Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2014., 14:05   #61
Malo vježbi bojevog gađanja u Južnoj Koreji prošlog mjeseca, u akciji AH-1, OH-58D i AH-64:
http://youtu.be/Qnh0W456220

Nadajmo se da ćemo uskoro gledati ovakve slike iz Riječke luke: http://youtu.be/VfIfbviNaC8
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:52   #62
Čisto da vidim kako bi izgledalo

pa i nije loše što mislite

__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 07:32   #63
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
Čisto da vidim kako bi izgledalo

pa i nije loše što mislite
Mislim da bi trebao ostati u boji u kojoj i je, više mu odgovara za zadatke za koje je namijenjen.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:19   #64
da nekim čudom i uspijemo nabaviti Kiowe, dam se kladiti da bi bili bez one kugle na vrhu rotora.
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 10:28   #65
sigurno bi se netko od nasih sjetio staviti periskop
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 12:48   #66
Koji bi prolazio kroz osovinu rotora, kako da ne.
Prije moze bezicna parking kamerica.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 13:15   #67
ehh, ode ti u high-tech sada
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:24   #68
Evo ga def. u svojem stilu
Nema ništa od nabave OH-58 za potrebe OSRH, barem do proljeća iduće godine
http://www.defender.hr/republika-hrv...uce-godine.php

A ja mislio da će ih sutra iskrcati u Rijeci
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 15:30   #69
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Evo ga def. u svojem stilu
Nema ništa od nabave OH-58 za potrebe OSRH, barem do proljeća iduće godine
http://www.defender.hr/republika-hrv...uce-godine.php

A ja mislio da će ih sutra iskrcati u Rijeci
taman do slijedećeg rebalansa
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 15:39   #70
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Evo ga def. u svojem stilu
Nema ništa od nabave OH-58 za potrebe OSRH, barem do proljeća iduće godine
http://www.defender.hr/republika-hrv...uce-godine.php

A ja mislio da će ih sutra iskrcati u Rijeci
To znači da bi helikopteri uz sve administrativne zavrzlame i ponešto optimizma mogli valjda doći do kraja slijedeće godine... Za mene je to još uvijek u vremenskom redu veličine "sutra u Rijeci" jer sam još u svojevrsnom šoku u vezi cijele ove priče o naglom naoružavanju bez novaca za financiranja sve te opreme...
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 18:51   #71
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
Čisto da vidim kako bi izgledalo

pa i nije loše što mislite

bolje kao za migove 95 onako hebacki maskirno da mogu pratit kopnene snage za bsd boja noci
ace of spade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 19:17   #72
Quote:
ace of spade kaže: Pogledaj post
bolje kao za migove 95 onako hebacki maskirno da mogu pratit kopnene snage za bsd boja noci
Šta za BSD? Ne može BSD ovo koristiti.
Sumljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:05   #73
Quote:
Sumljivac kaže: Pogledaj post
Šta za BSD? Ne može BSD ovo koristiti.

zašto ne? popili su ban ili imaju dva žuta?
ako bi bija vojni ne vidin razlog zašto ne. jedino ako ne misliš da bi za njih tribale neke tihe ultralake,paraglideri ili sl.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 00:55   #74
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
zašto ne? popili su ban ili imaju dva žuta?
ako bi bija vojni ne vidin razlog zašto ne. jedino ako ne misliš da bi za njih tribale neke tihe ultralake,paraglideri ili sl.
Zato što ovaj helikopter ne omogućava prijevoz vojnika. Jedina dva mjesta su za pilote. Prostor iza pilota je pun elektronike. Prevoziti BSD-ovce možeš jedino ako misliš zakačit po 2 da vise ispod dok helić leti.
corika1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 01:47   #75
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
Čisto da vidim kako bi izgledalo

pa i nije loše što mislite

Izgleda oku ugodno. Trebao si staviti i neki pilon bar sa 70mm raketicama i topom, ak ne već hellfire ...
Glede boje, idealno bi bilo u za radar apsorbirajućoj , kao što je u USArmy.
Eventualno digitalis shemi.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:57   #76
Neznam koliko bi Bell 427 dobio na težini da mu staviš elektroniku i naoružanje.


BTW što se tiće same Kiowe, mislim da nam je ona ipak polurješenje.
Po meni, to je heli za totalni rat, koji će iskočiti od nekud, izbaciti pakao po protivniku i nestati. Dobar protiv oklopa ili protiv cijelih koherentnih vojnih jedinica.

Međutim protiv terorizma, paramilitarnih skupina itd., što je veća mogućnost da nas zadesi, nije. Nije za patroliranje, nadgledanje područja i preciznu paljbu po izoliranim protivničkim skupinama, obzirom da nema kupolu i nije toliko zaštićen. Tu bi nam ipak trebao pravi borbeni helikopter.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:06   #77
Quote:
corika1980 kaže: Pogledaj post
Zato što ovaj helikopter ne omogućava prijevoz vojnika. Jedina dva mjesta su za pilote. Prostor iza pilota je pun elektronike. Prevoziti BSD-ovce možeš jedino ako misliš zakačit po 2 da vise ispod dok helić leti.
Nisam mislio za transport BSD to radi UH 60 .Kiowe bi sluzile za potopru iz zraka onako dok BSd operira na zemlji kiowe pazu iz zraka da nenaleti koji oklopnjak ili veci broj neprijatelja pa ce stititi izvlacenje
ace of spade is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:10   #78
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Neznam koliko bi Bell 427 dobio na težini da mu staviš elektroniku i naoružanje.


BTW što se tiće same Kiowe, mislim da nam je ona ipak polurješenje.
Po meni, to je heli za totalni rat, koji će iskočiti od nekud, izbaciti pakao po protivniku i nestati. Dobar protiv oklopa ili protiv cijelih koherentnih vojnih jedinica.

Međutim protiv terorizma, paramilitarnih skupina itd., što je veća mogućnost da nas zadesi, nije. Nije za patroliranje, nadgledanje područja i preciznu paljbu po izoliranim protivničkim skupinama, obzirom da nema kupolu i nije toliko zaštićen. Tu bi nam ipak trebao pravi borbeni helikopter.
Bas suprotno jaci borbeni helikopter za totalni rat a kiowe za ovo druge zadatke
ace of spade is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:36   #79
Quote:
ace of spade kaže: Pogledaj post
Bas suprotno jaci borbeni helikopter za totalni rat a kiowe za ovo druge zadatke
Možeš argumentirati?
Npr kako Kiowa može efikasno patrolirati bez bojazni od ručnog oružja ako nije zaštićena poput borbenog helikoptera?
S kojim to oružjem može precizno djelovati sa malom mogućnošću kolateralnih žrtava u uvjetima sukoba koji nije totalni rat?
Znam da može nositi strojnice, ali kako recimo može precizno nanišaniti teroristu kad nema kupolu, a terorist se nalazi npr. pokraj civilne kuće?

Još jedna potencijalna situacija:
Tvoja jedinica ulazi u potencijalno opasno područje, a iznad Kiowa ih prati i nadgleda. Neprijatelj iz zasjede po tvojim vojnicima otvori vatru. Sa kojim to oružjem Kiowa može opaliti po neprijatelju a da ne pobije odmah i gomilu tvojih vojnika?
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:00   #80
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Možeš argumentirati?
Npr kako Kiowa može efikasno patrolirati bez bojazni od ručnog oružja ako nije zaštićena poput borbenog helikoptera?
S kojim to oružjem može precizno djelovati sa malom mogućnošću kolateralnih žrtava u uvjetima sukoba koji nije totalni rat?
Znam da može nositi strojnice, ali kako recimo može precizno nanišaniti teroristu kad nema kupolu, a terorist se nalazi npr. pokraj civilne kuće?

Još jedna potencijalna situacija:
Tvoja jedinica ulazi u potencijalno opasno područje, a iznad Kiowa ih prati i nadgleda. Neprijatelj iz zasjede po tvojim vojnicima otvori vatru. Sa kojim to oružjem Kiowa može opaliti po neprijatelju a da ne pobije odmah i gomilu tvojih vojnika?
Vojni pilot je jako opasan posao kao sto i znamo jeli tako Oh 58 ili AH 64 kako mogu bez bojazni patrolirat opeletu li po kabini ili oko motora moze biti kobno bez obzira za oklop a da ne govorimo o jacem oruziju.Negdje sam procitao da kiowe imaju oklop ispod i u zadnjem dijelu (prepostavljam di je elektronika ) sad neznam koje debljine(molim provjeru kod cijenjenih forumasa hvala )
A nisanit kad nema kupolu pokrio si mu oči pa onda bi bija JET Ranger III
Situacija ako nastane kupus : 1 znaci izgubljen faktor iznenadenja operacija napola propala znaci improvizacija napravi sta se da napravit i brzo izvlacenje
2 ostat u vezi s timovima na tlu (oni navode di je neprijatelj )
3 prvo sa strojnicama pa ako dozvoli situacija raketice
4. ovo terorist pokraj civilne kuce rjesava BSD na tlu
ace of spade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.