Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 23:02   #81
[QUOTE=testdrive;10825966]
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
u pravilu se nakon 12 mj više niti ne šalju pozivi a ako ti ga ipak pošalju onda se pozoveš na zastaru.
QUOTE]

niti je istina da se nakon 12 mj ne salju pozivi, niti se trebas pozivati na zastaru jer na to sud pazi po sl duznosti, ali sve i da nije tako, na kakvu bi se ti to zastaru pozvao nakon 12 mjeseci ako su ti poslali poziv, a sto znaci da je pokrenut postupak?

mozda je problem u tome sto ne razumijes sto je to tocno tzv relativna zastara?

u svakom slucaju - savjet ti je los, ne valja ga poslusati...
yamabushi smo odavno obradili, pusti ga da pili svoje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 13:17   #82
Da malko dignem temu...

Uhvaćen u prekršaju u Zagrebu 18.1. danas stigla "opomena pred tužbu" sa uplatnicom od 250 kn. Inače san iz Splita, a gori san se naša slučajno i eto zlu ne trebalo, treća vožnja i odma kazna (za ostale 2 san kupija kartu preko mobitela)

Ukratko šta mi je činit
Da se žalim na ovu opomenu ili da čekam rješenje sa suda pa da se na to žalim?
Kakve su šanse da sud to imalo smanji ili odbaci, pošto sumnjam da ću dočekat zastaru?
Da vam buden iskren još bi najrađe i platija, al neman trenutno jebenih 250 kn

Siromašni 1950
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:44   #83
Mene zanima jedna stvar, kontrolor mi ne napisao kaznu ,tj. OBAVIJEST PUTNIKU, kako pise na cedulji. No, nije naveo mije ime i prezime, već samo prezime, pa me kopka mogu li se izvući na tu foru, mada pretpostavljam da je sebi negdje napisao puno ime i prezime. Bo?
meri6spica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 17:38   #84
dobila ZET-ovu kaznu dok sam bila doma

evo dnas sam podigla kaznu od ZET-a di pise da sam 3.6.2008. uhvacena u tramvaju bez karte.problem je u tome sto zivim daleko od zagreba i taj dan sam bila doma a ne u nekom tramvaju.zamislite!!! i kaj da sad radim??? kako cu dokazati da me nije bilo tamo a kazna je 300.- kn.necu im dopustit da to prode tek tako.cini mi se da je to novi nacin na koji pune gradski proracun. ipak je tome proslo godina dana, a prije nisam dobila nikakve opomene niti nista. imam samo roditelje koji mogu potvrditi da sam bila doma. a ne vjerujem da ce njima vjerovat.ne znam sto cu. kod odvjetnika izgleda.nije meni za tih 300.-kn,al zato da platim za nesto kad nisam kriva.
zg-seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 21:04   #85
dok te ulove u tramvaju bez karte, uzmu podatke, ime prezime... tak da, ako si bila doma mislim da se ne bi trebala brinuti oko toga kad taj koji te "kaznio" ne moze imati te tvoje podatke. valjda. nek me netko ispravi ako nije tako
sanjulis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 21:16   #86
kaj je najbolje imaju podatke.rekli su mi telefonski u ZET-u da imaju uvid u moje podatke.kako bi mi inace poslali kaznu.sve imaju,ali nije to tesko nac necije ime, adresu,i kad je roden.uzas! koja je to politika. a kakva nam je drzava, jos ce me strpat u zatvor. al neka rade sto hoce. tih 300 kuna im ne dam i tocka. pisat cu 100 zalbi ako treba.mislila sam da ima mozda netko na forumu ko se kuzi u te stvari. svaki savjet bi mi dobro dosao. odvjetnik mi je isto rekao da je zeznuto dokazivat takve stvari,al necu se dati j.... od nekoga.
zg-seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 16:28   #87
mene su jednom ulovili bez karte. bila sam mlada i naivna, i dala osobnu. odmah isti dan platila kaznu da moji ne saznaju. no, par mjeseci kasnije na kućnu adresu stigla opomena o neplaćanju. mama poludila , no srećom ja našla uplatnicu da sam platila. a tad je mama još više poludila i zvala zet da šta si oni umišljaju, 2x naplatit jednu kaznu. katastrofa!!
više nisam student, pa nemam pravo na pokaz. no zboh tog bezobrazluka koji sam doživila, ne pada mi na pamet iti jednu kartu platiti a kamoli davati osobnu. opametila sam se i ja!
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:04   #88
Evo i moje priče, pa ako netko ima feedback...
Uglavnom bila sam redovni student na trećoj godini i ostao mi je još jedan ispit da riješim na dekanskom roku u listopadu, a pokaz mi je vrijedio do 31.09. Ja sam ipak kupila markicu za listopad jer sam pretpostavila da ću ispit proći (ok sam ga napisala).
I tako mene zetovka u tramvaju zatraži kartu, ja joj pokažem pokaz i kažem ovo što gore piše, a ona se nasmije i traži osobnu. Ja joj dam osobnu, napiše mi kaznu. Drugi dan sam ju platila u pošti i sačuvala uplatnicu. Nakon cca 3 mj, dođe mi doma opomena pred tužbu. Ja nazovem zet i kažem da sam platila kaznu u roku i zašto mi šalju opomenu. Veli baba da je valjda došlo do neke greške ali neka ja ipak faxiram uplatnicu i da mi broj. Ja odem u poštu i faxiram i sačuvam potvrdu na koji broj sam faxirala.
Nakon 6 mj. dođe meni doma poziv na prekršajni sud. Super. Odem ja tamo, ispričam sve sutkinji, dam joj uplatnicu i potvrdu od faxiranja.
Kaže ona meni da je sve ok i da ću dobiti rješenje doma za mjesec dana.
I došlo rješenje po kojem sam KRIVA i još sam morala platiti sudske troškove. I onda me ljudi pitaju zakaj se nisam žalila na drugostupanjski. Brijem da bi u zatvoru završila.
I ko je sad tu lud? Zet, sutkinja ili ja?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:07   #89
Fakat mi nije jasno da si kriva...Pa zašto ne uložiš izvanredni pravni lijek ako ti nije prošao rok, ne znam kada je to sve bilo? Ne daj se, ako si sve i u roku platila zašto bi punila državnu blagajnu? Ja se na tvom mjestu ne bih dala...
plava.kovrca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 03:21   #90
Quote:
yvanna kaže: Pogledaj post
... ne pada mi na pamet iti jednu kartu platiti a kamoli davati osobnu. opametila sam se i ja!
Jesi li?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 03:26   #91
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Evo i moje priče, pa ako netko ima feedback...
I ko je sad tu lud? Zet, sutkinja ili ja?
Ako si platila, ne bi smjelo biti problema. Kriva jesi, što si i priznala plaćanjem uplatnice. Ako nisi platila, onda je njihov postupak u redu. Ali teško je povjerovati da si uredno platila i pokazala uplatnicu na sudu, a da je sutkinja ipak odlučila da si kriva. Zapravo, to je nemoguće. Sigurno si dobila primjerak presude. Možeš li napisati što piše? Od riječi do riječi (svaka je bitna), samo izostaviš osobne podatke. Tako bi točno znali u čemu je problem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 16:49   #92
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Jesi li?

ak nemaš nešto pametno za reći, katkad je bolje onda ništa niti ne napisati
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:54   #93
Drot13 fakat mi se neda tipkati cijelo rješenje, pa ću samo obrazloženje:
Zet d.o.o. Ured karata, podnio je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka broj:xxx od datum protiv okriv. XX, radi prekršaja činjenično i pravno opisanog u izreci ovog rješenja, te zahtjev za naknadu štete u iznosz od 200,00 kn.
Okrivljenica xxx, ispitana na navode zahtjeva, izjavila je da su točni navodi zahtjeva da dana xxx u tramvaju linije 11, kod stajališta Frankopanska-Ilica u Zagrebu, nije predočila kartu kontroloru zeta, jer istu nije posjedovala, ali je odmah slijedeći dan platila dodatnu kartu zet-u u iznosu od 158,00 kn.
(to nije točno, imala sam pokaz koji je bio od prošle akademske godine, a markica od tekućeg mjeseca, a tako sam i izjavila sutkinji
Sudac je izvršio uvid u opću uplatnicu kojom je dana xxx platitelj xxx platila iznos od 158,00 kn na račun primatelja zet d.o.o. zagreb.
ni riječi spomena u rješenju da sam još morala faksirati uplatnicu, a to sam isto izjavila.
Na temelju priznanja okrivljenice, sudac je u propustu okrivljenice našao sva obilježja prekršaja, tj. da navedenog dana nije predočila kartu kontroloru zet-a, pa ju je stoga proglasio krivom.


Ne da mi se dalje pretipkavati, uglavnom dobila sam opomenu i platiti sudske troškove 100 kn. Zapravo me ništa ni ne čudi o obzirom gdje živimo i kakve se sve presude donose. Bolje bi mi bilo u Kafkinom Procesu
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 14:04   #94
Pozdrav. Vjerojatno ste primjetili (vi koji ste iz Zagreba) da zet uvodi novi tip karata. Više neće biti papirnatih karata, nego će se koristiti elektronske karte koje će se "validirati" pri ulasku u tramvaj. Postojat će dvije vrste, vrijednosne koje funkcioniraju kao bonovi za mobitel (imate određeni iznos na računu koji se skida svaki put kad validirate kartu na ulasku) i pretplatne koje mijenjaju dosadašnje godišnje i mjesečne pokaze. Znači kupite ju i vrijedi ili za samo jedan mjesec ili za cijelu godinu.

Ako se već pitate kakve veze ovo ima s pravom, sad dolazimo na to. Problem je upravo u ovim pretplatnim kartama. Naime, sad i oni koji imaju taj tip karata trebaju ih validirati prilikom ulaska u tramvaj. Do sad ako ste imali godišnju držali ste ju u džepu, a vadili bi ju samo ako bi došla kontrola. Sada ako ju ne validiram pri ulasku, to se smatra švercanjem i dobio bi kaznu za to. Znači ja uredno platim uslugu za godinu dana unaprijed, ali me usprkos tome kazne kao da nisam. Pitanje je dali oni sad pravno mogu to raditi?
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:42   #95
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Znači ja uredno platim uslugu za godinu dana unaprijed, ali me usprkos tome kazne kao da nisam. Pitanje je dali oni sad pravno mogu to raditi?
Nemoj dramiti placas uslugu cije uvjete koristenja odredjuje pruzatelj te iste usluge. Na njih mozes pristati i ne moras. Ukoliko ne postujes uvjete na koje si kupovinom karte pristao, logicno je da dobijes kaznu, bez obzira sto ti kartu fakticki imas.
Ne vidim u cemu je toliko veliki problem prijaviti se i odjaviti, to je sekunda posla. U Osijeku takav sustav funkcionira vec godinu ili dvije.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:50   #96
e imam ja jedno pitanjce, inače nisam iz zg bila sam par dana tamo u posjeti. priča ide ovako, uletim ja u nedjelju ujutro u tramvaj, žurim na bus za doma, totalno bez gotovine, vidim kontrolorku i pitam je kako da uplatim kartu preko mobitela jer nemam gotovine a ona meni kao to se ne može i da mi kaznu!!!!dobila sam kaznu doma ali ne namjeravam je platit, ako me zovu na sud zbog pišljivih 200 kn neka, ali ja mislim da sam u pravu jer mi kuja nije htjela reći kako se karta može uplatiti preko mobitela
nutty is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.11.2009., 19:05   #97
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Vjerojatno ste primjetili (vi koji ste iz Zagreba) da zet uvodi novi tip karata. Više neće biti papirnatih karata, nego će se koristiti elektronske karte koje će se "validirati" pri ulasku u tramvaj. Postojat će dvije vrste, vrijednosne koje funkcioniraju kao bonovi za mobitel (imate određeni iznos na računu koji se skida svaki put kad validirate kartu na ulasku) i pretplatne koje mijenjaju dosadašnje godišnje i mjesečne pokaze. Znači kupite ju i vrijedi ili za samo jedan mjesec ili za cijelu godinu.
O Osijeku je ovakav nakaradni retardirani sustav pokušao zaživjeti no umro je od sepse. Bolje rečeno i dalje je akivan no daleko od svog prvobitnog koncepta. Prvo je uloženo 7-8 M kn u infrastrukturu, a uvođenje sustava je opravdavano da će se vožnja naplaćivati 1,3kn po stanici, a ne 8kn/karta vozio se ti 1 ili 15 stanica. Kao, biti će to revolucija, prvi u RH, ispred ostalih "šugavih" gradova. Tuđim ku*cem su gloginje mlatili. No skužili su da im to ne puni kasu, pa su ukinuli tu naplatu po stanicama. Sad ti skida sa "butre" (da, tako se zove ta osječka kartica ) 8kn neovisno o broju stanica. Kao i prije, samo nedostaje 7-8 ulupanih milijuna. Nema jednog građanina Osijeka koji te neće stjerati u mp3 ako ga pitaš za "butre".

Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Ako se već pitate kakve veze ovo ima s pravom, sad dolazimo na to. Problem je upravo u ovim pretplatnim kartama. Naime, sad i oni koji imaju taj tip karata trebaju ih validirati prilikom ulaska u tramvaj. Do sad ako ste imali godišnju držali ste ju u džepu, a vadili bi ju samo ako bi došla kontrola. Sada ako ju ne validiram pri ulasku, to se smatra švercanjem i dobio bi kaznu za to. Znači ja uredno platim uslugu za godinu dana unaprijed, ali me usprkos tome kazne kao da nisam. Pitanje je dali oni sad pravno mogu to raditi?
Ovo tvoje je super pitanje, bilo je pokrenuto i u Osijeku. Stav je bio ako unaprijed platiš kartu i time zapravo kreditiraš davatelja usluga da te ne muče prijavom i odjavom (posljedično je moguće i bigbrother špijuniranje na koje se nigdje nitko nije obvezivao). I kako dobiti kaznu, ako si platio kartu. Ne sivo, prije crno područje nerazjašnjenih pitanja. GPP je rekao da su i prijave i odjave nužne da bi GPP dobio statističke podatke gdje tko ulazi, gdje izlazi, koliko se vozi, kad su špice, gdje su gužve. Znači ljudi su bili primorani besplatno sudjelovati u GPP-ovom statističkom istraživanju (pod prijetnjom kazne za neimanje karte) koje je suludo jer ako GPP nema te odgovore kroz svoj višedesetljetni rad, neće ih nikada imati. Sad na kraju prijava je obavezna, a odjavu se više ne mora raditi jer je GPP odustao od te statistike što dokazuje da rade kako im se sprdne.

Posljedice:
-vožnja košta kao i ranije
-gužve su pogoleme jer je prijavni uređaj samo na prvim vratim pa se svi tamo slete
-GPP je ulupao hrpu milijuna u sustav koji ne koristi na način kako bi trebao

Stoga ne prognoziram bolju budućnost ni vama.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:16   #98
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Nema jednog građanina Osijeka koji te neće stjerati u mp3 ako ga pitaš za "butre".
istina, istina

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
da te ne muče prijavom i odjavom
a mozes misliti koje je to mucenje, posao od dvije sekunde

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
I kako dobiti kaznu, ako si platio kartu.
po meni isti sistem kao i ponistavanje starih papirnatih karata. kupis kartu i ne ponistis ju (jer je to mucenje koje ti ne bi trebao prolaziti s obzirom da si vec platio kartu ), dodje kontrola a ti se pravdas time da zapravo kartu imas.

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
-gužve su pogoleme jer je prijavni uređaj samo na prvim vratim pa se svi tamo slete
bas i nisu tolike guzve, stajanje tramvaja na stanici se produljilo za mozda 5-10 sekundi.

sto se tice trosenja novca na sistem koji nije dobro osmisljen, promjene naplate i ostale gluposti, to se slazem s tobom.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:20   #99
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
O Osijeku je ovakav nakaradni retardirani sustav pokušao zaživjeti no umro je od sepse. Bolje rečeno i dalje je akivan no daleko od svog prvobitnog koncepta. Prvo je uloženo 7-8 M kn u infrastrukturu, a uvođenje sustava je opravdavano da će se vožnja naplaćivati 1,3kn po stanici, a ne 8kn/karta vozio se ti 1 ili 15 stanica.
U zet-u su u startu odustali od toga, bilo je nekog govora da bi se naplaćivalo po stanici, ali ništa od toga, i dalje je uvijek ista cijena

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ovo tvoje je super pitanje, bilo je pokrenuto i u Osijeku. Stav je bio ako unaprijed platiš kartu i time zapravo kreditiraš davatelja usluga da te ne muče prijavom i odjavom (posljedično je moguće i bigbrother špijuniranje na koje se nigdje nitko nije obvezivao). I kako dobiti kaznu, ako si platio kartu. Ne sivo, prije crno područje nerazjašnjenih pitanja. GPP je rekao da su i prijave i odjave nužne da bi GPP dobio statističke podatke gdje tko ulazi, gdje izlazi, koliko se vozi, kad su špice, gdje su gužve. Znači ljudi su bili primorani besplatno sudjelovati u GPP-ovom statističkom istraživanju (pod prijetnjom kazne za neimanje karte) koje je suludo jer ako GPP nema te odgovore kroz svoj višedesetljetni rad, neće ih nikada imati. Sad na kraju prijava je obavezna, a odjavu se više ne mora raditi jer je GPP odustao od te statistike što dokazuje da rade kako im se sprdne.

Stoga ne prognoziram bolju budućnost ni vama.
Slično objašnjenje zašto bi se svi tebali prijaviti daje i zet. Ali ne znam koja im korist od prijave kad se ne traži odjava, tj. ne znaju di putnici izlaze!

Nadam se da će se s vremenom ova glupost i kod nas ukinuti.
Di ću sad steći naviku prijave kad već 15 godina ne štancam karte jer koristim godišnju
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:28   #100
Quote:
nutty kaže: Pogledaj post
e imam ja jedno pitanjce, inače nisam iz zg bila sam par dana tamo u posjeti. priča ide ovako, uletim ja u nedjelju ujutro u tramvaj, žurim na bus za doma, totalno bez gotovine, vidim kontrolorku i pitam je kako da uplatim kartu preko mobitela jer nemam gotovine a ona meni kao to se ne može i da mi kaznu!!!!dobila sam kaznu doma ali ne namjeravam je platit, ako me zovu na sud zbog pišljivih 200 kn neka, ali ja mislim da sam u pravu jer mi kuja nije htjela reći kako se karta može uplatiti preko mobitela
Otprilike kao da ja kad me policajac zaustavi da vozim 120 po naseljenom mjestu pitam njega e a koliko je ogranicenje tu :P Kasno si se sjetila, a upute za placanje mobitelom su polijepljene na barem 10 mjesta u svakom tramvaju.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.