Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2011., 19:33   #1
Leticia Calderón

Carmen Leticia Calderón León meksička je glumica rođena 15.7.1968., u Guaymasu, Meksiko.
Leticia je davno izjavila kako joj je još u djetinjstvu željela postati glumicom. S trinaest godina prvi je put otišla na casting, međutim, nije dobila glavnu ulogu. Nakon toga, u želji da postane glumicom, odlazi studirati u Televisin obrazovni centar i već sa četranest godina ostvarila je prvi televizijski debi pod nazivom „Amalia Batista“, u kojoj je odigrala odličnu ulogu.
Nakon toga uslijedilo je još nekoliko uloga u telenovelama. Leticia je vrlo brzo postala mlada glumica koja iza sebe ima nekoliko uloga i puno iskustva, tako da su Leticiu počeli zamjećivati mnogi važni ljudi. Plijenila je pozornost muškaraca i žena diljem svijeta.
Nastavljajući glumačku karijeru, vrhunac slave je doživjela telenovelom „Esmeralda“ 1997. godine, u ulozi istoimene djevojke. Ta uloga napravila ju je jednom od najvećih zvijezda meksičkih telenovela, a njezina se slava proširila po cijeloj Europi, naročito u istočno-europskim zemljama.
Te iste godine udala se i za Marca Lopeza, no dvije godine kasnije veza je pukla. Nakon toga Leticia je upoznala Juana Collada, za kojeg se po drugi put udala 2003. godine, i s kojim je dobila dva sina, Luciana i Carla.


Telenovele:

La fuerza del destino (2011)... Alicia Villagómez
En nombre del amor (2008-2009)... Carlota Espinoza de los Monteros
Heridas de amor (2006)... Fernanda de Aragón
Amor real (2003)... Hanna de la Corcuera
Cuento de navidad (1999-2000)... La Fantasma de Navidad
Laberintos de pasión (1999-2000) ... Julieta Valderrama
El diario de Daniela (1998-1999)... Leonor de Monroy
Esmeralda (1997)... Esmeralda Peñarreal de Velasco
La antorcha encendida (1996)... Teresa de Muñiz
Prisionera de amor (1994)... Consuelo
Entre la vida y la muerte (1993)... Susana Trejos
Valeria y Maximiliano (1991-1992)... Valeria Landero de Riva
Yo compro esa mujer (1990)... Ana Cristina Montes de Oca
La casa al final de la calle (1989)... Teresa Altamirano Nájera
La indomable (1987) ... María Fernanda Villalpando
Tal como somos (1987) ... Meche
El camino secreto (1986)... Alma
Monte calvario (1986) ... Tere
El ángel caído (1985)... Clara Robles del Castillo
Principessa (1984) ... Vicky
Bianca Vidal (1983)
Amalia Batista (1983)... Leticia
Chispita (1982)

Mujeres asesinas (2008) Sonia, desalmada (Sonia de Quevedo)
Hoy (2006-2007)
Angelito mío (1998)


2010 - Mejor actriz antagónica - En nombre del amor (Ganadora)
2007 - Mejor conductora - Hoy (Nominada)
2000 - Mejor actriz protagónica - Laberintos de pasión (Ganadora)
1998 - Mejor actriz protagónica - Esmeralda (Nominada)
1997 - Mejor actriz protagónica - La antorcha encendida (Nominada)
1994 - Mejor actriz protagónica - Entre la vida y la muerte (Nominada)
1993 - Mejor actriz protagónica - Valeria y Maximiliano (Nominada)
1991 - Mejor actriz protagónica - Yo compro esa mujer (Nominada)
1987 - Mejor actriz juvenil - La indomable (Ganadora)
1984 - Mejor actriz juvenil - Amalia Batista (Ganadora)

Kako uskoro na tv-zaslone dolazi "Esmeralda" odlučio sam otvoriti topic o ovoj odličnoj meksičkoj glumici. Meni se osobno najviše svidjela u ulozi Carlote u telenoveli "En Nombre del Amor".

http://oncelebrity.com/thumbs/2009-0...1_122_84lo.jpg
http://i2.esmas.com/galerias/fotos/2...1227897772.jpg
http://www.teleprograma.tv/var/plan_...lderon1web.jpg







mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:52   #2
Lety kao Esmeralda:





mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:28   #3
Baš je lijepa
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:34   #4
Ja nju pamtim jedino iz Amor real i En nombre de amor.
AR sam češće gledala,a ENDA nisam gledala,al se sjećam nje kao zle. I jedva čekam da krene Esmeralda,pa da ju tu vidim u mlađim danima
la dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:37   #5
U doba "Esmeralde" je bila prelijepa, sada se zbotoksirala nažalost, ne stravično ala kolegica Španić, al svejedno Od svih tih glumica telenovela iz '90-ih jedino je Edith Gonzales još i dandanas komad od ženske
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:45   #6
Ja se nje najviše sećam po tome što je bombardovanje Jugoslavije počelo za vreme jedne epizode Esmeralde. Nekako je ta informacija stigla do Leticije i ona je snimila video poruku podrške jugoslovenskom narodu i onda su to pustili u dnevniku na RTS-u

A od uloga joj je najbolja ona u Mujeres Asesinas.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:19   #7
Leticia Calderon je stvarno odlična glumica. Meni je ona uz Lucero najdraža glumica iz telenovela. Osamdesetih i devedesetih bila je jako popularna i prelijepa. Davali su joj protagonističke uloge jednu za drugom. Ali nakon njene zadnje protagonističke uloge u "Labirintu strasti" njena popularnost je na žalost počela padati i zamjenile su je mlađe glumice.
Toli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 23:45   #8
U Esmeraldi mi je bila prekrasna
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 02:37   #9
Quote:
mlac13 kaže: Pogledaj post
Kako uskoro na tv-zaslone dolazi "Esmeralda" odlučio sam otvoriti topic o ovoj odličnoj meksičkoj glumici.
Kada i gdje (tj. na kojem programu)? Baš mi je drago što je ponovno vraćaju na tv ekrane, bit će lijepo podsjetit se još jednom...ja mislim da mi je to jedna od prvih sapunica koje sam gledala, mislim da sam bila negdje drugi razred kad je počela, ali još uvijek se sjećam onog slapa i starog Rodolfa, i njezine skrbnice...predobra mi je to serija
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 11:41   #10
Jučerašnje slikice:
http://img204.imageshack.us/img204/9922/378296429.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/8813/378297448.jpg

meni je ona i dalje lijepa, za svoje godine
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:41   #11
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Kada i gdje (tj. na kojem programu)? Baš mi je drago što je ponovno vraćaju na tv ekrane, bit će lijepo podsjetit se još jednom...ja mislim da mi je to jedna od prvih sapunica koje sam gledala, mislim da sam bila negdje drugi razred kad je počela, ali još uvijek se sjećam onog slapa i starog Rodolfa, i njezine skrbnice...predobra mi je to serija
Kreće 2.9. u 17:25h, dvije epizode dnevno na Domi.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 13:34   #12
Meni je ona lijepa i sad, mada je, nažalost, izbotoksirana, ali mi je posebno bila lijepa u ovim mladim danima.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:01   #13
U Mujeres Asesinas
i u ENDA mi je ok
@plavuša,slažem se s tobom, i dalje izgleda ok sa svojih 40-tak godina
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:50   #14
I sad ona izgleda OK. Moramo uzeti u obzir da sad ima 43 godine.
Toli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:17   #15
Malo Leticie Calderon i Fernanda Colunge u Esmeraldi



http://youtu.be/OuN_S00M478
IVO 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 13:11   #16
Meni je ona lijepa, ali po mom mišljenju ne zna dobro glumiti. U svim serijama mi je bila užas osim u MA, to je stvarno dobro odradila Ostavila me paf, nisam mogla vjerovat da može biti tak dobra
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:59   #17
Po mom mišljenju ona jako dobro glumi. U Esmeraldi je odlično i uvjerljivo odglumila slijepu ženu. A i prije Esmeralde hvalili su njenu glumu u telenovelama u kojima je ona bila protagonistica.
Toli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:21   #18
A koga je ona glumila u Amor real? Znam da ste spominjali da je se od tamo sjećate, al ja uopće ne Sjećam se samo da je tamo glumila ona glumica koja u Esmeraldi glumi Blancu, Esmeraldinu mamu...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:50   #19
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
Meni je ona lijepa, ali po mom mišljenju ne zna dobro glumiti. U svim serijama mi je bila užas osim u MA, to je stvarno dobro odradila Ostavila me paf, nisam mogla vjerovat da može biti tak dobra
Ja tebe uopće ne kužim Tebi ona ne glumi dobro, ali zato ti je Maite Perroni jedna od najboljih glumica Da ne bude nesporazuma, nije ni meni Leticia baš wow glumica, ali ona bi komotno Perronki mogla davati satove glume. Leticia mi je u Esmeraldi bila fantastična, u Labirintu strasti isto ok, dok u ENDA tako-tako. Očekivala sam više i od serije, ali i od Leticie u negativnoj ulozi, ali u svakom slučaju nije uopće loša glumica.

Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
A koga je ona glumila u Amor real? Znam da ste spominjali da je se od tamo sjećate, al ja uopće ne Sjećam se samo da je tamo glumila ona glumica koja u Esmeraldi glumi Blancu, Esmeraldinu mamu...
Ja se nje isto ne sjećam baš najbolje iz Amor real, nešto malo u magli, ali znam da je imala gostujuću ulogu, pojavila se svega u par epizoda.
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 18:14   #20
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
A koga je ona glumila u Amor real? Znam da ste spominjali da je se od tamo sjećate, al ja uopće ne Sjećam se samo da je tamo glumila ona glumica koja u Esmeraldi glumi Blancu, Esmeraldinu mamu...
Nje se jedine sjećam iz AR jer mi je bila najdraži lik

Ugl, glumi ti emancipiranu novinarku, ženu ispred svog vremena
Zgodna sporedna ulogica koja mi je zapela za oko
__________________
*"Hombres van y hombres vienen,pero las amigas de verdad siempre quedan!"#Jimena#Pasion❤/❤#Irene&Alonso❤#DQTQTQ❤*/"Antes que LA SOMBRA DE nuestro PASADO intente cambiar el destino y separarnos,créeme que estaré a tu lado..."
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.