Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 21:54   #4021
Odeš s vlakom do Passeig de Gracia i onda na L2 do Sagrade.
Ali mislim da je ta stanica velika ili da ima jako puno hodati od dijela stanice gdje je stanica vlaka do stanice metroa. Ali ipak nije nikaj strašno.

Vodi računa da vlak ide svakih pola sata tak da ako ti jedan pobjegne moraš pol sata čekat drugi. Tako da provjeri si i bus, imaš ih i do Catalunye (Aerobus) i ide svakih 10 minuta
Ovdje imaš o vlaku
http://www.barcelonayellow.com/index...celona_airport

Inače ova stranica barcelonayellow je odlična za sve potrebne informacije o Barceloni

Pričalo se da će i metro biti do aerodroma uskoro, pa provjeri je li to proradilo

Edit:
Evo sad sam provjerila, ima metro T9 linija od aerodroma
http://www.mapametrobarcelona.net/ma...na-2016-02.png
Možeš tom linijom do stanice Colblanc i onda na L5 do Sagrade
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 14:52   #4022
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post

Inače ova stranica barcelonayellow je odlična za sve potrebne informacije o Barceloni

Pričalo se da će i metro biti do aerodroma uskoro, pa provjeri je li to proradilo

Edit:
Evo sad sam provjerila, ima metro T9 linija od aerodroma
http://www.mapametrobarcelona.net/ma...na-2016-02.png
Možeš tom linijom do stanice Colblanc i onda na L5 do Sagrade
Ova kombinacija sa Metroom T9 mi se čini super.
Hvala na trudu.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.

Zadnje uređivanje adan : 05.09.2016. at 15:04.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:47   #4023
Može li mi netko preporučiti provjeren hotel ili hostal u Barceloni za 4 noćenja za cca 2500-3000 kn? Datumi su 14.-18.10. Bitno mi je samo da je ok lokacija za razgledavanje.
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 22:51   #4024
Evo nakon debelog zakašnjenja od dva mjeseca da i ja probam olakšati nekome snalaženje, i da se zahvalim Mladunchici koja mi je preporučila izvrsno štivo za prije puta, usput i po putu a bgm i nakon puta - Colm Toibin, Homage to Barcelona, tu je i povijest, i nacionalno pitanje, i olimpijadu, a jedno je poglavlje hedonistički naslovljeno food & sex pa bujrum narode.
Pošto sam išla s djetetom (10), dosta sam toga morala preskočiti jer je bilo malo vremena (4 dana nepuna), i prilagodila sam i vrijeme i mjesta na koja smo išli njenim afinitetima.
Smjestaj - Airbnb, pokraj avenije Parallel (zanimljivo pišu Paral-lel), dobra lokacija, dobar stan, soba s domaćicom koja je bila više nego susretljiva. Bile smo blizu Montjuica pa smo bile i do Castela žičarom i u Fondaciji Miro (dobri suveniri, basnoslovno skupi), a i okupale se na olimpijskom bazenu (bazen ko bazen, ali dobar pogled na grad), jer nas plaže nisu oduševile, dalmatinska razmaženost. Od kvartova ne znam šta bih izdvojila, zalutale smo na Ramblu del Raval (a upozorili su nas), sjetno i ofucano, ali više duše i karaktera nego prava Rambla. Placa Reial mi je ostavila dobar dojam, pravi kolonijalni, ali i neki no-name trgovi na koje odjednom baneš pa ih kasnije ne možeš naći. Skakale smo i po znamenitostima, najviše me oduševio gitarist u Parcu Guell, prašnjave i znojne pale smo na klupu nakon cijelog dana na nogama, a onda ti zvuci iz arkada...Pale smo s nogu i zato što smo izašle na krivoj stanici metroa(Lesseps, prava je Vallcarca, zabilježite). Za djecu je dobar labirint (Jardins del Laberint d'Horta, L3, stanica Mundet), a akvarij je bez veze, skup i nezanimljiv, iako se moja principessa jako radovala pingvinima, a i suvenirnica je nije ostavila ravnodušnom . Ja sam došla na svoje u knjižari Altair (blizu Place Catalunya), s putopisnom literaturom, u opuštajućem ambijentu, toplo preporučujem.
Ništa mi više ne pada na pamet, treba zapisivati dok je friško, uglavnom ima se što vidjeti, pojesti, osjetiti .
g-djica mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:30   #4025
Quote:
ina7777 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti provjeren hotel ili hostel u Barceloni za 4 noćenja za cca 2500-3000 kn? Datumi su 14.-18.10. Bitno mi je samo da je ok lokacija za razgledavanje.
Ja sam bila tu http://360hostel.com/barcelona/
Ok je hostel, vodi ga mada ekipa, svaku večer ima nekakvo događanje, lokacija je meni bila super (imaš metro kod Arc de Triomf), Placa Catalunya je na deset minuta pješke, Parc de la Ciutadella i El Born isto toliko.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:32   #4026
bok
za onaj bus sa aerodroma prema gradu isto vrijede one T10 karte?
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:45   #4027
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
bok
za onaj bus sa aerodroma prema gradu isto vrijede one T10 karte?
Ako misliš na Aerobuš , ne.

AEROBÚS is not a service within the Fare System and therefore tickets like T-10, T-Month, T-50/30, T-Youth, T-Quarter, T-Familiar or T-Day cannot be used. The tickets Barcelona Card and Hola BCN cannot be used for the Aerobús either.
http://www.aerobusbcn.com/en/faq
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:07   #4028
https://www.google.hr/maps/dir/Aerop...1474396020!3e3

nisam ziher koji je to bus uopće
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:23   #4029
Nisam bila do sada u Barceloni Upravo se spremam za višetjedni boravak i koliko ja kuzim, taj bus 46 je običan a ne Aerobus i obična karta vrijedi za njega. Ja mislim uzet pokaz i vjerujem da će mi i on vrijedit za taj bus...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:25   #4030
e to to, i meni se čini da je to bus 46 obican
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 13:23   #4031
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
Nudi ti ovdje i Aerobus (A1) i A46 kao opciju. A46 samo malo duže vozi. https://www.tmb.cat/ca/barcelona/aut.../-/lineabus/46

Imaš i metro L9s do Zona Universitaria i onda opet liniju L3 do Poble sec, to je par minuta hoda od ulice do koje ideš.
Tu T-10 ne vrijedi nego ima posebna karta.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 17:43   #4032
46 je običan bus,ne aerodromski shuttle, kartu možete kupiti u njemu (mislim oko 2 eura), ili koristit T10 ili whatever, ja sam s njim išla do Place d'Espanya.
g-djica mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:35   #4033
Hvala. I za osvrt. I za štivo.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:29   #4034
Quote:
ina7777 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti provjeren hotel ili hostal u Barceloni za 4 noćenja za cca 2500-3000 kn? Datumi su 14.-18.10. Bitno mi je samo da je ok lokacija za razgledavanje.
Tražim još uvijek... Prijedlog od Lolite je zauzet na moje datume (ali hvala svejedno ). I da... Dečku je bitno da ima privatnu kupaonicu tak da je i to uvjet.

Koje četvrti općenito predlažete za odsjesti? Di je ok ako hoćemo razgledavati ili da je barem dobro prometno povezano?
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 19:00   #4035
prepaid mob

bit cu mjesec dana, trebala bi imat u stanu wifi, al necu preko dana bit u stanu, moja simpa i roaming mislim da nema smisla...mislila sam pojednostavnit i uzet za 15 eura od vodafona ili oranga prepaid za turiste koji ukljucuje oko 1 gb i neke minute i za espanu i za internacionalne pozive....al dobro da sam provjerila, croatije nema nigdi...

orange ballena mi se cini ok...9 eura i dobijem 1 gb (toliko mislim da bi mi bilo dosta),a pozive bum placala...

ima li to di na aerodromu uzet?

možda nesto drugo bi bilo bolje? da imam za par sati surfanja dnevno i 20tak kracih poziva u hrv, a nesto i spanjolskih jasno...

hvala
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:35   #4036
Nije ti telefoniranje vise skupo ni u roamingu (EU), pogotovo ako tebe netko nazove. Uostalom, imas, bitno da imas internet, pa zovi, ako bas moras preko Whatsapp, Vibera. Bitnije ti je gledati sto vise internet prometa da ima.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:05   #4037
Jesam li propustila ili... kartu T10 ( koja mi treba odmah na aerodromu) mogu kupiti na aerodromu?
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:37   #4038
Možeš. Imaš kiosk u kojem kupiš. Spustiš se kat niže od onog di se iskrcaš...pitaj tam nekog...tak sam ja
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 12:34   #4039
I usput pitanje moze li se tamo kupit i t mes (mjesečni pokaz)?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 00:01   #4040
Quote:
natha kaže: Pogledaj post
I usput pitanje moze li se tamo kupit i t mes (mjesečni pokaz)?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ne može.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.