Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2004., 08:01   #1
Odšteta za ozljedu - prometna nezgoda

Dragi i dobri!

Prije nekoliko dana jedan "biser" me zveknuo s autom, zaletivši se u moju haubu. Bio je pijan, preletio preko znaka "STOP" i ukratko, 100% je kriv.
Policija je došla i napravila zapisnik, a ozlijeđenih nije bilo.

Međutim, mene od tada neprekidno boli glava. Kod liječnika nisam bio jer mi je bilo glupo zbog toga ići, da ne bih ispao žicaroš odštete.
Kako glava ne prestaje, otišao sam ipak na pretrage, koje su u tijeku, jerbo, nikad se ne zna.

Moje pitanje: Da li mi savjetujete pokretanje odštetnog zahtjeva i da li to plaća na koncu ipak taj čovo koji je nesreću izazvao (ili neko "pokvareno" osiguranje)

Pozdraf,
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Old 20.10.2004., 09:22   #2
obavezno idi na sve pretrage, vjerojatno imaš samo trzajnu povredu ali pitanje je posljedica...

nakon toga idi kod nekog odvjetnika da ti naplati naknadu štete...

nemoj se opterećivati sa "žicanjem odštete", razmisli koliko zarađuju osiguravajuća društva, koliko si dosada već platio raznih osiguranja i premija, ma treba im uzeti što više moguće...

u svakom slučaju ćeš dobiti nešto, pitanje je koliko ti se da čekati. Ako je tip osiguran kod nekog od Agram grupe (euroherc, jadransko, atlas,sunce) morat ćeš se natezati s njima, tj. odvjetnik, pa će trajati malo dulje jer im je poslovna politika da u svakom slučaju uskrate i maksimalno odulje isplatu (lopine).
Ako je kod CO ili drugih, vjerojatno će biti manje problema.

Čovo koji je izazvao nesreću može odgovarati regresno, ako je bio pijan i ako ga osiguranje tuži za isplatu regresa tj, štete koja je tebi isplaćena...
dr. Szmola is offline  
Old 20.10.2004., 13:19   #3
Hm, u pravu si glede "žicanja" od osiguranja, prema njima ne treba imat milosti jer je ni oni ne pokazuju prema nikom.

Dakle, Euroherc je u pitanju. A po onom što si napisao, eventualnu odštetu bi oni ipak naplatili od izazivača udesa (pogotova jer je bio pijan - 1,7 promila). To mi je žao, jer je tip neki siromah, iako je pijana budala.

No ako me pusti ljudska suosjećajnost i prevlada kruti materijalizam, kojem odvjetniku se obratit, kako ide ta procedura i koliko to sve traje?

Ajde dobri i pametni ljudi, obasjajte me znanjem!

Pozdraf,
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Old 20.10.2004., 16:04   #4
nema ti šta biti žao tipa, to nije tvoj problem, ako nema para ionako mu nemaju šta uzeti, a i pitanje je da li će ići u regres, jer oni moraju dokazivati...
odvjetnika ti je najbolje uzeti po nečijoj preporuci, on će ti sve objasniti, prvo će probati vansudski tražiti naknadu, onda će Euroherc odugovlačiti i ponuditi smiješno malo, ako ne budeš zadovoljan s iznosom ideš u parnicu i to traje ovisno o sudu, ali par godina Općinski, par Županijski, jedno 4-5 recimo, onda dobiješ i neke kamatice...
dr. Szmola is offline  
Old 21.10.2004., 07:54   #5
Eh doktore, stvarno si doktor!

Tenkju!
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Old 21.10.2004., 11:53   #6
da te još malo obeshrabrim...

današnji večernji kaže da je vlasnik euroherca zajebao i svoje dioničare, tj. suvlasnike u tvrtci, neisplaćujući im dividendu svima već samo njima(nekima)
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.