Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2010., 22:54   #1
RTG snimanje

Gdje u Zgb odvesti psa na snimanje kukova i laktova?
Moja retriverica već neko vrijeme šepa na prednju desnu nogu, naš vet kaže da je panastitis i daje joj vitraminske injekcije te preporuča mirovanje, ali situacija se koliko vidim ne popravlja. Željela bih otići negdje gdje će kvalitetno napraviti i očitati RTG, strah me da nije nešto ozbiljnije - displazija .
Pas nije uzgojni, niti mi treba upis u rodovnicu tako da ne mora biti nužno slikanje na Veterinarskom.
Prijedlozi? I okvirna cijena...
Hvala
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:05   #2
I ja planiram odvesti svoju retrivericu na snimanje kukova ali ne još, dok se kompletno oporavi od svih silnoh događanja snjom. Rekli su mi da odem na veterinu i da to košta 100-150kn

Ili pitaj tu
http://www.fiziovet.hr/index.html
Heidi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 11:16   #3
i ne bi bilo loše da joj daješ Cosequin, Caniviton ili nešto slično za zglobove
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:36   #4
definitivno fax

od privatnika nisu sigurno skuplji

a dijagnozu daju ljudi kojima je to najuza specijalnost

i jako dobro to rade


: )
zz.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:25   #5
Quote:
Heidi19 kaže: Pogledaj post
I ja planiram odvesti svoju retrivericu na snimanje kukova ali ne još, dok se kompletno oporavi od svih silnoh događanja snjom. Rekli su mi da odem na veterinu i da to košta 100-150kn

Ili pitaj tu
http://www.fiziovet.hr/index.html
Ak hoćeš šugavu snimku i KRIVU dijagnozu (kao što smo mi dobili) - samo izvoli. Radije odi u Vet Point, ak niš drugo imaju kvalitetniji rentgen Šta reći kad mi psu dijagnosticiraju HD-B, a kasnije se ustanovi da je HD-D.

Pravilno snimanje kukova uvijek se obavlja pod anestezijom ili sedacijom.

Zašto je npr. u Vetpointu toliko skuplje? Zato što ti prije pregledaju psa i daju OK za sedaciju, zato što imaju ekg monitoring za starije pse ili one slabijeg zdravlja i zato što su inače jedno 500 puta bolji od faksa , a na zahtjev ili prema potrebi šalju snimke u Sloveniju kod specijalista ortopeda.

Zadnje uređivanje Smartie : 16.04.2010. at 13:32.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:54   #6
ali općenito procjena displazije je nažalost uvelike objektivni "dojam" same rtg slike. zato su česta ta odstupanja HD B, HD C i sl.

Quote:
Pravilno snimanje kukova uvijek se obavlja pod anestezijom ili sedacijom.
sedacijom
Quote:
Zašto je npr. u Vetpointu toliko skuplje?
+ zato što je vetpoint privatna ambulanta i od toga mora živiti a fax je državna ustanova.
e sad...kao i kod svih drugih državnih ustanova moguće da je i tu kolko para tolko muzike.
ali voditelji rtg odjela na faxu bi trebali biti vodeći stručnjaci za rtg u hrv...
i nije mi jasno zašto HKS ne propiše čije nalaze priznaje....ovako se prelako izmulja sve i svašta.
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 16:16   #7
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
e sad...kao i kod svih drugih državnih ustanova moguće da je i tu kolko para tolko muzike.
ali voditelji rtg odjela na faxu bi trebali biti vodeći stručnjaci za rtg u hrv...
Ovome se i ja nadam pa ću stoga u pon. kod njih, tražit ću da mi psa sediraju ( valjda imam pravo na to ako ću platiti ).
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 20:11   #8
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
ali općenito procjena displazije je nažalost uvelike objektivni "dojam" same rtg slike. zato su česta ta odstupanja HD B, HD C i sl.
Ortoped specijalist itekako zna razliku između A, B, C, ŽNJ kukova

Quote:
sedacijom
ili anestezijom Ovisno o psu. Češće anestezijom.

Quote:
i nije mi jasno zašto HKS ne propiše čije nalaze priznaje....ovako se prelako izmulja sve i svašta.
pa propisali su Priznaju samo snimke s faksa, iako oni nepropisno rade te snimke i to s vrlo lošim (starim) aparatom. FCI je propisao jasno i glasno postupak i dao neke parametre što se tiče snimanja kukova, ali znaš kak to ide u "Lepoj Našoj" Ali nitko te ne sprečava da odeš u neku drugu, profesionalniju kliniku koja je ovlaštena od strane FCI-a pa napraviš snimke tamo (Ljubljana, Matko...) i poslije ih samo ovjeriš i ovdje, ili dodatno snimiš ovdje reda radi (ako je za rodovnicu i uzgojnu. Da imam uzgojnog psa sigurno bi tako napravila. Ovako sam slučajno saznala kad sam snimke i nalaze s našeg faksa pokazala u Sloveniji. Prvo su se sablaznili nad kvalitetom (što je i meni laiku bilo očito jer su bile mutne), zatim mi je odokativno rekao da je to puno gore od B, a kad je snimio, potvrdio je D. Živio vet faks.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 12:27   #9
Quote:
(što je i meni laiku bilo očito jer su bile mutne)
uff, ma još si i dobro prošla. na jednoj slici koju doma imam se kuk uopće ne vidi, nego ruke "pridrživača" (da ne navodimo imena)
e i da, ajde mi pliz na pm napiši tko ti je slikao psa na faxu. ne mogu vjerovati da su baš svi pripadnici zavoda toliko neporfesionalni

Quote:
pa propisali su
nisam znala : sramise: nemam pasminu sklonu displaziji : opravdavase:

Quote:
ili anestezijom Ovisno o psu. Češće anestezijom.
mene bi bilo strah davati psu kompletnu anesteziju "samo" radi slikanja. pogotovo starijim i manjim psima. to mi je nekako pretjerano. al dobro, ja sam pak druga krajnost na sve gledam kao više štete nego koristi i mrzim i antibiotike, antiparazitike, kljukanje vitaminima...i sl. sve za sobom uvijek ponese gomilu posljedica (koje možda prvi čas ne uočimo) i samo potičemo začarani krug. nema mi gore nego davanje atb-a za svaku glupost!!!
e, a zašto odmah anestezija? pa pod adekvatnom količinom sedativa pas je baš ono skroz skroz omamljen i miran i moguće su dobre fotke.
Quote:
Ortoped specijalist itekako zna razliku između A, B, C, ŽNJ kukova
naravno.
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 09:05   #10
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Gdje u Zgb odvesti psa na snimanje kukova i laktova?
Moja retriverica već neko vrijeme šepa na prednju desnu nogu, naš vet kaže da je panastitis i daje joj vitraminske injekcije te preporuča mirovanje, ali situacija se koliko vidim ne popravlja. Željela bih otići negdje gdje će kvalitetno napraviti i očitati RTG, strah me da nije nešto ozbiljnije - displazija .
Pas nije uzgojni, niti mi treba upis u rodovnicu tako da ne mora biti nužno slikanje na Veterinarskom.
Prijedlozi? I okvirna cijena...
Hvala
Evo, baš jučer je sin bio na rengenu sa našim bullmastifom i to u Heinzelovoj vet.stanici (po preporuci našeg veterinara). Prije je nazvao, dogovorio vrijeme dolaska i to je to. Cijena za velikog psa 130,00 kn (cijene su im po veličini psa). Odmah je dobio snimku i danas ide u Zvonimirovu 72 (zaboravila sam naziv veterinara) jer je tamo navodno (preporuka prijatelja) super veterinar koji radi operacije kakva je njemu nagoviještena. Naime, nisam napisala da se radi o koljenu stražnje šape, duže šepa, liječili smo sa vitaminskim injekcijama jer je naš vet. prvo mislio da se radi o mišiću ili ligamentu, no ipak je to trajalo malo pre-dugo (oko 2 mjeseca), pa nas je ipak uputio dalje.
Ovi u veterinarskoj ambulanti u Heinzelovoj su super, jako su ljubazni. Pitali su sina da li je pas dobar da ga nemoraju vezati, (a je - izuzetno dobar, miran i poslušan), pa ga nisu vezali. Sinu su dali onu pregaču i bio je pored psa kad su ga snimali.
Moja preporuka, ne čekati i otići čim prije na to snimanje da se vidi što je.
maria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:23   #11
Evo ja nazvala nekoliko ambulanti koje ste preporučili. Dobila sljedeće info.:

1.Veterinarski fakultet ( odsjek za rendgenologiju ): 300kn ako treba upis u rodovnicu ( ne treba mi ), 200kn ako je samo snimak bez upisa - psa sediraju samo ako je potrebno, inače ga mi držimo.

2. Veterinarska stanice ( Heinzelova ) - 130kn, psa ne sediraju

3. Vetpoint - 500-600kn, psa sediraju, 4 snimke + očitanje i dijagnoza

4. Fiziovet ( Zvonimirova ) - 800kn, psa sediraju, 4 snimke + očitanje i dijagnoza, neurološki pregled itd.

Ne kužim zašto tako velika razlika u cijeni , zar sedacija psa toliko košta ili ovi na veterini tako loše rade da ovi mogu dizati tako cijene?

Mislim da u pon. idem na vet.fax ( nadam se da su ipak tamo stručnjaci ), ako snimke ( ne daj bože ) pokažu nešto loše onda ćemo otići dalje...

Vaši savjeti, preporuke?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:21   #12
U Heinzelovoj (ne fax, nego klinika preko puta faksa) dr. Brajko radi rendgen i meni je bio OK, tj sa svim živinama s kojima sam tamo bila.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 17:45   #13
I anesteziraju se za čišćenje zubiju, za uši opcionalno (ovisi o psu)
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 19:17   #14
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
I anesteziraju se za čišćenje zubiju
na faxu da, u Bubi ne.
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 19:55   #15
Može, eventualno, i sedacija. Nije baš ugodno prčkati po zubima psu koji se miče, a ni psu nije baš svejedno
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.