Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2009., 15:18   #81
evo mene opet,NEMAMLOVE novi profil jer mi je prethodni baniran. zanima me ovi u apoteci su mi rekli da proizvode 150ml tako nešto za 135kn a ovi su mi dali Pilfuide 60 ml za 274kn. sad me zanima dal se meni idući put kad budem kupovo isplati kupit taj njihov proizvod koji je jeftiniji al bojim se da je nekvalitetniji? ima li netko iskustva s tim minoxidilom kojeg naše ljekarne proizvode,jel jednako kvalitetan ili je slabije kvalitete pa zato dođe jeftinije? pretpostavljam da su pilfuide i regein najbolji po pitanju kvalitete tog losiona,zato mislim da mi ne bi bilo pametno da kupujem ovaj jeftinij ali pretpostavljam nekvalitetniji iz ljekarne? ima li tko od vas iskustva po tom pitanju,što da radim? dal da nastavim sa pilfuidom ili kupim idući put ovaj jeftiniji?
 
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 15:25   #82
A cuj, djelatna tvar je ista, sad je samo pitanje smeta li ti alkohol u tom losionu, bi li ti smetale neke druge pomocne tvari i slicno. Ako ti ne smeta alkohol, slobodno kupi taj kojeg oni rade.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 23:11   #83
znači problem je samo taj alkohol koji bi mi mogo loše utjecat na tjeme glave,budem idući put kad ovaj potrošim taj njihov isprobo. hvala na objašnjenju,savjetu.
 
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 23:28   #84
Jel itko kupio 5% bez recepta, ili ga daju isključivo s receptom?
Već duže vrijeme imam problema s opadanjem kose, pa bih ga htjela početi koristiti dok se stanje ne pogorša još više, ali trenutno nisam u mogućnosti ići dermatologu...
-slavonka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 16:09   #85
Quote:
-slavonka- kaže: Pogledaj post
Jel itko kupio 5% bez recepta, ili ga daju isključivo s receptom?
Već duže vrijeme imam problema s opadanjem kose, pa bih ga htjela početi koristiti dok se stanje ne pogorša još više, ali trenutno nisam u mogućnosti ići dermatologu...
mislim da se može i bez recepta kupit,sve ovisi o volji onih u apoteci u kojoj kupuješ. kod mene nisu tražili recept,iako sam ga ja imao spremnog da im ga pokažem. znači kod nekih se može,a kod nekih ne može sve ovisi o onima kod kojih kupuješ. probaj bez,ako ne daju odi kod dermatologa i nek ti on propiše.
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:53   #86
Evo ja, npr. minoxidil 5% (a i 2%) kupujem preko interneta, ne pada mi na pamet zezanje s receptima i doktorima!
Ima jedna stranica, di je uvjerljivo najjeftiniji, tromjesečna zaliha, tri bočice od 60ml, izađu me malo više kuna od jedne bočice Pilfuda (minoxidila) 2% u ljekarni, skupa s poštarinom!!!
Ono što kod njega ne volim je što sadrži više propilen glikola od 2%-tnog i time je malo masniji za kosu, ali navodno propilen podspješuje djelovanje.
Ima i stranica di ga se može nać i u drugom omjeru alkohol-propilen glikol, ali je dosta skuplji. Možda probam i taj.
Panthera Pardus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 22:29   #87
Quote:
Panthera Pardus kaže: Pogledaj post
Evo ja, npr. minoxidil 5% (a i 2%) kupujem preko interneta, ne pada mi na pamet zezanje s receptima i doktorima!
Ima jedna stranica, di je uvjerljivo najjeftiniji, tromjesečna zaliha, tri bočice od 60ml, izađu me malo više kuna od jedne bočice Pilfuda (minoxidila) 2% u ljekarni, skupa s poštarinom!!!
Ono što kod njega ne volim je što sadrži više propilen glikola od 2%-tnog i time je malo masniji za kosu, ali navodno propilen podspješuje djelovanje.
Ima i stranica di ga se može nać i u drugom omjeru alkohol-propilen glikol, ali je dosta skuplji. Možda probam i taj.
Gdje to kupuješ, na kojoj stranici? Može i na pm...
-slavonka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:13   #88
pantera reci di to naručuješ,na kojoj stranici da ljudi znaju. i ja bi kupio to preko interneta,jer pilfuide dođe 260 kn jedna bočica od 60ml,uopće ne kužim čemu tolika cijena toga. nabijaju cijenu bezveze,po meni bi takve bočice trebale doć u vrh glave 100-150kn a njima dođu duplo skuplje. uvijek se nađu na tuđim problemima,bogatit. aj napiši tu stranicu ako ti nije problem,ja koristim 5% iz ljekarne,ne znam jel valja to šta upravo sam kupio i ne osjećam nikakav svrbež ni djelovanje a koristim već 2tjedna. ujutro ml i navečer ml. pilfuide jače peče,vjerojatno ima više alkohola u sebi od ovog mog kojeg sam kupio u ljekarni.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 02:51   #89
evo mogu reć,da me i ovaj minox iz ljekarne počeo žešće svrbit tamo gdje namažem svrbež je jaka. pretpostavljam da je i iz ljekarne,dosta kvalitetan. iako Rogaine ima najbolji minox na svijetu,a može se naručit preko interneta bez problema koliko sam vidio. samo upišete minoxidil i prva stranica na vrhu liste vam je stranica za naručivanje tog Rogaine,normalno s poštarinom dođe više al kad uzmete u obzir da imate soluciju od tri do šest mjeseci tretman a dođe van nekih 800-900 kn sa poštarinom a imate najbolji mogući lijek za spašavanje kose onda i nije neka greda dat te pare i pričekat da to dođe iz amerike,a kako sam vidio treba im tjedan dana da to dođe do nas-vas. znači u vrh glave dva tjedna,ja sam ovaj svoj iz ljekarne čeko tjedan dana 5% naravno. i mogu reć da me prva dva tjedna ništa nije svrbilo,i sad sam ušo u treći i svrbi ko vrag. vjerojatno je svrbež znak djelovanja minoxidila,al morat ću smanjit doze ili preć na jedanput dnevno korištenje ako me i dalje bude ovako svrbilo tjeme. izgubio sam kosu na vrh čela,odnosno počela mi se gubit kosa tu koliko sam ja čuo baš i ne može pomoć za takav tip ćelavljenja jer pomaže samo za tjeme valjda odnosno odozada. ja se nadam da će meni pomoć i naprijed,uglavnom budem vam javljo rezultate. pošto tek mjeseca dana koristim minoxidili nisam ni mogo očekivat neke rezultate,u tako kratkom roku al ovaj svrbež mi uljeva nadu da djeluje i da će pokrenut rast kose tamo gdje sam je djelom izgubio. ako ne pomogne,bit ću zgodan i ćelave glave.

Zadnje uređivanje NemamLove : 09.06.2009. at 02:58.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 02:55   #90
Quote:
-slavonka- kaže: Pogledaj post
Gdje to kupuješ, na kojoj stranici? Može i na pm...
http://www.onlyhairloss.com/men/rogaine/

evo prvi i zadnji na tablici ponuđenih su u toku prodaje,a ovi koje ne možete dodat u košaricu vjerojatno rasprodani.


http://www.cheaprogaine.com/documents/37.html


imate ovdje još uputa za kupnju istog

http://www.onlyhairloss.com/men/minoxidil/?gclid=COC7xany-5oCFc4TzAod_h__pA


ovdje 6mjesečni tretman KIRKLAND minoxidila dođe 45 dolara,samo pazite vjerojatno je lošiji od Rogaine. ako mene pitate isplati se dat više para za tromjesečni tretman Rogaine nego 6mjesečni Kirkland,nema smisla experimentirat na zdravlju. Rogaine je dokazan kao najbolja marka minoxidila na svijetu,uvjerljivo najbolje tvari ima u sebi. ove ostale firme proizvode također kvalitetan minoxidil al ne na njegovoj razini. uostalom,zato i je najskuplji. doduše ne znači uvijek da je najskuplje najbolje,al ovaj put znači.

uglavnom imate na internetu sve informacije,što god vas zanima možete nać. ja sam dobro proučio gotovo sve opcije lječenja,i mislim da je najbolja korištenje ovog američkog Rogaine. nus pojave nisu zamjećene kod velike većine korisnika,a rezultati su bili dosta očiti. normalno treba bit kao i kod svake bolesti i zdravstvenog problema,dosta uporan i redovit pa ni rezultati neće izostat. ako vam je baš stalo do kose,onda vam neće bit problem dat para koliko treba i bit redovit pri lječenju tjemena. ako vas boli briga za ćelavost,onda se nemojte ni počet lječit već se prepustite užitku opadanje kose.

Zadnje uređivanje NemamLove : 09.06.2009. at 03:16.
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 14:07   #91
Stigao mi je danas minoxidil pa ću ovdje izvještavati kako stvari idu.

Počela mi se prorjeđivati kosa, klasični M pattern, a imam dugu kosu pa mi to baš nije primamljivo. Uglavnom, naručio sam minoxidil pa evo kako je što išlo.

Naručio sam 3-mjesečno Rogaine pakiranje na www.cheaprogaine.com, i to u Foam (pjena) verziji. Koštalo me $49 + $16 za poštarinu, što bi ispalo nekih 340 kn. S plaćanjem nisam imao problema. Koriste servis Google Checkout, na kojem sam registrirao svoju Visa Electron karticu (od deviznog računa u PBZ-u) i uredno platio. Napomena: shipping address vam ne smije sadržavati dijakritičke znakove, inače će reći da ne mogu tamo dostaviti (prvo me prestrašilo da ne dostavljaju u Hrvatsku!).

Naručio sam 11. 8. i stiglo mi je danas, 19. 8. Na carini su otvarali, ali nisu mi ništa naplatili.
Na koverti je označeno da je proizvod merchandise (nije gift, nije commercial sample), te da mu je cijena $30. Nisam ih ništa zamolio da mijenjaju (napišu manju cijenu), već su to sami napravili Zgodna praksa. Kao klasa proizvoda piše "personal care item".

Upute su dosta jasne. Oprao sam ruke u hladnoj vodi (da se pjena ne otopi u ruci) i utrljao u vlasište. Malo je problem utrljati ako imate dugu kosu jer više završi na njoj nego na vlasištu, ali valjda ću naći učinkovit način. Osušilo se gotovo odmah i ništa nije curilo. Trenutno me vlasište ne peče (prije nekih pola sata sam stavio).


To je što se tiče mene, a sad oko ovoga svega što se piše u ovom topicu..
FDA odobrava minoxidil za liječenje male pattern baldnessa (kojeg uzrokuje dyhidrotestosteron, najjači muški hormon) i to samo na zadnjem dijelu glave (ne front, ne top). I nije odobreno (bar ne 5% otopina) za žene.
Ono o čemu se tu zapravo radi je da FDA ima izuzetno stroge regulacije, i tek kad je nešto temeljito testirano mogu stvarno napisati na kutiju da je tako. Ono što je u praksi: minoxidil obnavlja kosu na bilo kojem dijelu glave, i nema razloga zašto žene ne bi mogle koristiti jaču (5%) otopinu (samo, jel, nije bilo detaljne studije na ženama s njom). Napomena da to neće pomoći ženama koje imaju female pattern baldness, ali budući da možete nažalost dobiti i naš pattern baldness, oko njega može

Vidim da ima dosta polemike oko toga koji točno proizvod kupiti. NemamLove, ovo da je Rogaine dokazan kao najbolja marka minoxidila je najvjerojatnije potpuno netočno. Možda se varam, ali u tom slučaju molim link na istraživanje koje to pokazuje (budući da kažeš da je dokazano, jel).
Naime, minoxidil je molekula. Reći da jedna firma proizvodi bolju molekulu od druge je glupost, kao da ja kažem da je O2 kojeg proizvodi hrast bolji od O2 kojeg proizvodi bukva. Razlika *može* biti u dodatnim tvarima koje stave, ali čisto sumnjam da je to ovdje slučaj. 5% minoxidil, 95% alkohol. Ili proizvode i bolji etanol? Razlog zašto je Rogaine skuplji je što je to marka, brand name. Kupnjom njega plaćate pakiranje i marku, a ne samo proizvod. Onima koji kupuju parfeme je to, vjerujem poznato.

Moguće je da ćete početi dobivati perut. Alkohol iz otopine ubija dobre bakterije na skalpu, a onda one ne mogu jesti zle gljivice (perut je rezultat gljivične infekcije, ako niste znali). Međutim, izuzetno učinkovito se liječi Selsunom (šampon), i ljudima zna perut proći već nakon jednog pranja (da, Head&Shoulders ima jači marketing, ali ovo radi bolje )

Toliko za sad od mene.. Ako se još čega sjetim, javim. U suprotnom, čekajte updateove.
imigrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:47   #92
Ja se izvinjavam, zbog ne-odgovaranja, ali nisam davno bila na ovoj temi. Koliko vidim, već ste dobili par kvalitetnih odgovora i nitko mi valjda neće zamjerit.
Inače, svoj sam minoxidil kupovala, a i opet ću, preko stranice minoxidildirect.com.
Par puta sam kupila i "muški" minoxidil i ispalo me 30$ za tri mjeseca, skupa s poštarinom. Kako vidim ima i jeftinije, ali nikad ne kupujem baš naj-najjeftinije stvari pa tako ni minoxidil. Preko interneta-nikad se ne zna. Vjerujem da je onaj minoxidil iz ljekarne možda i najbolji, ali mi je preskup jer NemamLove, . Ovo je ok, odnos cijene je 3:1, 3 američka za jedan naš, i na to pristajem.
Nego, imam pitanje:
Jel' se ikom od vas dogodilo da nakon 9-10 mjeseci korištenja minoxidila kosa počne malo jače ispadat, kao da se vraća na staro?
Mislim se je li to ono normalno periodično ispadanje i obnavljanje kose ili internet minoxidil nije to što bi trebao bit?
Zadnji sam kupila sa stranice (minoxidil.com, 5%).
Panthera Pardus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 15:40   #93
Zbog cega se minoxidil ne preporuca zenama?
Naime, mama mi ima problema sa zarisnim ispadanjem kose (alopecia areata) koje se javlja periodicno, vec dugo nije imala problema no sada joj se ponovo javilo pojacano ispadanje na odredenim mjestima. U ljekarni je zatrazila minoxidil i apotekarica joj je rekla da joj ne moze prodati jer se ne preporuca zenama, a koliko vidim jako puno vas ga ovdje koristi i pomaze vam. Ja takodjer muku mucim sa pojacanim ispadanjem kose pa sam takodjer htjela poceti ga koristitit, ali sada vise ne znam smijem li ga kupiti i kako da ga uopce kupim?
*Malina* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 16:09   #94
Ma glupost, sto nasi apotekari znaju. Nek proba kupit u Austriji.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:37   #95
Quote:
*Malina* kaže: Pogledaj post
Zbog cega se minoxidil ne preporuca zenama?
Iz jedinog razloga što za žene još nisu obavili sva kompletna testiranja, dugoročna i dosadna. Korištenje minoxidila nije opasno ili tako nešto, jednostavno nije potvrđeno od strane svjetskih zdravstvenih organizacija koje takva testiranja vrše, znači djelovanje nije klinički dokazano. Ja ga koristim, 5% (onaj od 2% možeš kupit u svakoj ljekarni) i nije mi ništa. Bar ne ništa loše... djelovanje ne mogu baš potvrdit, nema mi neke razlike između 2% i 5%.

Zadnje uređivanje Panthera Pardus : 28.09.2009. at 11:47.
Panthera Pardus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 00:27   #96
gdje kupiti minoxidil

bok
ja minoxidil 5 posto kupujem u Trstu u farmacia via cavanna košta 11 eura flaša od deci sa kapaljkom, a u drugoj ako u ovoj nema zove se farmacia testa d'oro košta ili 13 ili 14 eura ista flaša, traže običan recept koji vrate ukoliko im ga nedate
ambition is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:46   #97
MOLIM VAS, TREBALA BIH SAMO ODGOVOR NA OVO PITANJE , POSTO MI DOKTORIĆ IZ TE FIRME ŠAMPONA NIJE DAO ODGOVOR.

JA NEMAM NIAKAV PROBLEM ČELAVOSTI, NITI MI LUDO ISPADA KOSA, NORMALNO ISPADANJE, NO ONO ŠTO ŽELIM JE OĆITO. SAMO DA MI KOSA POĆNE MALO BRŽE RASTI, JELI MOGUĆE TO KOD TAKVOG ŠAMPONA KOJI NIJE ZA ZAJEBANCIJU.
__________________
Scientia est potentia
melisa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.10.2009., 00:52   #98
Koliko znam, nikakvi šamponi niti spomenuti minoxidil ne djeluju na brzinu rasta kose, samo na eventualno smanjenje opadanja ili na samu kvalitetu dlake, djelujući na korijen dlake, prokrvljenost itd.
Ako griješim, neka se javi ko zna.
I ja bi htjela znat ima li tako nešto za kupit jer imam "najsporiju" kosu u državi!
Panthera Pardus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 19:55   #99
a kaj mislite jel je dobro naručivati od Capella?
Piše:Minox za muške 30$,a Rogaine za žene 40$...Jel to znači da je minox i za muške od Rogaina?
oliver twist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 15:05   #100
Rogaine je isto što i monoxidil, tj. Rogaine je ime proizvoda i sadrži minoxidil.
Panthera Pardus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.