Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 12:45   #41
Da, to sam i ja cula...U roku 3 dana si dobila vizu????Blago tebi...A s kojom si kompanijom trebala ici??
latina_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:48   #42
ja sam vizu dignuo u Beču isti dan. Putovao sam aircanadom i imam samo rječi pohvale....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:00   #43
A u koji dio Canade si putovao??Direktan let ili?
latina_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:02   #44
Quote:
latina_vk kaže: Pogledaj post
A u koji dio Canade si putovao??Direktan let ili?
Iz HR ne postoji direktan let . Letio sam Trst-Rim-Toronto !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:31   #45
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Iz HR ne postoji direktan let . Letio sam Trst-Rim-Toronto !
Postoji...Zagreb - Toronto - Zagreb!!!

Zanima me da li je to isao u Canadu ali da je presjedao???Ja planiram ici Zagreb - London - Ottawa i u povratku Ottawa - Frankfurt - Zagreb....Posto za Ottawu nema direktan let kao za Toronto..
latina_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:25   #46
Quote:
latina_vk kaže: Pogledaj post
Postoji...Zagreb - Toronto - Zagreb!!!

Zanima me da li je to isao u Canadu ali da je presjedao???Ja planiram ici Zagreb - London - Ottawa i u povratku Ottawa - Frankfurt - Zagreb....Posto za Ottawu nema direktan let kao za Toronto..
ne razumijem šta ti to znači direktan ili presjedati. Zagreb je pre mala destinacija da bi bio donekle povezan sa intercontinentalnim letovima. Zbog toga presjedanje za nekakve daleke destinacije iz Hr je pod obavezno--.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 08:50   #47
Thumbs up Direktan let iz Zagreba za Toronto

Postoji direktan let iz Zagreba za Toronto ali samo preko ljeta u 7. i 8. mjesecu. Karte nisu baš jeftine, a pisao je netko na topiću o aviokompanijama da nije baš najmoderniji avion, mali je avion i nema televizor svako sjedište i postoji samo jedan centalni prolaz u avionu, pa je malo skučeno. Ova avio veza postojala je i prije par godina ali samo preko ljeta, a avioprijevoznih se zove Sky Service ili tako nešto. Karte su se mogle kupiti samo preko Kompasa. Ne znam da li se sada nešto promijenilo u vezi prodaje karata. Čitala sam u novinama da će i ovo ljeto uvesti direktnu avio vezu iz Zagreba za Toronto.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 08:54   #48
Direktan let iz Zagreba za Toronto

I da mislim da je pisalo da se staje u Irskoj radi tankanja goriva u avion, ali putnici za to vrijeme ostaju u avionu i to stajanje ne traje više od pola sata. Dakle to je ipak direktan let Zagreb-Toronto.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:36   #49
U pravu si prilika. Direktan let za Toronto ima preko kompanije Sky Service i let je svakog četvrtak od 5 do 10 mjeseca..Al' meni to ne odgovara,jer ja moram za Ottawu..

Vidim da nema nikoga s iskustvom (tko je putovao u Kanadu), tako da lijepo pozzz svima koji su se zanimali za ovu temu...

Enjoy people...
latina_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 18:40   #50
Quote:
latina_vk kaže: Pogledaj post
U pravu si prilika. Direktan let za Toronto ima preko kompanije Sky Service i let je svakog četvrtak od 5 do 10 mjeseca..Al' meni to ne odgovara,jer ja moram za Ottawu..

Vidim da nema nikoga s iskustvom (tko je putovao u Kanadu), tako da lijepo pozzz svima koji su se zanimali za ovu temu...

Enjoy people...

ja uopče ne razumijem šta ti zapravo želiš saznati ???'
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:16   #51
Kanada

Bok!
Posto namjeravam iduce godine napraviti turu po Kanadi,zanima me dali je netko imao slicnih iskustava?Cijene,hoteli,hosteli,prijevoz po Kanadi????
A najvise me zanima proces dobivanja vize???
Hvala za svaki odgovor!!!
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:55   #52
Dajte ljudi...zar nitko
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:44   #53
bio sam u torontu prosle godine, guba grad, odu u hockey hall of fame, otidi na niagaru i niagara on falls, mali gradic ko iz serija, ali za izlet dusu dao. bio u hotelu, cijena ti je za 1 osobu npr. 100 dolara, za 2 osobe 150, 3 osobe 170, 4 osobe 180.
cijene su tak tak. letio direktnim letom zg-toronto, kupio u bantours- imaju preko ljeta charter let. nemoj jesti sirup od javora!!! meni je bio katastrofa
torente12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:00   #54
Quote:
torente12345 kaže: Pogledaj post
bio sam u torontu prosle godine, guba grad, odu u hockey hall of fame, otidi na niagaru i niagara on falls, mali gradic ko iz serija, ali za izlet dusu dao. bio u hotelu, cijena ti je za 1 osobu npr. 100 dolara, za 2 osobe 150, 3 osobe 170, 4 osobe 180.
cijene su tak tak. letio direktnim letom zg-toronto, kupio u bantours- imaju preko ljeta charter let. nemoj jesti sirup od javora!!! meni je bio katastrofa
Koliko si platio kartu???Kako za vizu???
Pozz
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:53   #55
Quote:
zvozag kaže: Pogledaj post
Bok!
Posto namjeravam iduce godine napraviti turu po Kanadi,zanima me dali je netko imao slicnih iskustava?Cijene,hoteli,hosteli,prijevoz po Kanadi????
A najvise me zanima proces dobivanja vize???
Hvala za svaki odgovor!!!
Što se tiče turističke vize za Kanadu proces dobivanja je zahtjevniji od turističke vize za SAD. Ako tražiš vizu u kanadskom veleoslanstvu u Zagrebu čeka se oko mjesec dana (oni papire šalju u Beč), a ako podneseš zahtjev u Beču čeka se oko tjedan dana. Za zahtjev u Beču možeš tražiti i posredovanje neke od turističkih agencija u Zagrebu, uz određenu naknadu naravno. Svi dokumenti koje predaješ trebaju biti na engleskom jeziku (potvrda o stalnom zaposlenju, plaći i godišnjem odmoru-ovo može biti sve na istoj potvrdi; potvrde iz banke i sl. sve na engleskom , ako nema druge opcije onda se sve da na prevođenje kod sudskog tumača). Za obrasce i popis potrebne dokumentacije trebaš posjetiti kanadske internet stranice ili se raspitati u turističkim agencijama.

Povratna zrakoplovna karta od Hrvatske do Kanade u visokoj sezoni (ljeto, Božić i Nova godina) može biti oko 1000 eura ili više ako namjeravaš posjetiti više gradova (pitao si za turu po Kanadi). Klima je oštra i hladna pogotovo zimi, pa je najbolje posjetiti Kanadu od svibnja do rujna (pogotovo srpanj i kolovoz).

Osim Toronta i slapova Nijagare, preporučam posjetiti i Montreal koji je većini ljudi zanimljiviji i ljepši od Toronta, kao i Quebec City glavni grad pokrajine Quebec. Quebec City (koji je jedini utvrđeni grad u Sjevernoj Americi sjeverno od Rio Grande) možeš lako posjetiti na jednodnevnom izletu iz Montreala. Slapovi Nijagare su blizu Toronta, pa ih je stvarno šteta ne vidjeti. Kanadska strana slapova je zanimljivija od one američke (od SAD-a). Ako ih želiš doživjeti izravnije od same šetnje po obali, možeš otići na izlet brodom "Maid of Mist". Malo ćeš se smočiti, ali je zanimljivo. Za eventualni prelazak u SAD naravno da ti je potrebna viza.
Ako imaš vremena i mogućnosti kažu da je Vancouver grad koji svakako treba posjetiti.

Što se tiče cijena to je dosta teško reći za tako veliku i raznoliku zemlju. Barem imaš velikog izbora što se tiče cijena za smještaj, hranu, piće, prijevoz i sve ostalo.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 16:17   #56
Te proklete vizeeeee
Ima li tko iskustva sa Greyhoundom???
Hvala za odgovore ekipi!!!
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 00:35   #57
Evo ako ikoga zanima ili se zeli pridruziti malo opis rute kroz Kanadu!!!
Dakle plan je slijedece godine na ljeto,let sa Condorom iz Frankfurta za Halifax,pa dalje za Quebec city-Montreal-Ottawu-Toronto-Niagara falls-Edmonton-Ft.Mcmurray-Calgary-Banff-Vancouver,i povratak Condorom za Frankfurt!!!
Sve skupa bi trajalo oko mjesec dana,a racunicu sam radio.Avio karte bi stojale oko 1000 eura Zagreb-Frankfurt-Halifax,Vancouver-Frankfurt-Zagreb.
Smjestaj nisam racunao,za prijevoz onako u grubo sa Greyhoundom bi za sve ove relacije doslo oko 1000 $,vise sigurno nije!!!
Jos spavat po jeftinim hostelima ili kampirat i sve u svemu nebi lose prosao za ovakvu destinaciju...klopa,sta necu umrijeti ako mjesec dana budem jeo po jeftinim fast foodovima...najmanji problem!!!
Uhhhhh
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 07:19   #58
2. 1000eura za kartu, jesi ti poludio??? U dvije minute sam našao za 5700kn sa polaskom iz Zg ili 4500kn sa polaskom iz Venecije i to za ovo ljeto
3. šta bi s biciklom? Već dosadila ideja
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 11.02.2011. at 13:31.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:27   #59
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
2. 1000eura za kartu, jesi ti poludio??? U dvije minute sam našao za 5700kn sa polaskom iz Zg ili 4500kn sa polaskom iz Venecije i to za ovo ljeto
3. šta bi s biciklom? Već dosadila ideja
1
2.Gdje si to nasao,ja sam gledao preko Condora i cijena je ta,po jednom smjeru Frankfurt-Halifax 286eur,i Vancouver-Fra.-497eur+od Zaga do Fra.!!!
3.Za bike se pripremam...ide se,ide

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 11.02.2011. at 13:31.
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:22   #60
Imaš Zagreb-Toronto preko ljeta diretno ( sa tech stopom u Dublinu), jednom tjedno, karta je danas bila oko 600 EUR. Kompanija je Skyservice.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.