Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 22:15   #61
sto jos vidjeti u Quebec cityju i montrealu?
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 22:52   #62
jel ima neki montreal - niagarini slapovi let , al da je na kanadskoj strani
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:54   #63
viza itd.

ovo ljeto ide moja sestra i sogi, oko 650 eura. kazu da je lako dobiti vizu, nema vise onog dijela oko vojske-tu su najcesce odbijali vize. karte su kupili u bantoursu s tim da ti vracaju novce ako ne dobijes vizu! a vizu i u zg i u becu rijesis brzo, u becu je u 1 dan, ali u zg salju u bec.
torente12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:44   #64
izgleda da cemo biti u montrealu, pa cemo do niagarinih slapova
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:42   #65
KANADA

pozdrav ekipa,

planiram u skorasnje vrijeme ici u kanadu zanima me gdje naci najprihvatljivije(citaj najjeftinije letove), osim al qaeda airlines-om)

zahvaljujem na savjetu
marko-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:50   #66
Da li netko ima informacije o dobivanju vize za svrhu sluzbenog putovanja u Kanadu, gledala sam na netu ali nema informacija, samo te upucuju na proceduru, kao neka vrsta 'podobnosti' da uopce dobijes vizu, ma nek se ....
__________________
Him & Her
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:47   #67
U koji dio Kanade dolazis u posjetu? Da li dolazis na West side? Ukoliko dolazis u Britansku Kolumbiju, dobrodosao na najljepse mjesto na kugli Zemaljskoj.
A112
Alpinist112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 02:41   #68
KANADA!!!???

Pozdrav svima, i sretna vam Nova svima!

Imam 16 godina i pred nekih tjedan dana dobio sam poziv tj. moja stara od njene sestrične iz Kanade i pozvala me tamo ljepšeg poklona nisam mogao dobit, ona živi s obitelji negdje blizu Toronta ja mislim.
E sad me zanima u koje doba godine mi je bolje tamo ići jer sam na praznicima samo u ljeti i zimi ovo oko Božića i Nove, ja sam mislio ipak Božić jer je možda ljepše zbog snijega i što bi obavezno trebalo posjetit u Torontu ili nekom drugom gradu u blizini?
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:03   #69
Jesi si uopće pomislio da ti za to treba viza koju možeš dobiti jedino u Beču?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:06   #70
viza se zatraži u konzulatu u Zagrebu, ostavi se putovnica u Zagrebu i dobije se natrag u Zagrebu koja je fora davati pogrešne savjete/informacije djetetu koje se ovako veseli putu?

Lucas, koje god godišnje doba odabereš, vidjet ćeš nešto super a i nešto ćeš propustiti. Ako odeš u proljeće, imat ćeš veću priliku hodat okolo i neće ti biti hladno, ali ćeš propustiti snježne radosti. Ako odeš za Božić, well, smrznut ćeš se , ali ćeš se nauživati snijega. Nema idealnog vremena - ali će ti bit super u bilo koje doba. Možda najbolje da s domaćinima vidiš kada njima najviše odgovara, kada ti se najviše mogu posvetiti i provesti te okolo
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:47   #71
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
viza se zatraži u konzulatu u Zagrebu, ostavi se putovnica u Zagrebu i dobije se natrag u Zagrebu koja je fora davati pogrešne savjete/informacije djetetu koje se ovako veseli putu?

Lucas, koje god godišnje doba odabereš, vidjet ćeš nešto super a i nešto ćeš propustiti. Ako odeš u proljeće, imat ćeš veću priliku hodat okolo i neće ti biti hladno, ali ćeš propustiti snježne radosti. Ako odeš za Božić, well, smrznut ćeš se , ali ćeš se nauživati snijega. Nema idealnog vremena - ali će ti bit super u bilo koje doba. Možda najbolje da s domaćinima vidiš kada njima najviše odgovara, kada ti se najviše mogu posvetiti i provesti te okolo
nice odgovor. ok još tu ja imam vremena za planiranje budem i sa njima čul.
a što se tiče vize, što trebam napravit? mislim da znaju starci al za svaki slučaj
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:07   #72
predaš zahtjev u konzulatu u Đure Deželića 1, ne sjećam se koji ti sve papiri trebaju, ali možeš ih nazvati i pitati, poprilično su kooperativni
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 01:31   #73
ok. samo im treba putovnica?
imaš broj možda?
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 02:29   #74
Haha samo putovnica,kad bi tako bilo(a bit ce jednog dana),onda ti nebi trebala viza!!!
Za vizu ti inace treba:
-formular ispunjen na engleskom
-putovnica
-2 fotke
-ORIGINAL garantno pismo
-rezervacija avio-karte
-potvrda o zaposlenju/skolovanju
-potvrda o financijskim sredstvima
-75 CAD
....i welcome to Canada...
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:50   #75
Quote:
zvozag kaže: Pogledaj post
Haha samo putovnica,kad bi tako bilo(a bit ce jednog dana),onda ti nebi trebala viza!!!
Za vizu ti inace treba:
-formular ispunjen na engleskom
-putovnica
-2 fotke
-ORIGINAL garantno pismo
-rezervacija avio-karte
-potvrda o zaposlenju/skolovanju
-potvrda o financijskim sredstvima
-75 CAD
....i welcome to Canada...
ok ne izgleda strašno jedino me zanima što je garantno pismo i ovaj formular to tamo dobim za ispunit ili ga ima na netu da ga doma ispunim?
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:55   #76
Garantno pismo ti je ako se ne varam pismo koje potpisuje tvoj "kanadski rodjak" da garantira za tebe dok si u Kanadi... Kad sam ja isao stvar je sredjivao tata pa se ne sjecam bas sto je sve trebalo...

Sto posjetit u Torontu... Uh.. CN Tower definitivno. Stakleni pod na njemu je fora Sto jos vrijedi vidjeti u Torontu stvarno nisam siguran. Znam da sam ja jos isao na Sky Dome ( stadion).. Puno vise stvari sam vidio u Quebec City-u, Ottawi nego u Torontu.

Rekao si da su tvoji u okolici Toronta.. Mislim da ces onda ici u Hamilton, tamo je masa Hrvata, ili u Mississauga. Hrvatska naselja mogli bi rec Zabavi se i sretno. Nadam se da cu i ja uskoro opet gore
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:02   #77
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
viza se zatraži u konzulatu u Zagrebu, ostavi se putovnica u Zagrebu i dobije se natrag u Zagrebu koja je fora davati pogrešne savjete/informacije djetetu koje se ovako veseli putu?
Možda zato jer sam pročitao na ovom istom PDF-u da se papiri šalju u ambasadu u Beč. Sigurno nisam izmislio podatak kako bi nekog ohladio.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:06   #78
Quote:
F.C.B. kaže: Pogledaj post
Garantno pismo ti je ako se ne varam pismo koje potpisuje tvoj "kanadski rodjak" da garantira za tebe dok si u Kanadi... Kad sam ja isao stvar je sredjivao tata pa se ne sjecam bas sto je sve trebalo...

Sto posjetit u Torontu... Uh.. CN Tower definitivno. Stakleni pod na njemu je fora Sto jos vrijedi vidjeti u Torontu stvarno nisam siguran. Znam da sam ja jos isao na Sky Dome ( stadion).. Puno vise stvari sam vidio u Quebec City-u, Ottawi nego u Torontu.

Rekao si da su tvoji u okolici Toronta.. Mislim da ces onda ici u Hamilton, tamo je masa Hrvata, ili u Mississauga. Hrvatska naselja mogli bi rec Zabavi se i sretno. Nadam se da cu i ja uskoro opet gore
Znači ja to garantno pismo moram nabavit i onda poslat njima u Kanadu, kad ga oni ispune/potpišu natrag meni pa ja s njim u Zg? (sjebano)
E za to di se nalaze još ću pitat točno pa da si mogu vidit što dobrog imam za posjetit.
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 06:53   #79
Ukidanje viza za Kanadu (i USA)

ima li uopće pomaka na tom polju?
mriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:22   #80
Hej! Da bar imam odgovor na to pitanje..i mene zanima ima li pomaka na tom polju ali dok ne vidim crno na bijelom ne vjerujem....btw, jesi šta saznala u vezi dobijanja turističke vize? Ja namjeravam tražiti vizu za Kanadu čim fax završim, znači u roku nekih pola godine.Imam olakotnu okolnost što imam frenda kojije Hrvat ali je dobio kanadsko državljanstvo.Živi tamo 15 godina.Njegova stara radi u u birou za zapošljavanje tamo,pa kad aktivno krenem za traženjkem vize, morat ću ju više gnjaviti. Za sda je bed što nemam punu godinu iskustva u struci ili igdje, sve je bilo na crnjaka ili preko SC-a ili ne duže od pola godine..

Inače,vjerujem da je to porilično različito za svakoga, svako ima neko iskustvo u vezi dobijanja vize za Kanadu, tako da se treba najviše pouzdati u provjerene činjenice. I ja sam solo i nemam posao ovdje, tako da bad..
Pozdrav!
Spring4.6. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.