Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 02:16   #81
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
zene koje imaju takve "muskarcine" to si i zele
one su onda glavne doma, opterece kucanskim poslovima, savrseni primjerci majki/domacica
imam nekoliko poznanica koje su sretne s takvim primjercima, koliko ih poznam radi se o modelu preslikanom od doma

sad kad je xena spomenula gospodara , nekoliko kolega (bivsih) je imalo obicaj razgovarati na taj nacin - "gazda"
kad su me prvi put pitali sto "gazda" (misleci na mog decka) misli o necemu bilo je prvo , a onda
joj mozda si tu malo zabrijala
i ja sam to par puta cula od starijih ljudi
al isto tako kad njega pitaju nju zovu gazdaricom
sto gazdarica kaze

ustvari ja nikad nisam cula to gazda nego uvijek gazadarica
jedino u starim filmovima al i to sam dobila dojam da je gazda kao gazda kuce
a gazdarica kao gazdarica obitelji

hmmm...a mozda su jednostavno neke zene prepicajzle
ima takvih zena koje misle da niko ne zna usisat tako dobro ko one oprat ko one skuhat ko one....
i nikome nis taknit ne daju ili za svakim ponavljaju
opcenito je kod ljudi sklonih kontroli posla slucaj da vecinom posao i obave sami


recimo kod nas je tata uvijek isao po kruh svako jutro i nabavku hrane
ako bi radio ujutro digao bi se ranije to obavio i otisao na posao
a ako bi bio vikend on bi se probudio skuhao kavu caj i otisao po hranu napravio nam dorucak tako bi se i mi i mama polako digli doruckovali a onda bi ona napravila rucak
i onda su neke zene znale rec mojoj mami da kako to moze dopustit da joj muz kontrolira kuhinju i kupuje namirnice - vjerojatno su se sa strane zgrazale kako ona jos i spava u to vrijeme

a...one su vjerojatno svako jutro kukale da moraju u ducan...al da si im ponudio netko nema sanse da bi pustile


btw meni je isto otac razmazio po pitanju ribe
zbilja ju rijetko jedem jer nam je uvijek vadio kosti iz ribe u trenu inace mi smo to uvijek secirali
i sad kad sama cistim mi ostane kostiju i onda to sve mikroskopski oprezno jedem i tlaka mi i onda ribu jedva da i jedem

bome
bude li mi decko mamin sin a ja tatina curica bojim se da cemo svasta morat reducirat jedenje ribe nosenje kosulja koje zahtjevaju peglanje...
a mozda cemo onda i skupa uvjezbavat to sto ne budemo bili vjesti

Zadnje uređivanje brbljavica1 : 04.09.2012. at 02:58.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:17   #82
Moj "problem" se samo dotiče teme, ali mi je zgodno ovdje ga izložiti.
Kod nas u kući svi rade sve, s tim da ja potežem najviše ali samo zbog toga što mi se poslovi koje su odradili muž ili sin ne čine dobro odrađeni.
To je naravno, prvenstveno moj problem, ali on povlači za sobom puno toga.
Npr. sinovo usisavanje je dugotrajno i površno, muž pere suđe al bolje da ne pere - ja to perem ponovo (nemam perilicu).
Ježim se kad opere i prostre veš. Ja trebam SAMO opeglati. Itd,itd...
Nemam srca prigovarati, odnosno obzirno obratiti im pažnju da budu malo pedantniji jer sam primjetila da to ne podnose dobro ma koliko obazrivo i blago bilo.
Zato mi preostaje jedino da im naglasim da ću JA oprati, da ću JA očistiti i da ću JA pospremiti.
Kuha tko stigne.
Zapravo opet najviše ja...

Ali zato ja ne perem auto nikada ( oni to vole, hvala svim svecima), općenito sa autom nemam nikakvih obaveza. Ne šarafim po kući, ne nosim smeće, ne nosim flaše...

Generalno - meni je to OK.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:23   #83
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Moj "problem" se samo dotiče teme, ali mi je zgodno ovdje ga izložiti.
Kod nas u kući svi rade sve, s tim da ja potežem najviše ali samo zbog toga što mi se poslovi koje su odradili muž ili sin ne čine dobro odrađeni.
To je naravno, prvenstveno moj problem, ali on povlači za sobom puno toga.
Npr. sinovo usisavanje je dugotrajno i površno, muž pere suđe al bolje da ne pere - ja to perem ponovo (nemam perilicu).
Ježim se kad opere i prostre veš. Ja trebam SAMO opeglati. Itd,itd...
Nemam srca prigovarati, odnosno obzirno obratiti im pažnju da budu malo pedantniji jer sam primjetila da to ne podnose dobro ma koliko obazrivo i blago bilo.
Zato mi preostaje jedino da im naglasim da ću JA oprati, da ću JA očistiti i da ću JA pospremiti.
Kuha tko stigne.
Zapravo opet najviše ja...

Ali zato ja ne perem auto nikada ( oni to vole, hvala svim svecima), općenito sa autom nemam nikakvih obaveza. Ne šarafim po kući, ne nosim smeće, ne nosim flaše...

Generalno - meni je to OK.
Lijepo su to smislili - loše će obavljati poslove, tebi će smetati i na kraju ćeš reći da ćeš sve ti, a oni ništa.
Meni je nevjerojatno da čovjek ne zna oprati suđe. Znanstvena fantastika da ponekad tanjur treba oprati i s vanjske strane.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:31   #84
Ma on je uvjeren da je to sve dobro oprano!
Al vjeruj mi nije. Čaše su muljave, na pokojoj vilici je ostatak hrane, tanjuri nisu dobro isprani, a tamni su pa se jako vidi i tak...
Naravno da on zna i bolje to napraviti, al vjeruje kako je njegov uradak sasvim OK.
Ako malo prigovorim sljedećih nekoliko tura je dobro oprano.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:35   #85
jedna od najboljih stvari na svijetu, kućanstvu i općenito za utrošak vremena, energije i novca je mašina za suđe. nabavi ju ako ikako možeš, preporodit ćeš se.
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:52   #86
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
jedna od najboljih stvari na svijetu, kućanstvu i općenito za utrošak vremena, energije i novca je mašina za suđe. nabavi ju ako ikako možeš, preporodit ćeš se.
ma bi ja već odavno, al mala mi kuhinja, nemam je gdje smjestiti
morala bih čitavu kuhinju rondati i mijenjati, a to je onda već ozbiljniji izdatak
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:03   #87
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Ma on je uvjeren da je to sve dobro oprano!
Al vjeruj mi nije. Čaše su muljave, na pokojoj vilici je ostatak hrane, tanjuri nisu dobro isprani, a tamni su pa se jako vidi i tak...
Naravno da on zna i bolje to napraviti, al vjeruje kako je njegov uradak sasvim OK.
Ako malo prigovorim sljedećih nekoliko tura je dobro oprano.
Možda mu trebaju naočale ako ne vidi ostatke hrane? Ako ne opereš dobro, peri opet.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:21   #88
Ja ne znam šta je to s muškarcima i pranjem suđa. Stvarno samo spužvicom prebrišu tanjur i gotovo. Njihovo pranje suđa traje 5 puta kraće nego moje ili mamino. I mi i dečko imamo tanjure s "naboranim" rubom. I ne daj Bože da bi on malo te nabore oprao ili s druge strane tanjura. Ili grebalicom izribao dno padele a da ne spominjem vanjski dio padele.
Kako je netko rekao, mašina je zakon. Ali neke stvari ne idu u mašinu ili suđa previše/premalo pa se nešto mora na ruke.

Mislim da je za svakog muškarca, a kasnije i za njegovu ženu korisno da on jedno vrijeme živ sam samcat. Tek toliko da mu nestane taj strah od veš mašine, spužve za suđe, usisavača i ostalih ženskih poslova.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 16:25   #89
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Moj "problem" se samo dotiče teme, ali mi je zgodno ovdje ga izložiti.
...
A jesu li oni po prirodi tako nemarni, brzopleti i malo šlampavi? Znači, hoće li i u stvarima do kojih je njima stalo i koje ih vesele sfušati nešto i napraviti polovično?
Ako nisu, onda su vjerojatno samo našli super metodu kako da sve poslove prebace, tj. vrate tebi.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:09   #90
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
btw meni je isto otac razmazio po pitanju ribe
zbilja ju rijetko jedem jer nam je uvijek vadio kosti iz ribe u trenu inace mi smo to uvijek secirali
i sad kad sama cistim mi ostane kostiju i onda to sve mikroskopski oprezno jedem i tlaka mi i onda ribu jedva da i jedem
Jel se i tebi treba očistit?
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 08:57   #91
Meni ponekad, kad sam posebno lijena, mama očisti ribu. :debil:
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 09:57   #92
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
A jesu li oni po prirodi tako nemarni, brzopleti i malo šlampavi? Znači, hoće li i u stvarima do kojih je njima stalo i koje ih vesele sfušati nešto i napraviti polovično?
Ako nisu, onda su vjerojatno samo našli super metodu kako da sve poslove prebace, tj. vrate tebi.
A ne, ne, u drugim stvarima su bolji od mene.
Npr. auto uvijek blista (sami ga održavaju-čak su i gume uvijek premazane onim crnilom!), laptopovi su im uvijek bez trunke prašine, bicikli su uvijek čisti i podmazani (pri tom urede i moj), okućnica je uređena tip-top, mali uredi svoju sobu i krevet uvijek ničim izazvan, spremaju za sobom i tak...

Imaš pravo, većinu poslova su prebacili meni.
Najviše to dolazi do izražaja kad sam npr. bolesna ili me nema u kući danima.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 10:27   #93
Ja neke stvari ne mogu raditi iz čiste dosade..tu sam primijenila taktiku "pravi se mutav" (zasada odlično ide), a to je kad treba mijenjati gume na autu, saobraćajnu,pranje,sitne popravke-sve to radi mehaničar, ali bezobzira, ja samo predam ključeve i dočeka me samo da sjednem i vozim. Isto važi i sa stanom(popravke, odvodi, krov, krečenje..ja prepustim njemu da ugovara, čeka majstore, sa njima se nadurava-znamo kakvi su isl.)

Iako to nisu svakodnevni poslovi, itekako su bitni kad ne moram o njima misliti.
(Zato ga za sve godine, nikada, ali nikada nisam vidjela da usisava, mijenja posteljinu, sprema stvari u ormar, kupuje odjeću djeci ili pere kupatilo-i ne treba, valjda tako odgovara oboma.)
Nekako sam došla do zaključka da smo vremenom sami podijelili obaveze i niko neće naglas reći, ali imamo stvri koje oboje smatramo ili "njegovim"ili "mojim poslom"
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:34   #94
Ja sam prije par dana bila svjedokom kako funkcionira brak po principu "Žena je za po kući" i iskreno sam se iznenadila jer to mi je drugi takav primjer od,ajmo reći,moje generacije. Prvi je u mojoj obitelji gdje muž ništa ne radi da žena ne vidi da on to može,pa će se naviknuti. Ali joj tu i tamo POMOGNE oko zajedničke djece. Oboje zaposleni. Imaju manje od 30 godina.

Drugi primjer:
Oboje zaposleni,30ak godina. Ona na porodiljnom (prvo,pa muško),sama s djetetom. On radi 10-12 sati dnevno u drugom gradu,dolazi doma za vikend. Za ručkom,u razgovoru spomenuli uključivanje perlice suđa,rublja... Drama. Naime,on to ne zna niti želi naučiti jer to je njezin posao. Ako ona umre/oboli...,tu je mama/druga žena.

Naravno,poslije porodiljnog se vraća i žena na posao,ali i dalje su kućanski poslovi NJEZINI poslovi (jer nije u radu da samo on privređuje). On kad dođe za vikend,spava u drugoj sobi da ga dijete ne budi(?!) jer se mora odmoriti. Žena ionako je po cijele dane doma,pa stigne spavati... I ne bi tu problem bio da se ona slaže s tim,svatko ima pravo živjeti život kako misli da je najbolje,ali njoj smeta njegova zadrtost i žena je umorna već sad od svega...On,naravno,spominje i drugo dijete uskoro,bracu,ona govorei da nema šanse. On se samo smješka u stilu kao da se nju što pita.

I na sve to,pitam ja nju da zašto se udala za njega jer znala je to i prije braka (živjeli par godina zajedno),a ona će meni: Pa,jer ga volim. E,pa voli ga i dalje.

Nisam neka emancipirana i feministički nastrojena,ali stvarno imati debila za muža si ne želim. A to skužiš u prvih par razgovora,ni do sexa još ne mora ni doći. Tako da,niti kog žalim,niti kome zavidim. Partnere si biramo same.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:41   #95
U prvih par razgovora skužiš kako će se on ponašati kada dođu djeca?
Ili kad se vratiš sa porodiljnog na posao?
U prvih par razgovora.

Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:52   #96
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
U prvih par razgovora skužiš kako će se on ponašati kada dođu djeca?
Ili kad se vratiš sa porodiljnog na posao?
U prvih par razgovora.

Pa,uglavnom,da. U prvih par dejtova se dotaknete teme jel čisti doma,npr.Barem ja,jer mi je to bitno. Ne želim biti s parazitom.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 19:03   #97
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Pa,uglavnom,da. U prvih par dejtova se dotaknete teme jel čisti doma,npr.Barem ja,jer mi je to bitno. Ne želim biti s parazitom.
A što ako ne čisti, ali je dobar kućni majstor?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 19:05   #98
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A što ako ne čisti, ali je dobar kućni majstor?
Kako god. Svatko za sebe zna što mu odgovara...

I nisam mislila da muž mora sve raditi po kući kao što ni ne mislim da je on isključivo za majstorske poslove (jer i krečim,nosim stvari,šarafim ormare),ali u svojoj obitelji ne bih voljela imati parazita koji ne zna uključiti veš-mašinu. To mi je kao da ja ne znam promjeniti žarulju. Samo toliko.

Zadnje uređivanje Glo : 06.09.2012. at 19:11.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 20:03   #99
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Pa,uglavnom,da. U prvih par dejtova se dotaknete teme jel čisti doma,npr.Barem ja,jer mi je to bitno. Ne želim biti s parazitom.
Pa i ne dotaknemo se baš svi takvih tema. Ja npr. niti sam čistila dok sam živjela s mojima, niti mi je ikad palo na pamet da to nekog od muškaraca s kojima sam izlazila pitam.

A da me netko od njih pitao čistim li, ja bih to prepričavala kao anegdotu do kraja svog života. Šteta, nitko me to nije pitao.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 20:08   #100
Zato je zgodno živjeti zajedno jedno godinu dana prije svadbe, sve se vidi.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.