Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2015., 14:08   #1
Kako se koristi dezificijent?

Prvi put koristim za veš.. piše stavite u otvor za omekšivač prije ispiranja.. e sad, je l mogu ja na početku staviti odmah da ne moram biti kod mašine i čekati pogodan tren?

Što bih trebala zgasiti mašinu prije ispiranja - kao da znam kad je to točno haha - i onda staviti?
Pls help iskusne korisnice dezinficijenata u vešu..

I da, što ako vam dođe na ruke, meni je jako nezgodno sipati u taj uski otvor, a glupo mi je za to stavljati rukavice.. koliko je štetan za kožu?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:11   #2
Ahahahah..isuse mili najdraži Pa samo sam čekala dan kad će niknut ova tema. <3

Moram se prvo odroflat pa ću odgovorit

Dotad će sigurno i doć odgovori, ovdje smo to magistrirale.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:16   #3
Kakav ti je to dezificijens? U onom dm-ovom piše da se može staviti skupa s omekšivačem u istu škrabicu i tako ga i stavljam.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:21   #4
Ne znam što je to dezificijent, ali ako te muči zaraza od mrlje od menstrualne krvi lezbijskih Japanki, najbolje da ti tu plahtu zapališ. Sigurno je sigurno
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2808
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:21   #5
Dakle, ako koristiš denk mit, imaš regularan i sensitive. Regularan ljepše miriše, sensitive ne miriše. Ili, ako koristiš bilo koje druge marke, sve ti je to na isti princip. Meni je denk mit najdraži.

Neće ti ništa bit ako ti kapnu na ruku, nije žestok, predviđen je za odjeću, pa će na ruci izazvat jednak efekt kao da ti kapne malo omekšivača ili praška na ruku.

Osobno imam tri odjeljka u mašini i često to izaziva čuđenje kad o tome pričamo na forumu (jer iz nekog razloga STALNO pričamo o dezinficijentu za odjeću na forumu i vječit je misterij ). Ne znam zašto, mislila sam da svi imaju tri odjeljka. Sad neki ljudi imaju dva. Ne znam. No, nebitno. Ionako ih koristim dva, pa.

U jednu stavim omekšivač (bilo koju), u drugu dezinficijent (bilo koju), a u bubanj ubacim gel kapsulu ili tekući deterdžent za odjeću, jerbo ne koristim prašak jer mi ide na neku stvar.

Nekad, kad koristim prašak, načelno imam tri odjeljka pa me boli john, ali ga mogu i smućkat s praškom. Možeš ga i zalit malo u bubanj ako nemaš gdje, neće se odjeća ljutit.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:57   #6
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Prvi put koristim za veš.. piše stavite u otvor za omekšivač prije ispiranja.. e sad, je l mogu ja na početku staviti odmah da ne moram biti kod mašine i čekati pogodan tren?

Što bih trebala zgasiti mašinu prije ispiranja - kao da znam kad je to točno haha - i onda staviti?
Pls help iskusne korisnice dezinficijenata u vešu..

I da, što ako vam dođe na ruke, meni je jako nezgodno sipati u taj uski otvor, a glupo mi je za to stavljati rukavice.. koliko je štetan za kožu?

Koliko ti je teško? Imaš HGSS, imaš interventne spasilačke službe, također jako stručno osposobljene specijalne jedinice policije, vojske.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:58   #7
Nije iz Dma, nego Konzuma, neki njemački isto.... a imam 4 pretinca Mislim da je bitno u koji se što stavi jer tako mašina uzima? Ma nisam shvatila je l mogu odmah staviti u pretinac za omeksivac, recimo jer pise - staviti prije ispiranja.. Zapravo ne znam ide li nakon omekšivača uopće ispiranje? Valjda ide... Pa me zanimalo tipa je l treba stopirat perilicu pa ubaciti pred kraj prije ispiranja ili mogu odmah kad stavljam program.. a jbg, super su im upute
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:09   #8


Ja stavim na početku pranja i to u bilo koju available posudicu. Nije se pokazalo problemom. Tekućina je i to rijetka, nema gdje zapet, pa ono, kontam, ko da će pretinac znat, kurac će znat.

Dosad već godinama dobro funkcionira.

Ne stavim previše, naravno. Osim ako, recimo, perem radnu odjeću ili odjeću u kojoj su se nejač valjala po dvorištima ili odjeću u kojoj su se psi valjali po ne želim znat čemu
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:12   #9


A je l mogu samo perilicu dezinficirati njime, tipa stavim ga 1x mjesečno na 90 na prazno?

Ili radi samo za tekstil?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:12   #10
posalji Tupelo pm, ona sigurno zna kako se to koristi..
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:13   #11
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post


A je l mogu samo perilicu dezinficirati njime, tipa stavim ga 1x mjesečno na 90 na prazno?

Ili radi samo za tekstil?
Ja jesam. Stavila sam na 30, tho, zato jer piše na njemu da se aktivira i na trideset stupnjeva.

Kad recimo odemo na podulji put, posebno ljeti, pa se vratimo i treba ju malo refreshat, ili nakon pranja nekih weird stuff, provrtim samo mašinu s dezinficijentom, da.

Ali na kratak program niže temperature, osobno.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:16   #12
Alexa - hvala na odgovoima o tvom iskustvu
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:21   #13
možda da moderatori u nazivu teme promijene dezificijent u dezinficijens ili sredstvo za dezinfekciju...
Što se tiče dezinfekcije rublja, koristim ponekad DM-ov dezinficijens za bijelo rublje, a jednom mjesečno perilicu dezinficiram octom (prazna na 90 stupnjeva).
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:32   #14
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Alexa - hvala na odgovoima o tvom iskustvu
Nema na čemu, dapače, pitaj koliko hoćeš. Iz nekog razloga mogu o tome u beskonačno.

Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
možda da moderatori u nazivu teme promijene dezificijent u dezinficijens ili sredstvo za dezinfekciju...
Što se tiče dezinfekcije rublja, koristim ponekad DM-ov dezinficijens za bijelo rublje, a jednom mjesečno perilicu dezinficiram octom (prazna na 90 stupnjeva).
Čru det, no, jedno vrijeme sam pisala i izgovarala dezinficijenS (kako bi trebalo, jel) i ne sviđa mi se. Ajd izgovori triput brzo dezinficijens - nezgrapno je i sikćavo. Ljepše je sa T na kraju, šta god je netko tko je navodno autoritet za izmišljanje ispravnog jezika odlučio da mi svi moramo govorit. Ali, da, s T je neispravno blabla itd.

Smrdi li ti nakon octa mašina?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:40   #15
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, dapače, pitaj koliko hoćeš. Iz nekog razloga mogu o tome u beskonačno.



Čru det, no, jedno vrijeme sam pisala i izgovarala dezinficijenS (kako bi trebalo, jel) i ne sviđa mi se. Ajd izgovori triput brzo dezinficijens - nezgrapno je i sikćavo. Ljepše je sa T na kraju, šta god je netko tko je navodno autoritet za izmišljanje ispravnog jezika odlučio da mi svi moramo govorit. Ali, da, s T je neispravno blabla itd.

Smrdi li ti nakon octa mašina?
Istina, evo, polomih jezik
Inače, ne, ocat se uopće ne osjeti. Unazad godinu i pol, uopće ne koristim omekšivač, stavim jedan čep octa i sve super..
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:43   #16
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Istina, evo, polomih jezik
Inače, ne, ocat se uopće ne osjeti.
Jabučni ili alkoholni?

Ne namjeravam se odreć dezinficijen?a, samo me zanima aplikacija octa pri čišćenju kao takva.

Obično kad ne želim na nešto (npr, radna ploča u kuhinji) stavljat kemikaliju, koristim alkohol. Onaj apotekarski, u kombinaciji s limunom katkad, ili samog.

Ukućani (skoro sam napisala otočani, ne znam zašto ) ne vole miris octa i tvrde da ne žele da im život miriše na salatu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:51   #17
Definitivno bijeli alkoholni ocat-najbolji za skidanje kamenca,a u kombinaciji sa washing sodom(ima za kupiti u mulleru pakiranje od kile,mislim) savrseno za pranje perilice.
Ja za dezinfekciju perilice koristim izosan. Netko je napiisao da je svejedno u koji pretinac se sto stavi,ali to nije istina jer su iznad pretinaca mlaznice koje se aktiviraju ovisno je li na redu predpranje,pranje ili omeksivac...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:54   #18
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Jabučni ili alkoholni?

Ne namjeravam se odreć dezinficijen?a, samo me zanima aplikacija octa pri čišćenju kao takva.

Obično kad ne želim na nešto (npr, radna ploča u kuhinji) stavljat kemikaliju, koristim alkohol. Onaj apotekarski, u kombinaciji s limunom katkad, ili samog.

Ukućani (skoro sam napisala otočani, ne znam zašto ) ne vole miris octa i tvrde da ne žele da im život miriše na salatu.
Ne volim ni ja miris octa..Inače stavljam pola litre alkoholnog octa, na način da prvo namjestim program (kratki, 90 stupnjeva) i tek kada mašina izvuče sve iz bubnja i počne pumpati vodu, sipam ocat u ladicu za deterdžent.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 16:04   #19
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Definitivno bijeli alkoholni ocat-najbolji za skidanje kamenca,a u kombinaciji sa washing sodom(ima za kupiti u mulleru pakiranje od kile,mislim) savrseno za pranje perilice.
Ja za dezinfekciju perilice koristim izosan. Netko je napiisao da je svejedno u koji pretinac se sto stavi,ali to nije istina jer su iznad pretinaca mlaznice koje se aktiviraju ovisno je li na redu predpranje,pranje ili omeksivac...
ne znam kolika je cijena wash sode, ali obzirom da se radi o Mulleru, vjerojatno nije jeftino. Alkoholni ocat je najjeftiniji i učinkovit. Što se izosana tiče, mislim da nije potreban obzirom da je naša voda iz slavine, pa i ona za pranje zdravstveno ispravna. Ja sam izosan koristila samo prilikom kampiranja i planinarenja kada sam mogla ostati bez pitke vode...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 16:05   #20
Koji bi to bio dio pranja kad počne pumpat vodu? Misliš na ispiranje?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.