Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 18:23   #181
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
A kakva je situacija tog starijeg gospodina? znamo samo da ima 45, da je odvratno bogat i da ti se još odvratnije gadi? ima bivšu ženu? djecu? pitam jer moraš biti sigurna da će ipak sve ostaviti tebi a i da pritom nećeš nekome biti nova mama
Ajmo redom:
- zbroj brojeva 28 i 14 = 42 godine ...ne zelim cijepit, ali kako je doslo do 45?
- mislim da sam rekla bezobrazno bogat
- opet to odvratno, zasto, cemu nadodavati nesto sto nije receno?

Nema bivsu zenu, nema ni djecu. Trazi "savrsenu" i misli da sam to JA - Oh, Sudbo!
Na zadnje pitanje mogu jedino odgovoriti da ne mogu sad biti sigurna, ali bi se mogla potruditi to dobijem, ako zelim uci u brak sa njim.

Zadnje uređivanje Morenaaa : 19.03.2013. at 18:47.
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:24   #182
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
Zar nije naslov ovog topica "Udati se iz interesa?"



O kakvom sad žaljenju pričaš?


A da procitas cijeli post i onda druge moje komentare, ne bi skodilo!
Da naslov je "dramatican" jako
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:35   #183
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
Nije mi nikad bio problem, jednostavno zato jer je to moja prirodna sredina, jedan jedini moj bivsi decko nije bio imucan, ali s druge strane poznajem muskarce s novcima, jako puno njih, I znam da se oni mladji I zgodniji rijetko vezuju mladi, a ako se I vezuju (brak, ozbiljna veza) obicno su to zene iz njihovog miljea. mladjim zenama se zene oni 37-8 I vise. I znam da se takvi muskarci ne zene ili ne ulaze u veze s prvom s ceste... A dok su mladji (jos ako su zgodni) nisu materijal za vezivanje. Previse su bahati jer znaju da imaju izbora I da mogu zene tretirat ko potrosnu robu.
Sve što ja uspijevam iščitati iz ovog pasusa jest "mlađi, zgodni i bogati me nisu htjeli pa to opravdavam time da nisu materijal za vezivanje općenito".

Budući da znam preko nekoliko mlađahnih i kvalitetnih primjeraka muškog roda koji privređuju dovoljno da se seljančicama odmah zamagli pred očima od vizije sebe u cipelama umjesto u dosadašnjim opancima, rekla bih da se takvi itekako vežu i zaljubljuju. Samo, znaš, nisu svi kalibar za vezat takvog .

Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
lijepo je bit u vezi I braku iz ljubavi, ali previse brakova iz ljubavi (a bez novaca) sam vidjala koji su se raspali kad su dosla krpanja za kredite, djeca, I sve ono sto vec kvari idilu. Isto tako znam I previse brakova sklopljenih iz ljubavi u kojima jedan ili oba supruznika imaju nekoga sa strane. A poznajem I brakove iz koristi u kojima partneri imaju I zajednicku djecu, I eventualne ljubavnike, ali su razvili takav odnos da brak super funkcionira.

Mozda je cijela ova prica hipotetska (da kazem trolanje), mozda I nije, ali je dobra za raspravu

Ali svejedno mislim da vecina komentatora nije bila u situaciji da im se ponudi ovakva prilika. Ljudi vrlo lako mijenjaju misljenje kad je novac u pitanju. Ali ne hipotetski, nego realni, stvarni I opipljivi novac...
Poanta mog posta nije bila u tome da osudim bilo koga kojem je (jedan) od kriterija pri izboru partnera novac. Štoviše, zahtijevati od partnera da ima koju kunu u džepu je ponekad čak i manje površan kriterij od zahtijevanja da bude visok, crn i zgodan, pošto iza imanja para nerijetko stoje i druge krasne osobine poput snalažljivosti i ambicioznosti, a iza visokoće, crnoće i zgodnoće stoji samo milostivi Svemir.

Ono što, međutim, ne shvaćam jest situacija u kojoj ti novac nije jedan od kriterija, već jedini kriterij pa tako završiš ližuć' jaja frajeru koji ti se i obučen gadi. Ono što je u tvom postu bilo potpuno promašeno nije stoga priča o tome kako brakovi u kojem postoji matematička računica mogu biti isplativi nekome kome zbrajanje bolje ide, nego ideja da bi svima automatski spale gaće kad bi im netko ponudio ljetovanja u Nici. Osim toga, uspjela si i imputirati da su ljudi koji su protiv takvog postupanja u biti ljubomorni jer nemaju priliku ostvariti isto.

Ono što sam ja svojim postom htjela reći jest da uloviti kakvog gadljivog bezveznjaka sa povećim računom i nije baš neki nedodirljivi prestiž. Dovoljno ti je da budeš zgodnička, umilna i petnaestak godina mlađa. Osim toga, moraš shvatiti da ima žena kojima je samorealizacija mnogo važnija od izmjenjivanja sline sa nekim tko im je odvratan, ali im zato može platit nove skije i meči skafander.

Općenito, meni stav "vi to niste doživjele pa ne znate" opako vuče na nekog tko je možda nekada i bio zgodnjikav, ali su mu se sad pojavile prve (druge, treće ) bore pa se sad prisjeća dana kad su mu cice još prkosile sili teži i misli kako je doživio čudo neviđeno jer je, eto, nekad davno mogao biti s nekim tko ima neki kešić.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:47   #184
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ženska je citiram napisala ovo:

imam osjećaj da puno žena (i muškaraca) ovdje piz... moralizira jer nisu baš kalibar koji bi se mogao nać u takvoj situaciji a vidila bi ih da se nađu u situaciji da im se ovakva prilika pruži...

Kako da čovjek skonta ovakav post nego kao vi svi koji serete ste zapravo ružni i nikad niste bili u prilici za ovako nešto pa zato i serete. Moj slobodan prijevod, možda sam post krivo shvatila, ali čitajući kasnije njene postove na ovoj temi ne bi baš rekla. I šta sam ja onda krivo napisala?
Napisala je da nisu svi kalibar da se nađu u takvoj situaciji da su veoma poželjni što je u biti istina. Visoki kalibar ne podrazumijeva nužno samo izniman privlačan fizički izgled već i ostale kvalitete kao primjerice šarmantnost, karizma, duhovitost i druge kvalitete koje privlače pažnju ljudima u okolini. Je li većina ljudi u RL takva da primjerice objedinjuje gore navedene i druge kvalitete? Pa mislim da nije, rijetkost su, kako u stvarnom životu pa tako i ovdje na forumu.

A glavna misao autorice u toj izjavi nije indirektna opaska da su svi ovdje ružni i debeli kako si ti 'slobodno' interpretirala već da ima mnogih ovdje koji se nikad nisu našli u istoj ili sličnoj situaciji te da stoga ne mora nužno značit da bi im stav bio jednako čvrst i determiniran da se nađu u takvoj situaciji. Razlika između hipotetskog razmišljanja i onog iz realnog iskustva nerijetko zna postojat i to je istina.

A što si krivo napisala? Pa nešto kao: ''Ne razmišljaš da neki jednostavno nemaju želudac za ovakve stvari? Nismo svi isti.Ako se tebi jebe sa starčekima ili s nekime od koga ti se povraća i muze njihova lova slobodno to radi, al daj molim te ostale koji nemaju želudac za takve stvari ne pljuckaj i ne vrijeđa ''

Gdje je autorica rekla da smo svi isti i nužno trebamo biti isti kao ona? Gdje je autorica rekla da ona ima želudac za takvo što (sex i udaja samo zbog novaca)? Gdje je autorica izrazila želju za sexom sa starijim muškarcima zbog novaca kad je izrekom o starim jajima i salmonelom zapravo sugerirala sasvim suprotno?

Ajde odgovori da te ne trebam treći put pitat isto i daj nam još malo govora o 'slobodnoj intepretaciji' tuđih postova.


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nemam ja problema s time da netko ima različito mišljenje, ali imam problema s time da se pljucka sve one koji se usude razmišljati na drugačiji način. Različiti smo ljudi, naravno da nećemo svi imati jednaka mišlljenja oko istih stvari ali nemoramo se pri tome upakirano pljuckati.
Ovo mi je presmiješna izjava iz perspektive što upravo svojim postom radiš ono što tvrdiš da mrziš - pljucaš osobu koja ima različito mišljenje nego ti stavljajući joj riječi usta koje nije rekla jer se tvoj prvi upis koji sam kvotao na ovoj temi ne može drugačije intepretirat. Skačeš sama sebi usta.

A ono što si interpretirala s njene strane kao napad na sve druge koji imaju mišljenje kakvo imaju jest da nisu svi vrhunski kalibar privlačnosti, što je istina (ja prvi priznajem), i to što svi u iznošenju svojeg mišljenja vode hipotetskim razmišljanjem, a ne iskustvenim što ne mora nužno značit da bi im takvo bilo konačno, opet nešto što ima itekako doticaja sa mogućim realističnim ishodom događaja.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I kad me već prozivaš pročitaj šta sam napisala autorici i jesam li ju optuživala?
Evo čitam....ako se tebi jebe sa starčekima samo da im izmuzeš novce ne mora značit da bi svi to trebali, ne vrijeđaj nas koji koji nemamo želudac za to radit...

Ponavljam, gdje ona to izražava afirmativni stav u jebanju staraca isključivo za novce i u kojem to postu vrijeđa sve ljude koji imaju stav da im novac ne igra nikakvu ulogu u odabiru partnera?
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:48   #185
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
A da procitas cijeli post i onda druge moje komentare, ne bi skodilo!
Iz tvojih drugih postova naslućujem da se već sad kaješ i da samo početno pitanje "udati se iz interesa?" sada pokušavaš ublažiti i preoblikovati u "da li ću žaliti za propuštenom prilikom?" mada mi i dalje nije jasno kakva je to "prilika" a samim tim i čemu žaljenje? A mislim da si i sama toga svjesna.
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:56   #186
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
Iz tvojih drugih postova naslućujem da se već sad kaješ i da samo početno pitanje "udati se iz interesa?" sada pokušavaš ublažiti i preoblikovati u "da li ću žaliti za propuštenom prilikom?" mada mi i dalje nije jasno kakva je to "prilika" a samim tim i čemu žaljenje? A mislim da si i sama toga svjesna.

"Udati se iz interesa?" je naslov, i koliko znam upitna recenica. Naravno iz tog mozes zakljuciti da postoji potvrdna i negativna mogucnost odgovora!
Nadalje, nista se ne pokusava ublaziti, sve je crno na bijelo. Ponavljam, procitaj! U pocetnom postu postu sve pise, i u mojim daljnim komentarima. Kako se uoce moze ublaziti nesto sto je jasno napisano vec u prvom postu!?
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:03   #187
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Naslov sve govori. Ne znam da li postoji vec neka slicna tema, tako da se odmah ispricavam. Takodjer odmah navodim da sam klon.

Znaci, prije godinu dana upoznala sam muskarca starijeg 14 godina od mene ( 28 mi je ), stranac, poprilicno imucan i sto je najzanimljivije zaljubljen u mene.
Upoznali smo se sasvim slucajno, odvratan mi je bio na pravi pogled, a ako cemo iskreno trenutno mi je samo malo manje odvratan. U vrlo kratkom vremenu mi je priznao sto osjeca prema meni, i tad sam ja odlucila dati sansu da ga upoznam ( nikakva veza nije dolazila u obzir sa moje strane )
.
Ubrzo je pao sex. Nesto odvratnije u zivotu nisam dozivila i osjecala sam se kao zadnje smece, dok se on jos vise zaljubljivao i zaljubljivao u mene sto je primjetila i okolina i drustvo u kojem se krecemo.
Nakon nekoliko dana, prekinula sam kontakt sa njim jer mi se jednostavno jos vise zgadio, kako fizicki, a posebno njegov nacin razmisljanja tj poslovanja gdje sve gleda kroz novac i vlastiti dobitak ( materijalni i emocionalni ).

On je pokusao na sve nacine ( a pogotovo kupujuci me ) zadobiti moju paznju.
I zalosno za priznati - ali uspio je, mozda najvise na nagovor mojih prijateljica koji su vrsili ozbiljne razgovore da sam POREMECENA ako propustim ovu priliku sa njim, tip me hoce zeniti, ima sve, a ja se gadim na njega.
Njihovi savjeti su oni, pusti ga nek ti napravi dijete, trpi koju godinu u braku i izlazis puna love i jos uvijek mlada i sposobna da nadjes pravu istinsku srecu i ljubav.

Inace, sve ovo sto sam napravila mi se gadi, i sve ovo sto mi frendovi svakodnevno savjetuju mi se gadi, ali vec dugo vremena razmisljam o tome ne bih li trebala to zapravo i napraviti znajuci da necu biti sretna ali eto imati cu osiguran materijalni status do kraja zivota!?
da, napravi to... ako je on odvratan kako tvrdiš, dakle i karakterno a ne samo fizički, onda nije ni zaslužio drugo nego da ga opelješiš i da, za osiguran materijalni status do kraja života ti se isplati koju godinu trpjeti i slona s downovim sindromom kao muža

BTW s tom pričom me podsjećaš na "junakinju" jednog od mojih neobjavljenih romana
__________________
You've never seen a black light in your life, but when the Hell Lightning makes a strife, a black lightning strikes someone's head and that victim of him drops down dead.

Zadnje uređivanje Hell Lightning : 19.03.2013. at 19:53.
Hell Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:05   #188
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Ajmo redom:
- zbroj brojeva 28 i 14 = 42 godine ...ne zelim cijepit, ali kako je doslo do 45?
- mislim da sam rekla bezobrazno bogat
- opet to odvratno, zasto, cemu nadodavati nesto sto nije receno?

Nema bivsu zenu, nema ni djecu. Trazi "savrsenu" i misli da sam to JA - Oh, Sudbo!
Na zadnje pitanje mogu jedino odgovoriti da ne mogu sad biti sigurna, ali bi se mogla potruditi to dobijem, ako zelim uci u brak sa njim.
-fulala sam brojku
-ti si u svom uvodnom postu ovoliko puta napisala boldano a ne ja

Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
...Upoznali smo se sasvim slucajno, odvratan mi je bio na pravi pogled, a ako cemo iskreno trenutno mi je samo malo manje odvratan. ....
.
Ubrzo je pao sex. Nesto odvratnije u zivotu nisam dozivila i osjecala sam se kao zadnje smece, dok se on jos vise zaljubljivao i zaljubljivao u mene sto je primjetila i okolina i drustvo u kojem se krecemo.
Nakon nekoliko dana, prekinula sam kontakt sa njim jer mi se jednostavno jos vise zgadio, kako fizicki...


Inace, sve ovo sto sam napravila mi se gadi, i sve ovo sto mi frendovi svakodnevno savjetuju mi se gadi....
meni je iskreno žao tog frajera
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:13   #189
A jesi ti sigurna da ces izvuc lovu od njega? Predbracni ugovor? Ipak je on poslovan covjek.

Mislim da definitivno imas zeludac za izvest tako nesto.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:13   #190
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
"Udati se iz interesa?" je naslov, i koliko znam upitna recenica. Naravno iz tog mozes zakljuciti da postoji potvrdna i negativna mogucnost odgovora!
Nadalje, nista se ne pokusava ublaziti, sve je crno na bijelo.

Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Naslov sve govori...

Inace, sve ovo sto sam napravila mi se gadi, i sve ovo sto mi frendovi svakodnevno savjetuju mi se gadi,ali vec dugo vremena razmisljam o tome ne bih li trebala to zapravo i napraviti znajuci da necu biti sretna ali eto imati cu osiguran materijalni status do kraja zivota!?[
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Ovdje sam se zapitala da li je moguce da cu danas sutra zaliti za tim????
...
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Mislim da sam pitala da li cu mozda zaliti za odlukom da "pustim priliku" ili ne, i to je sve. Morale vertikle molim da popuju nekom drugom ne meni.
Meni više nije jasno što ti onda hoćeš od nas. Prvo nas pitaš da li da se udaš iz interesa, zatim kažeš da o udaji nigdje nije bilo riječi, nego da se samo pitaš da li je moguće da ćeš zažaliti za propuštenom prilikom?!
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:01   #191
Kad smo već kod slobodne interpretacije
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Napisala je da nisu svi kalibar da se nađu u takvoj situaciji da su veoma poželjni što je u biti istina. Visoki kalibar ne podrazumijeva nužno samo izniman privlačan fizički izgled već i ostale kvalitete kao primjerice šarmantnost, karizma, duhovitost i druge kvalitete koje privlače pažnju ljudima u okolini.
Gdje je to ona napisala, dakle radi se o tvojoj slobodnoj interpretaciji?

Hildegard:A ono što si interpretirala s njene strane kao napad na sve druge koji imaju mišljenje kakvo imaju jest da nisu svi vrhunski kalibar privlačnosti, što je istina

i opet tvoja interpretacija

Hildegard:i to što svi u iznošenju svojeg mišljenja vode hipotetskim razmišljanjem, a ne iskustvenim što ne mora nužno značit da bi im takvo bilo konačno, opet nešto što ima itekako doticaja sa mogućim realističnim ishodom događaja

A na temelju čega zaključuješ da svi iznose hipotetska razmišljanja a ne iskustvena, samo zato jer nisu naveli eksplicitno svoja iskustva?

Edit:
malo se mučim s quotanjem
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:07   #192
Hildegard i Elle ne pada mi napamet ovo vaše rascjepkavati, raspravljati se tko je krivo shvatio šta, tko je iskompleksiran i ostalo (Elle ako ti je lakše vjerovati da imam komplekse i da imam problema sa izgledom slobodno misli ), samo ću vas pitati jednu stvar, kažete ovo s kalibrom se odnosilo na prosječne osobe, ok evo priznat ću ja sam krivo shvatila.

Zašto mislite da nema ženskica koje izgledaju ko bombe koje su bile u ovakvim prilikama, mogle su birati šta žele pa tako obrlatiti i ovako nekog tipa koji je pun ko brod ali nisu htjele zbog nekog svog morala, načela, vrijednosti ili čega već? Ono zbilja mislite da osobe koje su napisale da nemaju želudac za ovakve stvari u životu nisu imale prilike biti s nekim bogatašem i da laprdaju napamet da ne bi nikad? Šta vam sada svatko mora svoju neku svoju osobnu priču ispričati da vam dokaže kako to što kategorički tvrdi može i pokazati na svom primjeru?

Jel Ellina je teza prilika čini lopova, neki su bili u prilici pa nisu ukrali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:09   #193
uopce ne znam o cemu pricas

pao seks pa mi se odjednom ne svida njegovo razmisljanje?

mislim da ti nemas znanje koje on ima da bi pricali na istom nivou. uvjek onaj koji grdi nekog veceg od sebe je onaj koji ne zna kako bi se branio ili oce nagradit svoja usta nekako

i naslov ti je kriv. za naslov bi rekako normalna stvar. privlacnost za necim ima svo cilj. kad se naviknes na neku osobu, sve su one iste... tvoje je samo da stojis uz svog muskarca. ili bolje receno uz taj kurac! bio on kopac bakra ili bankar. ti ocitno ne znas stajat u svog muskrca i to je tvoj problem! a mislim da je to problem vecine zena. postanite samostalne i same
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:47   #194
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
na tvoju zalost, varas se. Sigurno ovdje ne mislim iznositi razloge kako, zasto, zbog cega itd itd
Gledaj kada otvoriš neku temu onda bi trebala napisati do kraja zbog čega, kako i zašto. Ovako pucamo u prazno.
Osim toga ne vidim niti jedan PAMETAN RAZLOG zbog čega bi se udala za nekog tko ti se gadi (sama si to napisala), a zapravo imaš dobar posao i financijski si osigurana. Time cijelu ovu temu činiš besmislenom. Što trebaš? Još veću financijsku sigurnost uz mogućnost svakodnevnog povraćanja...ne kužim poantu cijele priče...čitala sam cijelu temu.
A na kraju krajeva ako se ne zekaš sa ovom temom, onda ćeš vjerojatno i ovako i onako napraviti ono što misliš da trebaš napraviti zbog inih razloga koje nam ne možeš otkriti.
Pa se nadamo uskoro novoj temi "Kako preživjeti u braku u kojem ti se muškarac jako gadi"?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:15   #195
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod slobodne interpretacije
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Napisala je da nisu svi kalibar da se nađu u takvoj situaciji da su veoma poželjni što je u biti istina. Visoki kalibar ne podrazumijeva nužno samo izniman privlačan fizički izgled već i ostale kvalitete kao primjerice šarmantnost, karizma, duhovitost i druge kvalitete koje privlače pažnju ljudima u okolini.
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
Gdje je to ona napisala, dakle radi se o tvojoj slobodnoj interpretaciji?
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
imam osjećaj da puno žena (i muškaraca) ovdje piz... moralizira jer nisu baš kalibar koji bi se mogao nać u takvoj situaciji
Dakle, ne radi se o mojoj slobodnoj interpretaciji već o doslovnom citiranju što je autorica rekla. A ako je želiš pitat pod što podrazumijeva osobu visokog kalibra slobodno je upitaj pa da vidimo je li mislila isključivo na izgled ili cjelokupni paket kao osoba.

Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
A ono što si interpretirala s njene strane kao napad na sve druge koji imaju mišljenje kakvo imaju jest da nisu svi vrhunski kalibar privlačnosti, što je istina
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
i opet tvoja interpretacija
Pogledaj ponovno post od Elle koji je gore prethodno citiran, moja izjava je jednostavan zaključak njene premise, nikakva subjektivna percepcija iste. A ako sugeriraš na to da je moja slobodna interpretacija izjava da nisu svi ovdje na forumu osobe koje se može objektivno okarakterizirat kao visoki kalibri onda se potpuno slažem i stavio bi ruku u vatru da je tako - čista statistika. To da je forum mjesto gdje su svi forumaši divni i krasni sam prestao pušit nakon 100 postova...dugo mi je i trebalo.

Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
i to što svi u iznošenju svojeg mišljenja vode hipotetskim razmišljanjem, a ne iskustvenim što ne mora nužno značit da bi im takvo bilo konačno, opet nešto što ima itekako doticaja sa mogućim realističnim ishodom događaja
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
A na temelju čega zaključuješ da svi iznose hipotetska razmišljanja a ne iskustvena, samo zato jer nisu naveli eksplicitno svoja iskustva?
Jedan od razloga, kao i sasvim zdravorazumska pretpostavka (koliko god ovo bio oksimoron) jest da čisto sumnjam da svih nekoliko desetaka ljudi koji su se javili na ovoj temi imali ponudu od silnih bogataša da se udaju/ožene za njih. Moš si mislit.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Hildegard i Elle ne pada mi napamet ovo vaše rascjepkavati, raspravljati se tko je krivo shvatio šta, tko je iskompleksiran i ostalo (Elle ako ti je lakše vjerovati da imam komplekse i da imam problema sa izgledom slobodno misli ), samo ću vas pitati jednu stvar, kažete ovo s kalibrom se odnosilo na prosječne osobe, ok evo priznat ću ja sam krivo shvatila.

Zašto mislite da nema ženskica koje izgledaju ko bombe koje su bile u ovakvim prilikama, mogle su birati šta žele pa tako obrlatiti i ovako nekog tipa koji je pun ko brod ali nisu htjele zbog nekog svog morala, načela, vrijednosti ili čega već? Ono zbilja mislite da osobe koje su napisale da nemaju želudac za ovakve stvari u životu nisu imale prilike biti s nekim bogatašem i da laprdaju napamet da ne bi nikad? Šta vam sada svatko mora svoju neku svoju osobnu priču ispričati da vam dokaže kako to što kategorički tvrdi može i pokazati na svom primjeru?

Jel Ellina je teza prilika čini lopova, neki su bili u prilici pa nisu ukrali.
Mislio sam ti odgovarat na ovaj post i sva pitanja koja si postavila, ali kad bolje razmislim sasvim bolje i pametnije da ti i ja više ne komuniciramo jer mi se čini besmislenim, a temu ćemo narušit. Pozdrav
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 00:29   #196
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Navikni se da neki moderatori imaju drukčiji ton od "običnih smrtnika" jer im može biti Osjetila sam to na svojoj koži odavno, a i što se tiče navedene osobe nedavno, ali moram priznati da nije bilo prekršeno niti jedno pravilo (indirektno je imputirana totalna neistina). Znaju oni dokle smiju A kaj se tiče spornog posta u ovoj temi, slažem se apsolutno i s riječima i s tonom
Ma nije ni bitno da li je netko moderator, supermoderator ili admin, ako se ne slažem s tom osobom to ću izrazit. Možda će sad neki dobit utisak da sam ja ovdje pobornik udaje iz interesa, ali to uopće nije istina. Ja sam osobno eksplicitno protiv toga. Diskutantica Elle je izrazila među rijetkima jedan drugi pogled na cijelu stvar s kojim se ja ne trebam nužno slagat, ali me smeta kad drugi u većini onda tu osobu napadaju drvljem i kamenjem stavljajući joj riječi usta i koristeći se sličnim retorikama poglavito iz razloga što se pogledi dotične ne slažu s onim koje prevladava u većoj skupini. I to na ovom forumu se učestalo događa i to mi se ne sviđa.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 08:38   #197
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post

Jedan od razloga, kao i sasvim zdravorazumska pretpostavka (koliko god ovo bio oksimoron) jest da čisto sumnjam da svih nekoliko desetaka ljudi koji su se javili na ovoj temi imali ponudu od silnih bogataša da se udaju/ožene za njih. Moš si mislit.
I opet tvoja pretpostavka, što opet ne znači da si točno zaključio. Mislim da i ti isto tako zaključuješ nešto na temelju onoga što nitko nije rekao a za što uporno prozivaš ostale.
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 08:45   #198
čitala sam temu od početka..al sad nisam pohvatala zadnih par strana i ne da mi se, vidim i da postaje besmisleno.
apsolutno sam protiv prodaje sebe, gutanja govana radi materijalnog. smatram da je to život u kojem ti prisjedne sva lova. život u kojem bar 3put na dan svaki dan poželiš da imaš manje, a da si sretan.

nego, druga krajnost. imam jendu poznanicu- od prijateljice prijateljica (pa tako znam detalje iz početka te veze). cura srednjeg sloja. niš posebno. dobroizgledajuća. pametna. okej cura. ali ne-imućna. i bubica dobrica dečec pun para, stari mu je nešto, ima firmi i firmi, zgrada po zg-u, jahta, auti, skijanje, putovanja.. zapali se on za nju, ali ona ga je smatrala maltene za sprdanje. (isto svi govorili kako je to odlična prilika) kad najednom oni prohodaše. i jako brzo došlo dijete, par mjeseci.. pent hauz, suv, krstarenje, inozemstva, pomoć u kući, nastavila ona na magisterij..nešto sitno raducka od doma .. sad da ne duljim,..ne viđam ih (osim na fejsu) ne znam detalje ali recimo da je između njih sve okej. da su sretni. ako je to i počelo kao brak iz interesa, možda više nije. no, nije to poruka moje priče

nego ja ovak ničim potaknuta razmišljala o njima i toj vezi, okolnostima, materijalnom izobilju..čak i pod pretpostavkom da su sretni, danas sutra možda neće više biti sretni. i ako do tog dođe zamislite samo kako će njoj biti teško, da ne kažem nemoguće prekinuti taj brak. em skupa nisu stekli ništa specijalno, biznis i stan i lova, sve je nasljeđeno od njegovog starog. em u zg-u ona nema svoj stan, nema gdje otići, maltene. da ne spominjem na lajfstajl na koji je navikla, a kojeg bi se trebalo odreći. ni posla nema nekog normalnog, stalnog, da je u radnom odnosu.. mislim da takve mahom ostaju u lošim brakovima i ostaju nesretne radi materijalnog.
zato se bolje uparivati sa sebi srodnim staležom. inače: zlatni kavez.

okej, nisam otkrila nikakvu toplu vodu. ali meni je to ipak nekako strašno. žalosno. a kako je tek ući u brak sa nekim tko ti se gadi.
a i taj tip. mislim, stvarno. otkud mu ideja da se cure može kupiti. odnosno. znam otkud mu ideja. očito se cijeli život kreće u tom krugu. al je li možep zamisliti koliko onda on ima malo poštovanja prema ženama i koliko bi poštovanja imao prema tebi. ljubav se ne može kupiti.

__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 09:56   #199
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno sto tebi nije jasno u cinjenici da otvorim temu na podrucju svog interesa? I poanata ove teme za mene je mogucnost zaljenja i da li ce ona postojati uopce!? Koliko znam ja nigdje nisam navela da cu se udati!
Ono što je meni jedino jasno da si je ti otvorila pod pritiscima svojih prijateljica, kolegica, šefice itd, vjerojatno zato jer je tvoj stav suprotan njihovim, pa pretpostavljam da si htjela na forumu ili potvrditi ispravnost njihovih stavova ili ispravnost svojih stavova. To neko žaljenje su ti drugi utuvili u glavu, zato jer su im životi dosadni, prazni, beznačajni - jer su oni ti koji žale za ko zna čime. Samo ti osobno možeš znati žališ li za stvarima za kojima žale te iste osobe, žaljenje je intimna stvar i ovisi o osobi. Netko žali što nije otišao u inozemstvo, a netko zato što je otišao, netko žali što se nije udao, a netko što je, netko zato što nema djece a netko zato što ih ima- sve je to individualno. Samo ti znaš odgovor na pitanje što želiš od svog života i što te čini sretnom, a meni se čini da to nije ovaj čovjek. On ti je malo podignuo samopouzdanje svojom pažnjom, ali i ono je nestalo pričom o braku iz interesa.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 10:15   #200
Nisam čitala cijelu temu, al da i ja dam svoj obol. Bijah nekoć mlada i naivna i udala sam se iz ljubavi za tipa koji je u brak donio kofer iznošene odjeće. Ljubav isparila.

Danas vrlo blagonaklono gledam na aranžmane tipa Anna Nicole Smith i onaj multimilijarder od 97 god. u invalidskim kolicima. Nema seksa, nema rađanja djece, malo pričekaš (da priroda obavi svoje ) i osiguraš se za cijeli život
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.