Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 10:23   #381
Malo sam se "obrazovao" na temu ideje o ravnoj Zemlji pa sam na brzinu nacrtao dole prikazanu škrabotinu u Paint-u. Molim neka mi neko objasni kako funkcioniše dan i noć po ovom scenariju i kako to da posmatrač iz oblasti u kojoj je noć ne vidi Sunce? Ja priznajem da postoji scenario po kojem je to moguće a taj scenario podrazumijeva da je Sunce laser i da se svjetlost u atmosferi ne rasipa. Lasersko Sunce bi možda nekako i moglo da se "progura" ali ponašanje svjetlosti u atmosferi je neoboriva i nepromjenljiva činjenica. Takodje, moram da napomenem da boldano predstavlja potrebne i dovoljne uslove. Samostalno nisu dovoljni jer je laserska svjetlost vidljiva u atmosferi u kojoj ima vlage i čestica (magla, oblaci, prašina...).
https://imgur.com/puzMd7T
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 15.12.2017., 10:26   #382
točno tako kolega, budući da je to nemoguće teorija o ravnoj zemlji pada u vodu. ali ne samo zbog toga, zbog mnogih stvari
strange quark is offline  
Old 15.12.2017., 10:40   #383
@Quark

Ma nisi bio picajlza, reagovao si na očigledno i sa pravom, šema nije korektna po razmjerama ali objašnjava nešto što je takodje očigledno.

Vidim da se ovdje iznose razne teorije i ideje te sam se namjeno uhvatio one sa kojom u principu nema igre. Svjetlost je fizikalna pojava čije se sve osobine mogu bez ikakvih problema i mogućnosti manipulisanja objasniti, pokazati i dokazati na Zemlji bez potrebe za specijalnom opremom. Kome nije jasna optika ili misli da je i to neka zavjera nek se malo obrazuje kako funkcionišu oči kojima ovo čita i vidjeće da se radi o potpuno istim fizikalnim pojavama koje objašnjavaju i obliki dimenzije Zemljine sjenke na Mjesecu.

Kome opet nije jasno, nek si uzme sijalicu na produžnom kablu, parče kartona i nek primiče sijalicu prema kartonu (sjenilu) ili obrnuto i neka gleda šta se dešava sa samom sjenkom na zidu (potreban je i zid ili neka druga pozadina). Ako i tu vidi neku zavjeru onda je problem u tome što ne vjeruje svojim rodjenim očima ili ima problem sa razumom.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 15.12.2017., 12:33   #384
Vidite kolege..pre svega treba shvatiti da ce vecina ravnozemljasa sunce na kraju kao i mesec videti U svodu..

sto znaci da nije bas sve to tako kako zamisljate..

sunce se vise po toj prici ponasa kao neka svetiljka u svodu zajedno sa mesecem i zvezdama...

sve je prikazano na tu temu vec u prva 3/4min videa koji je prilozen u postu...

Sve to slazem se veoma budalasto zvuci!!!

ali kako onda voda ostaje ravna ukoliko je zemlja sfera!?

pa uzmi crevo dugacko 10km sa tri otvora skrajeva i na sredini te cete videti kako je sve u vodi..

jezera.. mora i okeani!..

plima i oseka se ne ponasju uopste kao da je mesc zasluzan i to sa te daljine pogotovo ne.. trebalo bi svugde gde prolazi iste kolicine vode da povlaci a to se uopste ne dogadja po toj prici.. niti je ta teorija ikad mogla biti dokazana ali je eto jos jedna opste prihvacena teorija...

vidite snimkove iz balona na visini bez cuvenog fisheye objektiva.. ocigledno da je zemlja ravna...

https://www.youtube.com/watch?v=1pTNvX7E7k8&t=2627s
__________________
end
iormas is offline  
Old 15.12.2017., 12:55   #385
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Malo sam se "obrazovao" na temu ideje o ravnoj Zemlji pa sam na brzinu nacrtao dole prikazanu škrabotinu u Paint-u. Molim neka mi neko objasni kako funkcioniše dan i noć po ovom scenariju i kako to da posmatrač iz oblasti u kojoj je noć ne vidi Sunce? Ja priznajem da postoji scenario po kojem je to moguće a taj scenario podrazumijeva da je Sunce laser i da se svjetlost u atmosferi ne rasipa. Lasersko Sunce bi možda nekako i moglo da se "progura" ali ponašanje svjetlosti u atmosferi je neoboriva i nepromjenljiva činjenica. Takodje, moram da napomenem da boldano predstavlja potrebne i dovoljne uslove. Samostalno nisu dovoljni jer je laserska svjetlost vidljiva u atmosferi u kojoj ima vlage i čestica (magla, oblaci, prašina...).
https://imgur.com/puzMd7T
Objašnjeno je ovdje, po zakonu perspektive.
https://m.youtube.com/watch?v=NruZ5vzRhQ4

Kad bi Sunce bilo udaljeno 93 miliona milja da bi došlo do nas ovoliko svjetlosti temperatura Sunca bi morala biti toliko jaka da bi svjetlo jednostavno topilo sve pred sobom kad bi se Suncu približili samo za 200 tisuća km.
Što to znači za "svemir" i "svemirska" istraživanja sasvim je jasno.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 15.12.2017., 13:00   #386
ma ne znam bas i nema objasnjenja..

ali kolko nas lazu sa svih strana vec covek svasta da pomisli..

u svakom slucaju https://i.imgur.com/ewLBM1u.png a na vodi nema tog pada

pa moze bit pametan ko kolko hoce

ali nesto cudi.
__________________
end
iormas is offline  
Old 15.12.2017., 14:02   #387
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post

ali kako onda voda ostaje ravna ukoliko je zemlja sfera!?
voda nije ravna. već sam napisao: čak ti ni voda u kadi nije ravna.
strange quark is offline  
Old 15.12.2017., 14:09   #388
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
voda nije ravna. već sam napisao: čak ti ni voda u kadi nije ravna.
Meni je.
Možda su tebi majstori loše zaravnali pločice.

To je kad uzimaš jeftinu ekipu

Ili misliš na onaj potrebni nagib pločica, prema sifonu? To ti mora tako biti, zato da iscuri sve. Isto je i na balkonima, zato je nakoso


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 15.12.2017., 14:37   #389
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Meni je.
Možda su tebi majstori loše zaravnali pločice.

To je kad uzimaš jeftinu ekipu

Ili misliš na onaj potrebni nagib pločica, prema sifonu? To ti mora tako biti, zato da iscuri sve. Isto je i na balkonima, zato je nakoso
Danas rade nakoso prema unutra, prema hodniku ili prema sobi. Zašto ? Pa da mogu opet doći.poravljati štete od poplave i tako to.
Netkobrekao ravna u kadi ?
Nije.
Površinska napetost vode.
Rorion is offline  
Old 15.12.2017., 14:42   #390
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Da, znaš valjda što znači južna hemisfera, to je različito od južnog dijela sjeverne hemisfere.
Južni dio sjeverne hemisfere je ekvator.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što se tiče mita o Zemljinoj sjeni na mjesecu to je laž.
Zašto onda Mjesec nije uvijek istih dimenzija i isto vidljiv sa Zemlje? Zašto se svaku večer na nebu (kad se može) vidi drugačiji oblik Mjeseca?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A još više bez nekakvih mutavih perr reviey radova na koje se vlaži dobar dio forumske populacije?
Imaš li ti neki rad na koji se pozivaš ili si čak sam napisao neki rad?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Logično je da se ne radi o Zemljinoj sjeni jer je teoretski nastanjeni krumpir daleko prevelik da bi radio tako zakrivljenu sjenu na Mjesecu.
Kakvog je oblika krumpir? Ravnog? Pločastog? Odluči se onda je li Zemlja krumpirastog oblika ili je ravna ploča. Ili misliš na pommes frittes? Oni su malo pravilnije izrezani.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
I kada dođe do pomračine sunca to ti je dokaz da je mjesec bliži zemlji, kad se sunce ili dio sunca ne vidi
I kakvog je onda oblika zemlja? Ploča? Zašto dolazi do pomrčine Mjeseca?

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
ali kako onda voda ostaje ravna ukoliko je zemlja sfera!?
Jednostavno - kombinacija gravitacije i tlaka. Isto kao i horizont. Na manjim udaljenostima izgleda ravan, na velikima vidljiš zakrivljenost.


Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
ali kolko nas lazu sa svih strana vec covek svasta da pomisli..
Misli?

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Sve to slazem se veoma budalasto zvuci!!!
I više i gore je nego što pišeš.
HepokS2 is offline  
Old 15.12.2017., 14:52   #391
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
I kakvog je onda oblika zemlja? Ploča? Zašto dolazi do pomrčine Mjeseca?
.
Hepoč, hepoče, to ne možemo uzeti u obzir kao argument da je zemlja okrugla, ali da je mjesec okrugao možemo.
Rorion is offline  
Old 15.12.2017., 15:30   #392
Magellan je oplovio svijet. Kakva je njegova ruta na ravnoj zemlji?
Legni na livadu. Iz ležećeg položaja gledaj zalazak sunca. Onaj trenutak kada se sunce sakrije iza horizonta, ustani se. Vidjet ćeš dio zalaska (vrh sunca) opet. Kako?
SnakeDoc is offline  
Old 15.12.2017., 15:33   #393
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Možda su tebi majstori loše zaravnali pločice.

-Stipe


da je njima ova tema smesna ne bi se ovde pravili blesavima i tvrdili takve stvari kao da je voda kriva

cudna neka ekipa...
__________________
end
iormas is offline  
Old 15.12.2017., 15:38   #394
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Magellan je oplovio svijet. Kakva je njegova ruta na ravnoj zemlji?
Legni na livadu. Iz ležećeg položaja gledaj zalazak sunca. Onaj trenutak kada se sunce sakrije iza horizonta, ustani se. Vidjet ćeš dio zalaska (vrh sunca) opet. Kako?
jako jednostavno: zemlja je okrugla
strange quark is offline  
Old 15.12.2017., 15:41   #395
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
da je njima ova tema smesna ne bi se ovde pravili blesavima i tvrdili takve stvari kao da je voda kriva

cudna neka ekipa...
ništa, pa čak ni voda se ne može oduprijeti utjecaju gravitacije. i da, još jednom ću napisati: nema ravne vode na zemlji.
strange quark is offline  
Old 15.12.2017., 18:22   #396
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=sonata-LP]Krivo znaš, niti ja podržavam ijednu teoriju, podržavam argumente, dokaze i istinu, molim lijepo. Ajmo prihvatiti da si to dobro opisao i da je to dobar argument kuglaša, evo ti si jedan od rijetkih koji je to uspio Meni pričaš ?, pa upravo zato i diskutiramo. A i vidiš koliko se dogmatici osjećaju intelektualno inferiorno, kada ne znaju niti dokazati da žive na kuglastoj planeti.
Evo malo za zabavu

https://www.youtube.com/watch?v=_ZyiKvwQSlQ
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 15.12.2017., 18:57   #397
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Dobar je dobar Božidar Nikolić, već sam to odgledao i jako lijepo objašnjava, govori razgovjetno niti prebrzo niti presporo.
No ako želiš pravu zabavu, stanje na sveučilištima xe, xe. Dogma caruje, um je žaba u bunaru xe, xe, xe..
https://youtu.be/1GPBs1K3jsE
"Zabranjujemo vam sve znanstvene radove na temu.."
"Nije bio prisutan niti jedan predstavnik..."
Rorion is offline  
Old 16.12.2017., 02:02   #398
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
ništa, pa čak ni voda se ne može oduprijeti utjecaju gravitacije. i da, još jednom ću napisati: nema ravne vode na zemlji.
Pa za što onda služi vaservaga


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 16.12.2017., 08:18   #399
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Pa za što onda služi vaservaga


-Stipe
vaservaga je uređaj koji služi da odrediš koje su dvije točke jednako udaljene od središta zemlje. onda ih šenjaš i znaš da će zid bit vodoravan


stipe ne jebi zid
strange quark is offline  
Old 16.12.2017., 10:07   #400
Ne, ne kužim; vaservaga se ono koristi baš da se vidi ravnost, i to kad se rade zgrade i to, i najravnija je stvar koju znamo, a ti sad blebneš da je zakrivljena.

Zašto se onda zgrade ne ruše?
Kako ti onda uopće gledaš što je ravno?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.