Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 20:36   #21
geneva je prekrasan grad... ljubav na prvi pogled. da znam francuski, preselila bih se u francuski dio ch. predivno...

kaj se tice skupoce, ch je skupa za onoga koji ne zivi i en zaradjuje u ch. boca mineralne ne dodje 2.90 kak' je netko gore napisao. mislim, cijene u migrosu ili coopu su jednake u cijeloj ch. i ja sam pila kavu na jezeru i nije me dosla 5 chf. i klopa je bila dobra. usluzni djelatnici su bili ljubazni kao i u ostalim dijelovima ch. jedino kaj je stimmung bio vise locker, puno vose locker nego u njemackom dijelu ch.

lijepi provod ti zelim, uzivaj u prirodnim ljepotama svjetskoga grada.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 20:51   #22
Da ne otvaram novu temu, ima li tko kakvih iskustava iz Lausanne?
Gdje jesti, sto izbjegavati, sto vidjeti? Unaprijed hvala!
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:48   #23
Quote:
deyooo kaže:
zamisljam si besplatni bicikli u zg...kolko bi ti potrajali??? dan,dva, mozda tri ako je vikend...
Moras ostavit depozit od 50 franaka i putovnicu. Dakle imas interes bicikl i vratit.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:13   #24
Zurich

iznenada odlucio i dosao na 5 dana...
danas vec treci dan lutam gradom i jos imam puno nepoznanica pa ako netko ima kakve pametne savjete neka pise....
ono sto sam skuzio je sljedece:
simpa, mali i uredan gradic sa drazesnim centrom... cijene 25% vece nego u hrvatskoj, a standard 300%...
obisao sam usce Limmata u Zurichsee i sve zivopisne ulicice na sjevernoj obali kao i Banhofstrasse i Paradenplatz na juznoj obali rijeke... nadam se da se dobro orjentiram...
ne znam sto bih sve trebao vidjeti jer sam nabrzaka dosao ovdje pa dajte savjete sto da ne propustim prije nego se vratim...
inace, na gornjem gradu (do kojeg vozi crvena uspinjaca polybahn) se nalazi ETH (najjaci tehnoloski fax) u kojem je stotine kompjutera sa free internet pristupom i pravo mjesto za odmor od setnje (eth je prakticki u centru grada)...
put do Zuricha - vlak ZG-ZU, nocna voznja, vozi preko 13h, spavaca kola su savrsena (novi vagoni i to Gredelj!!!) cijena cca 1140 kn povratna... ima i jeftinije ali onda se mora uzeti puno unaprijed... ima i skuplje ako nema nocenja sub-ned na odredistu...

veceras cu provjeriti daljnje upute, pa unaprijed zahvaljujem korisnim odgovorima...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:30   #25
Meni se Zurich ucinio kako dobro mjesto za zabavu u inace mirnoj Svicarskoj.
Grad nije prevelik, a opet, za svicarske standarde je metropola. Koliko sam uspio vidjeti u vodicima, ima odlicnih klubova, restorana, kafica. Izaberi nesto. (Naravno cijene su dosta skuplje nego kod nas).

Vec si koliko vidim uhvatio glavnu pjesacku zonu, ali prosvrljaj jos koji put - kad sam ja tuda lutao svaki put bih otkrio neke nove neotkrivene pjesacke ulice, pogotovo s lijeve strane. Ja bih ti preporucio posjet umjetnickom muzeju, to je nova zgrada, izgleda vrlo lijepo. Odi i u Munster ako vec nisi. S druge strane je park Lindenhoff odakle se pruza krasan pogled.
Navodno Zurich ima lijepi ZOO, ali nisam stigao vidjeti to posto je malo dalje od centra.

Ako te interesira shopping, moras proci po Banhofsstrasse, vecinom su to butici s potpisom, ali kako se priblizavas kolodvoru tako se pocinju pojavljivati ogromne robne kuce s (prosjecnom djepu) pristupacnijom odjecom.
Kod kolodvora imas i povijesni muzej Svicarske, pa to ne bi bilo lose pogledati takodjer.

A ako se nadje jos slobodnog vremena, ukrcaj se na brod, recimo u parku pored kolodvora, pa odi na voznju Ciriskim jezerom. Grad mozda nije najljepsi u Svici, ali je definitivno vrlo interesantan!
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:47   #26
Quote:
MisterNo kaže:
(do kojeg vozi crvena uspinjaca polybahn) se nalazi ETH (najjaci tehnoloski fax) u kojem je stotine kompjutera sa free internet pristupom i pravo mjesto za odmor od setnje (eth je prakticki u centru grada)...
nemoj zezat! svako ljeto se nekoliko tjedana vucaram oko ETH-a i nisam znala da imaju slobodan pristup netu . reci koja zgrade, molim te .

ja se obožavam vucarat onim uličicama sjeverno od jezera; ima ih bezbroj i nikad ne možeš bit siguran da si ih sve prošo... iz godine u godinu otkrivam neke nove stvari. obožavam skrivene parkiće, presmiješne kipove i spomen ploče... a i ako budeš usamljen, samo sjedni na klupu kraj jezera i već će ti prić neka neobična spodoba. uglavnom to budu Afrikanci, al da se i od njih svašta čut

vožnja jezerom je obavezna!

ako ti se da, sjedni na vlak do Oerlikona (2 stanice), preslatko mjesto. znam da je blesavo i tako neoriginalno, al osvojili me šahovskim pločama


inače ti je dosta jeftinije ić busom, povratna karta 200 franaka, za mlade (mislim da ispod 25) je jedno 170 chf.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 01:31   #27
možeš i ovdje i ovdje npr. potražit šta te zanima. ma ima masu toga. sjedneš na tramvaj ili vlak i nema šanse da ne ugledaš nešto što te neće privuć.

baš ti zavidim što si tamo, i ja bih

reci što te konkretno zanima, možda mogu/možemo pomoć.

jesi preko vikenda ujutro naišo na sajam isto blizu jezera? nisam nikad bila na Hreliću, al pretpostavljam da je to Hrelić na švicarski način.

evo ovdje top 10 stvari za napravit u Zurichu.

ma joj, sad sam se sva nabrijala. ja inače nikad ne uspijem vidjet ništa od onoga što isplaniram i samo se bezveze naživciram, pa radije primjenjujem metodu lutanja.

joj, uživaj
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:31   #28
Lindt outlet pod obavezno. Raj za sladokusce.
Isto tako, Zurich zoo u sklopu kojeg je i Masoala rainforest. Lijepo za pogledat.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:10   #29
eh sad ste mi odgovorili a ja se bas jutros vratio EuroNight vlakom...

@misery: na ETH ima par ucionica u jednom od hodnika sa brdo kompjutera u svakoj i unutra udjes i surfas netom...
mozda ce ti trebati login i pass ali posto je to druzeljubivo međunarodno okruženje, vjeujem da ce ti netko pomoci oko toga...
nikak da se sjetim koji hodnik, ali odi do F1 foruma i sa galreije ces vidjeti u polukatu ispod kroz prozore punu ucionicu kompjutera i studenata...

uglavnom ovo su moji zakljucci i dojmovi:
Zurich je vrlo lijep, pristojan i uredan gradic... zanimljiv za prosetati, jos zanimljiviji ako trebate bankarske usluge, usluge najjačih osiguravajucih društava ili ako trebate prvoklasan sat za prvoklasnu cijenu...
kuce i zgrade su slatko uređene i sve djeluje nekak romantično i slatko...
vozni park je dobar i nerijetko se susretnu rijetko luksuzna vozila... porschei, bentleyi, masseratiji i slično...
noćni život me nije baš nešto očarao, bio sam u onom PurPur baru u Seefeldstrasseu koji slovi kao mondeno mjesto, ajmo reci relativno OK, pristojno mjesto..
No zakljucio sam da je Zurich dobra baza za posjetiti i obići cijelu Švicarsku. No za to treba dublji džep i dosta vremena...
Ja sam obišao južnu stranu jezera dolje do Rapperswillea i cijeli Zurich do Badena. Baden i Rapperswille su krasna mjesta. U oba postoji jaka Hrvatska zajednica, s time da je u Badenu pomijesana sa Yugo zajednicom, a u Rapperswilleu sa Argentincima. Također sam bio u Zugu, kažu da je to tehnološki najjači grad u Suissu sa brdo tehnoloških firmi. Namjeravao sam još ići u Luzern pa na Pilates, ali nisam stigao. Kažu da je Luzern prekrasan, Geneva i jezero također...
Nažalost jezerom se nisam vozio jer je (kad sam ja bio) red voznje trajekata bio nešto rijedak..
Zurich je odlična baza zbog odlične povezanosti vlakovima sa svim obližnjim gradovima u Svicarskoj, ali i po Europi...
Također su i skijališta (alpe) blizu..no za to treba dublji džep... Cijene su malo veće nego u nas (cca 20%), tehnika je cak i nesto malo jeftinija, ali kad se uzme u obzir da su im plaće malo veće nego naše (ali u drugoj valuti ) onda se dobije zaključak da je tamo kvaliteta života prilično visoka....
eh da, u nedjelju (jucer) sam bio u Alpamare water parku i proveo fantastičnih 4 sata (za pristojnih 40 CHF) u vodenim toboganima, bazenima, egzibicijama...

eto...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:17   #30
još htjedoh dodati...
u Švicarskoj ima dosta jakoih tehnoloških firmi (Logitech) i ostalih grana industrije koje se sad ne mogu sjetiti, ali nesto bas i nisu previse tehnoloski moderni...
Pretpostavljam da je Zurich prije 20 godina bio isti kao i danas i onda je u usporedbi sa Zagrebom bio neusporedivo napredniji...
No danas mislim da Zagreb nimalo ne zaostaje (osim po neuređenim pročeljima zgrada - tog tamo nema, sve do jedne su uređene) nego čak po nekim stvarima i prednjači, recimo danas su ZG tramvaji neusporedivo bolji od Ciriških, SMS parking je svemirsko dostignuće, tamo se još uvijek ubacuju kovanice u automate itd itd...
No valjda oni tam briju na podzemne neutronske akceleratore, navodno je u Cernu jedan takav pod zemljom i radijus mu je 27 kilometara...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:20   #31
Promaklo mi da si 05.01. već bio treći dan tamo.
Šteta za Luzern. Prekrasan grad. Od svih koje sam vidio u Švici definitivno Top 1.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:19   #32
Quote:
J.Poljak fan club kaže:
Promaklo mi da si 05.01. već bio treći dan tamo.
Šteta za Luzern. Prekrasan grad. Od svih koje sam vidio u Švici definitivno Top 1.
vidim da putuješ svugdje... blago tebi... jel to privatno?
ako nije, gdje radis?
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:36   #33
Dobro je da si posjetio Zug...to je Luzern u malom, vrlo je lijep.
Doduse steta zbog Luzerna, mislim da je to turistima najinteresantniji grad u Svici. Ja bih prednost dao Zenevi - to mi je najdrazi svicarski grad. I Basel, jer sam sentimentalno vezan za njega.
Sto se tice regija, nema do Grizona, to je raj u Alpama. Plus obala zenevskog jezera u kantonu Vaud. I Valais! Ma zapravo cijela je Svicarska prekrasna.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:40   #34
Quote:
MisterNo kaže:
vidim da putuješ svugdje... blago tebi... jel to privatno?
ako nije, gdje radis?

A nije baš da putujem svagdje. Puno manje nego što bih htio. A dok idem onda je to većinom privatno.
Dublin je slijedeći u planu, a onda nadam se toliko puta odgađani Egipat.
Baš me zanima taj kontrast između recimo Zuricha i Caira što se tiče prometa i svega ostalog.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:09   #35
Quote:
J.Poljak fan club kaže:
A nije baš da putujem svagdje. Puno manje nego što bih htio. A dok idem onda je to većinom privatno.
Dublin je slijedeći u planu, a onda nadam se toliko puta odgađani Egipat.
Baš me zanima taj kontrast između recimo Zuricha i Caira što se tiče prometa i svega ostalog.
za Cairo ti nebih nista znao, a u Dublinu sam bio nekoliko puta pa tu imam sto za reci...
ajd bar da sam i ja negdje jednom bio prije tebe

u svakom slucaju bon voyage!
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:46   #36
Pa bilo bi lijepo da staviš neka svoja zapažanja i korisne informacije tipa smještaj, prehrana, šta za pogledat... na Dublin temu.
Čujemo se tamo.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:45   #37
projekt "Švicarska"

bok ljudi
radim jedan projekt na faxu na temu Švicarska i trebale bi mi informacije iz prve ruke, a budući da nisam nikad bila tamo, zamolila bih Vas da mi kazete Vi koji jeste:
1.Kako ste doživjeli Švicarsku? (uzbudljivo, opušteno, zanimljivo...?)
2.Po cemu vam je bila posebna, u usporedbi sa drugim europskim zemljama
3.Da li je zemlja ispunila vaša očekivanja i da li stoji iza onog što obećava?
4.Kako ste došli do podataka o Švicarskoj, jeste li išli preko agencija ili individualno i u koje vrijeme(godišnje doba), te kojim prijevoznim sredstvom?
5.Kakva je urednost javnih prostora (ulice, trgovi, šetališta,parkovi, wc-i), (uređenost skijališta, toplica, obale jezera)
6.Kakav je odnos destinacije prema turistima (postoje li "važniji" i "manje važniji" turisti)?
7.Odnos lokalnog stanovništva prema turizmu i turistima?
8.Odnos zaposlenika turističkih poduzeća prema turizmu i turistima??
Eto to bi bilo to, znam da ima dosta pitanja al ak biste na ikoje odgovorili puno bi mi pomogli eto hvala
anči manči is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 07:32   #38
Quote:
anči manči kaže: Pogledaj post
bok ljudi
radim jedan projekt na faxu na temu Švicarska i trebale bi mi informacije iz prve ruke, a budući da nisam nikad bila tamo, zamolila bih Vas da mi kazete Vi koji jeste:
1.Kako ste doživjeli Švicarsku? (uzbudljivo, opušteno, zanimljivo...?)
2.Po cemu vam je bila posebna, u usporedbi sa drugim europskim zemljama
3.Da li je zemlja ispunila vaša očekivanja i da li stoji iza onog što obećava?
4.Kako ste došli do podataka o Švicarskoj, jeste li išli preko agencija ili individualno i u koje vrijeme(godišnje doba), te kojim prijevoznim sredstvom?
5.Kakva je urednost javnih prostora (ulice, trgovi, šetališta,parkovi, wc-i), (uređenost skijališta, toplica, obale jezera)
6.Kakav je odnos destinacije prema turistima (postoje li "važniji" i "manje važniji" turisti)?
7.Odnos lokalnog stanovništva prema turizmu i turistima?
8.Odnos zaposlenika turističkih poduzeća prema turizmu i turistima??
Eto to bi bilo to, znam da ima dosta pitanja al ak biste na ikoje odgovorili puno bi mi pomogli eto hvala
1. kruti komadić svijeta
2. skupoća
3. nisam imao neka posebna očekivanja
4. individualno, avionom, ljeto
5. na visokom nivou
6. dođi ležerno odjeven i na ulici će te odmjeravat prije nego ti odgovore na pitanje. Inače ljubazni.
7. sve ok, ništa posebno
8. ---

Odnosi se na Zurich.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:41   #39
Anči, evo ti iz prve ruke (radim u Švicarskoj):

1. Opuštena zemlja, sve je easy-sve po pravilima i nitko nikome ne smeta
2. Posebna: definitivno po redu i zakonu koga se svi pridržavaju, nema iznimke.
Ima jedna anegdota još iz 2000 (i tada sam radio u CH)-iz novina, ali se sad ne sjećam kojih više-dnevne uglavnom. Policija zaustavila auto koji je vozio prebrzo. Pišu kaznu. Vozač se pravda. Policajac kaže: prekršaj-kazna. I točka. A vozač i dalje: ali, znate ja nisam žurio samo za sebe-nego u interesu čitavog grada. Znate li tko sam? I ja sam učestvovao u donošenju važnih odluka-pa i zakona za ovaj grad ! Policajac: znam, gradonačelniče, i mi se sada toga pridržavamo.
Posramljen, platio je i ispričao se.

3. Da, definitivno, ali moj slučaj je specifičan (zbog struke)-tako da možda nisam reprezentativan uzorak.

5. Izuzetno uredno-ali ama baš sve.

6. Ne bih rekao da prave razliku, naposlijetku to je zemlja u kojoj zaista ima ljudi svih vrsta i podrijetla.

7. Gostoljubljivi su -možda će netko reći da su formalisti i da sve gledaju kroz novce i zaradu, ali vjeruj mi imam puno prijatelja nativnih Švicaraca, i prekrasni su ljudi.

Možda da odeš u CH ambasadu u Zagrebu (kod Cvijetnog trga je) ali osobno nemam predobra iskustva s njima.
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:46   #40
e puno ti hvala
anči manči is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.