Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2023., 22:43   #1
Lightbulb Kako mediji serviraju političke vijesti

Dakle, bila je inauguracija jednog predsjednika države

Naš predsjednik je bio najuvaženiji gost, odmah novom predsjedniku s desne strane

Gesta, kojom novi predsjednik šalje poruku


A što nam naši mediji serviraju

Jakov Milatović prisegnuo na dužnost: Milanović bio u prvom redu s Vučićem
https://www.vecernji.hr/vijesti/jako...ucicem-1681544

Milanović nakon susreta s Vučićem: Problemi između Hrvatske i Srbije su rješivi
https://n1info.hr/vijesti/milanovic-...je-su-rjesivi/

Milanović i Vučić komentirali svoje opušteno druženje u Podgorici. Predsjednik Srbije odmah krenuo kukati
https://www.telegram.hr/politika-kri...krenuo-kukati/

Milanović i Vučić jedan uz drugog na inauguraciji predsjednika Crne Gore
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...meta_refresh=1

Dobro raspoloženi Milanović i Vučić sjedili zajedno na inauguraciji novog crnogorskog predsjednika
https://www.novilist.hr/novosti/svij...a_refresh=true

Milanović nakon kratkog susreta s Vučićem: problemi između dviju država su rješivi
https://www.glasistre.hr/svijet/2023...rjesivi-864123

Milanović otkrio što je rekao Vučiću dok su zajedno bili na inauguraciji Milatovića
https://direktno.hr/eu-i-svijet/mila...tovica-316062/

U Crnu Goru sjatili se balkanski šefovi, dobro raspoloženi Milanović sjedio kraj Vučića na inauguraciji
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...aciji-15337750

Naš Zoran najveća je faca: Pojavio se na inauguraciji novoizabranog predsjednika, a završit ćete na podu kad vidite pokraj koga je sjedio
https://net.hr/danas/hrvatska/zavrsi...2-de8d5a3f910d

Što je to ispričao Zoran Milanović u Podgorici? Smiju se Vučić, Đukanović, Milatović
https://www.24sata.hr/news/foto-sto-...latovic-911636

Milanović i Vučić jedan uz drugog na inauguraciji predsjednika Crne Gore
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d


Dakle, samo 24sata se malo dotakao, svi ostali samo o Vučiću i Milanoviću, a o inauguraciji onako usput.

I svi u naslovu imaju Vučića.

I onda ti vjeruj našim medijima
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2023., 22:51   #2
Ne samo političke nego sve "vijesti"
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 01:13   #3
Bitni su klikovi, svakome tko je nešto pisao ili objavljivao online zna kako to funkcionira.

Činjenica je da su vijesti u kojima se spominje Srbija i Vučić uvijek čitaniji nego druge vijesti iz politike.

Ono što mogu reći jest da koliko god su naši mediji loši to još uvijek nije ni blizu medijima u Srbiji, ako ih se uopće može i nazvati medijima.

Nije neka utjeha, ali eto, bar nešto.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 01:30   #4
HRT, koji ne živi od klikova, ima precizan naslov: Jakov Milatović stupio na dužnost predsjednika Crne Gore. I ima izvještaj koji stvarno govori o Crnoj Gori, te, što je normalno, o položaju hrvatske manjine.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 01:48   #5
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post

Činjenica je da su vijesti u kojima se spominje Srbija i Vučić uvijek čitaniji nego druge vijesti iz politike.
Imaš li neke dokaze, istraživanja za ovu tvrdnju?
meowelza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 07:16   #6
Quote:
meowelza kaže: Pogledaj post
Imaš li neke dokaze, istraživanja za ovu tvrdnju?
I mene ovo zanima.

Pogotovo jer njihovi mediji nemaju ni 5% takve zanimacije za nas.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 09:29   #7
Došao nalog iz Buzina da se piše? Tko zna, za Index i N1 je jasno, ali da ostali mediji u tolikom broju prenose tu, zapravo nebitnu vijest?
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 12:19   #8
Quote:
meowelza kaže: Pogledaj post
Imaš li neke dokaze, istraživanja za ovu tvrdnju?
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima.

Pogotovo jer njihovi mediji nemaju ni 5% takve zanimacije za nas.
Živite ispod kamena? Ne budite lijeni, odite na neke portale, poredajte vijesti po najčitanijima i vidjet ćete da su te vijesti kada se objave većinom u TOP 10 ili pri vrhu pogotovo ako imaju takav naslov.

Također nije mi jasno odakle tebi informacija da nemaju 5% zanimacije za nas? Pa Milanović je bio glavna vijest u Srbiji kad se nasmijao na pitanje novinarke u kojem je tražila komentar na tvrdnju Vučića da je Brnabić odbila uvođenje smrtne kazne, a da ne govorim i njihove medije u kojima se komentira u stilu svima je žao kad se ubiju djeca "sem hrvata"
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 12:28   #9
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Živite ispod kamena? Ne budite lijeni, odite na neke portale, poredajte vijesti po najčitanijima i vidjet ćete da su te vijesti kada se objave većinom u TOP 10 ili pri vrhu pogotovo ako imaju takav naslov.

Također nije mi jasno odakle tebi informacija da nemaju 5% zanimacije za nas? Pa Milanović je bio glavna vijest u Srbiji kad se nasmijao na pitanje novinarke u kojem je tražila komentar na tvrdnju Vučića da je Brnabić odbila uvođenje smrtne kazne, a da ne govorim i njihove medije u kojima se komentira u stilu svima je žao kad se ubiju djeca "sem hrvata"
Gluposti.

Ako u jednom danu od 100 članaka njih 90 posvetim Let 3 i Šč!, po prirodi stvari će biti najčitaniji.

To ne znači da postoji čitateljski interes za tom temom.

Isto je i sa temama iz Srbije. Ako konstantno pišeš o njima, ljudi će kliknuti.

Postavlja se pitanje postoji li autentični interes za tolikim praćenjem srbijnskog društva? Ja tvrdim da ne postoji.
meowelza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 13:03   #10
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
HRT, koji ne živi od klikova, ima precizan naslov: Jakov Milatović stupio na dužnost predsjednika Crne Gore. I ima izvještaj koji stvarno govori o Crnoj Gori, te, što je normalno, o položaju hrvatske manjine.
Pa da, to je normalno, pametni ljudi su još devedesetih rekli da će mediji u kapitalizmu biti puno lošiji nego što su bili u socijalizmu.

Mediji u kapitalizmu moraju ostvariti profit, vlasnici žele što veći profit i objavljuje se ono što će prodati novine. I na način na koji će se prodati. Drugačije rečeno, mediji objavljuju ono što kupci žele kupiti, odnosno kupci formiraju medije. Pa onima kojima smetaju ovakvi mediji savjet - pogledajte se u ogledalo, mediji su vaša slika.

Što se tiče konkretnog slučaja on odlično ilustrira ovo što sam napisala - Hrvate zanimaju Srbi, Srbija i Vučić, oni će privući čitatelje .... i to je to. Nema veze što smo desetjeće u EU, članak o Francuskoj ili Španjolskoj privući će puno manje čitatelja od članka o Vučiću. A Crna Gora nam je potpuno nevažna. Uz Srbiju važni su nam BIH i Dodig.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 13:23   #11
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Došao nalog iz Buzina da se piše? Tko zna, za Index i N1 je jasno, ali da ostali mediji u tolikom broju prenose tu, zapravo nebitnu vijest?
Nebitnu? Kako ti ono što ti se događa uz tvoju granicu može biti nebitno?
Ali je važnija vijest je l Finska ušla u NATO, je l tako?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 13:56   #12
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Pa da, to je normalno, pametni ljudi su još devedesetih rekli da će mediji u kapitalizmu biti puno lošiji nego što su bili u socijalizmu.

Mediji u kapitalizmu moraju ostvariti profit, vlasnici žele što veći profit i objavljuje se ono što će prodati novine. I na način na koji će se prodati. Drugačije rečeno, mediji objavljuju ono što kupci žele kupiti, odnosno kupci formiraju medije. Pa onima kojima smetaju ovakvi mediji savjet - pogledajte se u ogledalo, mediji su vaša slika.

Što se tiče konkretnog slučaja on odlično ilustrira ovo što sam napisala - Hrvate zanimaju Srbi, Srbija i Vučić, oni će privući čitatelje .... i to je to. Nema veze što smo desetjeće u EU, članak o Francuskoj ili Španjolskoj privući će puno manje čitatelja od članka o Vučiću. A Crna Gora nam je potpuno nevažna. Uz Srbiju važni su nam BIH i Dodig.
Ne bih rekao da je tako, nije samo profit interesantan vlasnicima. Profit se danas u medijima ostvaruje kroz plaćene kampanje jednako kao i stvaran interes konzumenata, i većina tema su jednostavno nametnute.
Dokaz tome može biti količina lgbt tema i narativa koji nije ni približno u skladu sa stvarnim zanimanjem javnosti za njih.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 14:42   #13
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je tako, nije samo profit interesantan vlasnicima. Profit se danas u medijima ostvaruje kroz plaćene kampanje jednako kao i stvaran interes konzumenata, i većina tema su jednostavno nametnute.
Dokaz tome može biti količina lgbt tema i narativa koji nije ni približno u skladu sa stvarnim zanimanjem javnosti za njih.
Točno. Mediji danas kritično ovise o kampanjama koje plaćaju ovi ili oni centri moći pa im je glavna uloga oblikovanje javnog mišljenja. Narodskim riječnikom, lažu i manipuliraju. To je nerijetko toliko providno da ti se digne želudac. No nije to tako samo kad se piše o politici već i bilo čemu drugome gdje se vrti veliki novac. Postoje narativi koji se forsiraju kao i oni koji se cenzuriraju ili da skratim, to je smeće.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 15:03   #14
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
Profit se danas u medijima ostvaruje kroz plaćene kampanje jednako kao i stvaran interes konzumenata, i većina tema su jednostavno nametnute.
Dokaz tome može biti količina lgbt tema i narativa koji nije ni približno u skladu sa stvarnim zanimanjem javnosti za njih.
Isti k., drugo pakovanje. Kompanije neće objavljivati svoje reklame tamo gdje nema čitatelja, a svaka kompanija će ih objavljivati tamo gdje je čitatelja najviše. Jer im je interes doći do što većeg broja kupaca.

Tko kaže da lgbt teme nisu zanimljive javnosti? Ja sam sigurna da su zanimljiviji od neke znanstvene teme. Zato su znanstvene teme, pa i popularna znanost rijetke, masa medija ih niti nema.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 15:13   #15
Kad govorimo o medijima i clickbaitu profit im je važna stavka, ali ne i najvažnija. Najbitnije im je širenje ideologije njihovih vlasnika koji su opet umreženi u jednu veću političku agendu koja je dominantna u svijetu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 15:16   #16
Bitan je narativ, rasplamsaj podjele, ideološke najbolje, da imamo crnce u hr. bilo bi rasne i slično. a onda klikovi dolaze sami po sebi.
Mediji i novinari(njih 95%) bave se aktivizmom , a ne novinarsvom. Fakultetska naobrazba u novinara, vrijedi kao toaletni papir. Uglavno društvene znanosti su na najnižoj grani ikad, preuzeli ih mediokriteti i aktivisti, financirani iz proračuna ili džepova interesnih skupina.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 15:21   #17
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Mediji i novinari(njih 95%) bave se aktivizmom , a ne novinarsvom.
Točno, ali novinari nisu postali aktivisti sami od sebe. Netko ih gura u tom smjeru, a oni su to prihvatili jer im je važna egzistencija, važno im je zadržati radno mjesto.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 15:53   #18
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nebitnu? Kako ti ono što ti se događa uz tvoju granicu može biti nebitno?
Ali je važnija vijest je l Finska ušla u NATO, je l tako?
Mani je u životu važnija vijest da je Finska u obrambeni savez u kojem smo i mi. Također, u Finskoj sam bio dvaput. Znam i nekoliko Finaca. U CG niti jednom, niti imam kontakta s nekim iz Crne Gore.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 17:30   #19
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kad govorimo o medijima i clickbaitu profit im je važna stavka, ali ne i najvažnija. Najbitnije im je širenje ideologije njihovih vlasnika koji su opet umreženi u jednu veću političku agendu koja je dominantna u svijetu.
Jedina ideologija kapitalizma je profit.

Dakle, radi i kupuj. Da, i pljuj po komunizmu i *ideološkim* neprijateljima.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 19:45   #20
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Jedina ideologija kapitalizma je profit.

Dakle, radi i kupuj. Da, i pljuj po komunizmu i *ideološkim* neprijateljima.
Pa ne vjerujem da je neko mislio kako se ulaže novac u promoviranje ideologije koja se nekome baš sviđa ili je za nju baš zagrizao a da mu se to ne vrati. Neki narativ promovira onaj koji će od toga imati koristi. To se zove i "navlakuša". Samo bedak promovira ideologiju koja mu ne ide u korist. Mediji su danas krcati navlakušama.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.