Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2018., 16:52   #321
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Nista sa suda, samo od policajaca nalog i uplatnice. Sad je odnjela sve do odvjetniku jer se ne smatra krivom posto je u nju udareno u kruznom toku sa u straznja lijeva vrata, i na njeno inzistiranje je pozvana policija ( ovaj sto je udario nije htio jer na njegovom autu skoro ni nema stete ) no zena sto je bila u autu ju optuzila kako zeli ubiti njezino dijete koje je bilo u autu i navodno udarilo glavom od sjedalo ( nije bilo vezano ) i pozvala svog tatu policajca koji joj je rekao kako stare babe nemaju sto raditi u autu ( zena od 54g )
Onda napiše prigovor da ne priznaje prekršaj i da traži saslušanje kod suca i uzme potvrdu o prometnoj nezgode i nju pokaže na sudu kao i da traži suočenje sa policajcem koji je vršio očevid.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:39   #322
Pozdrav, molio bih savjet, naime dobio sam jutros kaznu za vožnju pod utjecajem alkohola (ispod 1 promil) i uz to sankciju u vidu zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od mjesec dana i 1000 kuna kazne. Prvi puta mi se to dogodilo da me zaustave i da pušem, inače izbjegavam takav voziti i baš samog sebe hejtam sad, ali dobro...

Namjera mi se žaliti na ovu zaštitnu mjeru zabrane vožnje, potreban mi je auto zbog faxa, posla itd., ali me zanima druga stvar. Naime prije jedno 4-5 godina mi je istekla registracija na automobilu i zaustavila me policija. Išao sam na prekršajni sud, smanjili su kaznu itd.

Zanima me mogu li sada na sudu reći da sam prethodno nekažnjavan iako sam imao to veselje sa registracijom? Briše li se to iz evidencije ili kako?
Leo Pannonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:50   #323
Možeš napisat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:22   #324
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš napisat.
Hvala na odgovoru tu i u drugoj temi. Baš sam se sad vratio iz PP (išao po vozačku) i ljubazni policajac tamo mi je savjetovao da mi je najbolje u tom pisanom prigovoru izričito zatražiti da mi se omogući saslušanje pred sucem za prekršaje (jer se u protivnom sastane vijeće koje o tome odlučuje i ne zovu me na sud, samo pročitaju napisano).. čini mi se bolja solucija da kažem jedan na jedan sucu ili sutkinji da sam bio budala i da mi ukinu mjeru zabrane, nego to napisati...
Leo Pannonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:26   #325
Kako god želiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:00   #326
sa koliko se promila mora ići na ponovni liječnički pregled i koja je priča sa bodovima kaznenim bodovima ako netko zna,koliko dugo ostaju i za koliko vremena se brišu???
germa-klen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:03   #327
1.5 i više (nakon odbitka tj.umanjenja)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:22   #328
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
1.5 i više (nakon odbitka tj.umanjenja)

hvala ,a dali znaš nešto o bodovima?
germa-klen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:37   #329
3 komada.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:29   #330
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Za to si rehabilitiran tj.smatraš se neosuđivanim pa ti je prvi put.
Koliko vremenski je potrebno da prođe kako bi se ta prijašnja kazna "izbrisala" ili se može reći da nisi kažnjavan?

Ja sam kažnjen zbog alkohola ako se ne varam u 3. mjesecu 2013. godine i ovaj vikend sam bio kreten i popušio vožačku sa 1.6 promila. Očekivam prvotno plavu kovertu sa nekih 9 mjeseci zabrane, planiram prigovor jer bi to bilo pogubno za mene. Zanima me dal ja mogu napisat da nisam kažnjavan za ovakvu vrstu prekršaja ili da pišem kako nisam kažnjavan unazad 5 godina.

I zanima me točnije razlika pisanja prigovora ili žalbe, kako najbolje napisat da izađeš osobno pred suca. Ja nemam šta govorit da nisam kriv, opravdavat se, jednostavno sam budala sjeo za volan i žao mi je zbog toga

Policajac me pitao da li sam kažnjavan unazad 3 godine i kao da će me podržat na sudu za umanjenje kazne pošto sam bio uljudan i kulturan i kao nije to ništa strašno, ali to je sve pitanje hoće ili neće niti dal će to imat kakve veze na kraju.
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:53   #331
nakon 3 godine od pravomoćnosti presude se smatraš da si nekažnjavan pa tako možeš slobodno i napisat.
gledaju se sve vrste prekršaja gdje si završio na sudu a ne sano za alkohol.
Neće njega ni zvat ako priznaš prekršaj.
Prigovor ide na prekršajni nalog a žalba na presudu suda.
Samo napišeš da nisi kažnjavan da ti je žao i da tražiš smanjenje kazne i mjere.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:24   #332
Oduzimanje vozačke

Pozdrav,znaci imao sam sudar i napuhao 1.7 i oduzeli su mi vozacku na 24 sata samo i poslije toga sam ju podignuo i sad cekam prekrsajni sud,e sad jel ja smijem normalno voziti dok je to sve u procesu? Znaci nemam nikakvu zabranu dok mi sud ne odredi novcanu kaznu i kolko ostajem bez vozacke?
Hvala
TeoR32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:44   #333
Quote:
TeoR32 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,znaci imao sam sudar i napuhao 1.7 i oduzeli su mi vozacku na 24 sata samo i poslije toga sam ju podignuo i sad cekam prekrsajni sud,e sad jel ja smijem normalno voziti dok je to sve u procesu? Znaci nemam nikakvu zabranu dok mi sud ne odredi novcanu kaznu i kolko ostajem bez vozacke?
Hvala
da, smiješ voziti dok ne dobiješ na adresu obavjest o oduzimanju vozačke dozvole.
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:00   #334
Quote:
TeoR32 kaže: Pogledaj post
Znaci nemam nikakvu zabranu dok mi sud ne odredi novcanu kaznu i kolko ostajem bez vozacke?
Hvala
Ako je prvi put 6 mjeseci ali može i nešto manje i dodatni izvanredni liječnički.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:14   #335
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako je prvi put 6 mjeseci ali može i nešto manje i dodatni izvanredni liječnički.
Hvala,prvi put je da,ali sam mladi vozač u tome je problem...i najvise me zanima dok traje sudski proces za oduzimanje vozacke i sud jeli ja mogu normalno voziti sa svojom vozackom ili sam pod zabranom dok traje sud?
TeoR32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:33   #336
Već ti je rečeno voziš dok ne dobiješ obavijest.
Mlad ne mlad kazna je ista jedino imaš manje bodova za prikupit prije nego ukinu vozačku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 21:34   #337
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
nakon 3 godine od pravomoćnosti presude se smatraš da si nekažnjavan pa tako možeš slobodno i napisat.
gledaju se sve vrste prekršaja gdje si završio na sudu a ne sano za alkohol.
Neće njega ni zvat ako priznaš prekršaj.
Prigovor ide na prekršajni nalog a žalba na presudu suda.
Samo napišeš da nisi kažnjavan da ti je žao i da tražiš smanjenje kazne i mjere.
Opet pitanje, stavili su mi mjeru opreza do daljnjega zbog mogućnosti ponavljanja istog prekršaja, to sve kužim, ali su mi odmah poslali poziv na sud 11.4., dal je to loše ili dobro. Koliko znam prvo se dobiva određena kazna pa se možeš žaliti i onda pred suca ako te pozove. No, međutim, već sam od dvije osobe čuo da sam se morao žalit u roku 8 dana odmah kako su me zaustavili i napravili zapisnik. To mi nema nikakvog smisla ako od suda nisam dobio nikakvu osudu na koju se mogu žalit??
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 07:22   #338
Možeš se žalit na prekršajni nalog a pošto ga ti nisi dobio onda ide optužni prijedlog pa ideš na sud i na tu presudu ćeš se moći žalit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 10:52   #339
2 prekršaja

Pitanje za Sivkića, unaprijed zahvale.

Radim kao odvj. vježbenik (tako da nemam previše iskustva) i ovaj konkretan case izgubih.

Ugl, frenda mi zaustavi policija zbog pretjecanja i daju mu kaznu od 2000 kn i 2 mjeseca zabrane upravljanje. Skuže da je jednom pao s travom (prekršajno), 2 sata mu pretresaju vozilo (pošto se ovaj nije htio zamjerati i tražiti naloge ) i na kraju ga žele odvesti na vađenje krvi i urina.

Frend govori da ne želi jer mu nisu ponudili ni alkotester ni lizalicu, nego odmah invazivne metode, a i jer radi kao medicinski tehničar (taman se vraćao s posla) upravo tamo gdje su ga trebali voditi na vađenje, pa ono...bruka

I oni njemu lijepo optužni prijedlog za vađenje krvi i OPN za pretjecanje. On plati kaznu za OPN bez žalbe i odguli 2 mjeseca bez vozačke.

Na suđenju je svjedok bio lokalni policajac (inače brat od jednog ministra, već spominjan u nekim uskok aferama), šerifić kojeg se sudac boji, kao i njegovog brata, i sudac potpuno izignorira sve argumente obrane i nekritički prihvati iskaz policajca. Frend dobije 6000 kn i 3 mjeseca bez vozačke.

Napišem detaljnu žalbu za VPS koji opet izignorira veći dio podneska (7 stranica) i samo ublaži kaznu za 1000 kn. Da imam viška para, sad bi im ustavnu tužbu pisao i medijima se žalio...

E sad moje je pitanje...S obzirom da su se oba prekršaja desila isti dan, a on je već odgulio 2 mjeseca bez vozačke, postoji li nekakva mogućnost da mu se barem ta 2 mjeseca uračunaju u ovu zabranu upravljanja? Po PZ-u i ZSPC-u nisam uspio ništa skemijati...
monade is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 11:15   #340
Svaka zabrana za sebe.Ni ništa nisi mogao izkemijat pošto su prekršajni postupci išli tako kako su išli a inače je bio stjecaj a to je mogao tražit da objedime na sudu oba ptekršaja.ako nije imao droge u sebi trebao je na vađenje.a ionako je dobro prošao ker ke za odbijanje propisano 12 mjeseci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.