Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2013., 20:41   #301
Thumbs up

Quote:
Nina Rosso kaže: Pogledaj post
http://www.facebook.com/groups/287582204676716/

Nova grupa na FB za pagane i sljedbenike Wicce, pa ako se netko želi pridružiti - slobodno Naravno, molila bih vas da preporučite grupu osobama koje se bave time ili ih zanima samo, želimo skupiti što više osoba Hvala!

Godinama sam u toj grupi i super je . Samo što smo se "preselili" u novu.
Miss Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 20:46   #302
Paganski krug Hrvatske?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 23:59   #303
Unhappy

Quote:
Gospon Pes kaže: Pogledaj post
Ako sam ja dobro shvatila cijelu pricu oko vjestica - svaka od njih jest sama i radi sama.
Nema vjesticjeg bratstva u tom smislu.
Ispravi me ako grijesim, a ako ne, ne razumijem zasto se bunis.
I zbog cega tvrdis da nista ne rade zato sto mozda ne zele raditi s tobom/pred tobom.
Ja upravo takvima vise vjerujem da nesto rade i stvar ozbiljno shvacaju, a oni kojima je potrebna publika...tja, znamo kome daske zivot znace, ne?
Slazem se Pes.

Ne znam da li ima Pagana u Hrvatskoj koji su u klanu, ali ima mnogo ljudi koji jesu i koliko sam shvatila to se vise svodi na zajednicko slavljenje esbatha i sabbatha.. a za svakidasnje obnasanje paganizma smo zasluzni sami. Svi koji se imalo razumiju u Wiccu ili se njome bave razumiju da se radi o, iznad svega, individualnoj religiji u kojoj imamo mogucnost stvari prilagoditi sebi. Nitko nam ne moze reci da moramo nedjeljom se moliti ili pak u odredenom vremenskom razdoblju (ako Vama pase moze to biti svaki ili svaki drugi dan ili pak jednom tjedno). O tome sami odlucujemo. Samo je jedno pravilo koje se u Wicci prati i apsolutno se ne smije prekrsiti: "Ne naudi nikome, cini sto zelis".

Takodjer, mislim da ste u pravu u vezi "vjestica solistica" jer oni se fokusiraju na sebe ali ne govore da je to njihovo shvacenje isto ono koje bismo i mi drugi trebali prihvatiti dok, iako ne uvijek, u klanovima (mislim) da su pojedinci mnogo podlozniji prihvacanju vjere kakva se u tom klanu formulirala i prihvacanja njihovih pravila...iako mislim da pojedinac nikad ne bi trebao uci u klan ako se ne slaze sa svime jer time gubi sebe i ono sto ga je prvo povelo ovim putem.

(znam da je dugo...)
Stadaradim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:43   #304
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Možeš vjerovati i u Wiccu i u kršćanskog boga.... al moraš si vrijeme rasporedit, tako da se moliš i Isusu i da poštuješ ceremonijalna pravila wicce... moraš naravno si kupit lančić sa pentagramom i nositi zajedno sa križem... jer inače nema čvrst vjere...po mogućnosti si tetoviraš na neko vidljivo mjesto..."Vjernik sam pa šta!" i svako večer posle molitve moraš meditirat na taj pentagram ili neki svoj gram...
zasto je ramzes baniran......ja bi malo šprehen with on
ja nosim krizic i pentagram godinama, vec godinama ih uopce ne skidam , divim se cvrstoci lancica da nakon toliko vremena nije puknuo,
i kriz i pent su srebro, nosim ih skupa. i sto sad?
nositi pentagram ne znaci pripadati nekom klanu ili biti nevjernik.

Nositi pentagram znaci postovati prirodu i izrazavati povezanost sa njom
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:47   #305
a u vezi vjestica...
to se ne govori nikome...
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:50   #306
Blessed be..

Quote:
Miss Nefertiti kaže: Pogledaj post
Godinama sam u toj grupi i super je . Samo što smo se "preselili" u novu.
Pozdrav....stigla nova clanica ima li mjesta za mene ?
__________________
Let's fly together ....
Bella dona N is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 19:12   #307
Bok. Želite li saznati nešto više o wicci preporučam vam ove stranice: http://vjesticji-ormar.blogspot.com/...-to-wicca.html i http://green-wicca.blogspot.com/p/vjerovanja.html blogovi su odlični i nemaju krive informacije. Želim vas još samo upozoriti da pripadnica wicce nije isto kao vještica zato jer vještice prakticiraju magiju i ne moraju vjerovati u wiccu.
Green 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:09   #308
Što se tiče wicce te su stranice prilično informativne i ima kvalitetnih tekstova. Iako se možda sa nekima ne slažem

Ne bih imao ništa protiv da se tako piše i na ovoj temi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:03   #309
Quote:
Kvejki kaže: Pogledaj post
Ja imam frendicu koja se u to skroz ufurala. I bas mi je simpa. Pali svijece, obiljezava neke lude blagdane, uziva u prirodi. Mislim da je to dosta slatko.
Vjeverica,ak te to zanima,imas zgodnih clanaka na www.beliefnet.com , ja volim citat tu stranicu o tim raznim religijama...
eh nisu blagdani nego sabati sorry imala sam potrebu ispravit

ja se bavim wiccom, ne mogu još reć ozbiljno jer sam u tome tek 2 godine i smatram da još nisam naućila dovoljno za neko konkretno prakticiranje
Andromeda Wicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:32   #310
Dvije godine teorije je dovoljno da se krene i sa praksom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:15   #311
ja se osobno još ne osjećam spremnom...
Andromeda Wicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 01:42   #312
Sori ali nakon dvije godine teorije morala bi biti spremna osim ako nemaš strah od neprihvaćanja okoline.....ili si maloljetna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 02:04   #313
Ja smatram da je Wicca lažna.
Ne postoji ni 100 godina....a jedino što koristi od "Magijske prakse" koje postoje još puno puno prije nego što postoji Wicca , su samo neki nazivi i imena nekih činjenica. Najgore od svega je što ne postoji ni jedan dokaz za vjerodostojnost Wicce ..ne postoji ni jedan dokaz koji bi ju konkretno dokazao vjerodostojnost.
Osim možda paljenja papirića pa dok se nekome nešto loše dogodi tvrditi da je urok djelovao. A mnogima se stalno događaju loše stvari jer život ne može i nikada neće biti savršen (ni jednoj osobi).

Želite li dokazati da učenja Wicce nisu lažna?
Napravite vatrenu kuglu u ruci i njome raznesite nešto pred kamerama iz svih kutova

Da pogodim? Ne možete.

Pisanjem ove tvrdnje ne pokušavam uvrijediti nikoga , nego samo izdajem svoje logičke zaključke i činjenica za koje smatram da imaju smisla.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 02:21   #314
A zašto misliš da je wicca lažna? Nisi naveo ni jedan razlog toj tvrdnji. A primjer ti je na nivou holivudskih filmova
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 04:02   #315
Kako zapravo wiccanske vjestice izvode "magiju"? Je li to slicno tarotu na televiziji ili kako, nije mi jasno?
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 20:49   #316
Quote:
ArcanumNowus kaže: Pogledaj post
Ja smatram da je Wicca lažna.
Ne postoji ni 100 godina....a jedino što koristi od "Magijske prakse" koje postoje još puno puno prije nego što postoji Wicca , su samo neki nazivi i imena nekih činjenica. Najgore od svega je što ne postoji ni jedan dokaz za vjerodostojnost Wicce ..ne postoji ni jedan dokaz koji bi ju konkretno dokazao vjerodostojnost.
Osim možda paljenja papirića pa dok se nekome nešto loše dogodi tvrditi da je urok djelovao. A mnogima se stalno događaju loše stvari jer život ne može i nikada neće biti savršen (ni jednoj osobi).

Želite li dokazati da učenja Wicce nisu lažna?
Napravite vatrenu kuglu u ruci i njome raznesite nešto pred kamerama iz svih kutova

Da pogodim? Ne možete.

Pisanjem ove tvrdnje ne pokušavam uvrijediti nikoga , nego samo izdajem svoje logičke zaključke i činjenica za koje smatram da imaju smisla.
Zapravo ne postoji ni jedan dokaz da ikakva okultna praksa radi ono što se tvrdi da radi, bilo da je vikanska, telemitska, gnostička itd...
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 00:56   #317
Baphomet , primjer vatrene kugle sam uzeo baš iz tog razloga


Postoje dokazi da su okultne prakse prave....ali naravno da ih nećete naći u knjigama Alistera Crowleya ili bilo kojih drugih ljudi koji su pisali Okultne knjige nakon 19 stoljeća ...
Jednostavno: Sa svime što je izmišljeno nakon 19 stoljeća ćete samo gubiti svoje dragocjeno vrijeme.
Najbolje od svega je upravo to što su sve te "Moderne" Okultne knjige pune onoga što ljudi očekuju da će ćuti ili ono što ljudi žele ćuti.
Zašto onda ti ljudi gube vrijeme za pisanje tih knjiga ili stvaranja organizacija?

Novac
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:07   #318
Uostalom , kakvog smisla ima vjerovati u nešto ili raditi nešto što nema nikakav fizički efekt (Samo da ponovim za ne-educirane , sve je energija)
Ako netko tvrdi da prakticira Magiju ...a njegovi radovi nemaju nikakav fizički efekt. To znači da to nije ni Magija nego samo dječja želja za vjerovanjem da to stvarno postoji (Ovdje sam uzeo Wiccu za primjer ali odnosi se na sve ostale stvari kao Tarot i sve ostale izmišljene gluposti bez fizičkog efekta.

Nema fizičkog efekta = Laž
Ima fizičkog efekta ali bez testiranja dali će se svaki puta ponoviti = Laž
Ima fizičkog efekta svaki put dok se pokuša to nešto napraviti uz pravilan slijed fizičkih zakona = Correct

Mislim koji je uostalom i smisao praticiranja nečega od čega se ne dobiva ikakav fizički efekt? Onda je to jednostavno samo gubljenje vremena.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:19   #319
Da magija daje fizički očekivane rezultate, je dokazano gdje?
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:27   #320
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Da magija daje fizički očekivane rezultate, je dokazano gdje?
Treba li ti čudo da dokažeš
Očitost svega?
Čuvenost istine?
Nov način razumijevanja?
Očekivanje logike?
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.