Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 17:37   #81
Nisam ja nikog vrijeđao nego očito da me je on vrijeđao jer govori nesto sto ja nisam rekao nego mi to trpa u usta ko da sam ja rekao da me tereti više njih,stto sam rekao da je nemoguće da me njih vise tereti jer bi istrazni sudac to vec mi priopćio..a sto se tice savjeta sto mi forumaši daju ja sve to cijenim i dobijam ih na znanje ukoliko dignu optužnicu sam rekao da cu uzet odvjetnika...Drote sta znaci Zatvoreni krug indicija ?
A
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 17:40   #82
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
Zasto izvlačiš moje pitanje ko da sam rekao ....molio bi te da napustis oovu temu jer očito je da je tebi ovo samo zabavno ziva si drkađija
za ispravak tvog navoda sam rekao da nije moguce da me terete više njih
Neznam čemu vrijeđanje,pratim ovu temu nastojeći ti pomoći
Na temelju mojih a i zaključka ostalih forumaša,u globalu mi to sve nekako smrdi
I ovako i onako te nitko nezna( u potpunosti si anoniman),tako da slobodno reci stvari koje nisi napomenuo a veoma su bitne.

Quote:
Na temelju "zatvorenog kruga indicija"
Sad mi je jasno

Jučer sam prijatelja koji stažira u odvijetničkome uredu priupitao može li se svakoj osobi nabiti nalog za pretresom tek tako;na što mi on odgovara upravo to.Krug mora biti zatvoren.

Znači,očito jest da i pokretač teme ima putra na glavi,a temu izokreće.

Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
ukoliko dignu optužnicu sam rekao da cu uzet odvjetnika...
A
Mislim da će ti to biti jedna od velikih grešaka,uzmi odvijetnika još sada,ukoliko i sada nije prekasno.
Prošlo je već koliko,istražiteljima ne odaješ nikakve konkretne argumente i mislim da to ide itekako tebi u štetu,
(u prijevodu,kriv si i ne poduzimaš nikakve akcije da opravdaš svoju krivnju),barem bi to sud tako mogao protumačiti.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje Katrin : 20.08.2011. at 18:28.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 17:57   #83
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
... sta znaci Zatvoreni krug indicija ?...
Nemam ništa od literature uz sebe da ti c/p, ali otprilike znači da postoji više indicija koje se međusobno isprepliću i podupiru (logično se nadovezuju jedna na drugu; skupljene su s različitih strana, a vode u istom smjeru...), te tvore čvrstu konstrukciju koja upućuje na neku osobu kao počinitelja djela.

Zadnje uređivanje drot13 : 20.08.2011. at 18:21. Reason: llllll
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 17:58   #84
da, podaci iz vise nezavisnih izvora vode u istom smjeru i pokazuju istu tocku
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 18:19   #85
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da, podaci iz vise nezavisnih izvora vode u istom smjeru i pokazuju istu tocku
Sumnjivo(kažnjavano)društvo u kojem se kreće,sumnjiva mjesta kretanja,radnje(akcije),sumnjivi razgovori,kupovina skupocijenih stvari bez pokrića....oni neće analizirati previše,indicije su i više nego jasne.

Nemoj misliti da je dečko koji je tebe prijavio rekao samo tvoje ime ,bome je vjerovatno i ispričao mnogo situacije koje su se njima poklopile;kako,što,kada i gdje.

300 grama nije mala količina,tako da je tu bilo mnogo povezivanja,a to je i ozbiljno kazneno dijelo klevete ukoliko se dokaže suprotno.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:12   #86
Znam ali posto nisam kriv odvjetnik mi ne treba a i odnosno nisam imućan da ga anagžiram ai da jesam kriv mislim da bi se branio šutnjom a ne aktivno ja sam bio šokiran a i istražni sudac mi je rekao da DO na temelju mog iskaza zatražila istražni zahtjev....tj.nadam se da ce ustanovit....moju priču.
ozbiljno vam govorim mene tako reci inspektori nista nisu pitali samo da li sam prodavao ili da li sam prodavao
A i kraj krajeva mislim ako su stvarno imali neke jebene indicije i da su znali sta kao radim sto vi kazete zar me ne bi pratili pa digli sa stilom...ali očito da nisu mogli jer se ja s tim ne bavim sve mi je bilo jasno po pretresu ko da su očekivali da ja doma imam tone,nevjerovatno a kad su skuzili koja je spika pretres im je trajao 20 min....
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:42   #87
Ne znam da li si svjestan, ali si indirektno 2x u ovom postu pokazao da ipak si nekada "prodavao" ili bio u tim "vodama". No offense :/
Barem se meni tako čini...

savjet: uzmi odvjetnika još jednom, probali su ti svi pomoći, ali ako ne uzmeš odvjetnika, mislim da kada ga budeš (ako ga budeš a čini se da da) da ti neće tada ništa pomoći
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:10   #88
Znaci iz vasih priopćenja Covjek se moze osudit na temelju indicija ? X-plosiv mislim da si me krivo razumijo ja sam rekao da su me inspektori samo pitali da li sam ikom prodavao naravno da sam negirao....ne znam ja di si ti procitao ili di ti pokazuje da sam rekao da sam prodavao....svjestan sam svega i znam da sam anoniman pa rekao bi da sam prodao...sta imam od toga da ti lazem niti si sudac ni pandur da moram nesto kriti od vas....
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:26   #89
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
.svjestan sam svega i znam da sam anoniman pa rekao bi da sam prodao...sta imam od toga da ti lazem niti si sudac ni pandur da moram nesto kriti od vas....
Prije svega, anonimnost na internetu ne postoji, to je iluzija, više anonimnosti imaš kad svim prolaznicima opsuješ mater na glavnom gradskom trgu, nego kad napišeš post na forumu.

Drugo, što moraš kriti od suca i pandura?

Stvarno mi se ova tema sve manje sviđa, ali što više ćitam, to se više slažem s Drotom, Sivkićem i ostalim drotovima, a kao što je netko napisao ranije, to je katastrofa.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:28   #90
Quote:
loko28 kaže: Pogledaj post
Ali ne mogu vjerovati da sam jos pod istragom a nista kod mene nije nađeno ni vagica sta bi pokazivala da sam diler i zivim u stanu s obitelji s roditeljima ne znam kako su to mogli...svaka im čast dobit nalog na temelju nekog iskaza
Welcome to Croatia !

Kao sto sam vec rekao nekoliko puta, kod nas je tako. Tebi ako se neko zamjerio, mozes mu slozit kakvu god hoces frku sa policijom. Npr. Zamjerio ti se Pero. Odes na policiju i kazes da si vidio Peru kako pljacka kiosk, ili kazes da si cuo da prodaje marihuanu i da ti je sumnjiv, da kod njega dolazi neka sumnjiva ekipa bla bla, i policija ga automatski privodi na temelju tvog iskaza.
To je zato jer si kod nas kriv dok ne dokazes da si nevin, umjesto da bude obrnuto.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:36   #91
Kazem u prenesenom značenju da nemam nista od toga ako ti skrivam....znas šatro spiku kad svi govore da sam kriv osuduju a ja se kao moram braniti od vas u ovom slucaju kazete da lazem
hvala vam na pomoci svima a vi koji osudujete isto vam
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:39   #92
Totalno se slazem s tobom Mr.Good,jer odkad mi se ovo desilo se raspitujem o takvim slučajevima i stvarno se to tako radi....naletio sam na par slučajevima kojima se tako desilo
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:48   #93
Ma koji će to odvjetnik dići optužnicu protiv nekog na temelju iskaza jednog svjedoka koji čak i da govori istinu ispada da izvlači sebe iz sranja jer je pao s travom, i protiv nekoga kome je pretresen stan i pritom nisu nađene ni rizle a kamoli ista drugo. Pa ako naše pravosuđe troši pare na ovakve slućajeve nek ide sve u kurac.

Nisu mi uopće jasna ta ispitivanja ekipe koja padne, ko da itko ikad kaže istinu di je nabavio.....
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:54   #94
Vidit cemo Ljudi ja cu vam se javiti ako se digne optužnica ...
loko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 16:27   #95
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Ma koji će to odvjetnik dići optužnicu protiv nekog na temelju iskaza jednog svjedoka koji čak i da govori istinu ispada da izvlači sebe iz sranja jer je pao s travom, i protiv nekoga kome je pretresen stan i pritom nisu nađene ni rizle a kamoli ista drugo. Pa ako naše pravosuđe troši pare na ovakve slućajeve nek ide sve u kurac.

Nisu mi uopće jasna ta ispitivanja ekipe koja padne, ko da itko ikad kaže istinu di je nabavio.....
Moraju se i policija i DO praviti da nešto rade.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:32   #96
Thumbs down

kako god....
ne bi ti volio biti u kozi ni najmanje. posebno zato sto mi se cini da su kazne postale jako visoke za sva ta sranja
speddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:34   #97
loko28, drago dijete!
Priznajem da nisam pročitala ni pola postova jer me osobno pogodilo to što ti se događa.
Molim te - nemoj vjerovati da postoji pravda i na to računati!
Znam da se odvjetnike plaća. I znam da je teško odvojiti novce i kad nisi 100% nedužan, a ovako boli još više.
Uzmi odvjetnika!!!
Spasi se od ovih ... da ne kažem
Znam slučaj gdje čak nije bilo ni naloga nego osoba otišla potuno dobrovoljno dati iskaz i - vratila se tek nakon zatvora ( nije riječ o drogi, ali govori o našem sustavu).
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:37   #98
Meni smrdi, između ostalog, i priča o posuđivanju love tom tipu koji te sad optužio, a niste si baš posebno dobri frendovi bili. I pretpostavljam da se radi o malo većoj svoti novca čim si to progonio dulje vrijeme.
Neki detalji ti nedostaju tu. I nije to samo taj tip; jel znaš tko su ostali i koji bi njihovi motivi bili? Iako, ajmo realno, šanse da nepovezani ljudi daju slične iskaze je malena.

Ko u reklami za WC net; smrdi, smrdi, užasno smrdi!
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:00   #99
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
… policija ga automatski privodi na temelju tvog iskaza.
To je zato jer si kod nas kriv dok ne dokazes da si nevin, umjesto da bude obrnuto.
Gluposti. Da je to stvarno tako, on bi automatski bio u zatvoru.


Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
… Nisu mi uopće jasna ta ispitivanja ekipe koja padne, ko da itko ikad kaže istinu di je nabavio...
Ne bi vjerovao koliko ih kaže i više od onoga što ih se pita kada je zatvor realna opasnost. Nisu to filmovi.


Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
… Znam slučaj gdje čak nije bilo ni naloga nego osoba otišla potuno dobrovoljno dati iskaz i - vratila se tek nakon zatvora...
Pa ako je kriv, nije toliko bitno je li sam otišao dati iskaz ili su ga uhvatili. Ustvari, bitno je za vrstu i visinu kazne, ali ne za samu činjenicu krivnje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:08   #100
ja naravno nemam ideje kaj je istina, ali autore, meni djelujes jako jako neuvjerljivo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.