
ali mislim da me terete vise njih
To je onda već drugi par rukava,dilao si i gotovo.I sada hočeš šta,da te potapšamo po glavi i kažemo-Biti će dobro?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:54   #70
Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post
Vagica je mala vaga Tipa mala kuhinjska digitalna. Imam takvu da si zobene važem svako jutro
Po toj logici,tebi se teoretski desi ista situacija,policija ti sa nalogom uleti u stan i ti si automatski diler,imaš vagicu koja služi u druge svrhe,ali njih nije briga čemu služi,jer su oni konkretno našli dokaz?
Svašta.

Dakle ovo ti nisu radili(ulazili u stan)bez jakih indicija,koje su upućivale na to da nešto petljaš
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:55   #71
Evo sa legalisa. Odgovara pravnik po struci:

"Molim vas, pomagajte
ovako:jednog prijatelja su uhvatili s marihuanom, ima 18 godina.on je na policiji rekao da sam mu ja ponekad davala marihuanu, a nemam veze nikakve s tim. veli da se preplašio jer su ga ispitivali satima i da ni sam ne zna zašto i kako je mene spomenuo. uglavnom, rekao je i da će mi vrlo uskoro policija doći u pretres kuće što mi predstavlja ogroman problem jer živim s roditeljima i na selu i to će u roku par sati svi znati..a ja veze nemam s njegovom marihuanom ni dilanjem ni ničim. molim vas za pomoć, ne znam što da radim! jel je stvarno moguće da ti na temelju nečijeg iskaza može dobiti nalog za pretres kuće i napravit takva panika bezveze?

hvala puno"


Ogovor:
"Policija ima sada sasvim dovoljan temelj za dobivaje naloga za pretragu.

Jedino što možete je otići u policiju i s jasnim stavom razgovarati s njima.
No ništa Vam ne garantira da pretrage neće biti"


Tako da jedan "mulac" itekako može zapapriti.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:06   #72
Kakvi se onda to ljudi-policajci(inspektori)bave slučajevima.Pa zar nisu oni isto tako buđetom ograničeni,po toj bi logici policija bankrotirala jer bi dnevno imala minimalno 50-ak pretresa stanova više?

Zar se po zdravoj logici ne skenira sam profil osobe na način da joj se provjeri "kriminalna prošlost",je li ikada za išta kažnjavana itd.Nakon toga bi se osobu neko vrijeme trebalo staviti pod povećalo,gledati gdje se kreće,što radi itd.

Mislim,realno gledajući sve to košta,a da mi netko dođe usred bijela dana sa ovakvim nečime,pa da još moram novce bezveze bacati na odvijetnike ni kriv ni dužan,kakvo je to sprovođenje istrage (kakvo je to funkcioniranje zakona)?



Teoretski mi se netko zamijeri sutra,ja ga stavim na tapetu,i čekam godinu dana da prođe.Padnem sa pola jointa i imam asa u rukavu,iako on nema veze sa time,ma dajte
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje Katrin : 19.08.2011. at 19:18.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:38   #73
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Kakvi se onda to ljudi-policajci(inspektori)bave slučajevima.Pa zar nisu oni isto tako buđetom ograničeni,po toj bi logici policija bankrotirala jer bi dnevno imala minimalno 50-ak pretresa stanova više?

Zar se po zdravoj logici ne skenira sam profil osobe na način da joj se provjeri "kriminalna prošlost",je li ikada za išta kažnjavana itd.Nakon toga bi se osobu neko vrijeme trebalo staviti pod povećalo,gledati gdje se kreće,što radi itd.
pratim temu samo iz znatiželje, no ovo mi je nelogično...

Ne bi li policija prije "bankrotirala" kada bi te sve ljude stavljala po povećalo i pratila danima, nego ako bi napravila pretres?
vivekananda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:29   #74
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Nakon toga bi se osobu neko vrijeme trebalo staviti pod povećalo,gledati gdje se kreće,što radi itd.
pa, tako ti je i bilo u slučaju ovog lika koji je i "pao" i pritisnut propričao..
a čovjek očigledno voli pričati.. (i inaće, svi se raspričaju, pogotovo kada im se kaže što slijedi..kako su tada suradljivi, čudo jedno..)

Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
... malom sam bio posudio neke pare,sto mi je garantirao da ce mi vratit za 7 dana povjerovao sam mu jer svi su govorili da ima para .....
....njegov otac koji je na mene fizički nasrnuo škarama ....
.... sve sam to rekao sucu...ima li sad logike

moj ti je savjet da se sjetiš tih svih jer bi ti oni mogli potvrditi tu posudbu i da njihova imena dostaviš DO ili istražnom sucu (ako istraga još traje!) uz prijedlog za njihovim ispitivanjem kao svjedoka..
isto napraviti ako postoji itko kome si pričao o ovom napadu škarama, odlasku njemu kući, telefonskim pozivima i razgovorima..
to možeš i bilo bi pametno pogotovo jer si kako kažeš sve to rekao i istražnom sucu..
time tvoja priča dobije smisao, ovako ostaje na tome da ti negiraš, a ne daješ ništa konkretno za zaključiti suprotno..
razumiješ li ti što ti ja želim reći?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 11:21   #75
To cu i napraviti...hvala ti
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 11:28   #76
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
To je onda već drugi par rukava,dilao si i gotovo.I sada hočeš šta,da te potapšamo po glavi i kažemo-Biti će dobro?

Zasto izvlačiš moje pitanje ko da sam rekao ....molio bi te da napustis oovu temu jer očito je da je tebi ovo samo zabavno ziva si drkađija
za ispravak tvog navoda sam rekao da nije moguce da me terete više njih
loko28 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.08.2011., 15:40   #77
Meni samo nije jasan ovaj dio u policiji.

Veliš da su ti uzeli otiske i proslijedili istražnom sucu, ako se ne varam???

Malo mi to smrdi, sumnjiče te za preprodaju marihuane i samo su ti uzeli otiske???

Inače, ispitivali bi te nekih dvadesetak sati, dok traje uhićenje i drugi dan te priveli sucu.

Pokušali bi izvući što više od tebe, oduzeli ti mobitel na potvrdu, možda i pretragu mobitela i sl, ako te već sumnjiče za prodaju.

Cijela priča pati od niza nelogičnosti
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 15:49   #78
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Teško je samo tako objasniti. Nekada niti riječ neoliko ljudi neće biti dovoljna, a nekada će biti dovoljne samo posredne indicije. Svaki slučaj je za sebe.
Znači da je ipak miguće na temelju indicija dobiti nalog?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:07   #79
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
Zasto izvlačiš moje pitanje ko da sam rekao ....molio bi te da napustis oovu temu jer očito je da je tebi ovo samo zabavno ziva si drkađija
za ispravak tvog navoda sam rekao da nije moguce da me terete više njih
Inače, samo sam čitao temu i nikada nisam niti mislio odgovoriti do ovog posta.
Možda si imao zanimljiv način pristupa ovom problemu, barem na internetu, i okrenuo si priču koja bi zvučala kako je netko rekao "postoji li mogućnost da čovjeka netko tereti nakon godinu dana ...", ali kroz postove si pokazao da u toj priči što ti govoriš nema baš puno veze. Slobodno se ispričaj čovjeku što si ga nazvao "drkađija", jer kao i mene, tako i njega zanima tema. Drot13 se trudi odgovarati ti pristojno i fer, i još te savjetuje. Moj savjet - poslušaj čovjeka.
Poslušaj i ostale. Kaži istinitu priču (ako je ovo istinito što si sve govorio, onda je užasno nategnuto, odmah zovi odvjetnika).

Nisam policajac niti ništa, imam 22g, i više puta sam bio pretresivan itd., jer u 23-06h ujutro u mračnoj ulici kada te policija zaustavi (obično "marica"), naprave ti takav pretres da boli glava. Jednostavno, većina ljudi ti ovdje pokušava pomoć, davati savjet. Nemoj biti idiot i vrijeđati ih.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 17:32   #80
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Znači da je ipak miguće na temelju indicija dobiti nalog?
Na temelju "zatvorenog kruga indicija", jest.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.