Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 15:34   #1
To je tvoj posao..

Mogu li mi žene(koje imaju radnu obavezu, kao i muž), a žale se da im muževi ne pomažu u odgoju djece, kućanskih poslova i sl. reći kako to izgleda i zašto pristaju na to? Šta misle, je li za to kriv muž, koji to smatra ženinim poslom, ili je kriva ona , koja duboko u sebi , isto to misli?
Žale se, znači nisu zadovoljne (postoje i kućanice koje vole da vode brigu samo o porodici i kući i ja to poštujem).
Ne osudjujem nikog, ali me zaista interesuje.. Imam neke muške poznanike(u prolazu) koji poslije posla sjede u kafanama sa društvom..Svaki dan, do neka doba..Za to vrijeme žene su kući...sa djecom..
Onda se one žale, ilti zvocaju, a pristaju na takav život..
"Ja kuham , spremam, peglam, kupam..." A zašto? Zašto moraš, nek ide sve u neku stvar! Nek se sve zatrpa prljavštinom, neopranom i neispeglanom odjećom, nećemo ni jest ako treba, nećemo ništa...ako nećemo zajedno.

Kad im kažem "Pa što i ti ne izadješ, što ne ostaneš poslije posla, nek on ostane sa djetetom, odmori malo, promijeni sredinu " u čudu me gledaju..

Je li krivica i vaša?
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:17   #2
Nemam niti muza niti dijete, ali ovo se svodi na ono "kako si izaberes, tako ce ti biti". Naznake ovakve zajednice su vidljive puno prije braka, samo ljudi cesto vole zazmiriti pred stvarnoscu i/ili cesto ne znaju biti sami pa pristaju na manje od onog sto im odgovara. Puno rjedje su situacije kada tek nakon ulaska u brak jedan od partnera drasticno promijeni ponasanje, iz kojih god pobuda.

Ove prve ne mogu razumjeti, ali svatko bira sebi; ako su si tako izabrale/i, nemaju se sto zaliti niti se meni da slusati takve kuknjave. Kod ove druge situacije - pokusati doprijeti do uzroka problema i vidjeti moze li se rijesiti; ukoliko ne, a jednome smeta, opet postoje opcije.

No, koje god, realnost je da ljudi cesto ulaze i jos cesce ostaju u odnosima i zajednicama koji im bas nisu po volji, ali i to im je eto bolje nego da su sami. Takva realnost se nerijetko dogadja i osobama koje su tijekom "biranja" odabrale prvo izgled pa tek onda sve ostalo. Zato i ima tako puno supendarskih iskustava i zivota oko nas, kako je, izmedju ostalog, vidljivo i na ovom forumu.

Zadnje uređivanje AmarieZgb : 30.08.2012. at 16:23.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:21   #3
Pa upravo to, kako izabereš tako će ti biti....
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:23   #4
možda žene imaju jači osjećaj krivnje i odgovornosti
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:28   #5
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Mogu li mi žene(koje imaju radnu obavezu, kao i muž), a žale se da im muževi ne pomažu u odgoju djece, kućanskih poslova i sl. reći kako to izgleda i zašto pristaju na to? Šta misle, je li za to kriv muž, koji to smatra ženinim poslom, ili je kriva ona , koja duboko u sebi , isto to misli?
Žale se, znači nisu zadovoljne (postoje i kućanice koje vole da vode brigu samo o porodici i kući i ja to poštujem).
Ne osudjujem nikog, ali me zaista interesuje.. Imam neke muške poznanike(u prolazu) koji poslije posla sjede u kafanama sa društvom..Svaki dan, do neka doba..Za to vrijeme žene su kući...sa djecom..
Onda se one žale, ilti zvocaju, a pristaju na takav život..
"Ja kuham , spremam, peglam, kupam..." A zašto? Zašto moraš, nek ide sve u neku stvar! Nek se sve zatrpa prljavštinom, neopranom i neispeglanom odjećom, nećemo ni jest ako treba, nećemo ništa...ako nećemo zajedno.

Kad im kažem "Pa što i ti ne izadješ, što ne ostaneš poslije posla, nek on ostane sa djetetom, odmori malo, promijeni sredinu " u čudu me gledaju..

Je li krivica i vaša?
Hvala ti Bože kaj nemam muža niti ikakvoga parazita.
Sad bum tri krunice izmolila u zahvalnost pa odo na Špancirfest na štrudle,zafrkanciju i zgodne varaždince.
Bogek mili kak sam sretna.

No razgovarajući i kontaktirajući sa našim rvatinama, posebno onima koji tvrde da su fest emanacipirani i traže ravnopravnost (nisam ja kao drugi dušo..jok )...ženi jest mjesto u kujini da kuva , šumprešaje i tako to.
Oni baš ako moraju a ako ne moraju ili nemaju mamu ...onda je to ženin posao.U međuvremenu jedu sendviče i peru suđe svake prestupne.

A sve što oni u kući naprave nek se smatra velikom, velikom žrtvom i teškom mukom koju muškarac mora podnijeti.Navodno su neki izgubili seksualnu moć kada su uzeli usisivač u ruke a mnogima se klima jaje lijevo...čim vide spužvu za suđe.Teško je biti rvacko muško.
Pa muški koji sjedi po kafanama ne treba biti muž ni jednoj ženi.
Kao ni onaj koji odmara pišu u drugoj ženi vikendom ili "strpi se .ne mogu se rastati zbog djece , kredita, papgaja jure i one rospije koja je slučajno zatrudnjela "
Isto kao i onaj koji je inventar kladionice .
No nekim je ženama bitno da ima pišu, da imaju muško pa na ostalo od početka veze zažmire i koncentriraju se na vjenčanicu, trokatnu tortu i haljinu .Onda kada
progledaju čude se kako on istina nije prije braka kod mame prao i kuhao ali sada bi magijom trebao.
Zna se moć vjenčanog prstena ..puuuf...od rvatine dobiješ emancipiranu mušku domaćicu.

Kaj tražiš to dobiješ.sa povezom preko očiju se loše vidi.Simple as that.
Pa da...to je krivica žene.

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.08.2012. at 16:33.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:34   #6
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Navodno su neki izgubili seksualnu moć kada su uzeli usisivač u ruke a mnogima se klima jaje lijevo...čim vide spužvu za suđe.Teško je biti rvacko muško.


Kako izabereš tako ti i je...Žena je sama odlučila, ili je isto tako odgojena pa je opet sama odlučila nastaviti nasljedstvo.
I iskreno, ove kaj kukaju a opet same sve rade...mislim da je to zbog sela. Da se vidi kak je njima teško i šta sve one žrtvuju.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:58   #7
Slažem se, kako izabereš, tako ti je... ne može mi nitko reći da nije imao izbora.
Mogla sam i ja biti sa kretenom koji misli da je ženama mjesto pred šparetom, koji je čak i tvrdio da me s takvim stavom (da ne želim biti nečiji rob u kuhinji) nitko niti neće htjeti... pa, pogodite tko je bio u krivu!?

Osim toga, takve stvari treba riješiti odmah, a ne ko neke poznanice koje su se prihvatile SVIH kućanskih poslova čim su počele živjeti s dečkom, dobrovoljno, da pokažu kak su super, i sad nakon 5 godina im je dopizdilo kaj njihov dragi nikad nije skuhao ručak/oprao suđe/očistio wc.
Ja doduše ne živim s dečkom, ali svejedno sam sigurna da mu ne bi palo na pamet izjaviti "to je tvoj posao".
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:05   #8
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zna se moć vjenčanog prstena ..puuuf...od rvatine dobiješ emancipiranu mušku domaćicu.
Bome... a ako to ne upali, valja poraditi na djetetu, to je u nas poznata metoda rješavanja bračnih problema.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:06   #9
sve je već rečeno. tko je to odabrao ili nema muda da ide protiv tog, ne bi trebao ni kukat ljudima okolo da mu je teško. i ovo je još jedan slučaj od mnogih, što mi nikako nije jasno, kako ljudi upoznaju drugu polovicu tek kad se ožene i onda bude sto jada s njima.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:21   #10
Sad zbrajam i oduzimam i dolazim do zakljucka da nikad do sad nisam imala posla s takvom mrcinom.
Zbilja.
Bilo je svakakvih, al' ni jedan nije bio takva balkanoidna seljacina.
Jednostavno me takvi na prvu odbiju, a vjerojatno i ja njih.
Oni, naime, najcesce traze djevice ili neku slicnu djevici.
A bogme, nanjusis ih na kilometar.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:35   #11
Morticia, drolijo

Bome i ja sam bila sa svakakvima, ali s ovakvim sklopom mozga - nikad Doduše, tko zna kad bi živjeli skupa bi li se možda iznenadila...

Ja imam partnera, a ne gospodara.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:45   #12
zene koje imaju takve "muskarcine" to si i zele
one su onda glavne doma, opterece kucanskim poslovima, savrseni primjerci majki/domacica
imam nekoliko poznanica koje su sretne s takvim primjercima, koliko ih poznam radi se o modelu preslikanom od doma

sad kad je xena spomenula gospodara , nekoliko kolega (bivsih) je imalo obicaj razgovarati na taj nacin - "gazda"
kad su me prvi put pitali sto "gazda" (misleci na mog decka) misli o necemu bilo je prvo , a onda
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:45   #13
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Ja imam partnera, a ne gospodara.


Upravo to...

A izjave tipa: "Nisam to uočila do 5-e godišnjice braka i troje djece..." čista glupost. Možeš se zafrkat, možeš biti zaljubljena do ušiju, al daj molim te...

Uostalom, mislim da bi par trebao prvo probati zajednički život, prije nego se odluče vezati prstenom i potpisom. Neke "mrcine" jako dobro znaju odglumiti savršenstvo dok se viđate 3 puta tjedno onako superludozaljubljeni.
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:45   #14
znam za takve, ali si ih nisam privukla u život
ali da, na žalost, postoje.
jedna moja sestrična udana je za takvog
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:53   #15
Strašno mi idu na živce žene koje uđu u brak sa gotovanom, a onda okolo pričaju kako su "svi oni takvi", opravdavajući tako svoj loš izbor. A obično imaju još i neke prijateljice koje su isto tako s gotovanima, pa zajedno kukaju nad tim kako su, eto, svi oni isti, i nema drugog izbora nego šutjeti i trpjeti.

Nemam pojma kako, ali takve su redovito privlačile seljačine. Pa mi nije čudno što imaju takav stav. Ako su okružene takvima, vjerojatno ni nemaju priliku vidjeti da postoji drugačije. Meni je zapravo fascinantno to kako se nanjuše lonac i poklopac.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:57   #16
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
.. Imam neke muške poznanike(u prolazu) koji poslije posla sjede u kafanama sa društvom..Svaki dan, do neka doba..
O, pa ne možeš znati zbog čega je to tako. Tko zna što ih doma čeka.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 18:04   #17
I koliko od vas je udano za gotovana?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 18:06   #18
Skokni na ŽuD, samo će ti se prikazati.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 18:08   #19
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Skokni na ŽuD, samo će ti se prikazati.


Moj brat je gotovan, a i šogor. I stara i sestra njorgaju oko toga ali na kraju dana sve same naprave
Koliko sam se svađala sa starom oko toga
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 18:21   #20
Ne sjećam se niti jednog takvog u svojoj prošlosti, al to je vjerojatno zato što sam nemoguća kada mi proradi osjećaj za pravdu i podjelu poslova pa takvi ne bi ni izdržali sa mnom. Moja mama je jedna od tih, glavna hraniteljica obitelji, nekoć bila godinama i jedina hraniteljica, al unatoč tome ona ide na roditeljske sastanke, ona kuha, pegla, čisti i valjda jedino kaj ne radi je mijenjanje gume i korištenje šarafcigera. I sve to radi svojevoljno, a cijeli život se žali.

Tak da ja, poučena njenim iskustvom, nemam tih problema, muž i ja smo oboje normalni, daleko od balkanskog mentaliteta i svatko radi svoje - on kuha i pere suđe, ja čistim i vješam veš. On mijenja pelene većinom, ja hranim bebača. Dosta toga radimo zajedno. I mirna Bosna.

Naravno da nas starija ekipa gleda ponekad s čuđenjem i potencijalno malo posprdno mog muža kad im objasnimo aranžman, al za to me zaboli kuki, mi smo sretni.

I da, mislim da su si žene same krive kad se uvuku u tu ulogu i nemam baš nekog sažaljenja.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.