Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 12:12   #201
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Želiš reći da sam krivo shvatila i da nije riječ o budućem psu koji će biti isključivo u dvorištu osim ako se svi ostali članovi kućanstva magično ne predomisle? Jer:

(...)

Ne znam šta se tu ima krivo shvatiti. Nitko osim njega ne bi htio psa u kući. Plan je nabaviti psa i nadati se da će se svi predomisliti. Dok se to ne dogodi pas će biti na dvorištu, što je možda cijeli život. Pod pretpostavkom da Aaron i njegovi ne provode većinu dana na dvorištu (pogotovo preko zime), meni to nije ok.
Onda sam možda ja pogrešno iščitala da je pitanje u prvom redu postavljeno radi sadašnjga 14-godišnjaka i u tom sam smislu pokušala iznijeti svoje mišljenje - da će starome psu biti šok nagla promjena životinih uvjeta. S obzirom na ostatak posta, učinilo mi se kako sljedećega psa najvjerojatnije neće ni biti, a ako ga i bude, onda će se o tome razgovarati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:53   #202
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da je riječ o budućem psu i svejedno mi nije ok da bude isključivo na dvorištu.
Ma daj molim te. Pas je u prvom redu životinja, a onda sve ostalo.

Moj recimo spava evo već 10 godina u garaži grijanoj centralnim grijanjem, ima svoj krevet od metar kvadratni i nikad, ali baš nikad osim u slučaju da je bio bolestan nije boravio u kući. Ima mrcina i 1000 m2 dvorišta kojem ima pristup kroz pametna vrata za pse na garaži.

I sad, misliš ti da je onaj pas koji živi u stanu u par kvadrata i boravi vani sat ili dva dnevno, ograničen pristup jel, sretniji od moga koji je u kući sve skupa proveo možda 3 ili 4 dana? Moš mislit.

Ima hranu, vodu, topal krevet, grijanu garažu i moju/ženinu pažnju minimalno 2 ili 3 sata dnevno, a ostalo vrijeme se bavi svojim aktivnostima. To je sloboda za životinju, naravno ne apsolutna ali sigurno nije sputana u malom stančiću i sl.
Violence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:00   #203
Quote:
Violence kaže: Pogledaj post

I sad, misliš ti da je onaj pas koji živi u stanu u par kvadrata i boravi vani sat ili dva dnevno, ograničen pristup jel, sretniji od moga koji je u kući sve skupa proveo možda 3 ili 4 dana? Moš mislit.

.
Mislim da je najsretniji onaj pas koji bira gdje će biti, a isto tako mislim da će pas uvijek izabrati biti tamo gdje su vlasnici.
Ti, naravno, misli što god hoćeš, u svakom slučaju mi je drago da bar ta dva-tri sata provedete s njim.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:05   #204
Quote:
Violence kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te. Pas je u prvom redu životinja, a onda sve ostalo.
To se nažalost često zaboravlja, a s druge strane i previše naglašava.

No u slučaju o kojem smo raspravljali ili bar pokušali raspravljati životinja je 14 godina živjela u jednim uvjetima i sada se od nje zahtijeva da se preko noći privikne na sasvim drukčije uvjete, i to uvjete u kojima će imati manje ljudske pažnje: to je glavni problem. Ne kažem da i obratni slučajevi ne dovode do problema: pas skupljen s ceste može se osjetiti "lišen slobode" udomi li se u stan.

Ni ja ne volim vidjeti, recimo, psa na lancu, a s druge pak razmišljam je li bolji lanac ili eutanazija.

Zlatna sredina.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:32   #205
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Mislim da je najsretniji onaj pas koji bira gdje će biti, a isto tako mislim da će pas uvijek izabrati biti tamo gdje su vlasnici.
Ti, naravno, misli što god hoćeš, u svakom slučaju mi je drago da bar ta dva-tri sata provedete s njim.
to čak nije skroz točno. ima nezavisnijih pasmina pasa. ja znam primjer jednog haskija koji nikako nije htio spavati unutra sa vlasnicima iako su se trudili svom silom. I nikada mu nije bilo zabranjeno ići unutra. Baš je htio biti u dvorištu.

ali da, ja isto mislim da većina pasa će htjeti biti tamo gdje je i vlasnik

Zadnje uređivanje ladytoto : 08.12.2017. at 18:31.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:05   #206
Quote:
Violence kaže: Pogledaj post

I sad, misliš ti da je onaj pas koji živi u stanu u par kvadrata i boravi vani sat ili dva dnevno, ograničen pristup jel, sretniji od moga koji je u kući sve skupa proveo možda 3 ili 4 dana? Moš mislit.

Ima hranu, vodu, topal krevet, grijanu garažu i moju/ženinu pažnju minimalno 2 ili 3 sata dnevno, a ostalo vrijeme se bavi svojim aktivnostima. To je sloboda za životinju, naravno ne apsolutna ali sigurno nije sputana u malom stančiću i sl.
Sretan pas je onaj pas sa kojima se gazde bave, koji ima osiguranu skrb, jelo, svoj mirni kutak. Nebitno jel to vani ili unutra.

Nisu sve pasmine iste, nemaju sve iste potrebe i bezvezno mi je ovo raspravljanje koji je pas nesretniji, onaj vanka ili onaj unutra. Nesretan je onaj čiji gazda neispunjava njegove potrebe.

Ne znam zašto misliš da psi u stanu budu sat vremena vanka dnevn. Ok imam i takve ekipe okolo sebe koji nabave lovačkog psa ili staforda ili tako nešto pa ga šeću sat vremena dnevno, ali takvo bi se valjda jednako brinuli o tim psima i da imaju ogromno dvorište. Nema to veze sa mjestom stanovanja već sa onim u glavi gazde.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:42   #207
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto misliš da psi u stanu budu sat vremena vanka dnevn. Ok imam i takve ekipe okolo sebe koji nabave lovačkog psa ili staforda ili tako nešto pa ga šeću sat vremena dnevno, ali takvo bi se valjda jednako brinuli o tim psima i da imaju ogromno dvorište. Nema to veze sa mjestom stanovanja već sa onim u glavi gazde.
da, slažem se
evo sad sam se sjetila uzgajivačnice border collija koja preferira prodati svoje pse u stan, a ne u kuću s dvorištem. a razlog je upravo taj, da često doživljavaju da se s psima u dvorištu ljudi manje bave, manje ih šetaju (jer su ionako vani) itd..
A recimo kad se gugla ta pasmina uvijek je rasprava mogu li uopće oni živjeti u stanu, i često naglašava da je za njih nužno dvorište

tako da, ako se bavi netko s psom, može on živjeti i u garsonjeri s vlasnikom
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:36   #208
Kao da je život u stanu neka garancija da će se ljudi kako spada brinuti o životinji.

Meni su najjače spike što znam slušati tipa ja svog prošećem tako oko 18-19 h i onda ujutro oko 7-8 h, može izdržati (a to bude kao reakcija kad skontaju da ja svog prošećem još jednom prije spavanja; kao da moj ne može trpiti, ja ne želim da trpi toliko dugo ako baš ne mora). Mislim si uvijek u sebi, ajd da tebi zaključam wc i ne otključam ti ga 12 sati, možeš izdržati pa trpi.
Eto ti su psi u stanu, ali ja ne bi rekla da se vlasnici bave s njima kako spada. Ajd neki barem stave pelenu negdje da im se popišaju na to, nije da imam baš najbolje mišljenje i o takvima, ali barem im pas ne mora trpiti 12 sati.

Skontala sam koliko ima brižnih i odgovornih vlasnika, toliko svuda ima i onih neodgovornih i po stanovima i sa dvorištima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:36   #209
slažem se, ovisi o vlasniku

ali zanimljivo da je to bilo iskustvo uzgajivačnice. Možda jer se radi o borderima, koji izmaltretiraju ako ne dobiju pažnje, i ljudi su svjesniji u što se upuštaju:P

ja inače sam u stanu ali zgrada ima dosta veliko ograđeno dvorište. i to mi je zapravo idealno, jer pas svako malo može u vrt, i nemoram ići u one petminutne šetnje samo za obavljanje nužde..

ali iako može, on će uvijek rađe biti samnom, u vrtu mu vrlo brzo bude dosadno samom
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:38   #210
Imam susjeda koji se hvali time kako njegov pas ne zahtjeva van sve obavi na neku krpu u wc,i kako je od 7 ujutro do 5h popodne svaki dan zatvoren u wc i da sta mu fali
Katastrofa
Ja njemu kazem moja kad je sama ima cijeli stan na raspolaganju a on na to ma da to je razmazena dama
Nisam htjela raspravljat vise,njegovom psu je bolje u 2 kvadrata nego mojoj
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:35   #211
Quote:
Violence kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te. Pas je u prvom redu životinja, a onda sve ostalo.

Moj recimo spava evo već 10 godina u garaži grijanoj centralnim grijanjem, ima svoj krevet od metar kvadratni i nikad, ali baš nikad osim u slučaju da je bio bolestan nije boravio u kući. Ima mrcina i 1000 m2 dvorišta kojem ima pristup kroz pametna vrata za pse na garaži.
sl.

Pa kakav je to pas?! Grijana garaza, krevet???!!

Pas je zivotinja kako vi velite,nizi oblik zivota od velebnog bica covjek!

I zato nasi nemaju ni grijanu garazu, ni velike krevete.....

Samo kucice i dvoriste, od duplo tisuca kvadrata nego kod vas!

Pa vi ste razmazili psa! U takvim uvjetima zive i ljudi!




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:59   #212
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
.Sent from my iPhone using Tapatalk
Razmazili smo ga, daleko od toga

Ali. Uvijek ima ali. Da budem iskren pas ne ide u kuću radi higijene. Znači ja jednostavno ne mogu i ne želim radi njega samog, kupat ga svaki dan, a vjeruj mi da je stalno uprljan od nečeg, bilo blata, ma sve, baš je prase šta se tiče toga.

Recimo, čak i ne želi ulazit u kuću. Vrata, ulazna i balkonska su milijun puta bila otvorena i nikad nije ušao u kuću ako ga ja nisam pozvao, a nije da smo ga kao malog tjerali van ili nešto tako, dapače.

Inače, pas je švicarski ovčar

p.s imamo i micu, rusku plavu ljepoticu, 6 mjeseci starosti. E ona je isključivo kućna životinja (valjda je jasno zašto, jel) i ona se pak ne da van, dobro, ne bi je ja ni puštao da luta sama okolo ali nije joj ni pod mojim nadzorom baš neka fora ić van. Balkon i terasa da, ali tu završava njezino lutanje okolo.
Violence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:47   #213
Zanimljivo je sve to..... bar meni!

Pas je , kako velite, ipak samo zivotinja, pa neka je vani, jer je to normalno! Okej! S druge strane, cica mica je maca i ona je uskljicivo kucna!

I na sta se sve svodi? Na cinjenicu da covjek sve podreduje sebi, poradi svoje komocije! A samo zato ne mozemo sebe nazivati uzvisenom vrstom, bas naprotiv - to nas cini smradovima licimjernim!

Nije da ja vas prozivam, da nebi bilo nesporazuma.... cisto se razgovaramo! I ne smatram da je vasem psu lose, naprotiv.

Ali, zanimljivo je to poimanje, kaj ne?!


Nase dvoriste je vecim dijelom , od jeseni do proljeca, blatni raj, al njje mi problem da psu/psima pobrisem sape ili ih podaperem pa da udu u kucu dok sam i ja u kuci. Naravno, ako zele.....
Zabavno mi je da svi obitavamo zajedno, jer ionako smo malo zajedno!

Dodem s posla nakon sto su psi odradili svoje duznosti od 11 do 12 sati trajanja..... pa zelim se druziti onda s njima a i oni samnom ! E sad, ja nemam grijanu garazu, mozda da imam...... tko zna!

Suma sumarum, nisam stava da su psi samo zivotinje koje su najradije vani!

A to kaj sam rekla da ste razmazii psa, to sam se sprdala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:55   #214
Bome da imam dvorište moje mačke bi i dalje bile isključivo kućne, eventualno bi pod nadzorom išle u dvorište. Za razliku od pesa, ne znam zbilja kako bi im objasnila neke stvari da ne smiju, pogotovo ovoj maloj štetočini od mačke.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.