Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Ocijenite političko djelovanje Tihomira Oreškovića
odličan 21 15.56%
vrlo dobar 16 11.85%
dobar 12 8.89%
dovoljan 7 5.19%
nedovoljan 79 58.52%
Glasovatelji: 135. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 23:58   #101
Inace, vec 2011. I 2013. Bilo rijec o "privatizaciji" vode pa su Crkva i sindikati se zestoko usprotivili.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:25   #102
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pa sto mislite zasto Eu godinama financira sredjivanje zemljisnih knjiga? Ne zbog nas , nego bas zbog sveg ovog. To je stara prica.

Inace, neka izvorista u Lici su davno, prije vise od 10 godina (dobro se sjecam male vijesti u Vjesniku) prodala Evianu. U Vjesniku i ostalim novinama, cak i lokalnim je bilo bitnije uvijek procitati male vijesti jer se tu puno tog skriva sto se u stvari dogadja. Preskociti bomba naslove i clanke i obratiti pozornost na male clancice!


A da, negdje u rujnu ili listopadu lani sam citala u strucnom sumarskom casopisu kako je unutar EU dva lobija po pitanju suma. Jedan lobi, zasad jaci, ne da da sume zemalja EU idu kompletno u koncesiju, ali drugi lobi zdusno radi na tome da to prodje/sve sume u koncesiju.
Svedska drzava ima manje od 25% vlasnistva svih suma u SE. .
A najvise suma u Europi ima.
Uocljivo je da u tzv."javnim medijima", a specijalno u javnim drzavnim servisima tipa HRTa je prakiticki nemoguce naci ovakve vijesti oko rasprodaje vodnih izvora, vlasnistva nad sumama i sl.

Ali je zato sve puno gacica Maje Suput i guzica Kim Kardasian.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:26   #103
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Buuuu..Monsato..Pepsi...Badel...sve ce nas sjebat ti zli kapitalisti koji hrane i oblace skupine drustva ovisne o proracunu.
Ozbiljno?

A ja mislio da sam sam sposoban sebe nahraniti, obuci i napojiti, bez državnog proracuna i bez Monsanta, Nestela i Pepsija.

Al sto ja znam.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:28   #104
Ja od samog početka govorim da je Timmy šupak, ali naivci ga brane.

Razmišljam o tome da rasprodam Timmijevu imovinu i dam sebi. Ima li još zainteresiranih da mi se pridruže?
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:28   #105
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nema veze sarkofag, to je vec teorija zavjere.


Neka Hr proda ono ato nije znacajno za suverenitet dezave, a nije da nema sto. Stanovi, poslovni prostori, firme...
Prodali bi oni, ali to nitko nece.

Pravi igraci hoce samo prave stvari. Inace bi mogli prestati biti pravi igaci, a sta bismo onda svi mi mali misevi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:30   #106
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ja od samog početka govorim da je Timmy šupak, ali naivci ga brane.

Razmišljam o tome da rasprodam Timmijevu imovinu i dam sebi. Ima li još zainteresiranih da mi se pridruže?
Moze, kreni, ja cu ti dati kredit. Vjerujem u tvoj poslovni plan.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:30   #107
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?

A ja mislio da sam sam sposoban sebe nahraniti, obuci i napojiti, bez državnog proracuna i bez Monsanta, Nestela i Pepsija.

Al sto ja znam.
Bravo
I daj ti sad meni objasni na koji nacin jedna Cola moze sjebat tebe kupnjom svih izvora ove drzave
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:32   #108
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Moze, kreni, ja cu ti dati kredit. Vjerujem u tvoj poslovni plan.


Nakon toga trebamo još rasprodati privatnu imovinu svih onih koji će u saboru dići ruku za rasprodaju Hrvatske. Netko bi trebao sastaviti popis njihove imovine, a onda krećemo u akciju.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:33   #109
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Bravo
I daj ti sad meni objasni na koji nacin jedna Cola moze sjebat tebe kupnjom svih izvora ove drzave
Vi to ozbiljno?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:35   #110
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post


Nakon toga trebamo još rasprodati privatnu imovinu svih onih koji će u saboru dići ruku za rasprodaju Hrvatske. Netko bi trebao sastaviti popis njihove imovine, a onda krećemo u akciju.
Oho, vec vidim materijal da povucem sredstva iz EU fondova za kreditiranje ovako perspektivne akcije!! Mozda i zaposlim par strucnih djelatnika u tu svrhu!

Nesto se tu vec nazire!
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:43   #111
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Vi to ozbiljno?
Da ozbiljan sam.
Zasto mislis da sad bolje upravljano vodnim resursima nego da to sve stavimo na trziste?
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:08   #112
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
E, ali sustavi vodovoda, kanalizacije, odvodnje i navodnjavanja nisu opće dobro. A ni crpilišne stanice.
To je vlasništvo lokalne ili područne samouprave.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:10   #113
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Da ozbiljan sam.
Zasto mislis da sad bolje upravljano vodnim resursima nego da to sve stavimo na trziste?
A šta je loše u upravljanju vodama sad pa da je treba prodat???? Može par onako detalja pa da imamo o ćemu raspravljat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:16   #114
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Da ozbiljan sam.
Zasto mislis da sad bolje upravljano vodnim resursima nego da to sve stavimo na trziste?
Ako mislite da je proizvoljna (jer privatno vlasnistvo znaci tocno to) dodjela zivotno vaznih resursa bolje optimirana ako je u privatnim rukama, zasto eto ne biste meni recimo povjerili svoj dovod zraka. Za vrlo male pare ja cu vam vrlo rado optimirati njegovo koristenje.

Malo ce kostati cijeli taj sustav dovoda, odvoda, preciscavanja, kontrole kvalitete, skladistenja, upravljanja, rezervi i backup rjesenja, filtriranja, zamrzavanja i kompresije, ekspanzije, prijevoza, utovara i prekrcaja, terminali za dodavanja i oduzimanja raznih aroma, redukcije kisika i oksigenacija, odvlazivanja, ovlazivanja, grijanja, hladjenja, planova za krizne situacije...naravno, moguce su i razne druge malo egzoticnije kombinacije za one dubljeg dzepa!

A tek cijeli sustav prodaje, marketinga, PRa pa lobiranja..onda pravna služba, ljudski resursi koji briljiraju na odabiru kadra za upravljanje zrakom, pa onda tek strategije.

Jujujuj, koliki je to rast zaposlenosti a tek BDPa samo na racun toga da se zrak pocne tretirati kao najnormalniji resurs.

Znate, to je sve jako slozeno i košta. Teske su to i slozene stvari, malo to ljudi zapravo razumije, i oni su vrlo posveceni svome poslu.

Ali zato mozete biti sigurni da cete dobiti prvorazrednu i certificiranu uslugu, a ne neku trecerazrednu brljotinu koja vam se nasilno sama od sebe gura u nosnice a da je uopce niste trazili. Koji primitivni koncept, pa dajte, molim vas. Ipak smo mi napredovali od pećinskih ljudi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:18   #115
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
To je vlasništvo lokalne ili područne samouprave.
Nije više. :trlja rukice:
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:18   #116
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Inace, vec 2011. I 2013. Bilo rijec o "privatizaciji" vode pa su Crkva i sindikati se zestoko usprotivili.
Nije vode nego trgovačka društva u kojima su H. Vode imale dioničke udijele a to su sve do jedna građevinske tvrtke koje su izašle iz sastava H. Voda tamo 1999. godine. A napali su tu priču jer nisu imali pojma o ćemu je riječ.
Primjer http://www.vodoprivreda-split.hr/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:23   #117
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nije više. :trlja rukice:
Još uvijek je................za sada.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:24   #118
Talking

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Još uvijek je................za sada.
Hehe, tim bolje, prilika za zaradu...:trlja rukice:
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 10:04   #119
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Da ozbiljan sam.
Zasto mislis da sad bolje upravljano vodnim resursima nego da to sve stavimo na trziste?
Procitaj pojam Tacerizam. Drzava upravlja imovinom za opce dobro ( ili bi trebala) a privatni vlasnik zbog profita.

Uzevsi u obzir da je broj gradjana konstantan, kako mislis da ce privatna kompanija za distribuciju vode osigurati profit? Sirenjem mreze bas i nemoze, dakle...... smanjenje kvalitete vode, povecanje cijene, .....

Ista pjesma koa ovi OBAVEZNI RAZDJELJNICI, koji su samo posluzili kao novi harac na domacinstvo, jer oni nisu vezani uz racionalnije trosenje i ustede energije, vec se ukupna jedinicna cijena dijeli na drugi nacin.

Primjer:vise placaju oni koji griju druge ( npr ja u stanu na uglu zgrade) a meni susjed ne placa sto ja njega grijem itd. Naravno povrh svege svi smo platili po 500kn po razdjelnjiku i ventilima, i imamao jos troskove nove usluge ocitavanja. Kradja samo takva.

KOGA ZANIMA: Ima dobro objasnjen slucaj kao su u Slovackoj bii izigrani pri pokusaju privatizacije mreze vodovoda.... Poznata afera
waterslovakia.pdf
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 10:25   #120
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ja od samog početka govorim da je Timmy šupak, ali naivci ga brane.

Razmišljam o tome da rasprodam Timmijevu imovinu i dam sebi. Ima li još zainteresiranih da mi se pridruže?
Dogovorit ćemo se putem privatnih kanala.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.