Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 22:30   #81
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
frend mi se javio fala bogu, bio je na tom vlaku, kaze da je uzas bio, sreca je da je vojska bila u vlaku i oni su se bacili na tog ludaka, i uspjeli ga savladati ali je usput i on ranio njih, imao je kalasnjikov i noizeve...kak je sve staklo letilo okolo i sve ranjen je i onaj poznati glumac Jean-Hugues Anglade, ali izgleda nista strasno samo posjekotine...oprostite na pravopisu i greskama sva se tresem jos...
drago mi je zbog frenda
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Old 21.08.2015., 22:32   #82
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
o ovako nečem sam razmišljala sinoć.
slažem se s tobom u ovome.
nije stvar samo liječnika, stvar je cijelih dijelova puste države, stvar je demografije u minusu.
nemam problem s time da neki broj izbjegličkih obitelji nekim programom okrenu list i započnu mirniji život ovdje.

jel i ovo govor mržnje?
ja sam bas bio razmisljao kako bi se to moglo napraviti nesto kao sto su napravili Svedi.

Znaci, naselis ih, ali tako da nisu svi na jednom mjestu, da ne budu u svojevrsnom getu. Pa ce se onda lakse i asimilirati.

Ne bi bilo ni lose da se osnuje neka udruga ili sto vec gdje bi ljudi volontirali koji im zele pomoci (a moze i preko Crvenog kriza) se prilagoditi i integrirati u nase drustvo. Tipa, svaka obitelj ili (pojedinac ako je solo) dobije jednu osobu koja je "zaduzena" za njih

Nesto slicno kao sto su sponzori kod lijecenih alkoholicara ili narkomana, osoba kojoj bi se mogli obratiti, kojoj bi mogli vjerovati i koja bi im pocetak olaksala.

S obzirom na ovo sto vidim po forumu i po FB, vjerujem da tih volontera ne bi manjkalo, a dugorocno bi ipak drzava imala koristi.
Dukkai is offline  
Old 21.08.2015., 22:32   #83
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
znaci, gamad su svi oni koji razmisljaju drugacije od tebe i ne gledaju kroz ruzicaste naocale nego vide i neke stvari koje mogu biti problematicne u tome svemu?
Ljudi koji misle da će biti problema tvrde potpuno isto što i ja , a gamad su oni koji ljude u nevolji ne žele ovdje isključivo zbog njihove rase i vjere pa onda međusobno hrane vlastite strahove, utemeljene i neutemeljene, "argumentima" koji redom ne drže vodu.
Silajn is offline  
Old 21.08.2015., 22:33   #84
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da jest organizirano i pretpostavljam da su prvo krenuli oni za koje je najvjerojatnije da će a) preživjeti put i b) naći posao.
i ostaviti žene i djecu i starce ekipi koja bombardira i siluje.
znaš šta? nije mi to fora.

kako je ono išlo kod nas, kad se svakih pol sata pozivamo na izbjeglice i prognanike u našem ratu? prvo su išli muškarci iz Bosne u Hrvatsku, pa skupa s Hrvatima na Zapad? ne?
ne.



Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle im toliko novaca. Ne znam o kojim se točno ciframa radi. Za Sirijce mogu pretpostaviti da su do nedavno imali love i da si mogu od vlastitih sredstava priuštiti put, ali mi je misterija odakle par tisuća Eura, koliko se navodno plaća put preko Sredozemlja u potpalublju, ljudima koji bježe iz, primjerice, Somalije.
U oba slučaja, to im je zadnja lova.

Naravno da nije spontana seoba naroda. I?
Pa ako nije spontana seoba, onda je organiziran projekt. A to znači da nije ruknuo vulkan pa se zbrda zdola bježi, nego se ciljano ide u određene zemlje, s puno para u džepovima, i ja eto ne vidim jadne pogubljene ljude koji su preko noći spakirali što su imali u jednu vrećicu, nego organiziran plan za bijeg u točne određene zemlje zapadne Evrope.
ljudi u intervjuima točno navode kamo žele ići.
zar jedino ja ne vidim isključivo jadne pogubljene ljude (koji naravno da postoje, nisu svi vojno sposobni, nemojte me loviti za to), nego i ekipu koja dolazi u desecima tisuća, hej, desecima tisuća ljudi na vrata, nose oružje, i ne traže bilo kakvu pomoć, nego žele Skandinavije i Njemačke i Engleske.
Reljef is offline  
Old 21.08.2015., 22:34   #85
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Uzmimo da je ovo istina. Tko je slagao te uvjete, migranti ili vlade država koje su ih primile? Zašto su tako odlučili? Zašto ti, kao Nešveđanka, ne dobijaš sve kao i, ne znam, Marokanac? Ili slijepi Šved.

Edit: hm, i da, molila bih te relevantne izvore za te tvrdnje, fala!



Kako to da je oružje tako lako dostupno?
Ti uvjeti su pisani stotinama godina ranije za potrebite, za ljude kojima se nesto desi da to moraju koristiti, a da bude dostojno covjeka... ne da se netko zdrav prav nakalemi i od ciste ljenosti sise i koristi... zasto bi ja to dobila? Ja radim i meni je ponizenje da se povlacim po kakvim socijalama i pisem molbe i dopise da mi se plati internet 200kr/mj. Ili da 8 (slovima osam) godina idem na SFI (osnove osnova svedskog) i ne polozim, jer ako polozim onda moram na burzu rada pa mozda i radit... i sl. Zasto bi to itko dobijao tko nije u prijekoj potrebi da dobija?

Korisnije bi bilo dodatak zakonu - 5 godina imas sve da zivis normalno sve placeno ukljucujuci skolu, ne krenes li raditi i vracati dug drustvu imas kartu za gdje god hoces van zemlje, umjesto da se nakon 5g dijeli drzavljanstvo...

za moje "tvrdnje" koje jesu istinite, imas zakone pa si citaj, nisam ti ja izvor jeftinog puta na svedsku socijalu pa da ti tipseve ostavljam


za drugi dio... de cekaj da protrljam kristalu kuglu
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Old 21.08.2015., 22:34   #86
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ljudi koji misle da će biti problema tvrde potpuno isto što i ja , a gamad su oni koji ljude u nevolji ne žele ovdje isključivo zbog njihove rase i vjere pa onda međusobno hrane vlastite strahove, utemeljene i neutemeljene, "argumentima" koji redom ne drže vodu.
ok, u kojoj sam ja skupini?

da znam da li da se uvrijedim ili ne
Dukkai is offline  
Old 21.08.2015., 22:35   #87
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ja sam bas bio razmisljao kako bi se to moglo napraviti nesto kao sto su napravili Svedi.

Znaci, naselis ih, ali tako da nisu svi na jednom mjestu, da ne budu u svojevrsnom getu. Pa ce se onda lakse i asimilirati.
Kad bi ovakvu grozotu izjavio u Švedskoj, proglasili bi te rasistom.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 21.08.2015., 22:35   #88
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ja sam bas bio razmisljao kako bi se to moglo napraviti nesto kao sto su napravili Svedi.

Znaci, naselis ih, ali tako da nisu svi na jednom mjestu, da ne budu u svojevrsnom getu. Pa ce se onda lakse i asimilirati.

Ne bi bilo ni lose da se osnuje neka udruga ili sto vec gdje bi ljudi volontirali koji im zele pomoci (a moze i preko Crvenog kriza) se prilagoditi i integrirati u nase drustvo. Tipa, svaka obitelj ili (pojedinac ako je solo) dobije jednu osobu koja je "zaduzena" za njih

Nesto slicno kao sto su sponzori kod lijecenih alkoholicara ili narkomana, osoba kojoj bi se mogli obratiti, kojoj bi mogli vjerovati i koja bi im pocetak olaksala.

S obzirom na ovo sto vidim po forumu i po FB, vjerujem da tih volontera ne bi manjkalo, a dugorocno bi ipak drzava imala koristi.
Postoje već programi volontiranja s azilantima u RH, bar u Zagrebu.
Racine Carree is offline  
Old 21.08.2015., 22:36   #89
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
zar jedino ja ne vidim isključivo jadne pogubljene ljude (koji naravno da postoje, nisu svi vojno sposobni, nemojte me loviti za to), nego i ekipu koja dolazi u desecima tisuća, hej, desecima tisuća ljudi na vrata, nose oružje, i ne traže bilo kakvu pomoć, nego žele Skandinavije i Njemačke i Engleske.
Reljef se je radikalizirala
Xiang Chi is offline  
Old 21.08.2015., 22:37   #90
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ljudi koji misle da će biti problema tvrde potpuno isto što i ja , a gamad su oni koji ljude u nevolji ne žele ovdje isključivo zbog njihove rase i vjere pa onda međusobno hrane vlastite strahove, utemeljene i neutemeljene, "argumentima" koji redom ne drže vodu.
ne radi se o rasi i vjeri nego mentalitetu... masa sirijaca koje sam ja upoznala su bili svjetloputi i plavih ociju
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Old 21.08.2015., 22:39   #91
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Reljef se je radikalizirala
jedino na ŽK.

i govor mržnje, ne zaboravimo

ok je raspravljati o dlakama, i feminizmu, i ravnopravnosti spola i roda, i odnosima unutar veze i obitelji.
ok je raspravljati o Markić i referendumima, i prajdu.
ali kad raspravljaš o migraciji cijelih naroda, i izađeš iz misli jadni oni svi pomozimo svima a poslije ćemo razmišljati, onda postaneš radikal.

nisam nikad mislila da će me ljudi tako prozvati.
valjda teška vremena traže teške odluke.
Reljef is offline  
Old 21.08.2015., 22:44   #92
Ja sam davno jos napisala da sam postala rasist tek kad sam se preselila u najliberalniju zemlju na planeti valjda... Dok ne znas nista i vidis stvari samo na tv, znas kako je predobro bit liberal..ono zivi pusti da zive i to... ljubav cvijece sloboda i onda pogledas kroz prozor a neko kenja u cvijetnjak
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Old 21.08.2015., 22:45   #93
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
nisam nikad mislila da će me ljudi tako prozvati.
valjda teška vremena traže teške odluke.
Osjetila si na vlastitoj koži kako inače funkcionira tvoja (bivša?) strana.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 21.08.2015., 22:45   #94
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ljudi koji misle da će biti problema tvrde potpuno isto što i ja , a gamad su oni koji ljude u nevolji ne žele ovdje isključivo zbog njihove rase i vjere pa onda međusobno hrane vlastite strahove, utemeljene i neutemeljene, "argumentima" koji redom ne drže vodu.
Neutemeljen je strah od mogućih teroristickih napada?

Kao npr.ova današnja pucnjava u vlaku? Totalno neutemeljeno... Samo je ubo jednog i upucao dvojicu. Sitnica.
monamona is offline  
Old 21.08.2015., 22:48   #95
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
ovo nije provokacija

Silajn, kakvo je tvoje mišljenje o tome da je većina izbjeglica muška populacija u naponu snage, koju, kad ih se intervjuira i pita da di su im žene, starci, oni odgovaraju da su pobjegli većinom muškarci, da ne idu u rat, pa kad se smiri, da će se vratiti.
znači, nisam provokatorica, ja sam za to da se pomogne ljudima, ali sad sam iščitala cijelu temu na Politici, i pogledala puno linkova, i na stranu slike djece koje su najčešće vijest( ali žene i djeca nisu većina), ostale slike su prepune mladih muškaraca u punoj fizičkoj snazi, koji ponekad i zgrabe neku bebu pa s bebom pokušavaju probiti policijski štit.

i još uvijek nisam dobila odgovor, otkud im toliko novaca? znam da siromašni nisu ni bježali. pod slikom one obitelji s otoka Kos, di otac plače, jasno se navodi da su srednja klasa, da ih valjda ljudi više vole. otkud stotine tisuća eura?
kako ti se čini ideja da ovo nije spontana seoba naroda? da najednom, a sad zaista je najednom u ovolikom broju, toliko tisuća ljudi dolazi s toliko novaca.

znaš li šta više o tome?
hvala!
Samo u Turskoj ima 1 800 000 registriranih izbjeglica iz Sirije. Do srpnja ove godine azil u europskim državama zatražilo ih je oko 350 000.
Turska ima pet puta više sirijskih izbjeglica nego europske države zajedno. Turska ima oko 80 milijuna stanovnika. EU oko 500 milijuna. To je jedan izbjeglica na 45 stanovnika prema jednom izbjeglici na 1400 stanovnika.

Još nisam nigdje pročitala da su sirijske izbjeglice osvojile Tursku.


Inače, početkom ovog mjeseca Turska se uključila u zračne napade na Islamsku državu tako što je bombardirala više položaje Kurda nego Islamske države. Pretpostavljam da znaš kako glavni otpor Islamskoj državi pružaju upravo Kurdi iz Sirije i Iraka i imaju podršku i Kurda iz Turske. Na razmeđi Turske, Sirije i Iraka krenuo je rat svih protiv svih. U kojem bi izbjegličkom kampu radije bila: onom u na granici Turske i Sirije, gdje upravo kreće opći kaos, ili u bilo kojem kampu na drugom kontinentu u državi koja je dovoljno organizirana da ti dijete i kao izbjeglica bude cijepljeno protiv poliomijelitisa?
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Old 21.08.2015., 22:50   #96
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Neutemeljen je strah od mogućih teroristickih napada?

Kao npr.ova današnja pucnjava u vlaku? Totalno neutemeljeno... Samo je ubo jednog i upucao dvojicu. Sitnica.
Strah je potpuno utemeljen. Eno su nedavno neki ljudi ostavljali plinske boce po Zagrebu.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Old 21.08.2015., 22:51   #97
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Još nisam nigdje pročitala da su sirijske izbjeglice osvojile Tursku.
Muslimani u muslimanskoj zemlji. Uostalom, što se nas tiče Turska?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 21.08.2015., 22:55   #98
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Neutemeljen je strah od mogućih teroristickih napada?

Kao npr.ova današnja pucnjava u vlaku? Totalno neutemeljeno... Samo je ubo jednog i upucao dvojicu. Sitnica.
samo 2015. brzinsko guglanje samo francuske

7 januari 2015: Tolv personer dödades och elva skadades när två bröder stormade in på satirtidskriften Charlie Hebdos redaktion och öppnade eld.

12 osoba ubijenih i 11 ranjenih

9 januari 2015: En man tar 16 personer som gisslan i en judisk mataffär och krävde att gärningsmännen från Charlie Hebdo skulle släppas fria. Fyra i gisslan dödades.
4 osobe ubijene
26 juni 2015: Vid ett attentat i Saint-Quentin-Fallavier, strax utanför Lyon, halshugger en 35-årig man sin chef vid en fabrik. Han försöker därefter utlösa en explosion i fabriken genom att köra in i några gasbehållare.

ovaj je samo pokusao aktivirati eksploziv....

a ovo iz svedske, ove godine medju traziteljima azila 41 osoba otkrivena da je osumnjicena za terorizam i vlasti napominju da nije uvijek lako otkriti ih jer dolaze sa pricama i bez dokumenata

http://sverigesradio.se/sida/artikel...rtikel=6211688
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Old 21.08.2015., 22:56   #99
.
fantabox is online now  
Old 21.08.2015., 23:00   #100
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Samo u Turskoj ima 1 800 000 registriranih izbjeglica iz Sirije. Do srpnja ove godine azil u europskim državama zatražilo ih je oko 350 000.
Turska ima pet puta više sirijskih izbjeglica nego europske države zajedno. Turska ima oko 80 milijuna stanovnika. EU oko 500 milijuna. To je jedan izbjeglica na 45 stanovnika prema jednom izbjeglici na 1400 stanovnika.

Još nisam nigdje pročitala da su sirijske izbjeglice osvojile Tursku.


Inače, početkom ovog mjeseca Turska se uključila u zračne napade na Islamsku državu tako što je bombardirala više položaje Kurda nego Islamske države. Pretpostavljam da znaš kako glavni otpor Islamskoj državi pružaju upravo Kurdi iz Sirije i Iraka i imaju podršku i Kurda iz Turske. Na razmeđi Turske, Sirije i Iraka krenuo je rat svih protiv svih. U kojem bi izbjegličkom kampu radije bila: onom u na granici Turske i Sirije, gdje upravo kreće opći kaos, ili u bilo kojem kampu na drugom kontinentu u državi koja je dovoljno organizirana da ti dijete i kao izbjeglica bude cijepljeno protiv poliomijelitisa?
Ista, jel ova seoba naroda u zadnjih desetak dana na granici Turcima? nije?
e onda piši o Makedoniji i Srbiji i Hrvatskoj.
ne da mi se ići nazad do Gadafija.

i ne da mi se igrat se kvizova.
u kojem bi ti bila kampu? u onom gdje saslušaš što "druga strana" ima za reći, pa promisliš što govori, jer i ona želi pomoć, ili u kampu gdje se sve koji imaju potpitanje pičkara i eventualno postavi na lomaču?

pazi, ja želim pomoći, ti želiš pomoći, Afrika želi pomoć, Dukkai želi pomoći, da ne nabrajam dalje.

al imamo ove koji jače žele pomoć, bolje žele pomoć, brže, iskrenije.
mislim da bi sad dobrodošla izreka "sramite se" al ne vjerujem u izazivanje srama u drugih, pa...

ovakvim stavom si zatvaraš varata za sve diksusije ikad koje će se možda dogoditi, kad pokušaš nekog uvjeriti da sagleda stvari iz druge perpektive. i kad pokušaš dodati neki argument sa strane.
Reljef is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.