Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2007., 11:37   #21
da podignem temu.evo ja putujem za helsinki 15.1.i ostajem 5 dana.nadam se da ce biti prilika skoknut do tallinna.mozda ledolomcem haha.nije problem odjeca obuca je bitna.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 08:21   #22
Eto vratio se iz Helsinka.Za ponoviti definitivno.Da barem malo osjetiš puls grada treba ti barem 7 dana.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 08:23   #23
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
E da, što se tiče cura, Helsinki je zaista prepun predivnih djevojaka. Skoro sam dobio morsku bolest kad sam bio tamo od okretanja
Ima u tome istine
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 15:13   #24
Quote:
55et kaže: Pogledaj post
da podignem temu.evo ja putujem za helsinki 15.1.i ostajem 5 dana.nadam se da ce biti prilika skoknut do tallinna.mozda ledolomcem haha.nije problem odjeca obuca je bitna.
i? i? hajde baci koji detalj pliz... frendovi i ja se mislimo zaletiti negdje u 4. mjesecu...

hoteli? hosteli? ici u Talin na jedan dan ili prespavati?
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 10:42   #25
Quote:
siljo kaže: Pogledaj post
i? i? hajde baci koji detalj pliz... frendovi i ja se mislimo zaletiti negdje u 4. mjesecu...

hoteli? hosteli? ici u Talin na jedan dan ili prespavati?
hoteli skupi.uzmite hostel.ponesite rukavice i kape.bez toga poludis od vjetra.barem je meni bilo u ovo doba.za tallin vredi uzeti 2 dana sa spavanjem.sve je tu napisano u toj temi i temi rezervacije
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:28   #26
ljudi, jel ima neko nekakav prijedlog kako najjeftinije doci do ove zemlje?
Pregledao sam hrpu low-cost avio opcija (preko skyscanner-a) i najbolje sta sam nasao je avionom iz zagreba za berlin pa iz berlina za helsinki. To me ispada 140 eura 1 smjer. Mozda netko zna neke druge (jeftinije) nacine za stic tamo?
Svaki savjet je dobrodosao, tenk ju!
kotlovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 19:52   #27
itko?
kotlovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:57   #28
Quote:
kotlovnik kaže: Pogledaj post
ljudi, jel ima neko nekakav prijedlog kako najjeftinije doci do ove zemlje?
Pregledao sam hrpu low-cost avio opcija (preko skyscanner-a) i najbolje sta sam nasao je avionom iz zagreba za berlin pa iz berlina za helsinki. To me ispada 140 eura 1 smjer. Mozda netko zna neke druge (jeftinije) nacine za stic tamo?
Svaki savjet je dobrodosao, tenk ju!
odi na temu o putovanjima avionom i potraži odgovore iz 11. mjeseca 2007., koliko se sjećam Noemi je dvaput putovala u Finsku tad. ali nismo baš nešto puno jeftinije našli od ove cijene koju ti nudiš
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 13:53   #29
ljudovi, evo nalazim se u finskoj u nekom malom gradu lappeenranta i rado bi si s nekim rvatom pogledo tekmu u petak, cetvrtfinale. A ovdje nas rvata ima ukupno 1 (racunajuci mene). Pa ako ima neko nas forumas il ak znate da ima neko ko se nalazi u finskoj (bilo gdje) nek se javi tu. Mislio sam se zaletit do helsinkija ovaj vikend iovak, pa bi bilo skroz kul tamo se nac s nekim nasima i tekmu pogledat.
Poslje tekme se mozemo napit i ic po gradu trazit neke turke i sorat se snjima, osim ak su veci/stariji/vise ih je! u tom slucaju cemo bjezat.

joooo Hrvatskaaaaaaaaa!!!

al za istac, nek se javi neko ko je tam,ak ima..

tenk ju.
kotlovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:07   #30
Jebiga buraz,ja idem 21.7.,al da sam sad tamo sigurno bi se nasli da se ubijemonaravno od finog Finskog alkohola
Valjda ima jos koji Hrvat tamo,odi u Helsinki tamo zive troje Hrvata po nekim zadnjim popisima!
Sretno...
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:34   #31
Steta, sutra sam u povratku iz Helsinka.Gledam utakmicu doma.Zuja je zakon.Ovde valja samo stella u belge baru na kluvikatu.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:59   #32
da, steta.. Jel mozes perporucit kakav birc di se moze pogledat euro, a da piva nije jako skupa, tipa ispod 5 eura??

E sta bi dao za jednog hrvata u petak.. (ako ne i hrvaticu!) 15 finaca barem!
jel ima ko barem da zna ikog da je u helsinkiju ovih dana? Od stotina tisuca hrvata koji su tamo morate bar jednog znat. Netrebate ga cak ni dobro znat, samo da si mi pogledamo skupa tekmu i zapijemo se poslje neovisno o rezultatu, i onda urlicemo po ulicama..
hvala jos jednom, necu vise gnjavit, jako puno.
kotlovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:49   #33
Finska

Dragi svi koji volite putovanja,
Ako ste ikada imali priliku na jedan dan otići u Finsku, a da nije bilo preko neke agencije kao organizirano putovanje, zamolila bih vas da napišete i podijelite s ostalima vaša iskustva, možda napišete neki savjet ili što god vam padne na pamet vezano za takvo jednodnevno putovanje u Finsku.


Evo ja sam bila u Helsinkiju na jedno popodne no to je bilo sa General Turistom organiziran put po cijeloj Skandinaviji no kao iz vedra neba pao je dogovor izmedju dva frenda: "Daj ono, ajmo u Finsku, e...", "Pa ono, daj ajde idemo ono... Zakaj ne..." I tako nas dvoje u 9. mjesecu 2009. odosmo do Helsinkija

Plan je slijedeći: Vlakom do Beča i od Beča do Helsinkija avionom...
To mi se nekako čini najjednostavnije, a i najjeftinije što igra vrlo veliku ulogu u tome svemu.

Zvala sam i Autobusni kolodvor ("Ne mi takvih stvari nemamo. Tamo jedino možete doći ako si uplatite kompletno putovanje" ) i HŽ( "Joj, joj, joj... hmmmmm... neznam, neznam... ček... samo malo... mmmmm... aha... e, ovako... to bi vam bila jaaaako skupo, morali bi presjedati od 3 do 7 puta, a put bi vam trajao oko 53 sata" )

Ajde ljubitelji Finske i svih njenih ljepota pliz ono dajte nešto pametno...
__________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Forsha is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.05.2009., 10:50   #34
jel zna tko kakve zanimljivosti o Finskoj? pišem maturalnu radnju o njoj pa bi mi bilo korisno.
hvala
bamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:22   #35
Quote:
bamu kaže: Pogledaj post
jel zna tko kakve zanimljivosti o Finskoj? pišem maturalnu radnju o njoj pa bi mi bilo korisno.
hvala
Za pocetak: wikipedia na engleskom.
onda www.hel.fi. onda:www.visitfinland.com/w5/index.nsf/(pages)/index
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 20:45   #36
Hello. I ja planiram u Finsku pa me zanima koja je najjeftinija opcija za doći tamo?
Ako je neko nedavno bio neka nam piše jer to je stvarno zemlja vrijedna posjeta, ta mnogobrojna jezera, ta priroda.. to se stvarno treba vidjeti..

I naravno, ako ću biti u Helsinkiju onda bi svakako trebalo skoknut do Tallina.
Koja je sada cijena trajekta?

Ja svakako planiram napraviti itinerar i malo proći okolo..

Što se tiče smještaja, najvjerojatnije ću koristiti COUCHSURFING ili HOSPITALITY CLUB,
ne samo što je besplatno nego ti lokalci daju dobre savjete kaMO i gdje je vrijedno otići..

Nedavno sam upoznao čovjeka iz ZG koji tamo ima neke frendove i prošlo je ljeto bio
kod njih, svuda su prošli, 4 dana su bili na auto utrkama u blizini Tamperea,
spavali u šatorima usred šume...kakav doživljaj.. strava..



Quote:
Forsha kaže: Pogledaj post
Dragi svi koji volite putovanja,
Ako ste ikada imali priliku na jedan dan otići u Finsku, a da nije bilo preko neke agencije kao organizirano putovanje, zamolila bih vas da napišete i podijelite s ostalima vaša iskustva, možda napišete neki savjet ili što god vam padne na pamet vezano za takvo jednodnevno putovanje u Finsku.


Evo ja sam bila u Helsinkiju na jedno popodne no to je bilo sa General Turistom organiziran put po cijeloj Skandinaviji no kao iz vedra neba pao je dogovor izmedju dva frenda: "Daj ono, ajmo u Finsku, e...", "Pa ono, daj ajde idemo ono... Zakaj ne..." I tako nas dvoje u 9. mjesecu 2009. odosmo do Helsinkija

Plan je slijedeći: Vlakom do Beča i od Beča do Helsinkija avionom...
To mi se nekako čini najjednostavnije, a i najjeftinije što igra vrlo veliku ulogu u tome svemu.

Zvala sam i Autobusni kolodvor ("Ne mi takvih stvari nemamo. Tamo jedino možete doći ako si uplatite kompletno putovanje" ) i HŽ( "Joj, joj, joj... hmmmmm... neznam, neznam... ček... samo malo... mmmmm... aha... e, ovako... to bi vam bila jaaaako skupo, morali bi presjedati od 3 do 7 puta, a put bi vam trajao oko 53 sata" )

Ajde ljubitelji Finske i svih njenih ljepota pliz ono dajte nešto pametno...
mikhael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 21:03   #37
Quote:
mikhael kaže: Pogledaj post
Hello. I ja planiram u Finsku pa me zanima koja je najjeftinija opcija za doći tamo?
Ako je neko nedavno bio neka nam piše jer to je stvarno zemlja vrijedna posjeta, ta mnogobrojna jezera, ta priroda.. to se stvarno treba vidjeti..

I naravno, ako ću biti u Helsinkiju onda bi svakako trebalo skoknut do Tallina.
Koja je sada cijena trajekta?

Ja svakako planiram napraviti itinerar i malo proći okolo..

Što se tiče smještaja, najvjerojatnije ću koristiti COUCHSURFING ili HOSPITALITY CLUB,
ne samo što je besplatno nego ti lokalci daju dobre savjete kaMO i gdje je vrijedno otići..

Nedavno sam upoznao čovjeka iz ZG koji tamo ima neke frendove i prošlo je ljeto bio
kod njih, svuda su prošli, 4 dana su bili na auto utrkama u blizini Tamperea,
spavali u šatorima usred šume...kakav doživljaj.. strava..

E vidiš tražimo relativno slične informacije tak da ak kaj saznaš javi a ja ću isto tako...

Ja još uvijek nisam saznala ništa jer dobri ljudi nedaju nikakve konkretne informacije tak da moram skupljat kap po kap...

Da definitivno se isplati otić na više dana i svakako iskoristit sve što se da, a viš za ovaj besplatni smještaj nisam znala

Eto, baš mi je drago da bi i ti tamo
__________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Forsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 20:17   #38
zimovanje u finskoj

ima li zainteresiranih za zimovanje u Finskoj? jel općenito malo Hrvata ide tamo pa me zanima ako još netko ima to u planu, pa da dogovorimo slične datume pa možemo i zajedno proć po Helsinki-u il negdje.. ipak je ljepše kada ima više Hrvata na jednom mjestu u stranoj državi. ja i par prijatelja namjeravamo ići..
Goglovsky is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2009., 20:23   #39
Ajde otvori barem još 8 tema... Možda ćeš imati više uspjeha...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 20:30   #40
haha nije da sam nova ovdje možda paa dok se snađem kako to tu funkcionira.. dosta je ova jedna tema ;D
Goglovsky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.