Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 03:17   #41
Onoliko koliko je otplaceno (u postocima) prije braka je samo njegovo a ono otplaceno u braku je zajednicko tj pola/pola.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 07:08   #42
Gle, nemam ti pojma, ali puno puta je ovdje bilo polemike da se rastavom dijeli otplačeni dio kredita u braku, u slučaju kada je kredit počet u braku a još nije gotov. Po istoj analogiji bi valjda se dijelio samo taj dio koji je plaćan u braku. U svakom slučaju komplicirano ...
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 13:52   #43
samo da si pojasnim...ja se vjerojatno udajem nagodinu a dragi je kupio stan prije tri godine na kredit...znaci da ako do bilo cega dode ja imam pravo na dio stana kao da smo ga zajednicki kupili? i jos nesto,stan se trenutno adaptira,trecinu novca ja ulazem....kako da to danas,sutra dokazem ako bude potrebno,malo me trta ipak jer to nije bracna stecevina pa neznam kak to ide...
kaktuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 13:58   #44
Quote:
kaktuss kaže: Pogledaj post
samo da si pojasnim...ja se vjerojatno udajem nagodinu a dragi je kupio stan prije tri godine na kredit...znaci da ako do bilo cega dode ja imam pravo na dio stana kao da smo ga zajednicki kupili? i jos nesto,stan se trenutno adaptira,trecinu novca ja ulazem....kako da to danas,sutra dokazem ako bude potrebno,malo me trta ipak jer to nije bracna stecevina pa neznam kak to ide...
Ulaganja u obnovu zastarijevaju, ako se ne varam.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:06   #45
Quote:
kaktuss kaže: Pogledaj post
samo da si pojasnim...ja se vjerojatno udajem nagodinu a dragi je kupio stan prije tri godine na kredit...znaci da ako do bilo cega dode ja imam pravo na dio stana kao da smo ga zajednicki kupili? i jos nesto,stan se trenutno adaptira,trecinu novca ja ulazem....kako da to danas,sutra dokazem ako bude potrebno,malo me trta ipak jer to nije bracna stecevina pa neznam kak to ide...
Niti je to tvoj dragi, niti si ti za brak. Najbolje se ne udaji dok ne shvatiš smisao braka.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:14   #46
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Niti je to tvoj dragi, niti si ti za brak. Najbolje se ne udaji dok ne shvatiš smisao braka.
Što bi to bio "smisao braka"??? Zašto je (po tebi) tako očito da netko tko postavlja pitanja o slučaju mogućeg okončanja braka, kao, ne razumije taj smisao???
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:44   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što bi to bio "smisao braka"??? Zašto je (po tebi) tako očito da netko tko postavlja pitanja o slučaju mogućeg okončanja braka, kao, ne razumije taj smisao???
Već sama pomisao na kalkulacije i moguće rastave pokazuje da nema povjerenja u budućeg i u zajednički život. Zato bolje ne brzati
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:16   #48
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Već sama pomisao na kalkulacije i moguće rastave pokazuje da nema povjerenja u budućeg i u zajednički život. Zato bolje ne brzati

U današnje vrijeme na žalost moraš kalkulirati.
Ja sam živi primjer naivnjače
Da sam bila malo pametnija sve to mi se ne bi desilo..
A da me netko prije 10 godina pitao kakav je moj bivši - dala bih ruku u vatru za njega...
A danas.. nekada mi dođe da njega spalim na lomaći
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:51   #49
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post

U današnje vrijeme na žalost moraš kalkulirati.
Ja sam živi primjer naivnjače
Da sam bila malo pametnija sve to mi se ne bi desilo..
A da me netko prije 10 godina pitao kakav je moj bivši - dala bih ruku u vatru za njega...
A danas.. nekada mi dođe da njega spalim na lomaći
Eto i sama vidiš da ne treba brzati.
Jesi kalkulirala zato sa novim mužem ???? ne bi rekao
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:32   #50
hvala Lord Byron.nije da nisam za brak samo pokusavam realno sagledat situaciju jer je danas tolko rastava i nista vise nije sigurno....nitko se nije zenio ili udavao jer je mislio lose o svom partneru pa tako ni ja svi smo svjedoci i iz vlastitog iskustaav mnoig znamo da nakon par godina ,kad dode do razvoda vise ne znam zasto smo se udali za tog covjeka.jel tako?? e pa ja sad ne zelim ispast bezosjecajna kalkuratorica ,samo pokusavam cijelu situaciju sagledat iz svih kutova i bacit malo pogled na eventualnu buducnost,tj.razvod koji si ,naravno ne zelim i stvarno se nadam da sam dobro izabrala....mozda sam samo previse zabrinuta eto jer je dosta toga na kocki s moje strane:imam dijete iz prijasnje veze,kad se udam trebam svu zivotnu ustedevinu ulozit u taj stan,i preselit se u drugi grad odakle mi je potencijalni muz,znaci ostavljam posao i sve sto sam dosad stvorila zbog tog covjeka i braka.....zar se ne trebam bar malo zapitati "sta ako danas,sutra sve padne u vodu"???
kaktuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 20:59   #51
a kako bi se ,daleko bilo, djelilo ovo
ja u brak ušao sa svojim stanom, u braku finansirao sve(troškove zajedničkog života, ona na putovanjima nije nosila novčanik,....)
imam i popriličnu ušteđevinu iz svog posla.
ona ima svoj posao i ne pokriva pola svojih ličnih potreba
znači, šta sa stanom i ušteđevinom?
radiomirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 10:49   #52
Ono steceno u braku (ustedjevina jel?) se dijeli pom pola. Sto si ti nju financirao na putovanjima je tvoja dobra volja.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:22   #53
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ono steceno u braku (ustedjevina jel?) se dijeli pom pola. Sto si ti nju financirao na putovanjima je tvoja dobra volja.
tako sam i mislio . ali,
ona kaže: ja šta zaradim, to su moje pare i trošim ih na krpice
a to što ti zaradiš su tvoje pare ali plaćeš sve što nam treba. a ja dobro zarađujem pa jedan dio stavim i na štednju.
hoću reći, dali se drži kao pijan plota principa 50:50, ili ima mjesta
za druge argumente.
i još nešto. dali djete uvijek ide majci, ili može pripasti ocu koji za razliku od majke ima stan, mnogo bolji posao, više slobodnog vremena, strpljenja i živaca za djete

ju, ne mogu vjerovati da ovo pišem, al u zlu ne trebalo.
puj,puj,puj
radiomirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 15:06   #54
Pa nebitno je sto ona kaze. Nego sto ti to toleriras.

I ne, dijete ne ide uvijek mami, pogotovo ako tata ima vremena za dijete.
A cim ovo uopce pises, zlo je vec doslo, to mozda samo sebe tjesis jos.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 18:00   #55
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa nebitno je sto ona kaze. Nego sto ti to toleriras.

I ne, dijete ne ide uvijek mami, pogotovo ako tata ima vremena za dijete.
A cim ovo uopce pises, zlo je vec doslo, to mozda samo sebe tjesis jos.
jebi ga, nije lako, ali već sam se iskukao na drugim forumima pa neću ovdje da davim
a da se lažem i tješim, pa to je očigledno. ko to nije radio
nada umire zadnja
radiomirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:03   #56
Bok!

Moj brat se rastao nakon 11 godina braka. Prije sklapanja braka njegovoj ženi su roditelji kupili kuću, oni su u toj kući bili sve te godine. Moj brat je ulagao u kuću, uveo grijanje, napravio sve a sad nema nikakva prava jer je to njena kuća. Zanima me jel moguće da on dobije isplatu za sve uloženo iako nema nijednog dokaza da je većim dijelom on ulagao?
Sabina 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 12:13   #57
Quote:
Sabina 5 kaže: Pogledaj post
Bok!

Moj brat se rastao nakon 11 godina braka. Prije sklapanja braka njegovoj ženi su roditelji kupili kuću, oni su u toj kući bili sve te godine. Moj brat je ulagao u kuću, uveo grijanje, napravio sve a sad nema nikakva prava jer je to njena kuća. Zanima me jel moguće da on dobije isplatu za sve uloženo iako nema nijednog dokaza da je većim dijelom on ulagao?
Može tražiti tužbom od vlasnika kuće naknadu za uloženi dio,ako je vidljiva razlika prije i poslije ulaganja,teško je dokazivo i parnica traje godinama.
Ako misli da mu se isplati,jer odvjetnik uzme 20-30% od dobivenog,sud košta,a trošak plaća ko izgubi-potrebno je to naglasiti u tužbi.

I ako presude u njegovu korist,dok se onaj ko izgubi žali,pa sve ispočetka.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:43   #58
Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Ne znam da li da postavim pitanje ovdje (radi ljudi sa sličnim iskustvima), ili na Pravo... pokušat ću ovdje.
Ovako, od sada već bivše supruge otišao sam nakon 3 god. braka, jedan od jačih razloga bili su njezini roditelji.
Sada me tuži za podjelu imovine, od koje iz braka imamo automobil vrijedan oko 2500 eura, i desetak tisuća kuna u investicijskom fondu.
Ono što smatram važnim za napomenuti je sljedeće - živjeli smo u stanu od njezinih roditelja koji su nam ''dali na korištenje'', a kojeg su moji roditelji kompletnog namjestili (spavaća soba, namještaj za dnevnu, veliki ugradbeni ormar, itd, itd...) - cca 12 000 kuna moji su potrošili na uređenje. Po odlasku sam rekao da ću se vratiti po svoje stvari, ali uspio sam u prvom pokušaju uzeti samo krevet, dok sam po drugom dolasku sljedeći dan našao promijenjenu bravu. Od njezinom sam oca tada dobio poruku da ''maknem internet iz stana (iskon), ili da mi neće dati namještaj''...Dakle, čista ucjena.
Sada me tuže za polovicu auta, pola novca iz investicijskog fonda i tri rate interneta
Jednako tako smatram da je važno napomenuti kako je auto kupljen od novca koji sam ja dobio na svadbi od svog ujaka i bratića (ukupno oko 3000 eura), imao sam 100 ljudi na svadbi a ona - jedva dvadeset. Računica je jasna...
U investicijskom fondu imali smo 10,000 kuna, ja sam zadržao njezinih 5 tisuća radi namještaja koji su mi ukrali.
Sada od mene za odustajanje od tužbe traže 20,000 kuna koje bih trebao uplatiti u roku 15 dana, što me ni, naravno, ne pada na pamet...
Pa stoga molim znalce na Forumu za sve moguće informacije!

Hvala unaprijed,

A.
na primjer u Njemackoj je od danas novi zakon o podjeli imovine to jest ako su roditelji nije bitno mladozenje ili mladenke njima nesto poklonili nije bitno sto;namjestaj,auto,stan,nakit,crno bjelu tehniku itd...i u slucaju rastave njihove djece to imaju pravo traziti natrag...Tako da imovinu ne djele mladenci na pola pola nego se vidi sto su dobili na poklone pa to lijepo vrate pa ostatak djele na pola pola....Isto vrijedi i za darovani novac...
evo link:
klikni ovdje...

sto konkretno znaci u tvom slucaju ako bi zakon bio donesen i u Hrvatskoj a vjerovatno hoce,da sve sto su poklonili tvoji roditelji pripada tebi a sve sto su poklonili njeni pripada njoj..
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:10   #59
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Ok,ovo sve kužim...sutra nosim na sud zahtjev za sporazumni raskid braka,ali sad...imovine nemamo,tj on ima trečinu kuče koju je nasljedio od oca dok smo bili u braku,i imamo hrpu kredita i kartica potrošenih do cufta,večina toga je na moje ime radi moje plače....nekako bi to podijelili,a neznam kako,jel od npr amexa plačam 5% iznosa mjesečno...kako to sad,ili on ima kredit 50.000.00 a ja 121.000.00kn....kako?!

i kod mene slična situacija
imam kredit 1500 kn mjesečno još 5 god (poduzetnički kredit, najveći dio uložen u opremanje poslovnog prostora u kući-posao propao zbog njegove nemarnosti i lijenosti), njemu ostao stambeni kredit 1150 kn mjesečno još 11 g.
kako da se podjelimo kad je kuća pod hipotekom i ne može se prodati, a on me ne može isplatiti.
ako kod bilježnika napravimo sporazumnu podjelu tj.moj udio u vlasništvu kuće, mogu li se upisati kao suvlasnik jer je banka praktički vlasnik dok se kredit ne otplati.......a s druge strane koji će mi vrag uopće udio u kući u kojoj ne živim, nemam nikakve koristi od toga

usput...love za advokate nemam, jer sam sad podstanar u drugom gradu..
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:43   #60
Evo da zaključim raspravu koju sam pokrenuo...

Prvi savjet za sve ovdje zainteresirane je da OBAVEZNO uzmu odvjetnika. Ja sam mislio sve sam riješiti, no nisam pravnik i stvari su se samo bespotrebno odužile.
Odvjetnik je sve uzeo pod svoje, kontaktirao njezinog odvjetnika i išao je, kako je sam rekao, ''đonom''... Za svaku stavku za koju su me teretili tražio je od njezinog odvjetnika da plate vještačenje, a to sve košta. Jer ako za nešto tvrdiš da vrijedi toliko i toliko - dokaži! A to se dokazuje vještačenjem.
Na kraju su odustali od tužbe, a morali su i platiti sve troškove načinjene do sada. Na kraju im se inat i osvećivanje obilo o glavu (i novčanik), a mene je cijeli vic koštao 700 kuna. a podsjećam, tražili su 20,000!
Ja sam sad miran, i nastavljam dalje sa svojim životom i mojom novom ljubavi.
azrielzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.