Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 11:54   #6081
:)

pozz atkinsovci
citam vas i evo da se javim sa mojim iskustvom
4 mjeseca sam na atkinsu i skinula sam oko 14 kg
imala sam neke greske, definitivno me mlijecno koci tj sir, vrhnje..pa sam to izbacila

ponekad si uzmem slobodu recimo za Bozic ili sada kada sma posjetila svoje u RH
nakon toliko vremena atkins prehrane zapravo sam shvatila da mi ono sto me nekad debljalo ( kruh, tjesto..) sada i nije tako dobro
i da imam problema sa griznjom savijesti i da se jednostavno jedino mogu kontrolirati ovom prehranom

cure moje, nedajte se, nema te hrane koja je tako dobra kao sto je dobar osjecaj kad vaga ide dolje

nemojte odustati, ako malo zabrljate nekad ( i ja sam ) nastavite odmah dalje kao da se nista nije desilo
zastoji me ubijaju u pojam ali i to prodje , svakom se desi
kako ove kile nismo nakupile u 2 mjeseca tako netreba ni ocekivati da ce otici brzo dolje, ali vazno je da idu dolje...

citam dugo ovaj forum i jako pomaze i stimulira ovo zajednistvo , savjeti , iskustva , razmjena podataka
pisite , to svakom puno znaci

bog nas je stvorio normalnog izgleda zasto smo se same dovele do toga da se u svom tijelu osjecamo kao king kong ?
stoga NEMA ODUSTAJANJA
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:54   #6082
Evo i mene da se malo oglasim, ovaj sam tjedan opet na strogom režimu, i također mislim da ću morati izbaciti svježi sir i vrhnje. Moj je problem što jaja jedem jednom tjedno, nekako imam strah od njih jer već dosta dugo imam malo povišeni kolesterol, a nije da ih ne volim. Odlično se osjećam na ovoj prehrani i stvarno se grozno osjećam kada pogriješim. Sada su prošli svi rođendani i fešte pa nastavljam dalje....brzo će ljeto i more. Fascinantno mi je to kako 2 mjeseca nisam okusila kruh i uopće mi ne fali, a za krumpir ili tjesteninu bi ponekad dala sve, čak mi ni slatko toliko ne fali
Ali idemo dalje, i ako je još netko na ovoj dijeti, a smo čita forum, bilo bi lijepo da nam se javi pa da dijelimo iskustva

Pozz svima
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:34   #6083
Cure,
kako je kod vas prije menstruacije?
Ja recimo u tjedan dana skinem 1kg onda 1.dan menstruacije dobijem više od 1 kg. Onda opet traje tjedan dana, da to skinem. Znači 14 dana nisam napravila ništa! I to stalno.
El Mouradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:49   #6084
dobro ići ću na sigurno
ali koja je druga faza i koliko traje.
shoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:10   #6085
:)

Quote:
El Mouradi kaže: Pogledaj post
Cure,
kako je kod vas prije menstruacije?
Ja recimo u tjedan dana skinem 1kg onda 1.dan menstruacije dobijem više od 1 kg. Onda opet traje tjedan dana, da to skinem. Znači 14 dana nisam napravila ništa! I to stalno.
moja su iskustva otprilike slicna, izludjuje me taj sistem up and down, nema mi goreg kad se strogo pridrzavam dijete a ono nista dolje nejde
ocito se prije i za vrijeme ciklusa nakuplja ta voda u organizmu sto zapravo ne znaci debljanje vec nadutost , definitivno imam iskustva takva da iako vaga stoji centimetri opadaju

bilo bi dobro da se mjerite , mozda to bude jos jaci poticaj

pojela sam danas spek s jajima peceni
vecera 2 kotleta i matovilac
eto, s time danas prezivljavam
jasno da ot toga sam jako sita , nikako ne mogu reci da sam gladna
no, dosadna je ta prehrana, sto je zapravo i dobro jer polako gubis apetit te nemas vise volju ni jesti ...
ugodan vam dan
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:18   #6086
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Evo i mene da se malo oglasim, ovaj sam tjedan opet na strogom režimu, i također mislim da ću morati izbaciti svježi sir i vrhnje. Moj je problem što jaja jedem jednom tjedno, nekako imam strah od njih jer već dosta dugo imam malo povišeni kolesterol, a nije da ih ne volim. Odlično se osjećam na ovoj prehrani i stvarno se grozno osjećam kada pogriješim. Sada su prošli svi rođendani i fešte pa nastavljam dalje....brzo će ljeto i more. Fascinantno mi je to kako 2 mjeseca nisam okusila kruh i uopće mi ne fali, a za krumpir ili tjesteninu bi ponekad dala sve, čak mi ni slatko toliko ne fali
Ali idemo dalje, i ako je još netko na ovoj dijeti, a smo čita forum, bilo bi lijepo da nam se javi pa da dijelimo iskustva

Pozz svima
Od sireva se preporucuje stariji,tvrdi odstojali sir.Moze biti lako da od svjezeg sira dodje do zastoja.Vrhnje do 100 gr dnevno ako je punomasno nebi smjelo smetati.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:25   #6087
Quote:
shoxy kaže: Pogledaj post
dobro ići ću na sigurno
ali koja je druga faza i koliko traje.
Evo nesto za sve nas da obnovimo malo gradivo......
Dijetu čine četiri faze: indukcijska faze, faza daljnjeg gubitka težine, faza pred održavanja težine i faza doživotnog održavanja težine. Za razumjevanje Atkinsove dijete ključno je razumijevanje ketoze tj. teorije ketogene dijete.


Ketogena dijeta je poseban način prehrane koji se temelji na stanju ketoze, u koji organizam stupa nakon određenog vremena prehrane, pretežno bjelančevinama i mastima. Kada jednom tijelo uđe u stanje ketoze, umjesto šećera primarni izvor energije postaju masti.

Do ove pojave dolazi kada organizam kroz određeno razdoblje dobiva vrlo male količine ugljikohidrata. Kada se započne sa ketogenim načinom prehrane, tijelo prolazi kroz više promjena. Nakon otprilike 48 sati od početka ovog načina prehrane, organizam počinje koristiti ketone kako bi efikasnije koristio energiju skladištenu u masnim stanicama. Drugim riječima, primarni izvor energije za organizam prestaju biti ugljikohidrati (tj. glukoza), dok njihovo mjesto zamjenjuju masti, tj. masne kiseline. Zbog toga, za vrijeme ketoze nije problem jesti hranu s većim udjelima masnoće nego što bi se inače činilo razumnim.

Pošto je na ketogenoj dijeti važno unositi vrlo male količine ugljikohidrata, prevladava većinom hrana temeljena na siru, jajima, mesu i ribi. Sve navedene namirnice većinom sadrže vrlo malo ugljikohidrata, te su zbog toga prihvatljive za postizanje ketogene dijete. Uz navedeno, vrlo je važno jesti i dovoljne količine povrća zbog unosa vlakana, vitamina i drugih esencijalnih tvari u organizam. Od povrća se ovdje prvenstveno preporučuje povrće sa malim udjelom ugljikohidrata: krastavci, zelena salata, kupus (kiseli ili svježi) i slično.

Indukcijska faza – uvodna dijeta

Indukcijska faza Atkins dijete nije neophodna, ali se tokom nje može izgubiti dosta kila zbog naglog prekida u konzumaciji ugljikohidrata. Gubitak tjelesne težine na početku djeluje motivirajuće, zbog čega se preporučuje .Ova faza nije prava Atkins dijeta već uvod u nju. Prema Atkinsu, u ovoj fazi se mogu javiti osjećaji povećanja energije jer nema naglih skokova i padova šećera u krvi koji mogu dovesti do osjećaje umora. Ova faza dijete je i najstroža jer dozvoljava samo 20 grama ugljikohidrata dnevno. Osobe koje primjenjuju ovu dijetu, za vrijeme prve faze mogu konzumirati značajne količine bjelančevina iz nemasnog mesa, ribe, peradi i jaja. Dozvoljena su i ulja iz sjemenki, biljna ulja, ali i majoneza, maslac, kiselo vrhnje i neki umaci. Atkins je smatrao da povećana količina masti u dijeti čini hranu ukusnijom, što osigurava lakše podnošenje. Veličine obroka mogu biti slobodno određene, ali se savjetuje određivanje razumnih porcija. Trajanje ove faze treba biti minimalno dva tjedna.

Faza daljnjeg gubitka težine

U ovoj, drugoj fazi, osnova su i dalje bjelančevine i masti, ali se polako uvode i neki ugljikohidrati od kojih najviše oni iz povrća. Svrha ove faze je nastavak mršavljenja uz kontrolu žudnje za hranom koja se postiže uvođenjem novih ukusnih namirnica. Ako se mršavljenje uspješno nastavi, svaki se tjedan može povećati unos ugljikohidrata. U prvom tjednu druge faze može se konzumirati ukupno 25 grama ugljikohidrata svaki dan. U drugom tjednu 30 grama i tako sve do 50 (ovo moze varirati od osobe do osobe) grama. Savjetuju se uglavnom ugljikohidrati iz sirovog povrća, a kasnije iz graha, avokada i integralnih žitarica.

Treća faza – pred održavanje

Cilj treće faze je prakticiranje posljednje faze koja se provodi cijeli život i utvrđivanje zdravih prehrambenih navika. U ovoj fazi se ponovno povećava unos ugljikohidrata s namjerom da gubitak tjelesne težine bude pola kilograma tjedno. Kada se idealna težina postigne, unos ugljikohidrata i intenzitet tjelovježbe treba biti takav da se osigura stabilna tjelesna težina.

Cjeloživotno održavanje

Ova faza nastupa kada se postigne idealna tjelesna težina i traje cijeli život.

U ovoj fazi dozvoljeno je konzumirati između 90 i 120 g. ugljikohidrata, iako se preporučuje manja količina s kojom je lakše kontrolirati tjelesnu težinu. Veličina obroka može znatno varirati i od ovisi o tjelesnoj aktivnosti pojedinca koji prakticira dijetu. Cilj je osigurati stabilnu težinu koja nema oscilacije veće od tri kilograma.

Utjecaj na zdravlje i posebne napomene
Osobe sa poremećenim radom bubrega, kardiovaskularnim problemima i povišenim kolesterolom se moraju posavjetovati s liječnikom(sa ovime se apsolutno slazem)
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 09:42   #6088
hvala lajku na podsjetniku
lajko i snjezana su mi mnogo pomogli svojim savjetima kada sam bila na pocetku ove dijete
danas imam jedan rodjendan , u restoranu uvijek nadjem nesto za sebe, bila to riba ili steak sa salatom ponekad cak i burger ( momentalno ga ne jedem zbog afere sa konjskim mesom ) tako da se uvijek moze izaci na neku proslavu
meni je veci problem sto bih popila neki koktel ili sampanjac a to nije dozvoljeno, bilo bi strasno ironicno da ne jedem a da pijem pa se debljam
zadovoljit cu se casom vina

ugodan vam vikend
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:36   #6089
Thumbs up

Evo i mene kao što sam najavila. Javljam da sam ispod 90!!!!!!! !
Danas 3.3.2013 vaga kaže 88,8! Puno trojčica i osmica u datumu i kilaži, a ja sretna ko malo dijete! Sad ću laganini obogatit meni... pojačat povrče i ubacit vježbanje, jer do sad osim šetnje, nisam imala nikakvu tjelesnu aktivnost.
Eto ekipa! Ja vas pozdravljam! Očito se može kad se hoče, a ako malo i skrenemo s 'pravog' puta, (ja itekako jesam) bitno je vjerovat u sebe, i krenuti u nove pobjede bez grižnje savjesti pravo do cilja! Hmmm... daleko sam ja još od mog cilja , al .. polako..... Idemo dalje, a onda fešta nad feštama
__________________
BElieve in YOUrselfe
babyboom2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:43   #6090
Talking

Quote:
babyboom2012 kaže: Pogledaj post
Evo i mene kao što sam najavila. Javljam da sam ispod 90!!!!!!! !
Danas 3.3.2013 vaga kaže 88,8! Puno trojčica i osmica u datumu i kilaži, a ja sretna ko malo dijete! Sad ću laganini obogatit meni... pojačat povrče i ubacit vježbanje, jer do sad osim šetnje, nisam imala nikakvu tjelesnu aktivnost.
Eto ekipa! Ja vas pozdravljam! Očito se može kad se hoče, a ako malo i skrenemo s 'pravog' puta, (ja itekako jesam) bitno je vjerovat u sebe, i krenuti u nove pobjede bez grižnje savjesti pravo do cilja! Hmmm... daleko sam ja još od mog cilja , al .. polako..... Idemo dalje, a onda fešta nad feštama
E' da ponovim gradivo... Startala sam 21.1.2013 sa 105,5 kg, dakle u 41 dan ja sam (uz 2-3 dn brljavljenja sa kruhom, ajvarom i vočem) sveukupno skinula 16.7 kg!
__________________
BElieve in YOUrselfe
babyboom2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:13   #6091
Bok svima, pridruzit cu vam se na neko vrijeme
Prvi sam put zapocela s Atkinsom prije nesto manje od 2 godine i u 4 mj skinula 20kg sto je bio izvrstan rezultat. Nakon nekog vremena sam se opustila i natukla pola natrag (malo previse uzivanja u slatkom i ostalim junk ugljikohidratima), tako da sam se sad odlucila vratiti ovoj dijeti jer mi je bila jednostavna i efikasna.

Trenutno mi je 4. dan dijete i super se osjecam, lagano jedem sve i svasta dopustenog i uzivam u papici
__________________
Anatomy Of Beauty blog. Variolavera.com i na Facebooku.
Anatomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:48   #6092
pozz svima

nakon povratka iz RH doma (UK ) odmah sam se bacila na skidanje dobivenih kila za vrijeme godisnjeg odmora kod familije
namjerno sam si dpustila vrijeme provedeno tamo da ne mislim o uh
danas je 7 dan i skinula sam 3 kg
i evo me opet na staroj kilazi
idemo dalje u nove pobjede
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:49   #6093
Quote:
babyboom2012 kaže: Pogledaj post
E' da ponovim gradivo... Startala sam 21.1.2013 sa 105,5 kg, dakle u 41 dan ja sam (uz 2-3 dn brljavljenja sa kruhom, ajvarom i vočem) sveukupno skinula 16.7 kg!
odlican rezultat, bravo
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:29   #6094
.. evo i mene na početku početaka 73 kg, a cilj 57!!
Vanilla-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:23   #6095
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
ja sam ti bila krenula poslije prvog poroda imala sam nekih 8 kg viška međutim kad mi je mala imala 2,5 mj saznala sam da sam opet trudnanaravno rodila sam i tu drugu curicurazlika mi je 11 mj između njih.uglavnom poslije ove druge imala sam 88 kg danas imam 53 kg,u 4 mj sam krenula i do10 mj je sve to otišlo ali ja nisam stvarno niti jednom zgriješila ali niti jednom.svega sam se pridržavala kako treba i evo niti dan danas nisam još ispala iz vlakića.za blagdane sam pekla kolača i kolača i nisam posustala,ali sada dolazi opet iskušenje mala mi sljedeči tjedan puni godinu dana pa opet ti kolači,a drugi mj ova starija dvije tako da če opet biti iskušenjauglavnom bilo je dana kad sam mislila odustat po 3 tj nije bilo niti grama da ode pa onda u tj po 2-3 kg i tako.može se!!!puno mi je forum pomogao u svemu tome,zato pišite i nedajte da nam tema odumre
Šta ti se događalo sa kožom u tom periodu? Baš me zanima, ipak je to 35 kg u 6 mjeseci, je li se vratila na svoje mjesto ili je ostao trudnički trbuščić, premda sumnjam sa 53 kile da je moglo išta ostati
Vanilla-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 13:11   #6096
Quote:
Vanilla-sky kaže: Pogledaj post
Šta ti se događalo sa kožom u tom periodu? Baš me zanima, ipak je to 35 kg u 6 mjeseci, je li se vratila na svoje mjesto ili je ostao trudnički trbuščić, premda sumnjam sa 53 kile da je moglo išta ostati
nažalost koža mi se dosta objesila,trbuh najviše nemam ga baš ali višak kože da sad več 2 mj idem 2 puta dnevno na power plate i ima rezultata polako se sve zateže,nemam prevelika očekivanja ipak sam rodila dva derištau godinu dana i svjesna sam da trudnoča čini svojeali i dalje tvrdim da je ova dijeta ako se čovjek pridržava vrlo efikasna i normalno bez odricanja,muke i znoja rezultata nema.trbuh mi je bio kao harmonika ali kažem otkad vježbam puno je bolje
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 13:13   #6097
ispravak!!!ne vježbam dva puta dnevno,nego dva puta tjedno!!!
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 19:03   #6098
nema nikog
ili ste svi smrsavili ili ste odustali ?
pzzzzzzzz
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:09   #6099
ajmo nećemo da nam forum zamre
shoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 15:21   #6100
Molim vas da mi kazete dal se smije piti limunada bez secera znaci samo limun i voda i dal se sijme jesti mortadela za vrijeme atkinsonove dijete i vrijeme ketoze, molim da mi odgovori neko ko je siguran jer sam do sad dobivao razlicite odgovore a nebi htio da pokvarim 10 dana dosadasnjeg truda. Unaprijed se zhvaljujem za odgovor.
Majetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.