Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 12:48   #1
Fotke dječice na fejsu

Jedna od onih situacija di nemrem skužit jesam li ja luda il su svi ostali ludi (mada je iz pitanja jasan odgovor ).

Mladi roditelji, mahom matere, bjesomučno kelje fotke svoje djece prilikom hranjenja/igranja/spavanja/prdenja na taj blesavi fejs (ili koju već platformu želite). već mi to nije jasno, al onda vidim da svaka, ali baš svaka ta fotka ima 3508 lajkova i 752 komentara od čega je 93% nekakvi smajlići sa srčekima i sl. zbilja?
i još k tome dosta te djece uopće nije slatko.

dakle moje pitanje jest: jesam li jedina koja ne bere taj folklor?



op.a. tema nije o zavisti na popularnost na fejsu (), nemam 17 god. ovo je tek izraz čuđenja i ne shvaćanja nekih događaja u društvu. i da, znam da mogu izbrisat te objave ili čak ljude, ne smetaju me nego samo ne berem kaj se događa.

(ak je neš slično već bilo tema, spojite il nešto, al ja nisam našla)
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:51   #2
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post

dakle moje pitanje jest: jesam li jedina koja ne bere taj folklor?

ne berem ni ja.

nemam fejs.

zabranjujem objavljivanje svojih slika na istom.

djeteta pogotovo.

ali nemoj reć da ima djece koja nisu slaaaatkaaa

pa sva su medena, kako god neskladna bila
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:59   #3
Ja ću se više ispovraćati od čitanja o fejsu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=891421&page=14
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:01   #4
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ne berem ni ja.

nemam fejs.

zabranjujem objavljivanje svojih slika na istom.

djeteta pogotovo.
to nemam namjeru niti ja radit, jednog dana kada/ako se razmnožim. sigurnosni razlozi itd. al dobro, to je ipak znatno ozbiljnija tema, jel.
Quote:
ali nemoj reć da ima djece koja nisu slaaaatkaaa

pa sva su medena, kako god neskladna bila
a ne znam, nisi vidla ove neke kaj su kod mene
i još ko za vraga, baš njihovi roditelji najviše divljaju
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:06   #5
Nemam Smartphone.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:07   #6
Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post
Ja ću se više ispovraćati od čitanja o fejsu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=891421&page=14
pa ovo zapravo i nije tolko o fejsu. to je samo instrument kojim se ljudi služe za interakciju. meni nije jasna ta interakcija.

to je isto ko i ona šiza sa selfijima. nije tolko poanta u samom fejsu/instagramu/twitteru kolko u ljudima koji imaju potrebu takvo što radit. konkretna psihološko-sociološka pojava sa vrlo vidljivim uporištem u stvarnosti a koja se tek upražnjava preko tih medija.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:13   #7
Meni je super kako slike sisa odjednom postanu normala na profilima samo zato što je uz njih glava bebe.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:24   #8
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Meni je super kako slike sisa odjednom postanu normala na profilima samo zato što je uz njih glava bebe.
ok, to još nisam vidla.

srećom.

ne znam ni kak bi se zapravo postavila prema takvom nečemu
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:25   #9
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
ok, to još nisam vidla.

srećom.

ne znam ni kak bi se zapravo postavila prema takvom nečemu
Pero govori o slikama dojenja. I meni je OK slika dojenja na fejsu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 14:15   #10
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
pa ovo zapravo i nije tolko o fejsu. to je samo instrument kojim se ljudi služe za interakciju. meni nije jasna ta interakcija.

to je isto ko i ona šiza sa selfijima. nije tolko poanta u samom fejsu/instagramu/twitteru kolko u ljudima koji imaju potrebu takvo što radit. konkretna psihološko-sociološka pojava sa vrlo vidljivim uporištem u stvarnosti a koja se tek upražnjava preko tih medija.
Ja sam jedno vrijeme samo stavljao slike mački. Mislim da sam u jednu ruku bio dosadan ko proljev a u drugu divan jer sam strastven oko onog što volim pa ti nisam baš od pomoći.

Ljudi koji su mi divni, ne smetaju mi ni njihovi selfiji, ni slike djece, ni hrane i šta sve već ima jer oni između toga svega dijele i druge sadržaje.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 14:17   #11
Ispričavam se što ću biti posve offtopic, ali ne mogu ne napisati da svaki put kad vidim naslov teme zapitam se tko stavlja slike dlačica na fejs.

Jesam li normalna?
BlackBride is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 15:52   #12
Neka svatko stavlja svoju djecu u normalnim situacijam,ali ove fotke gdje su djeca u bazenu/moru bez kupaceg su mi grozne jer mislim da danas ima svakakvih bolesnika na netu i nema potrebe za golotinjom,pogotovo u tako male djece.
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 18:08   #13
Nekima od vas stvarno svaki kurac smeta.

Tako mlade, a već babetine.

Rileks i gledat svoja posla, zabogamiloga. Šta vas jebe koliko nečije dijete ima lajkova. nemate svoj život pa vas iritira tudji?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:14   #14
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pero govori o slikama dojenja. I meni je OK slika dojenja na fejsu.
Koja je jebena poanta metanja te slike?

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nekima od vas stvarno svaki kurac smeta.

Tako mlade, a već babetine.

Rileks i gledat svoja posla, zabogamiloga. Šta vas jebe koliko nečije dijete ima lajkova. nemate svoj život pa vas iritira tudji?
Pa kad mi iskaču na profilu, jebe mu

Fakat nemam ništa protiv da poslikaju dijete npr prvi dan škole ili tak nekej i zakelje, ali kad krenu, što je sad u vrijeme godišnjeg prava pošast, sa slikama i nazivima - kupamo se (pa klinci se kupaju), sunčamo se (pa klinci se sunčaju), mmmm... (pa fotka di klinci žderu sladoled).... ono - idi više u pizdu materinu ti i tvoje dijete, daj se unormali

I da, ja sam jedna od tih koje znaju stisnuti neki lajk, ali iz proračunati razloga u većini slučajeva - ta mama mi treba, a znam da su pacijentice na to i ajde, nek joj bude...
Tak da - lajkove i komentare dobivaju ili od takvih kao ja ili takvih trknutih kao one, koje isto očekuju zauzvrat.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:50   #15
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I da, ja sam jedna od tih koje znaju stisnuti neki lajk, ali iz proračunati razloga u većini slučajeva - ta mama mi treba, a znam da su pacijentice na to i ajde, nek joj bude...
Tak da - lajkove i komentare dobivaju ili od takvih kao ja ili takvih trknutih kao one, koje isto očekuju zauzvrat.
dobro, to mogu još shvatit.
dakle, neka vrst vlastitog interesa u svakom slučaju.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:57   #16
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
i još k tome dosta te djece uopće nije slatko.


Stavljaju ih jer su njihova, ne zato jer su tobože slatka.

Sjećam se iz davnih dana, davno ne samo prije FB-a nego i prije digitalnih aparata, kako smo ja i brat kao mali bili na valjda 99% slika koje bi stara uslikala.

Nekad su se te slike stavljale u albume.

Danas se stavljaju na profilnu na fejs.

Nova vremena.
Rea Silvija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 20:21   #17
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Koja je jebena poanta metanja te slike?
Ovo još mogu razumjeti, ajde, nekako. Ali slija trudice s ogromanjskom sisom u prvom planu (selfi slikan iz neke sulude poze), a iza sisurine viri nakešena glava njenog pogadnog mužeka..umrla sam od užasića
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:18   #18
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Koja je jebena poanta metanja te slike?
da se pokaže kak su one super mame koje se na sve strane žrtvuju za dobrobit djeteta (jer je dojenje navodno neka neljudska patnja ) + prkose društvenim očekivanjima (jer su navodno dojilje progonjenije danas nego židovi u drugom svjetskom ratu ). ti mora da si prespavala par godina majčinstva na internetu ili nemaš djece najvažniji element modernog majčinstva na internetu je di sve ti i beba sikite i koliko te jako boljelo dok ti beba nije prosikila, a ti nisi odustajala
havregryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:18   #19
to ni meni nikad nije bilo jasno ali sam se dosjetila. nema to veze s djecom nego ti ljudi općenito stalno stavljaju slike bilo čega, sebe, hrane, pića itd pa tako i o djece. valjda vole fotografirat, tko će ga znat.

moje je mišljenje da bi djecu trebali zaštiti a ne javno dijelit njihove fotografije a kad malo poodrastu nek djeca odluče da li im odgovara to javno eksponiranje
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:43   #20
Quote:
havregryn kaže: Pogledaj post
ti i beba sikite / prosikila
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.