Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2008., 11:45   #681
Quote:
evang kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Ovako,u situaciji sam da iznajmljujem stan.
40tak kvadrata, jednosobni stan, namjesten u potpunosti sa centralnim plinskim grijanjem.
Lokacija je Zagreb,Tresnjevka ,Remiza (kod bivse Nama-e na Ljubljanici ,doslovno 50tak metara od tramvajske stanice).

E sad ja planiram trazit 1500kn + rezije,jel to realno,previse ili premalo?
Hvala unaprijed na odgovorima
Bog,ja tražim stan od 1.9.Ako je stan namješten,i ima perilicu rublja,ja ću ti ga odmah uzeti za 1500 kn.Lokacija mi je idealna.Treba mi stan na dulje vrjeme.Ako si zainteresiran,javi se na PM.
potente is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:32   #682
Hvala na odgovorima,stan je iznajmljen ,ocito da je velika potraznja jer kad sam ga stavio u oglas mobitel mi je poceo zvonit u 7:30 ujutro.
evang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 03:29   #683
Pozdrav

Pomazem jednoj osobi, a kako sama pojma nemam o iznajmljivanju i cijenama u Zagrebu, imam pitanje i jako molim za pomoc .
Dakle, osoba bi iznajmljivala stan na Zagrebackoj cesti (to spada u Rudes, ako se ne varam) - 50 m2, u visokom prizemlju (polukatu, kako god to zovu), dvosoban (jedna spavaca soba, ali iz nekog razloga u Zagrebu mi svi za to tvrde da je dvosoban, pa i ja sad tako pisem ), novogradnja, koristen manje od godinu dana, vecina namjestaja bi se kupila bas za iznajmljivanje - dakle, namjestaj potpuno novi, osim 2-3 stvari koje su stare par mjeseci i izgledaju kao nove.
Jedino sto fali, a po meni je potrebno (vlasnik ne smatra potrebnim ) je masina za rublje.
Stan ima etazno (plinsko, kako li se vec zove) grijanje, telefon, ADSL i parkirno mjesto je ukljuceno.

Sad negativno - osoba bi iznajmljivala samo ljudima bez djece i kucnih ljubimaca.

I nakon svega ovoga sto sam smatrala potrebnim da bi moje pitanje brzo dobilo odgovor , pitanje glasi: Kolika bi bila ok (i realna) trazena cijena za iznajmljivanje tog stana?
Gledala sam nesto malo po oglasima i nasla stanove u susjedstvu sa slicnim opisom koji se iznajmljuju i do 400 Eura, ali to meni izgleda malo (puno) previse .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 10:02   #684
ubaci perilicu i sigurno ide za 400 €
uvijek možee biti dobrar i dati jeftinije, njegovi novci
nije previše jer od tih 400€ 100€ će ti država uzeti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 10:06   #685
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ubaci perilicu i sigurno ide za 400 €
uvijek možee biti dobrar i dati jeftinije, njegovi novci
nije previše jer od tih 400€ 100€ će ti država uzeti
, ma ja sam vec rekla svoje misljenje, da smatram perilicu jako potrebnom (zivjela sam jedno vrijeme bez nje, pa znam ) - odluka nije na meni niti me se tice. I 400 Eura nije puno kazes ...
Sto su porezi toliko veliki svaki mjesec ?
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 11:36   #686
Quote:
--@-- kaže: Pogledaj post
bok...zanima me u vezi iznajmljivanja stanova u zagrebu..meni treba stan za iznajmiti,na 2-3tjedna,u centru,ili nešto u blizini..ako imate bilo kakve informacije molim vas javite mi..thanx
Koliko znam, ima nekoliko firmi koje iznajmljuju stanove na kraće vrijeme, npr. NEST (www.nest.hr).
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 11:47   #687
Ovaj link gore je neki key logger ili tak nest pa mislim da bi bilo dobro da se zbrise.
evang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 15:29   #688
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
...nije previše jer od tih 400€ 100€ će ti država uzeti
Mislim da ti računica ne štima: priznaje se 30% od iznosa najmnine kao paušalni trošak i na ostatak se plaća porez 15%+ prirez 18% (ZG), dakle porezna osnovica bi bila 0,7x400=280€ na koju bi trebalo platiti 0,15x280=42€ poreza i dodati 0,18x47=7,56€ prireza, tako da bi na kraju od 400€ ostalo ipak 350,44€.

http://www.porezna-uprava.hr/publika...e.asp?id=b05d2
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 21:58   #689
Student traži cimera/cimere od 01.09. na području Zagreba. Tko je zainteresiran, neka se javi..
Guza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:28   #690
Iznajmljujem gansonjeru u Gajnicama na duže vrijeme.Sastoji se od kuhinjice, wc-a, sobe i balkona koji je ostakljen.Gansonjera ima oko 28 kvadrata i nalazi se u prizemlju.Svi upiti na p.m.
iva0109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 17:31   #691
Quote:
Guza kaže: Pogledaj post
Student traži cimera/cimere od 01.09. na području Zagreba. Tko je zainteresiran, neka se javi..
pa daj malo opiši stan..cijena,koliko soba, pozicija u zg..

ja i kolega tražimo ili dvosoban stan do nekih 1800 kn ili trosoban do 2700 kn..

ako neko ima nekakvih saznanja neka se javi..

novi zg,trešnjevka,jarun,črnomerec
slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 19:58   #692
ma nemam stan, ja tražim nekoga tko ima stan ili tko traži cimera da tražimo stan zajedno. Mene bi zanimali kvartovi oko Vukovarske, Autobusni kolodvor, N. Zagreb, Trešnjevka.. Ako vam treba još jedan, ja sam tu.
Guza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:46   #693
Da li se može iznajmiti stan i plaćati sve poreze u zgradi koja nema uporabnu dozvolu?
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 11:02   #694
Pozdrav

Imam pitanje u vezi cijene iznajmljivanja stana, zanima me koliko bi to objektivno vrijedilo.

Dakle stan se nalazi u Rapskoj ulici na Sigećici, uz Vukovarsku ulicu, cca 2 tramvajske stanice od autobusnog kolodvora. Trosobni stan u četverokatnici, cca 75m^2. Novo ofarbani zidovi te novi pod u jednom dijelu stana, potpuno nova vešmašina i frižider. Dakle kuhinja i kupaonica su opremljene. 3 sobe, veliki centralni dio koji je kao kuhinja/blagavaona, kupaonica s WC-om plus još jedan WC posebno te zatvoreni balkon. U sobama se nalaze ormari ali nema kreveta. Grijanje je etažno plinsko, ima i klimu te je s obje strane park.

Eto, mi smo mislili staviti cijenu od 500E, je li to opravdano?
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 15:16   #695
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam pitanje u vezi cijene iznajmljivanja stana, zanima me koliko bi to objektivno vrijedilo.

Dakle stan se nalazi u Rapskoj ulici na Sigećici, uz Vukovarsku ulicu, cca 2 tramvajske stanice od autobusnog kolodvora. Trosobni stan u četverokatnici, cca 75m^2. Novo ofarbani zidovi te novi pod u jednom dijelu stana, potpuno nova vešmašina i frižider. Dakle kuhinja i kupaonica su opremljene. 3 sobe, veliki centralni dio koji je kao kuhinja/blagavaona, kupaonica s WC-om plus još jedan WC posebno te zatvoreni balkon. U sobama se nalaze ormari ali nema kreveta. Grijanje je etažno plinsko, ima i klimu te je s obje strane park.

Eto, mi smo mislili staviti cijenu od 500E, je li to opravdano?
Ja imam stan od 50m2 u Kornatskoj, to je pored Rapske, stan je novoizgrađen (Pionir) i prilično kvalitetno namješten (talijanska kuhinja, plazma, Samsung perilica. Uz stan ide i garažno mjesto u podrumu, a iznajmljujem ga za 600 € jednoj firmi. Oni plaćaju i režije.
jaguar023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 17:32   #696
Pozdrav svima,
dečko i ja bi iznajmili manji stan u Zg, prihvatljiva cijena-do 250E, kvart-Centar, Medveščak ili eventualno N.Zg-Sopot, Siget. Pa ako netko ima nešto za ponuditi može na pm.
hvala
lilimarleen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 01:50   #697
vecer.. i ja isto trazim dvosobni stan u zg do 400 eura , ALI DA PRIMAJU DVIJE KUCNE MACKE.. PONUDE NA PM.. HVALA!
dannchy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 23:50   #698
Vinkovci - iznajmljivanje, prvi puta, pa užas...

Volio bih da podjelim svoje iskustvo sa vama pa možda nešto i naučimo svi zajedno.
Naime;
Posjedujem stan u Vinkovcima 75m2 oko 5god.koji redovito otplačujem 1000kn.mjesečno i do početka ove godine je bio prazan jer mi se nije dalo natezat sa podstanarima u novom stanu,iako, napomonjem nisam imao nikakva iskustva sa podstanarima ni pozitivna ni negativna.I tako početkom god.slučajno naletim na ženu sa dvije kčerke kojoj hitno treba stan,razvodi se,ima problema sa mužem pijancem itd.bla bla bla,ona radi u bolnici,neće biti problema sa plačanjem stanarine(1000kn)i režijama,čak štoviše je rekla da diže kredit da bi mi platila 2god.unaprijed i ja ti fino progutam tu žvaku misleći, ajd pomoći ću ženi a i ja imam neke koristi,taman za ratu kredita.I tako priključim ja njima struju,vodu i plin i oni se usele 1.2.2008god.Na moja pitanja kad ćemo napravit ugovor(jer sam htio neku sigurnost za oboje)odgovori su bili tipa:ma ne treba gazda(to me uvjek smetalo,kaki gazda)ljudi smo, dogovorit ćemo se,ili čekaj gazda dok realiziram kredit,ili ne treba gazda,vidim ja da si ti dobar čovjek(dobar, da ali i jako jako naivan)itd.itd,i tako dođem ja nakon par dana radi termostata kad imam šta vidit,u stanu živena,četvero djece(sin 16,kčerke 15,12 i 4god.)i njeni otac, i majka u kolicima,spavaju po podovima,namještaj valjda negdje sa otpada,ukratko,strašno ali šta češ,uz njeno jadikovanje i kukanje pomislih:ajd šta ću snjima,ljudi su stvarno u nevolji i pustim ih.Slobodno možete reći da sam budala.konj(naivac jesam) ili neznam ja šta ali taki sam,kad ne mogu gledat ljude u nevolji a da im ne pomognem ako mogu iako me ono što slijedi dobrano zdrmalo i natjeralo da u budućnosti dobro razmislim kome ću i kako pomagati.I tako sam ja ostao dosljedan tome braneći ih od prvih optužaba od strane drugih stanara i nadstojnika, da: uništavaju lift,narušavaju red i mir debelo iza ponoći,dovode sumnjivo društvo u kasne sate trčeći glasno po stepeništu itd.itd.kao,ma pusti ih da se priviknu na stanbenu zgradu i takav,za njih drugačjii način življenja jer su kao do sad uvjek živjeli u kući a to je ipak razlika i sl.S obzirom da živim 20-ak km.od stana a i često sam na putu to je, većinom telefonsko navlačenje i optuživanje jednih na druge potrajalo par mjeseci dok se nisam uvjerio da su ostali stanari i nadstojnik u pravu,a i nakon jedne verbalne svađe,dolaskom policije sam uvidio s kakvim ljudima imam posla u mom stanu.I tako odlučim ja njoj otkazati stan (ugovor tako i tako nije htjela potpisati)nazvavši je telefonom.Ono što sam tada čuo od nje nije za pričat,osim da su jedne od "ljepših" riječi što mi je uputila bile:da sam ja kulak(ne znam značenje)da iskorištavam sirotinju bogateći se na njihovoj nevolji(što me posebno pogodilo, ne znajući šta me tek čeka)da nas sve treba....da me j..o moj prijatelj nadstojnik koji me okrenio protiv nje itd.Uglavnom,da ne dužim..ha ha,nakon dva dana je nazvala i rekla da je stan moj,da mogu radit s njim šta me volja i da će ona odselit u roku koji sam joj dao(1 mjesec).Prije nego nastavim,moram reći da je stanarinu, osim zadnjeg mjeseca isplatila iako svaki puta sa zakašnjenjem od mjesec dana,a za režije je govorila da su plaćeni a ja mulac povjerovao.Par dana prije nego će iselit odlučim ja otići u Vinkovce i provjeriti u elektru i plinaru a i vodu iako to nije kao neka velika stavka pomislih ja,kad ono PAF,sve jedna do druge opomenalin-1361 kn.s kamatama,.voda-421kn odem u elektru a ono,ne mogu me naći,brojilo nije prijavljeno iako je prije dva tjedna bila kod mene i donijela mi na potpis novi obračun uz obećanje da će ga odnijeti u elektru,svejedno joj je usput.Nazovem ja nju i kažem:lijepi si mi dug napravila,a ona će-"pa ja sam ga napravila ja ću ga i platit,ko će ga platit nego ja"a s obzirom da sam se sad uvjerio da nije platila ni jedan račun odkad je ušla u stan odmah sam znao da sam popušio ali ne i koliko, a pošto nismo imali ugovor,što je čisto moja krivica jer nisam bio uporan za potpisivanje istog odlučih progutati g...o i sam platiti dugove jer,kontam to je još uvjek jeftinije nego se tužakati par god.a i njoj se nema kako naplatiti jer sam u međuvremenu saznao da je u kreditima za šest života i da nema šanse od nje bilo kojim načinom išta naplatiti.Sutradan,(jučer 22 08 2008 god.)javi mi susjeda SMS-om da se sele i ja put pod noge da mi ne ode sa papirima od struje pa da još i s time imam problema.Dođem ja u stan,ulazna vrata skinuta,vidim kutije pune i spremne za transport,pokucam i uđem u hodnik,nakon par sekundi čujem njen vrisak iz spavače sobe:" ma šta se bojiš,koga se imaš bojat,ovdje sam ja gazda"(išćuđavam se,nemam pojma o ćemu se radi),ona dođe u hodnik histerično vičeći,a ja što sam mogao smirenijim glasom u toj situaciji kažem:"Bog Sanja neću vam smetati,samo bih te molio da mi daš papir za struju da mogu prijaviti brojilo"-nedam,nedam histerčno nastavlja ona,koji jeb...i papir neš ništa dobit,sad ću ga poderati,da j..e mene i sve susjede,da će nas sve prijavit što iznajmljujemo stanove a ne plačamo porez(podsječam da ona nije htjela ugovor)da mi j..e sve po spisku zašto ju tjeram iz stana i tu ja puknem i izderem se da ću ih sad odmah sve izbaciti iz stana ako mi neda papire,a ona će"izbaci izbaci ako imaš muda"i ....tu ja napravim kapitalnu grešku(to sam poslije skužio)i uhvatim ju za mišicu i povučem prama vratima a ona se otrgne i vrisne da se zgrada orila "upomoč upomoč kolje me, ubija me, jadnu ženu napada" i sl.tu je skočio na mene i neki tip koji joj je pomagao selit a do sada se držao po strani situacija je kulminirala i ja odlučih zvati policiju(to mi je spasilo život,što se poslije pokazalo)u roku 2-3 min.dotrčaše još dva tipa sa palicama u ruci i navališe na mene vičući"di je taj što tuće žene"(sad sam tek skužio da sam uletio u pripremljenu paukovu mrežu)prvi udarac palicom sam izbjegao dobivši pritom udarac u prepone/jaja od drugog napadača,bol je bila jaka ali proći će,više me boli što me udario balavac od 15-ak god.(što nisam doživio od logora kad su se razno razni klinci na meni iživljavali)a ne možeš si pomoći trojica su sa šipkama,poslije toga je između nas stala žena od jenog napadača i pomislih da mene spašava kad ono poslije saznah da je spašavala muža da me ne udari jer ima već nakoliko uvjetnih i svaki prekršaj ga vodi direkt na robiju,i tako nakon još par minuta vike cike i naguravanja dođe policija i mene odvede u postaju gdje sam dao izjavu i posvemu sudeći oboje (ja i ex stanarka) ćemo zaraditi opomenu(znači još oko 650 kn.)Zaboravio sam reći:kad je došla policija stanarka je udarila u plač vrišteći da sam ju tukao,gazio,ne znam šta još,a njena "vrla"malodobna kći(kojoj su usput rečeno nedavno ispumpali više od 2 promila alkohola)je kao padala u nesvjest i vikala da sam ju pokušao silovati...šta da kažem-čista drama,holivud je mala beba za njih.Nakon sat-dva sam uz pomoć policije došao do papira za struju i napustio horor mjesto da bi u elektri doživio još jedan šok od 1867 kn.koliko iznosi potrošnja struje do 14. 07. 2008 god.ostalo se mora još očitati znači još caa 500-njak kunića.
Znači:
plin-1361 kn
voda-421 kn
struja-caa-2400 kn
stanarina 8mj-1000
opomena na policiji-650 kn
ukupno_____-5832 kn,toliko me koštala moja naivnost i pomaganje ljudima u nevolji jbg. svaka škola se plača.
Sanaciju stana ću vam naknadno reći,iako ga je moram reći ostavila u boljem stanju nego sam se nadao nakon svega.
Čista zarada nakon ove horor odiseje-čitavih 168 kunića za 7mjeseci,potrošeno gorivo ne računam-živio biznis-"iznajmljivanje stanova"
I na kraju oprostite na podužem tekstu i mogučim greškama,ipak emocije su još tu iako je to bilo jučer.
Molio bih komentar,šta sam skrivio,(osim što sam blesav i naivan)dali netko ima slična iskustva,savjeti,bilo što....
Kako se zaštititi od takvih....neću reći kakvih neljudi,jer koliko sam čuo da bih još gore prošao sa ugovorom,navodno da nemožeš istjerati stanare dok ne prođe ugovor iako npr.ne plačaju režije,jedino preko suda a to dugo traje a stanari se u međuvremenu smješkaju i nabijaju režije.


PS
Vinkovčani-stanodavci, ako vam je do mirnog sna ne primajte na stan (neću navesti ime,jer neznam dali smijem,koga zanima...)osobu koja se predstavlja kao med.sestra iako je u biti čistačica na psihijatriji,a po mom skromnom mišljenju bi trebala ležati tamo sa dijagnozom-paradnoidni shizofrenik ili je možda ona jedna lukava i bezobrazna osoba koja me iskoristila i zajeb... do jaja.

Pozdrav
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 02:57   #699
Pročitao sam i ostah bez daha (ionako me nesanica ubija). Ne možeš ti sa nekim "pacijentima" ma koliko fin bio. Kod idućeg iznajmljivanja lijepo napisati ugovor, definirati koliko ih smije biti u stanu, da se obvezuju poštovati kućni red zgrade, sve, sve što ti na pamet može pasti (naravno da je u skladu sa zakonima). Važno ti je i biti u kontaktu sa predstavnikom stanara ako već živiš daleko pa da se ne bi igrali gluhih telefona.

Sad, možeš taj ugovor potpisati pred svjedocima (ako ti nije do davanja poreza) da bi bio što "čvršći", a možeš ga i ovjeriti kod bilježnika (ali onda ti ide porez). Ovjereni ugovor te jedino čupa da ti i porezna ne sjedne za vrat kada dođe do svinjarije sa podstanarima (oni te iz zlobe koja je proizašla iz neke svađe prijave poreznoj, a ima i susjeda koji su jalni pa to učine). Inače i sa ovjerenim ugovorom si možeš obrisati du*e (da oprostiš) ako dođe do neke gungule jer sud vijeća i odlučuje godinama, a dotada ti je stan u pat poziciji tj. stanar u njemu živi, a može ga i polako demolirati iz osvete. U takvim slučajevima će ti i tvoj odvjetnik kiselo savjetovati da odmah u početku, prije ikakvog suda provališ, uletiš u posjed i mir (iako to nije po zakonu!) jer ti inače ne gine dugogodišnji sud.

Vezano za račune. Trebao si zahtjevati da ti svaki mjesec sa stanarinom i donese plaćene odreske. Tako si jedino siguran da ne laže, a i ti odresci tebi kao vlasniku trebaju jer se nije malo puta dogodilo da su neke firme (slivne vode, vodovodi itd.) pokušale iznuditi lažnim računima tobože neke dugove od ljudi nadajući se da ljudi ne čuvaju odreske. Podstanari idu i dolaze, ali ti si "vječan" i odresci ti trebaju za tvoju arhivu.

Ovo sa namještenim napadom je čista svinjarija s njihove strane. Tu si ti opet pogriješio jer ona ima par svjedoka, dijete itd. da si ti nju tobože u pod utjerao. Trebao si doći u stan sa dvoje kolega (em zbog ozbiljnog macho stava i izgleda, ali i da ti imaš svoje svjedoke u ovakvom slučaju) pogotovo ako imaš kojeg kolegu odvjetnika jer prije će policija vjerovati njemu nego nekoj histeričnoj babi.

Što da ti kažem. Skinuli su ti junf, bolilo je, ali sad ćeš sigurno znati za ubuduće. Puno sreće jer vidim da su te baš nasanjkali.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 03:42   #700
Grozno, za roman napisati. Ne znam kakav bi to trebao biti ugovor da bi imao ikakvu garanciju, da nekog možeš izbaciti ako ga krši, ne plaća rentu, režije, stvara nered u zgradi, demolira stan i sl. Samo dogovor i povjerenje ili sila, nažalost. Kao što si rekao, to je jedna lutrija u kojoj može biti sve normalno da zaboraviš da uopće nekoga imaš u stanu, a mogu ispasti gadarije. Pouke nema! Niti su svi idioti, niti su svi normalni. Sada si svoje loše iskustvo ispucao, pa će možda odsada svaki novi stanar biti normalan, ali tu nema nikakvih garancija. Meni je prijatelj imao sličnih neprilika, gdje lik nije bacao smeće pola godine, nego ga je stavljao na balkon, pa je svim stanarima smrdilo i nisu mogli otvoriti prozore. Njemu se nije javljao, nije plaćao stanarinu, a u stan nije mogao ući, makar imao ključ. Lik unutra i ne reagira na zvono, pozive, prijetnje. Jednostavno bio je sretan kad ga se silom (njih dvojica i specijalac) riješio. Tko tu više razmišlja o novcima.

Ne znam što bih ti rekao, osim sretno u budućnosti i da nikad više ne naletiš na idiote od stanara.
Kad bi ih barem mogli unaprijed prepoznati!
verycreativan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.