Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 14:23   #1
Imigrantska kriza - zajednički topic - STROGO MODERIRANO

Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Saudijci, i njima slični što glume velike Muslimane, ali ostaju suzdržani kad treba pružiti utočište "braći", situaciju pravdaju na način da je Alahova volja da se islam širi tamo gdje nije zaživio.

I onda ovdje neki kažu da je Europa licemjerna...
Stari pare daje, ali preko granice ne pušća.

Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ovo ste vidjeli? dobro, mogu shvatit, čovjek je židov pa puše na hladno, al je i glavni kapo ljevičara njemačkih. nisam baš sigurna da je to što kaže PC.
Čekaj.. jesam to ja nepisamena ili je lik rekao da sva sreća što se svake godine rađa sve manje Njemaca? Zbilja?

Tema u kojoj nastavljamo raspravu započetu na nekoliko različitih topica. Ponašajte se pristojno!
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX

Zadnje uređivanje Petra Pan : 21.08.2015. at 15:56.
kiss me is offline  
Old 21.08.2015., 14:25   #2
Budala. I radi ogromnu stetu imigrantima za koje se kao bori.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 21.08.2015., 14:29   #3
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Čekaj.. jesam to ja nepisamena ili je lik rekao da sva sreća što se svake godine rađa sve manje Njemaca? Zbilja?
Ne kužim što se čudiš, bar su Njemci poznati kao ubojice.
Racine Carree is offline  
Old 21.08.2015., 14:29   #4
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mozes, a radnu dozvolu ces dobiti ili neces ovisno o struci, poslu, znanju jezika i kvotama zemlje u koju zelis otici. Pa sad ako nista manje od toga ne zelis ni ovima koji bjeze od rata, lose im se pise.
.

ne kužim zašto više ne napišeš otvoreno što misliš, ali kako hoćeš.

mislim da je iz mog posta bilo očito da govorim o tome koliko je nefer i promašeno prozivati sve te ljude da se ne žele negdje integrirati.
ovo što se danas događa u europi samo slikovito pokazuje međunarodne odnose, zapravo tu baš ništa novo nije.
isadora w. is offline  
Old 21.08.2015., 14:40   #5
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
nije istina.
izbjeglice su podizale i ilegalna sklepana skloništa, a bili su smješteni i po hotelima i raspoloživim smještajima.
uopće ne kužim kad netko ovako nešto napiše jel nije bio prisutan, jel mu lijeno pročitati ili samo bezveze bubne pa ostane živ.
Aha, nisam bio prisutan dok ih je bilo barem 30ak u našoj kući na moru. I u svim kućama oko naše. Ali bitno da bubam.
A što se hotela tiče ipak je razlika kada su hoteli prazni, napušteni i u derutnom stanju od situacije kada su u funkciji.

Quote:
a što se tiče ovog forsiranja da odem zbrinuti nekog izbjeglicu, pa gdje bokte da ga nađem? šta, da odem do makedonije zvati nekoga na tuš? živim na granici i ako tu dođu, moja vrata su im otvorena. od dijeljenja još nisam propala.
JohnnieWalker is offline  
Old 21.08.2015., 14:40   #6
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ovo ste vidjeli? dobro, mogu shvatit, čovjek je židov pa puše na hladno, al je i glavni kapo ljevičara njemačkih. nisam baš sigurna da je to što kaže PC.
To je PC, i više od PC. Kao i onaj švedski ministar koji kaže da trebaju biti dobri prema muslimanima kako bi muslimani bili dobri prema Šveđanima kad postanu većina.

Odakle tolika samomržnja?

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Čekaj.. jesam to ja nepisamena ili je lik rekao da sva sreća što se svake godine rađa sve manje Njemaca? Zbilja?
Šta se čudiš, to ti je dobar dio Europe koja čezne da se samoukine.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 21.08.2015., 14:41   #7
pa zbog privilegiranosti, bože tebe. krivnje u genima.

evo vam opet onaj un dokument o migracijama. interesantno je to sve, kako se razne stvari riješavaju jednim udarcem.

http://www.un.org/esa/population/pub.../migration.htm

Zadnje uređivanje Orak : 21.08.2015. at 14:52.
Orak is offline  
Old 21.08.2015., 14:44   #8
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
.

ne kužim zašto više ne napišeš otvoreno što misliš, ali kako hoćeš.

mislim da je iz mog posta bilo očito da govorim o tome koliko je nefer i promašeno prozivati sve te ljude da se ne žele negdje integrirati.
ovo što se danas događa u europi samo slikovito pokazuje međunarodne odnose, zapravo tu baš ništa novo nije.
A što ti hoćeš da napišem? Da ih mrzim i ne želim? Neću jer to nije istina.
Ja rješenje problema nemam, isto ko ni ti, i ne znam zašto bi me netko tolerantan osuđivao jer ukazujem na kompleksnost problema kojeg se moramo uhvatiti ako želimo dobro i njima i sebi.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 21.08.2015., 14:49   #9
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A što ti hoćeš da napišem? Da ih mrzim i ne želim? Neću jer to nije istina.
Ja rješenje problema nemam, isto ko ni ti, i ne znam zašto bi me netko tolerantan osuđivao jer ukazujem na kompleksnost problema kojeg se moramo uhvatiti ako želimo dobro i njima i sebi.
Najpamentniji post dosada.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 21.08.2015., 14:50   #10
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
A što se hotela tiče ipak je razlika kada su hoteli prazni, napušteni i u derutnom stanju od situacije kada su u funkciji.
Za goste su se zatvarali i sređeni funkcionalni hoteli, i primale se izbjeglice u njih.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 21.08.2015., 14:50   #11
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A što ti hoćeš da napišem? Da ih mrzim i ne želim? Neću jer to nije istina.
Ja rješenje problema nemam, isto ko ni ti, i ne znam zašto bi me netko tolerantan osuđivao jer ukazujem na kompleksnost problema kojeg se moramo uhvatiti ako želimo dobro i njima i sebi.
E pa upravo to. I ne znam čemu razglabanje kada postoje primjeri mutavog prihvaćanja imigranata koji se očito nisu pokazali kako neki ovdje pišu, samo jedan od mora primjera su predgrađa Pariza.
Da ne govorimo koliko tih ljudi po europskim gradovima radi na crno (ja im se divim, pričao sam sa njima, od kuda dolaze, zašto su tu...) što ni malo ne pridonosi razvoju i civiliziranom društvu.
Definitivno treba pomoći, no sa jasnim planom i ciljem a ne naivno da su naše "dušice i srca" otvorena.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Za goste su se zatvarali i sređeni funkcionalni hoteli, i primale se izbjeglice u njih.
Ne znam baš koliko je gostiju bilo 93/94/95 no meni su u sječanju puste plaže. Također u sječanju su mi napušteni hoteli i odmarališta, pogotovo po dalmaciji.
JohnnieWalker is offline  
Old 21.08.2015., 14:51   #12
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A što ti hoćeš da napišem? Da ih mrzim i ne želim? Neću jer to nije istina.
Ja rješenje problema nemam, isto ko ni ti, i ne znam zašto bi me netko tolerantan osuđivao jer ukazujem na kompleksnost problema kojeg se moramo uhvatiti ako želimo dobro i njima i sebi.
ovo.
Reljef is offline  
Old 21.08.2015., 14:51   #13
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
pa zbog privilegiranosti, bože tebe.
I ja sam blesav, kako sam zaboravio, privilegiranost se može ukinut samo fizičkim nestankom privilegiranih. Ako sami dobrovoljno odu nepravljenjem djece, tim bolje.

Po Coudenove-Kalergi planu ima da svi postanemo tamnoputi ko Egipćani. Inače za tog Kalergija se može reći da je djed EU, ako ne i otac. Vodio je Paneuropsku uniju, naslijedio ga je naš kralj Otto Habsburški.

https://en.wikipedia.org/wiki/Richar...enhove-Kalergi
http://golden-dawn-international-new...de-of.html?m=1
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 21.08.2015., 14:52   #14
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
ovo.
+1.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 21.08.2015., 14:57   #15
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Za goste su se zatvarali i sređeni funkcionalni hoteli, i primale se izbjeglice u njih.
Pa naravno kad nije bilo turizma ni domaćeg ni stranog. Eventualno nešto malo u Istri i Primorju.
Dobro koji je vama kurac? Do kad ćete izvlačiti glupe primjere iz prošlosti i povezivati to s ovom situacijom?
Jel čitate vi išta, informirate se?
Ajmo onda ovako. S obzirom da volite usporedbe. Kad su kod nas među izbjeglicama našli zdravog punoljetnog muškarca odvajali su ga i predavali nadležnima da vide jel podliježe mobilizaciji. Za svoju zemlju se moraš boriti, jel.
Hoćemo i sad tako ili za njih nema veze?
Hilda is offline  
Old 21.08.2015., 14:57   #16
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
kriste blagi, pa nisam glupa da negiram postotak glupih, bezobraznih ili opasnih ljudi na toliku masu. ali ne vidim lijek tome (o deportaciji svih nazad je sve već rečeno).
kreteni i opasni ubojice hodaju tu okolo svaki dan, meni je tako svejedno odakle su i kojem se bogu mole.
E pa onda razumij i države koje ih nisu spremne samo tako propustiti preko svojih granica - ja prva ne želim da to moja država učini.
Ja uopće ne sumnjam da povratne informacije dolaze do onih koji još nisu krenuli, pa ako čuju da im zemljaci ostaju na ničijoj zemlji i da ih se itekako provjerava kog se pušta - malo će smanjiti doživljat i shvatiti da ih u EU ne čeka Lalaland.
I ne treba ih puštati kamo hoće - di ima mjesta, tu možeš ići.. ne paše ti? Natrag od kud si došao.

Naravno da mi je svejedno kojem se bogu neki psihopata klanja ili moli, ali to i dalje ne mjenja činjenicu sve što se već godinama, a i duže, događa ružno u svijetu je mahom djelo muslimana.

Quote:
a što se tiče ovog forsiranja da odem zbrinuti nekog izbjeglicu, pa gdje bokte da ga nađem? šta, da odem do makedonije zvati nekoga na tuš? živim na granici i ako tu dođu, moja vrata su im otvorena. od dijeljenja još nisam propala.
Sad će oni, još malo
Gle, daleko da bi od gladnog okrenula glavu. Pa i malom musavom cigančetu, što žica na parkingu shopping centra, kupim klopu. Pare mu ne dam, ali jesti da - ni jedno dijete ne bi smjelo biti gladno... pa tako ni nikome od njih ne bi okrenula glavu.
Ali ih u kuću pustila ne bi. Ne znam baš ni koliko bi ih željela jako blizu. Ne znam koliko me to čini lošom osobom, al ja sam bar iskrena.
Neki dan sam ustanovila da imam jedne u ulici i sad ne znam kog bi od suseda pitala koji su, čiji i od kud

Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ne kužim što se čudiš, bar su Njemci poznati kao ubojice.
A zamisli da je to netko rekao za Židove!
Majku ti, pa nabili bi ga na kolac na glavnom trgu i još zapalili...
Tolko o dvostrukim mjerilima i kako smo svi jednaki.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 21.08.2015., 15:02   #17
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
Aha, nisam bio prisutan dok ih je bilo barem 30ak u našoj kući na moru. I u svim kućama oko naše. Ali bitno da bubam.
A što se hotela tiče ipak je razlika kada su hoteli prazni, napušteni i u derutnom stanju od situacije kada su u funkciji.
pa nije tvoja ulica jedina nisu svi hoteli bili napušteni i derutni.
prije nego što me netko shvati krivo da bismo trebali smještati ljude u esplanadu- imamo fajn prostora gdje privremeno mogu biti. neki dan je i objavljeno kako i što planiraju.
isadora w. is offline  
Old 21.08.2015., 15:04   #18
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A što ti hoćeš da napišem? Da ih mrzim i ne želim? Neću jer to nije istina.
Ja rješenje problema nemam, isto ko ni ti, i ne znam zašto bi me netko tolerantan osuđivao jer ukazujem na kompleksnost problema kojeg se moramo uhvatiti ako želimo dobro i njima i sebi.
hvala bogu da moram raditi, uopće nemam živaca za ovakve kuknjave i optužbe () za toleranciju. ako smo na različitim stranama, ne znači da nisam svjesna kompleksnosti problema. nije kompleksnost isključivo priča o problemima. ionako je sve ovo skupa besmisleno.
isadora w. is offline  
Old 21.08.2015., 15:07   #19
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa nije tvoja ulica jedina nisu svi hoteli bili napušteni i derutni.
prije nego što me netko shvati krivo da bismo trebali smještati ljude u esplanadu- imamo fajn prostora gdje privremeno mogu biti. neki dan je i objavljeno kako i što planiraju.
Privremeno je majka vječnosti - copyright by Basta
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 21.08.2015., 15:08   #20
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa nije tvoja ulica jedina nisu svi hoteli bili napušteni i derutni.
prije nego što me netko shvati krivo da bismo trebali smještati ljude u esplanadu- imamo fajn prostora gdje privremeno mogu biti. neki dan je i objavljeno kako i što planiraju.
objavljen je popis vojarni ako krene ovamo. nije neka tajna.

nego, izi, što ćemo sad s podjelama koje su vidljive na ovoj temi?
nitko nije za fanatike, ni za ubojice, a pomagali bi potrebitim ženama i djeci.

jel ti ok da se provjere dokumenti? da ne može baš bilo tko ući ili proći kroz zemlju? jel ok ideja da se ovakve prilike koriste, jebiga, koriste se, ne mogu se praviti da to ne postoji, kao i u bilo kojoj sličnoj situaciji.
jel ti ok da ne pustimo baš svakoga, na primjer ljude koji potežu noževe na vojsku?
jel ti ovo zvuči ekstremno? ne ide ovo samo na tebe.

hilda mudro piše, treba uzet širi okvir u obzir i prestati ovo uspoređivati s '91.
pun mi je penis fejsa i ljudi koji se srame i stide i whatnot u komentarima kako se itko u Hrvatskoj usuđuje promišljati ne pomoći svima.
najlakše je javno obznaniti da se sramiš drugih, jer kao, svi drugi su pizde nepomagalačke valjda, jer pokušavaju uhvatiti ovu krizu za rogove.
najlakše je postaviti sebe za tolerantog, zabiti ljestvicu negdje gdje paše salonskim razgovorima, i svima drugima tako pokazivat nek se idu lijepo jebati, sa svojim pokušajima da shvate sve.

ne radi se o spašavanju ljudi koji se tope, radi se o tome da treba uključiti mozak i vidjet što i kako sa svim tim ljudima.

najlakše je reći treba im pomoći, ja sam da im pomognemo, vi niste, radikali jedni!
Reljef is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.