Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 17:00   #21
Quote:
pchelicaMaja kaže: Pogledaj post
molim vas, ako netko zna kako se radi onaj bijeli umak koji se jede uz tortilla chips, ja sam ga jela mex rest u Zgb (Caramba,mislim) i u Crikvenici u mex.. probala sam doma napravit nešto sličnu, stavila sam sir vrhnje chilli sol i peršin, ali nije ni blizu...
ja uzmem obično kiselo vrhnje, dodam malo češnjaka u prahu i suhog peršina malo kao dekoraciju.
ako ti se ne svidi i dalje eksperimentiraj, ili ih pitaj sljedećom prilikom kad dođeš na klopu u mex rest
danči is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:20   #22
Quote:
pchelicaMaja kaže: Pogledaj post
molim vas, ako netko zna kako se radi onaj bijeli umak koji se jede uz tortilla chips, ja sam ga jela mex rest u Zgb (Caramba,mislim) i u Crikvenici u mex.. probala sam doma napravit nešto sličnu, stavila sam sir vrhnje chilli sol i peršin, ali nije ni blizu...
Pogledaj si sastav na onim staklenkama sa tim umacima za čips.
ja sam si radila avocado umak...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:55   #23
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
jel ima netko prijevod recepta ovih knedli/buhtli plizzz?
Možda ti ovo pomogne....

http://www.crochef.com/index.php?recept=169
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:20   #24
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
jel ima netko prijevod recepta ovih knedli/buhtli plizzz?
moje premekano srce i trula nedjelja pa da učinim dobro djelo evo prijevoda pollyinih "gernknoedel"
5 jušnih žlica mlijeka
10 g germe
1 čajna žličica šečera
30 g brašna
500 g brašna
40g šečera
sol
2 jaja
1 žutanjak
1 čajna žl. limunove korice
100 g putra
1/8 litre mlijeka
60 g putra
30 g maka
20 g šečera u prahu
450 g "musa" od šljiva (marmelada ili pekmez)

za GK naprije umijesiti predtjesto. 5 mlačnih juš.žl. mlijeka zamiješati sa 10 g svježe germe, 1 čaj.žl. šečera i 30 g brašna. to predtijesto pustiti cca 10 minuta da se diže.
u veliku posudu staviti 500g brašna. u sredini brašna napraviti udubljenje i u to uliti predtjesto. dodati tome šečer, malo soli, jaja, žutanjak i naribanu koru netretiranog limuna.
mekani putar i 1/8 mlačnog mlijeka dodati tijestu i tako dugo mijesti do glatkog tijesta, dok se neda lagano odvojiti od posude. tijesto poklopiti i cca 30 minuta ostaviti na toplom mjestu da se diže.
tijesto na lagano pobrašnjenoj radnoj plohi formirati u dugačku rolu i podijeliti u 12 djelova.
svaki komad tijesta formirati u kuglu i staviti, sa dovoljno razmaka, na tepsiju obloženu papirom za pečenje.
pokriti sa kuhinjskom krpom i pustiti cca 15 da se diže.
u međuvremenu u dva velika lonca zagrijati puno, lagano posoljene, vode.
kad počne lagano kuhati po 3-4 GK odjednom staviti u vodu. poklopiti i temperaturu staviti na najmanji stupanj. pustiti tako cca 20 minuta ( u receptu piše da pusti "vući", što najvjerojatnije znači da nije bitno da kuhaju, već da budu u pokrivenom loncu, 20 min. u pari - opaska moja)
izvaditi. rastopiti 60g putra (maslaca) i preliti preko GK. posipati sa mljevenim makom i šečerom u prahu. najbolje poslužiti sa "self made" musom os šljiva.

to je to prevodila sam direktno pa nije baš najprofesionalnije, ali mislim da je razumljivo. ako štogod nije ti samo vikni

dobar tek
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:55   #25
hvala od srca! kad isprobam javim kako su uspjele
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:42   #26
chateauxdeif, hvala na prijevodu

Ak mi nećete zamjerit, samo bih dodao da kad god sam jeo dotične knödel po Njemačkoj ili Austriji, pekmez od šljiva je bio u sredini knedle, a umak/dodatak se birao posebno. Mene je oduševila kombinacija ukuhanih kiselih višanja i slatkog umaka od vanilije
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:10   #27
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
chateauxdeif, hvala na prijevodu

Ak mi nećete zamjerit, samo bih dodao da kad god sam jeo dotične knödel po Njemačkoj ili Austriji, pekmez od šljiva je bio u sredini knedle, a umak/dodatak se birao posebno. Mene je oduševila kombinacija ukuhanih kiselih višanja i slatkog umaka od vanilije
moja omama je pravila te knedle, ali uvijek prazne punjene su bile samo one od krumpirovog tijesta. ona je kuhala švapsku kuhinju: slatki sosevi, slatkaste knedlice uz meso. i mogu reći da sam to ostavila u mojoj kuhinji.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:21   #28
pumpkin pie

trebala bi recept za pumpkin pie, provjereni po mogucnosti

znam da je svojevremeno bila tema, ali ne mogu naci
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 10:50   #29
trebao bi recept za međimursku zlevanku,ali navodno ima neka verzija sa sirom,bez pekmeza od šljiva,ako neko zna,thx!
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:02   #30
...molila bih vas neki recept za savijacu s jabukama u umaku od vanilije. Sve sto sam nasla je sa pudingom od vanilije, a to ne bi...

Zna li netko...
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 17:39   #31
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Poredaš kekse na dno posude. Skuhaš puding prema uputama na vrećici. Preliješ ga preko keksa. Na vrh staviš još jedan red keksa (opcionalno). Ohladiš. Serviraš
Ne znam baš da tako ide. Onda su to samo 2 reda keksa, pa ispadne ko kremšnita, ono, puno kreme, malo keksa....i sve je nekako nestabilno.
evo kako ja pravim: skuhaš 2 pudinga od čokolade u jednom loncu, dodaš 2 čepa ruma u to, kekse na dno tepsije(ili zdjele) i po tome trećinu pudinga, pa red keksa, pa drugu trećinu pudinga, pa opet keksi, pa zadnji sloj pudinga, i najzad keksi. Gotovo! Bolje je kad ima dosta keksa. Ohladi se u frižideru.
Anika 002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:27   #32
Ovako, nedavno sam jela jedan naoko vulgaris, ali odličan kolač!
Opis: dolje je lisnato, a gore krema nalik na onu od kremšnita, ali konzistencije stvrdnutog pudinga od vanilije.
Pretpostavljam da se razvalja lisnato, peće do pola, a gore ulije krema koja se kuha od mlijeka, jaja, brašna, vanilije, a u hladno doda maslac, pa se zapeće u pećnici kad je kora lisnatog napola gotova.
Kako su slastice dosta osjetljive na količinu, temperaturu i vrijeme pipreme, lijepo molim točne podate ( dimenzije protve, vrijeme pećenja kore, vrijeme pećenja kreme i najvažnije TEMPERATURA pećnice ) istog ili sličnog kolača. Puno hvala!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:08   #33
MALO KUHARICE

pozdrav svima!
obozavam da kuham pa ako netko ima kakvih dobrih recetapa!
sta mislite o pecenom grahu i piti od bijeloga luka
ako netko treba recept neka se javi

na internetu, pa tako i na forumu, nije pozeljno stalno koristiti caps lock. tc

Zadnje uređivanje tough_cookie : 14.03.2008. at 19:50. Reason: CAPS LOCK.
Marinela Krkalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:11   #34
Ja imam dosta recepata,a kaj te zanima? kakva jela?
ella6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:16   #35
Ja bi pitu od sira ili od spinata
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:44   #36
ako moze nesto sto se jede kasikom,ja zivim u njemackoj a ovdje se sve jede skoro vec gotovo i suho
znam sve da kuham ali mi treba nesto novo
Marinela Krkalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:57   #37
Quote:
Arianne kaže: Pogledaj post
Ja bi pitu od sira ili od spinata
umjesis normalno tijesto ko za kruh ali bez kvasca premjesis zatim ga pomazes s malo ulja odozgor,pustis da malo upije onda ga razvaljas,pa ga razvlacis rukama da buda tanko,uzmes sir i stavis u jedan red i taj red zamotas ne debelo i slazes u tepsiju u krug.Kada malo porumeni (stavis vodu da provrijei i unutra margarina malo) s tom vodom polijes po piti i ostavis je jos 5 min da se pece !!!Nadam se da ce ti uspjeti i da nisam malo i previse napisala

Zadnje uređivanje tough_cookie : 14.03.2008. at 19:55.
Marinela Krkalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:03   #38


ja bih sarmu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:56   #39
marinela, jel ti zapravo trazis ili nudis recepte? nije mi bas jasno
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 23:49   #40
Trazim recept za krokete!!

Mislim da je super ideja da se ovakav topic otvori, jer je skoro nemoguce sve iscitati i pronaci recept. Ja vec odavno pravim krokete sa besamel sosom i komadicima piletine ili plodova mora, no odnedavno mi se desava, iako ih pravim ucijek po istom receptu, da mi smjesa za krokete ispadne nekako premekana, pa je ne uspijem lijepo oblikovati i uvaljati u brasno, jaja, prezlu!!

Ima li jos neko mozda recept za krokete, pa da pokusam na neki drugi nacin? Ovi zadnji koje sam napravila su bili blago receno jadni.
__________________
JODER, HEMBRA, HABLA BIEN QUE NO CUESTA UN HUEVO Y QUEDAS DE PUTÍSIMA MADRE!!!!
GreenEyezz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.