Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2005., 00:37   #1
Naivac!

Iskreno ne znam da li ovo spada pod psihologiju, ali eto, ako ne spada prebacite tamo di spada!

Naime o čemu se radi!


Ne znam kako je to vama, ali jednostavno sam naivan do bola! Imam osjećaj da me svi iskorištavaju i hebu u zdrav mozak! Svi ti govore, kao kako sam ok, dobar (kao nikog ne bih za*ebao), ali kad se nekome ukaže prilika to tako rade sa guštom da to ne mogu opisati! Ne znam, kada treba nekome učiniti uslugu, onda sam super i uvijek mene prvog zovu! Valjda zato što ako mogu od srca pomažem ljudima! A kada meni slučajno treba nekakva uslugica, nema šanse, čak dođe do situacije kako ja to mogu uopće njih pitati!



Evo sada jedna frendica kojoj sam fakat dosta učinio i pomogao joj, kada je sama rekla da imam masažu do kraja života (naime to joj je struka), pitam za neku sitnu uslugicu, u biti treba pitati nešto neku svoju frendicu (da sad ne duljim o tome) i ona meni reče: NE!

Ne vjerujem, ne vjerujem!


Ima još bolj situacija!

Frendu sam pomagao oko građevinskih poslova za njegov poslovni prostor! Što ja znam, ali fakat je običaj da ako nekome tako radiš po cijele dane da će ti i dati nešto za jesti! Mada, ajd d ai nema, ponio bih si ja nešto! I bilo je, ali nakon nekog vremena kaže on meni kao koliko sam ja puta jeo kod njega,...!? Pa jebote jeo je i on kod mene,a li fakat ništa nije morao raditi! I taj isti frend, bili zajedno na moru i sve bilo super! Slijedeće godine kaže on meni da ja ne mogu ići s njim jer nemam novaca! Pa od kud to njemu da nemam novaca, ali ako smo i neki prijatelji, meni to nije bilo nikad bitno! Naravno da i nemam, ne bih išao, ali kad ti takva seljačina na takav način kaže, ma fakat nemam riječi! Ali kao u svakoj dobroj priči treba on sebi naći kuma! I bez srama pita on mene! Mislim si ja, što sad ne pitaš ljude koji su u tvom rangu, ali opet na finjaka ja njemu kažem da nemam novaca! Na to on meni kaže da novci nisu bitni, blabla,... Stari :2up:
Naravno on se našao uvrijeđenim i više ne razgovaram sa njim zbog toga što sam ga odbio! Pa da mi je pravi prijatelj, razumio bi,...

Iskreno taj mi čovjek uopće više ne fali, ali problem je u tome da se oko mene skupljaju takvi ljudi i ja im se jednostavno nemrem oduprijeti! Kao da sam mamac za takve ljude!

Ljudi pomagajte, pričajte kako su ljudi zločesti, ne znam, jednostavno bih se volio promijeniti! Jednostavno previše vjerujem ljudima, a to mi fakat nije dobro, ali ne želim se začahuriti u svoj omotač i sa nikim ne komunicirati, jer mi to definitivno nije rješenje!


Ne znam možda je sve ne razumljivo napisano, ali ako ima tko kakav savjet, samo naprijed, jer primjetio sam da gubim puno energije na takve gluposti, umjesto da to srežem u korijenu!

Eto kako da na vrijeme primjetim da me neko želi samo iskoristiti na ovaj ili onaj način?
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 06:45   #2
bas me razalostio ovaj post..



People Ain't No Good

People just ain't no good
I think that's well understood
You can see it everywhere you look
People just ain't no good

We were married under cherry trees
Under blossom we made pour vows
All the blossoms come sailing down
Through the streets and through the playgrounds

The sun would stream on the sheets
Awoken by the morning bird
We'd buy the Sunday newspapers
And never read a single word

People they ain't no good

Seasons came, Seasons went
The winter stripped the blossoms bare
A different tree now lines the streets
Shaking its fists in the air
The winter slammed us like a fist
The windows rattling in the gales
To which she drew the curtains
Made out of her wedding veils

People they ain't no good
People they ain't no good at all

To our love send a dozen white lilies
To our love send a coffin of wood
To our love let aal the pink-eyed pigeons coo
That people they just ain't no good
To our love send back all the letters
To our love a valentine of blood
To our love let all the jilted lovers cry
That people they just ain't no good

It ain't that in their hearts they're bad
They can comfort you, some even try
They nurse you when you're ill of health
They bury you when you go and die
It ain't that in their hearts they're bad
They'd stick by you if they could
But that's just bullshit
People just ain't no good

People they ain't no good at all

-----------------------------------
words and music by Nick Cave
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 09:42   #3
Bilo je slično u nekim mojim slučajevima...ti sve možeš i hoćeš da možeš a drugi samo gledaju.....e onda malo preokreneš ploču.
Počneš se sam više cijeniti, i ne dozvoljavaš ljudima da te iskorištavaju. Ljudi brzo zaborave zahvalnosti uostalom ne trebaš niti tražiti to od njih.
Zato se tvoja dobra djela smatraju sama po sebi od tebe nešto normalo i uobičajeno ponašanje, a kad malo pokažeš zube, vidi kako se s time vrijeđaju.

Ljudi nisu niti dobri niti zli, možda ih prilike natjeraju, možda ne, ljudi su jednostavno ljudi........sa svim svojim manama i vrlinama.

Necijeni ih po tome kako cijene tvoja djela, ionako ćeš imati malo prijatelja, ono što ostane na cjedilu svojeg samopoštovanja znakovito je bogatstvo.
To zadrži...ostatak neka ide u provaliju poznanstva, neka tamo leži.

No i dalje kad nešto daješ drugima, daj s ljubavlju, to se uvijek isplati....i ne samo zbog njih već zbog sebe.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 09:58   #4
Re: Naivac!

Quote:
BalkanBoy kaže:
Evo sada jedna frendica kojoj sam fakat dosta učinio i pomogao joj, kada je sama rekla da imam masažu do kraja života (naime to joj je struka), pitam za neku sitnu uslugicu, u biti treba pitati nešto neku svoju frendicu (da sad ne duljim o tome) i ona meni reče: NE!

Ne vjerujem, ne vjerujem!

mozda ti je frendica ljubomorna

u svakom slucaju... cijeni sebe, pa cete cijeniti i drugi.
ako u svemu tome netko otpadne, nema ti cega biti zao... mozda je on time oslobodio prostor za nove ljude koji ce znati cijeniti neke stvari... po principu, da bi nasipao nesto u bocu, moras ju prvo isprazniti
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:02   #5
Je, fakat brijem da je tu bilo pomanjaknje samopoštovanja i morat ću malo poraditi na tome!


Jednostavno treba okrenuti ploču!

Iskreno čudim se što sam tog eks frenda uopće odbio, pa mi se čini da se ploča polako počela okretati!


Bar se nadam!


Ne znam, imate li vi možda sličnih iskustava? Dok ovo pišem sjećanja mi samo naviru i moram priznati da sam bio popriličan broj na slične načine nasamaren! I umjesto da učim na greškama, konstantno ih ponavljam! Ne znam, ljudima uvijek dajem šansu, pa čak i drugu šansu, pa tako u nedogled dok stvarno skroz ne "puknem", a prag tolerancije mi je dosta visok! Dobro, možda sam sad izrekao glupost, jer uglavnom te neke stvari držim onda u sebi, jer se ne želim spuštati na taj nivo!


Evo npr. mi na nekom roćkasu, super druženje, zahebancija i odjednom me jedna "frendica" počne napadati na fizički izgled! Vidi imaš 5 vlasi kose na glavi (nisam ćelav, ali nebitno), te ovo, te ono,... i tako cijelo veče

U meni prvo lagana zbunjenost, ali snalazim se i odgovaram joj da ispadne fora da sam jutros brojio dlake i da ih imam 6! Ona i dalje nastavlja, a ja u sebi kipim i pomišljam da li da joj kažem slijedeće: " a što ti kravo glupa imaš čelembaru do pola glave, lice kao da se umivaš žiletima, nemaš sisa....!" Naravno razum pobijedi i ne želim nekoga na takav način vrijeđati i uopće se spuštati na taj nivo! I eto onda poslije svega toga vidim ona sva happy i provodi se, a ja budala kipim u sebi i sjebano mi veče! Ne znam možda sam licemjeran, što joj to nisam tako fino i laganini odbrusio, mada brijem da bih svakome treba vratiti istom mjerom!


Znam da je ovo ružno što sam uopće i pomislio da joj izgovorim, ali jednostavno jesam pomislio tako i evo sada se malo ispuhujem i fakat mi je lakše!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 17:11   #6
U svakom slucaju vise samopostovanja.
Ali nista ne vrijedi traziti zasto su oni takvi nego zasto si ti takav.
Ako se situacija ponavlja, i oni se hvataju bas na tebe a ti ne odolis, onda je jedino pravo pitanje sto to TEBI donosi ? Jer nesto ti donosi, inace se nebi ponavljalo, i ucio bi od iskustva. Daj pogledaj malo u sebe, gdje se krije tvoje zadovoljstvo u tim situacijama. Kad pomazemo drugima osjecamo se jaci . Mozda osjecaj da si im neophodan ? Da te vole (ono kao kad djeca dijele bombone) ? Mnogi ljudi cim osjete da je neko ovisan o tome, iskoristavaju. A onda ces lakse nauciti reci "ne" kad treba reci "ne", i naci odgovor toj "frendici", da je presjeces bez da se spustis na njen nivo.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 17:43   #7
Quote:
krazykat kaže:
U svakom slucaju vise samopostovanja.
Ali nista ne vrijedi traziti zasto su oni takvi nego zasto si ti takav.
Ako se situacija ponavlja, i oni se hvataju bas na tebe a ti ne odolis, onda je jedino pravo pitanje sto to TEBI donosi ? Jer nesto ti donosi, inace se nebi ponavljalo, i ucio bi od iskustva. Daj pogledaj malo u sebe, gdje se krije tvoje zadovoljstvo u tim situacijama. Kad pomazemo drugima osjecamo se jaci . Mozda osjecaj da si im neophodan ? Da te vole (ono kao kad djeca dijele bombone) ? Mnogi ljudi cim osjete da je neko ovisan o tome, iskoristavaju. A onda ces lakse nauciti reci "ne" kad treba reci "ne", i naci odgovor toj "frendici", da je presjeces bez da se spustis na njen nivo.
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 11:50   #8
Re: Naivac!

Quote:
BalkanBoy kaže:
Iskreno ne znam da li ovo spada pod psihologiju, ali eto, ako ne spada prebacite tamo di spada!

Naime o čemu se radi!


Ne znam kako je to vama, ali jednostavno sam naivan do bola! Imam osjećaj da me svi iskorištavaju i hebu u zdrav mozak! Svi ti govore, kao kako sam ok, dobar (kao nikog ne bih za*ebao), ali kad se nekome ukaže prilika to tako rade sa guštom da to ne mogu opisati! Ne znam, kada treba nekome učiniti uslugu, onda sam super i uvijek mene prvog zovu! Valjda zato što ako mogu od srca pomažem ljudima! A kada meni slučajno treba nekakva uslugica, nema šanse, čak dođe do situacije kako ja to mogu uopće njih pitati!



Evo sada jedna frendica kojoj sam fakat dosta učinio i pomogao joj, kada je sama rekla da imam masažu do kraja života (naime to joj je struka), pitam za neku sitnu uslugicu, u biti treba pitati nešto neku svoju frendicu (da sad ne duljim o tome) i ona meni reče: NE!

Ne vjerujem, ne vjerujem!


Ima još bolj situacija!

Frendu sam pomagao oko građevinskih poslova za njegov poslovni prostor! Što ja znam, ali fakat je običaj da ako nekome tako radiš po cijele dane da će ti i dati nešto za jesti! Mada, ajd d ai nema, ponio bih si ja nešto! I bilo je, ali nakon nekog vremena kaže on meni kao koliko sam ja puta jeo kod njega,...!? Pa jebote jeo je i on kod mene,a li fakat ništa nije morao raditi! I taj isti frend, bili zajedno na moru i sve bilo super! Slijedeće godine kaže on meni da ja ne mogu ići s njim jer nemam novaca! Pa od kud to njemu da nemam novaca, ali ako smo i neki prijatelji, meni to nije bilo nikad bitno! Naravno da i nemam, ne bih išao, ali kad ti takva seljačina na takav način kaže, ma fakat nemam riječi! Ali kao u svakoj dobroj priči treba on sebi naći kuma! I bez srama pita on mene! Mislim si ja, što sad ne pitaš ljude koji su u tvom rangu, ali opet na finjaka ja njemu kažem da nemam novaca! Na to on meni kaže da novci nisu bitni, blabla,... Stari :2up:
Naravno on se našao uvrijeđenim i više ne razgovaram sa njim zbog toga što sam ga odbio! Pa da mi je pravi prijatelj, razumio bi,...

Iskreno taj mi čovjek uopće više ne fali, ali problem je u tome da se oko mene skupljaju takvi ljudi i ja im se jednostavno nemrem oduprijeti! Kao da sam mamac za takve ljude!

Ljudi pomagajte, pričajte kako su ljudi zločesti, ne znam, jednostavno bih se volio promijeniti! Jednostavno previše vjerujem ljudima, a to mi fakat nije dobro, ali ne želim se začahuriti u svoj omotač i sa nikim ne komunicirati, jer mi to definitivno nije rješenje!


?

Ja ću sada stvarno plakati
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 19:17   #9
evo da ti i ja nešto napišem na sve to. i ja imam jednog frenda koji je sličan kao ti. dobričina je teška i svi ga iskorištavaju koliko god stignu, na bilo koji način... najčešće za prijevoz...
mislim da bi trebao proučiti ljude i vidjeti tko ti je frend a tko ne. i ja sam često naivna , ako bi se to tako moglo nazvati... ne znam ljudima reći ne u situacijama kada me netko nešto zamoli. ja npr. znam da nemam vremena za to ali ne mogu toj osobi reći : ne, ne mogu to napraviti za tebe. a to ljudi tako debelo iskorištavaju, zato to znaju da ih nikada nećeš odbiti. i onda dođe do iste situacije da kada ti trebaš nešto, odjednom nitko nema vremena i pravi se lud...
ponekad me to izbaci iz takta i više ne znam kome da vjerujem, tko mi je pravi prijatelj. ljudi stvarno znaju biti dvolični.
moj ti je savjet da kažeš što misliš, daš ljudima do znanja kada ti nešto ne odgovara ili ti smeta nečiji postupak. istina boli , ali barem će znati na čemu su, a vjerujem da će i tebi biti lakše. vremenom će shvatiti da zaje****u nekog drugog, a ne tebe
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 14:31   #10


tnx na odgovoru!

Ja sam trenutno u fazi "izbačen iz takta" i fakat ne znam tko mi je pravi i iskreni prijatelj! Imam osjećaj da nemam pravog i iskrenog prijatelja!

Mada kao što kaže stara narodna poslovica: "Čovijek je sretan ako u životu nađe jednog pravog prijatelja!"


S vremenom ću saznati, ali sada se sebi posvećujem i radije ću biti doma uz neku dobru knjigu, film nego sa ljudima koji me iskorištavaju! Istina neću se full zatvoriti, ali taj krug ljudi sa kojima se sada krećem, jednostavno više nije za mene!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 14:48   #11
Re: Re: Naivac!

Quote:
crna-pantera kaže:
Ja ću sada stvarno plakati

Nema od plakanja ništa!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 19:48   #12
Re: Naivac!

Quote:
BalkanBoy kaže:

Frendu sam pomagao oko građevinskih poslova za njegov poslovni prostor! Što ja znam, ali fakat je običaj da ako nekome tako radiš po cijele dane da će ti i dati nešto za jesti! Mada, ajd d ai nema, ponio bih si ja nešto! I bilo je, ali nakon nekog vremena kaže on meni kao koliko sam ja puta jeo kod njega,...!?

Užas, s kakvim ljudima ti imaš posla. Čini mi se da su tvoja prijateljstva nekako jednostrana.
Nitko ne voli osjetiti pritisak "usluge za protuuslugu", uvjerila sam se na vlastitoj koži. Idući put kad te netko od tih kojima si pomogao bude nešto tražio, slobodno reci da nemaš vremena pa nek si misle.

Moj savjet: imaj što više poznanika, a što manje prijatelja.
zaljubljenausebe21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:40   #13
Re: Re: Naivac!

Quote:
zaljubljenausebe21 kaže:

Užas, s kakvim ljudima ti imaš posla. Čini mi se da su tvoja prijateljstva nekako jednostrana.
Nitko ne voli osjetiti pritisak "usluge za protuuslugu", uvjerila sam se na vlastitoj koži. Idući put kad te netko od tih kojima si pomogao bude nešto tražio, slobodno reci da nemaš vremena pa nek si misle.

Moj savjet: imaj što više poznanika, a što manje prijatelja.
Je, fakat me to počelo izluđivati, pa sam odlučio to malo promijeniti! Bumo vidjeli što će ispasti iz svega toga, jer sam jednostavno previše vremena i energije potrošio na nekakve "lažne prijatelje" i kao što kažeš, više poznanika,...!

Trenutno me ljudi , ali kao što kaže jedna poslovica: za dobrim konjem se prašna diže!

Ili se to ja samo tješim!?
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 11:22   #14
Pa recite mi zasto mi uopste imamo prijatelje? Pa naravno da je zbog neke koristi! Pa makar samo zbog razgovora(i to je korist), a da ne pricamo o drugim stvarima.
__________________
This time like all times is a very good one if we but know what to do with it.
Frojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 13:35   #15
Ima nešto u tome, fakat ima!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 10:47   #16
i meni se događaju takve stvari - prije je to bilo dosta intenzivno, sad malo rjeđe

ali i kad kažem da ne mogu, ne znam (a znaju me tražiti stvari o kojima stvarno nemam pojma), nemam vremena, ili slično, onda krenu žalopojke (ja neću stići, imam problema pa se nemogu usredotočiti na to, ...blabla...), ili "komplimenti" (pa ti si pametna i kreativna, ti ćeš to znati, tebi je to ništa, ti to stigneš u pet minuta...blabla...)

mislim, volim pomoći ako mogu (takav mi je horoskop ), ali nekad me živcira kad netko to uzima zdravo za gotovo, i hoće nešto ODMAH

inače trpim dok ne puknem, ali onda se neki nađu uvrijeđeni pa se udalje. u zadnje vrijeme sve češće puknem jer mi ide na živce što si neki umišljaju da se baš na meni mogu iživljavat jer im "se ja neću usudit usprotivit" :2up:

imala sam tako jednu prijateljicu, koja me je konstantno vrijeđala i kritizirala (osobito u nekom muškom društvu, i nasamo s mojim dečkom), a onda (hm, kako da ovo napišem a da ne bude predugačko....) se jednom dogodilo nešto čudno - PRED DRUŠTVOM je prepričavala nešto što je napravila, pa sam se ja nadovezala pitanjem, na što je u prostoriju ušao dečko s kojim je nešto malo brijala i čuo to (pretpostavljam da se zato naljutila) - ona se uvrijedila i rekla mi da "kako sam to mogla napraviti, pričat pred svima (!?!), blabla, to je prevršilo svaku mjeru , to nikad ne bi očekivala od mene, blabla..." i prestale smo se družiti
__________________
n/a
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 13:48   #17
:klap:


Kao da čitam sebe, sve isto,...


Fakat se treba usprotiviti! Trebali bi napraviti topic, gdje ćemo vježbati suprostavljanje glupim zahtjevima, iživljavanjima,...
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 22:54   #18
koliko god volio IKOGA na kraju dana možeš vjerovati jedino sebi - a neki nemaju ni taj luksuz...
DJ_Beli12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 23:21   #19
Fakat mi je drago da sam otvorio ovaj topic! Malo sam se ispuhao, vidio da nemam samo ja tih problema, a i definitivno sam čuo (proičitao) dosta pametnih izjava! Počeo sam primjenjivati malo čvršći stav prema ljudima! Malo im je bilo čudno i to su negodovali, ali što im ja mogu i na kraju su se smirili, a i imam osjećaj da me sada više cijene, ako bih to mogao tako nazvati! Kao da imaju više poštovanja prema meni, a brijem da je to zbog toga što i sam prema sebi imam više poštovanja!


Znam da masa ljudi više cijeni ljude oko sebe, nego same sebe! Ljudi imajte samopoštovanja, vjerujte u sebe i nemojte u startu sami sebe etiketirati, kao ja ne mogo to, blblabla!




Kada bih sada i ja znao što sam htio napisati! :zubo.


Ma, čitajte između redova i ne dajte da vas gaze!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 23:22   #20
Najjače mi je kad takvi koji te iskorištavaju naprave onu uvrijeđenu facu dok im nešto odbiješ. Ono, naišli su na neočekivani otpor, "no more Mr. Nice Guy". A onda ti na sve moguće načine pokušaju potaknuti grižnju savjesti, ne bi li se kojim slučajem predomislio...
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.