Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 11:08   #2741
Oompa Loompa,
Ja letim za Vijetnam 26.12., a vraćam se 11.01. Ali bojim se da nemam baš dobre vijesti za tebe
Dakle, slijećem u Ho Chi Minh, a vraćam se iz Hanoia, karte sam kupila prije cca mjesec dana, ispalo me oko 800 Eura po osobi. Idem s Emiratesom. Qatar je u malo drukčijoj kombinaciji dana imao otprilike istu cijenu, Turkish je bio skuplji i lošije povezan, ako me sjećanje dobro služi.
Možeš jeftinije proći ako ti je i dolazak i povratak iz HCM, za Hanoi su karte generalno skuplje.
Ja letim iz Zagreba, druge opcije nisam ni gledala, možda ima nešto jeftinije po regiji
Također, vrlo vjerojatno se može naći povoljniji let do Bangkoka pa otamo nekim low-costom, ako ti tako nešto dolazi u obzir.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:32   #2742
Da, i ja sto god gledam je oko 800 eura, a to mi je malo too much moram priznati. Cak je i Bangkok toliko. A opet da i nadjem jeftinije za Tajland, dok platim vizu sa dva ulaza, druge letove blabla, opet ce na isto doci. I meni je najidealnije iz zg-a jer sam iz dalmacije pa dok se dovucem do npr. beca, budimpeste ode mi opet dan,dva na ionako ogranicen godisnji.
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:31   #2743
Da, taj period oko Nove Godine je uvijek problematičan.
Da li bi ti možda bila opcija pomaknuti polazak jedno tjedan dana kasnije? Sad sam probe radi u skyscanner ubacila datume 01.01. - 18.01. i Qatar ima nešto po 5127kn (= 680 Eura).
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:52   #2744
Inace uvijek putujem tada ali sam dosad nalazila relativno pristojne cijene. Pretpostavljam da su letovi dosta popunjeni radi situacije na Baliju pa su zato cijene vise, tko zna. Mogla bi, ali to mi je malo vremena nekako, htjela bi cijeli godisnji iskoristit, ovako tjedan dana extra moram bit tu u ovoj zimulji
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:15   #2745
nakon smisljanja i premisljana, plan za 2 tjedna u Vijetnamu u 2.mjesecu izgleda ovako:

1. dan: dolazak u HCMC u kasnim satima, smjestaj u hotel
2.-3. dan: HCMC
4. dan: jednodnevni izlet mekong delta (mislila sam dvodnevni s homestayom, u tom slučaju kratim dan prije u HCMC), nocenje HCMC
5. dan: cu chi tuneli + cao dai temple i ostatak dana HCMC

nocni vlak za Da Nang

6. dan: dolazak u Da Nang i produzetak javnim busom do Hoi An
7.-10. dan: Hoi An + okolna mjesta/plaža (nisam još sigurna koja, moram proguglati)
11. dan (TET): Hoi An-Da Nang; imam bukiran predvečernji let Da Nang - Hanoi

nocni vlak za Sapu

12.-14. dan: Sapa, povratak u Hanoi, noćenje
15. dan: Hanoi, večernji let za BKK


kako vam se cini itinerar? da li mi je 3 dana puno za Sapu?
procitala sam razna misljenja vezana za Tet, pa me zanima, obzirom da cu na sami TET doci u Hanoi i dane nakon toga biti u Sapi, ima li tko kakvih konkretnih iskustava? ne smeta mi prazan grad, bit ce dobrih fotki bez horde ljudi mozda da bukiram vlak za Sapu unaprijed?

smjestaj u HCMC sam nasla, Hoi An bih gledala na licu mjesta, Sapu bih možda i bukirala, kao i Hanoi, obzirom da je TET pa da ne bude sve rasprodano
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:52   #2746
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
bome bi se ja slozio s njom. Nije bas da nema vietnamca, već da ima mase rusa. Meni su svi po ruski pricali i ja ih gledam koji k. Ne mozes im objasnit da nisam rus. Random likovi te vide i hoce nesto pitati i odmah drobe ruski. Svi natpisi su dvojezicni s vietnamskim i ruskim tekstom. One zgradurine uz samu plažu su nakaradne. Plus mi je bio valovito more to volim
Mozda i datum igra ulogu jer ja sam bio tamo izmedu bozica i NG nekad.
Ako visiš u one dvije ulice (paralelne s plažnom avenijom), tj. u turističkom centru mjesta, naravno da ćeš nalijetati samo na turiste. Nha Trang nije samo te dvije ulice. Proteže se još uz obalu još kilometrima sjeverno od glavne plaže i na jug prema Cam Ranhu. Isto tako i prema unutrašnjosti tj. countrysideu.

A taj countryside je definitivno najbolji dio Nha Tranga, tj. sela i mjesta oko Dien Canha i prema planinama. Sjest na motor i krstarit uskim seoskim (betoniranim) ulicama, posebno u doba godine kada riža mijenja boju, pa su polja raznobojna (veljača, ožujak), toplo je i suho...D best of.

Khanh Hoa provincija je jedna od najboljih provincija za vidjeti Vijetnam. Ima baš sve one stereotipne slike Vijetnama. More, pješčane plaže (ne ona gradska u Nha Trangu ali sjeverno u Dok Let-u, Van Phong zaljevu, južno kod aerodroma u Cam Ranhu, te izvanrednih i netaknutih bijelih plaža u Cam Ranh zaljevu).
Dakle more, plaže, riža, coconut, bananas i onda odjednom - planinčuge. Baš one strme, oštre, izmaglicom obavijene planinčuge što se naglo uzdižu iz nizine. Al ono - totalni azijski stereotip. Tko želi napravit slike kao dokaz bivanja u Aziji, Khanh Hoa provincija (Nha Trang i okolica) su odličan izbor.
Ja sam cijelu provinciju prokrstario s motoroma, od Cam Ranha do Tuy Hoa na sjeveru, od Nha Tranga na moru pa sve do duboko u planine, čak išao s motorom do Da Lata.

To ko da kažeš da je srednja Dalmacija šajze, jer su Tučepi dosadni, komercijalizirani i puni turista .
A u krugu od sat vožnje atrakcija koliko oćeš.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 07:29   #2747
Quote:
Wanderlust666 kaže: Pogledaj post
nakon smisljanja i premisljana, plan za 2 tjedna u Vijetnamu u 2.mjesecu izgleda ovako::
Naravno da računaš da je Sapa nezelena, možebitno poprilično hladna (oko 2-3 stupnja) u to doba i vrlo često ful maglovita? Ja bi to uzela u obzir na licu mjesta pa popratila vremensku prognozu i modificirala plan po potrebi.
Po meni definitivno premalo vremena u Hanoi, ali obzirom da je TET i sve će biti prazno, možda i ne...nemam pojma kako je za TET, ali najzanimljiviji dio Hanoia meni jesu ljudi i njegova vreva, gužva, promet, način života itd.
Što se tiče prijevoza, mislim da ćeš manje vremena gubiti s busevima, obzirom da te pokupe u hostelu i ne trebaš dodatnog prijevoza do stanice i sl.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:19   #2748
Meni se 4 dana u Hoi Anu cine puno. Podijelio bi to na 2 dana Hoi An i 2 dana Hue. Samo je problem sto imas let iz Da Nanga, opet se treba vracati iz Hue-a.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:40   #2749
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

To ko da kažeš da je srednja Dalmacija šajze, jer su Tučepi dosadni, komercijalizirani i puni turista .
A u krugu od sat vožnje atrakcija koliko oćeš.
To je tvoje mješanje kruške i jabuke. ja nisam nigdje napisao da je "srednja dalmacija" loša ili kako se vec zove nha trang regija nego da su "tučepi" tj nha Trang sranje. Znaci mjesto, a ne rižina polja ni velebit naokolo. Kako je to ne bih znao , al valjda je dobro kao što kažeš no mjesto kao mjesto je bezvezno.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:20   #2750
Quote:
Wanderlust666 kaže: Pogledaj post
nakon smisljanja i premisljana, plan za 2 tjedna u Vijetnamu u 2.mjesecu izgleda ovako:



1. dan: dolazak u HCMC u kasnim satima, smjestaj u hotel

2.-3. dan: HCMC

4. dan: jednodnevni izlet mekong delta (mislila sam dvodnevni s homestayom, u tom slučaju kratim dan prije u HCMC), nocenje HCMC

5. dan: cu chi tuneli + cao dai temple i ostatak dana HCMC



nocni vlak za Da Nang



6. dan: dolazak u Da Nang i produzetak javnim busom do Hoi An

7.-10. dan: Hoi An + okolna mjesta/plaža (nisam još sigurna koja, moram proguglati)

11. dan (TET): Hoi An-Da Nang; imam bukiran predvečernji let Da Nang - Hanoi



nocni vlak za Sapu



12.-14. dan: Sapa, povratak u Hanoi, noćenje

15. dan: Hanoi, večernji let za BKK





kako vam se cini itinerar? da li mi je 3 dana puno za Sapu?

procitala sam razna misljenja vezana za Tet, pa me zanima, obzirom da cu na sami TET doci u Hanoi i dane nakon toga biti u Sapi, ima li tko kakvih konkretnih iskustava? ne smeta mi prazan grad, bit ce dobrih fotki bez horde ljudi mozda da bukiram vlak za Sapu unaprijed?



smjestaj u HCMC sam nasla, Hoi An bih gledala na licu mjesta, Sapu bih možda i bukirala, kao i Hanoi, obzirom da je TET pa da ne bude sve rasprodano


Tet traje 6-7 dana, a ne samo jedan dan tako da ce te uloviti puno više nego jedan dan
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:15   #2751
Uspjeli kupit karte. Dolazimo u Hanoi i vracamo se iz Saigona, znaci sa sjevera se spustamo prema jugu. Imamo cca. mjesec dana na raspolaganju. Ako ko ima kakve preporuke sto obavezno posjetiti slusam Takodjer zadnjih barem tjedan dana bi voljeli provesti na nekoj plazi pa ako ima ko kakvu preporuku? Mislili smo na Phu Quoc ali citam da ljudi bas nisu odusevljeni.
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:44   #2752
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Naravno da računaš da je Sapa nezelena, možebitno poprilično hladna (oko 2-3 stupnja) u to doba i vrlo često ful maglovita? Ja bi to uzela u obzir na licu mjesta pa popratila vremensku prognozu i modificirala plan po potrebi.
Po meni definitivno premalo vremena u Hanoi, ali obzirom da je TET i sve će biti prazno, možda i ne...nemam pojma kako je za TET, ali najzanimljiviji dio Hanoia meni jesu ljudi i njegova vreva, gužva, promet, način života itd.
Što se tiče prijevoza, mislim da ćeš manje vremena gubiti s busevima, obzirom da te pokupe u hostelu i ne trebaš dodatnog prijevoza do stanice i sl.
hvala na odgovorima, Sapu cemo u prolazu planirati, ovisno o vremenskoj prognozi.

ono sto me sada brine jest kako doci od HCMC do Hoi an. znam da bismo isli preko Da Nang-a, medutim letovi su oko 500-600 kn u tom periodu (pretpostavljam zbog TET-a), nocni vlak jos ne mozemo bukirati a on je isto tu negdje cjenovno, a bojim se da ce jedno i drugo rasti kako dani prolaze

Ajvan, znam da je TET vise od jednog dana, zato su me i zanimali dozivljaji ljudi koji su ga 'osjetili' na licu mjesta

i jos bih zamolila ako netko ima preporuku lijepe plaze blizu Hoi An, da je pjescana i da nema prevelikih surferskih valova te horde ljudi (nadam se da ce sredina 2.mjeseca biti OK za kupanje , mozda An Bang Beach ili neka druga?
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:55   #2753
Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Uspjeli kupit karte. Dolazimo u Hanoi i vracamo se iz Saigona, znaci sa sjevera se spustamo prema jugu. Imamo cca. mjesec dana na raspolaganju. Ako ko ima kakve preporuke sto obavezno posjetiti slusam Takodjer zadnjih barem tjedan dana bi voljeli provesti na nekoj plazi pa ako ima ko kakvu preporuku? Mislili smo na Phu Quoc ali citam da ljudi bas nisu odusevljeni.

ja sam se sad vratila. i mi smo se iz hanoia spuštali prema jugu.
prosle godine sam bila u Ho Chi Minhu duže, al mi je se čak više svidio Hanoi, tako da nemoj samo dan-dva bit u Hanoi, produži ako možeš, svidit će ti se... sapu obavezno plus treking i noćenje u homestayu.
ako bi išli na halong, možete spavat na cat ba otoku pa z njega na izlet a i rentat dan dva skuter i obići malo otok okolo.
( jedino ako ideš poslije božića moglo bi ti biti dosta hladno u Hanoiu i općenito u cijelom tom sjevernom djelu)

po meni svakako ninh bin i okolica. isto tako s rentanjem skutera jer je prekrasno ( Trang an, tam coc itd)...
Hue, Dalat, Hoi AN- obavezno!
Nha Trang bi definitivno preskočila. Mui ne su fora radi pustinja...
al tipa kupanje i izležavanje na plaži ne. tramuntana ili koji je već ono vitar dere nemilo, ako surfaš onda je to raj za tebe.

Što se tiče plaža, vidila sam puuuuno ljepših, pa neznam što bih preporučila... sad se nisam zadržavala niti malo na plažama jer mi je sve drugo bilo puno zanimljivije, a i znam da me tajlandske čekaju poslije Božića

sve u svemu, oduševit će te...
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:33   #2754
opet sam u dilemi. htjela bih iz HCMC doci do Hoi An sto je najpovoljnije moguce, a da opet ne putujem 3 dana na magarcu.

1. opcija je let HCMC - Da Nang (oko 750 kn avio karta po osobi)

2. opcija HCMC - Nha Trang (oko 300 kn avio karta po osobi), biti 2 dana u nekom resortu i onda Nha Trang - Da Nang (oko 350 kn avio karta po osobi), pa bus do Hoi An.

Nemam pojma sta da radim, a bojim se da ce se sve rasprodati uskoro
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:05   #2755
Quote:
Wanderlust666 kaže: Pogledaj post
opet sam u dilemi. htjela bih iz HCMC doci do Hoi An sto je najpovoljnije moguce, a da opet ne putujem 3 dana na magarcu.

1. opcija je let HCMC - Da Nang (oko 750 kn avio karta po osobi)

2. opcija HCMC - Nha Trang (oko 300 kn avio karta po osobi), biti 2 dana u nekom resortu i onda Nha Trang - Da Nang (oko 350 kn avio karta po osobi), pa bus do Hoi An.

Nemam pojma sta da radim, a bojim se da ce se sve rasprodati uskoro

ja bi prvu verziju
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:35   #2756
Quote:
Wanderlust666 kaže: Pogledaj post
opet sam u dilemi. htjela bih iz HCMC doci do Hoi An sto je najpovoljnije moguce, a da opet ne putujem 3 dana na magarcu.

1. opcija je let HCMC - Da Nang (oko 750 kn avio karta po osobi)

2. opcija HCMC - Nha Trang (oko 300 kn avio karta po osobi), biti 2 dana u nekom resortu i onda Nha Trang - Da Nang (oko 350 kn avio karta po osobi), pa bus do Hoi An.

Nemam pojma sta da radim, a bojim se da ce se sve rasprodati uskoro
Zar su toliko poskupile karte?
Baš gledam, ja sam prije točno mjesec dana kupila karte HCMC - Da Nang, ispalo me oko 1160kn za tri osobe (dobro, jedna od te tri osobe je dijete pa ima neki popust). Vietnam Airlines je u pitanju. Ovaj naš let je oko 11 sati, a čini mi se da je bilo i još nešto jeftinijih karata u ranojutarnjim terminina.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:26   #2757
Ovisi kad letiš. Za vrijeme TETa je sve skupo. A i koliko znam popust za kartu dobijes samo za klince 0-2 godine, a sve ostalo puna cijena
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:02   #2758
izabrala sam na kraju prvu opciju, direkt HCMC - Da nang.

trebam pomoc oko smjestaja. htjela bih iskombinirati nesto na plazi 3 noci i 3 noci u centru:

1. under the coconut tree homestay (uz an bang plazu, 450 kn 3 nocenja)
https://www.booking.com/hotel/vn/und...al&type=total&

cini mi se super, ali nema mogucnost dorucka u double room


2. thien nga hotel - 433 kn za 3 nocenja
https://www.booking.com/hotel/vn/thi...=1&#map_closed


3. homestay may trang (385 kn za 3 nocenja, centar)
https://www.booking.com/hotel/vn/hom...s=1&#hotelTmpl

ako netko ima neku dr preporuku, dapace!
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 01:00   #2759
Stvarno ces provesti 6 dana u Hoi Anu?
Mislim da se stigne jos toga pogledati i odmoriti na plazi, ali tvoja odluka.
Ta plaza, iako je najbolja u okolici, nije bas nesto. Meni je nakon 2h bilo dovoljno.

A sad lokacije:
1. Na samoj plazi, nemam sto posebno komentirati
2. Ni na plazi, ni u gradu, meni bezveze
3. Ovaj mali otocic je cijeli...cudan. nije los, vozio sam se skuterom kroz sve ove ulicice i vidio neki normalan zivot ljudi, odvojen od svjetala i bljestavila dogadjanja uz rijeku. A navecer je bilo dosta mracno, ali ne vjerujem da je opasno. Samo malo cudno izgleda nakon svih onih svijetlecih lampi uz rijeku.

Od ove tri lokacije, biram trecu.
Hotele nisam gledao kakvi su.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:49   #2760
Quote:
Wanderlust666 kaže: Pogledaj post
trebam pomoc oko smjestaja. htjela bih iskombinirati nesto na plazi 3 noci i 3 noci u centru:
...
ako netko ima neku dr preporuku, dapace!

Što se centra tiče, ja sam spavao ovdje https://www.tripadvisor.com/Hotel_Re..._Province.html i mogu preporučiti, bio mi je najbolji smještaju u Vijetnamu.

Meni bi isto 6 dana u Hoi Anu bilo too much, nadam se da možete voziti skuter
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.