Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 18:53   #121
U CAN je Subway daleko jeftiniji nego što je bio ovaj u HR iako je i u CAN skuplji od McD
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:05   #122
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
U CAN je Subway daleko jeftiniji nego što je bio ovaj u HR iako je i u CAN skuplji od McD
pa sumnjam nekako da je daleko jeftiniji. ok, ne znam za Kanadu, ali gledam sad u SAD-u, footlong neki običniji sa šunkom na sub of the day je 6,75 USD, znači cca 45 kn. ako se dobro sjećam, 30 kn je nekad bio u Zagrebu, a sumnjam da će sad znatno skuplji biti.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:20   #123
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pa sumnjam nekako da je daleko jeftiniji. ok, ne znam za Kanadu, ali gledam sad u SAD-u, footlong neki običniji sa šunkom na sub of the day je 6,75 USD, znači cca 45 kn. ako se dobro sjećam, 30 kn je nekad bio u Zagrebu, a sumnjam da će sad znatno skuplji biti.
nemoj pretvarati u kn, govorim iz CAN perspektive

6 dolara je pičkin dim, 30 kn baš i nije, jer ispada da je pečeni picek u Konzumu jeftiniji od Subway sendviča
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:48   #124
e jebiga sad, onda si u Plovdivu nitko ne može priuštiti Subway sendvič.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2020., 23:21   #125
Subway je opet na lokaciji Ilica 1 (u prolazu ispod nebodera)
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 06:11   #126
Ja još nisam jeo subway u europi, a da je dobar. HR, njemačka, švicarska, mađarska.. Ne zna do čega je, i zašto, ali uvijek je bilo loše. Usluga, sastojci, peciva.. Samo u americi/eng mi je bio dobar. Ali opet, u americi deliji imaju bolje sendviće, dok kod nas su samo ovi jadni sa parizerom/pršutom.
Možda jednostavno nisam imao sreće.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 08:59   #127
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ja još nisam jeo subway u europi, a da je dobar. HR, njemačka, švicarska, mađarska.. Ne zna do čega je, i zašto, ali uvijek je bilo loše. Možda jednostavno nisam imao sreće.
Ja sam bio u Areni i nije uopće bio loš, za jedan sendvič.
Bogati nadjev, puno povrća, raznoliko - ne samo šunka ili pršut nego jaja, tuna, spare ribs, hrskava slanina… samo čvarci fale. :-)
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 08:02   #128
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u Areni i nije uopće bio loš, za jedan sendvič.
Bogati nadjev, puno povrća, raznoliko - ne samo šunka ili pršut nego jaja, tuna, spare ribs, hrskava slanina… samo čvarci fale. :-)
Možda, neznam. Možda tu gdje sam bio jednostavno nisu isti sastojci. Npr, da li mogu uopće kod nas nabaviti dobro meso i dobro ispeći brisket? Di se to radi? Lokalno, ili uvoze gotove?

Ugl neznam koji je razlog, ali znam da sam uvijek bio razočaran. Dok u USA/London neću reći oduševljen, ali bilo je jednostavno bolje.

Isto tako, KFC u City Centar One mi je bio sranje obadva puta što sam probao (i nikad više), dok mi je u areni/avenue kada sam jeo bilo ok. Slučajnost ili ne, ne znam. Ali kod tih lanaca očekujem ujednačenost.

Burger king na autocesti kod karlovca isto loš.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 09:35   #129
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Možda tu gdje sam bio jednostavno nisu isti sastojci.
Ako si bio u HR, onda si jedino mogao biti u Areni kao i ja, osim ako to nije bilo prije više od 10 godina, što je danas potpuno irelevantno iskustvo.

Quote:
Npr, da li mogu uopće kod nas nabaviti dobro meso i dobro ispeći brisket? Di se to radi? Lokalno, ili uvoze gotove?
Uopće se ne zamaram s tim pitanjima, a kad pišeš "dobro meso i dobro ispeći", moraš ipak biti svjestan da nisi u Michelinu.
Istina, nisam bio vani, ali ovo što sam probao u HR mi je sasvim OK, s obzirom na cijenu, i činjenicu da se radi o sendviču.
Da nije bilo akcije 1+1 gratis, ne bih nikada išao, ne preferiram baš sendviče.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 14:59   #130
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Ako si bio u HR, onda si jedino mogao biti u Areni kao i ja, osim ako to nije bilo prije više od 10 godina, što je danas potpuno irelevantno iskustvo.
Zašto nije relevantno? Pa bigmac danas i prije 10 godine je isti.
Nekako očekujem da je bi trebalo biti sa svim ovim franšizama tako.
Kad aodem u bilo koju zemlju, i gladan sam, ne ide mi se u reatoran, i iz nekog razloga ne želim streetfood, idem tu jer znam što mo očekuje.


Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Uopće se ne zamaram s tim pitanjima, a kad pišeš "dobro meso i dobro ispeći", moraš ipak biti svjestan da nisi u Michelinu.
Istina, nisam bio vani, ali ovo što sam probao u HR mi je sasvim OK, s obzirom na cijenu, i činjenicu da se radi o sendviču.
Da nije bilo akcije 1+1 gratis, ne bih nikada išao, ne preferiram baš sendviče.
Nisam probao sada, možda je dobro.

Pod meso i kvalitetu, nisma mislio da očekujem neznam šta.
Ali u americi ima tovnih krava. Kod nas nema. Ako izvadi brisket, ne može biti isti. Ako ga dimi kako bi trebao, da li je isto? Itd..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 16:05   #131
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Zašto nije relevantno? Pa bigmac danas i prije 10 godine je isti.
Zato jer Sub je Sub, a Mac je Mac, nije isto.
Mac ima standardnu ponudu gotovih jela, a u Subu si sam slažeš sendviče od sastojaka koji su dostupni na lokalnim tržištima.
Nekako sumnjam da u svakom Subu u raznim zemljama/kontinentima drže potpuno jednake sastojke.
Uostalom, staru franšizu je držao netko drugi, i propala je, možda i zbog kvalitete.

Quote:
Nekako očekujem da je bi trebalo biti sa svim ovim franšizama tako.
Kad aodem u bilo koju zemlju, i gladan sam, ne ide mi se u reatoran, i iz nekog razloga ne želim streetfood, idem tu jer znam što mo očekuje.
Sve što si napisao dokazuje drugačije - sam si rekao da kvaliteta varira svugdje.
Dakle, u franšizama je svugdje ista ponuda jela, ali kvaliteta može varirati od zemlje do zemlje, pa i u Macu.

Quote:
Ali u americi ima tovnih krava. Kod nas nema. Ako izvadi brisket, ne može biti isti. Ako ga dimi kako bi trebao, da li je isto? Itd..
Ako je u USA bolje, ne znači da je ovdje loše. Pa je onda valjda i cijena tamo viša za višu kvalitetu itd.

Uglavnom, meni je novi Sub u HR sasvim OK, na temelju jednog mog posjeta.
Nisam očekivao ništa posebno, a dobio sam sasvim ukusan obrok, za kojeg bih čak mogao reći da je zdrav i nutritivno bogat, za razliku od recimo štrukli.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 17:42   #132
A ne znam. Samo dajem opservaciju. Bio sam u americi, po europi, i u aziji, big mac je skoro isti svugdje.
Ali nebitno. Ako se nađem u areni, svakako ću probati, jer obožavam sendviće, a nisam nikada dovoljno u zg da bih istraživao i išao tražiti dobre sendvićare.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 17:47   #133
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Uostalom, staru franšizu je držao netko drugi, i propala je, možda i zbog kvalitete.
ne, nego jer je bilo skupo
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 20:58   #134
Meni je svojevremeno Sub, dok je bio u Gajevoj, bio najdraži gablec, na tom potezu tada nije bilo mnogih ponuda kojih danas ima. I bio je najskuplji, ali mi nije bilo žao, guštala sam u par kombinacija.
Za razliku od Daily Fresha i onog Bobaničinog čušpajza, od kojih sam brzo odustala nakon 2-3 redovna slučaja sraćke nakon konzumacije.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 17:46   #135
očito je subway propao

u Areni je zatvoren, a na trgu je "godišnji odmor"
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2021., 11:37   #136
Početak je listopada, a na vratima restorana Subway u Ilici i dalje stoji obavijest da su zatvoreni zbog godišnjeg odmora. Na službenoj stranici piše da je zatvoren i restoran u Arena centru, a Facebook stranica Subway Hrvatska više se ne može otvoriti.

- Trenutno ne radimo i još rješavamo pitanje hoćemo li naše poslovnice potpuno zatvoriti ili ne. Mala nada za ljubitelje naše hrane još uvijek postoji, ali treba sve vidjeti s najmodavcima, poručuju iz Subwaya. U telefonskom razgovoru nam nisu željeli otkriti više detalja o razlozima zatvaranja, već su nas uputili da sva pitanja pošaljemo e-mailom. Odgovore čekamo i dalje.

Ova dva zagrebačka restorana jedine su poslovnice Subwaya u Hrvatskoj u koju je kompanija prvotno stigla 2004. godine. Prvi restoran otvorio se u Gajevoj ulici, a zatim je uslijedilo još pet novih lokacija. Tri godine kasnije restorani su se počeli zatvarati - najprije na Trgu bana Jelačića, da bi se 2009. godine posljednji zatvorio onaj u prolazu Cibonina tornja.

Subway je nakon osam godina odlučio ponovno iskušati sreću u Hrvatskoj. Otvoren je restoran u Arena centru, a kompanija je najavljivala otvaranje još 20-ak restorana diljem Hrvatske. Sve je ipak stalo na otvaranju samo još jedne poslovnice u Ilici. Iako je na svojoj stranici mušterijama obećavao „preukusne sastojke i fantastične arome u milijardama kombinacija sendviča, salata i svitaka“, izgleda da ovaj američki lanac brze hrane u Hrvatskoj ponovno nije uspio zaživjeti.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...i-ali-15106856
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2021., 12:31   #137
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Početak je listopada, a na vratima restorana Subway u Ilici i dalje stoji obavijest da su zatvoreni zbog godišnjeg odmora. Na službenoj stranici piše da je zatvoren i restoran u Arena centru, a Facebook stranica Subway Hrvatska više se ne može otvoriti.

- Trenutno ne radimo i još rješavamo pitanje hoćemo li naše poslovnice potpuno zatvoriti ili ne. Mala nada za ljubitelje naše hrane još uvijek postoji, ali treba sve vidjeti s najmodavcima, poručuju iz Subwaya. U telefonskom razgovoru nam nisu željeli otkriti više detalja o razlozima zatvaranja, već su nas uputili da sva pitanja pošaljemo e-mailom. Odgovore čekamo i dalje.

Ova dva zagrebačka restorana jedine su poslovnice Subwaya u Hrvatskoj u koju je kompanija prvotno stigla 2004. godine. Prvi restoran otvorio se u Gajevoj ulici, a zatim je uslijedilo još pet novih lokacija. Tri godine kasnije restorani su se počeli zatvarati - najprije na Trgu bana Jelačića, da bi se 2009. godine posljednji zatvorio onaj u prolazu Cibonina tornja.

Subway je nakon osam godina odlučio ponovno iskušati sreću u Hrvatskoj. Otvoren je restoran u Arena centru, a kompanija je najavljivala otvaranje još 20-ak restorana diljem Hrvatske. Sve je ipak stalo na otvaranju samo još jedne poslovnice u Ilici. Iako je na svojoj stranici mušterijama obećavao „preukusne sastojke i fantastične arome u milijardama kombinacija sendviča, salata i svitaka“, izgleda da ovaj američki lanac brze hrane u Hrvatskoj ponovno nije uspio zaživjeti.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...i-ali-15106856
čitao sam i ovu temu prije 10-ak godina!
opet sam misljenja kako nemaju sanse da uspiju, cak ako i iz 3.pokusaja otvore na par lokacija.
skupi su i tocka.
da se u poslovanju bace na wolt,glovo i sl. opet mislim kako ne bi imali smisla, cijena sendvica je time veca + dostava + nadoplata za narudzbe manje od X kn.
Zivio McD
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:22   #138
onaj tko otvara lokal u centru potresom ostecenog a neobnovljenog grada, za vrijeme globalne epidemije
a ciljana klijentela su stranci turisti kojih nema, uz cinjenicu sa se probalo prije 10 godina s istim lokalom i nije islo
taj je zasluzio da propadne kad je toliko glup
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 17:45   #139
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
onaj tko otvara lokal u centru potresom ostecenog a neobnovljenog grada, za vrijeme globalne epidemije
a ciljana klijentela su stranci turisti kojih nema, uz cinjenicu sa se probalo prije 10 godina s istim lokalom i nije islo
taj je zasluzio da propadne kad je toliko glup
slazem se, pokusalo se u dva navrata.
i dalje smatram kako nemaju sanse za uspjehcpored toliko McD restorana, Burger K, i drugih.
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 18:11   #140
Apsolutno, tko nije na vrijeme predvidio potres i pandemiju nema bit sto drugo nego glup
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.