Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 20:08   #421
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jel Expo hotel ok? Vidim da su neki s foruma bili pa ako citate, ajde dajte dojmove

Ne znam da li bi posto-poto uzimala nesto u samom centru jer mi je bitnije da nam je prijevoz blizu, da imamo dorucak i da su nam sve stvari brzo dostupne. I dosta mi je bitna opcija da nam zadnji dan cuvaju prtljagu do popodne. (Zato gledam hotele, ne apartmane). Muving, pogotovo nocni, nam nije interesantan jer ce junior biti za krevet vjerojatno vec iza 8. Ali mi je bitno da nam je neki ducan blizu s klopom, jer mali zna imati faze kad mu se nista ne svidja za jest pa da bar u marketu mogu nesto sklepat za obrok

Cekam da Ryan izbaci red letenja za travanj pa cu vjerojatno odmah nesto bukirati, dok se ne rasproda.
u valenciji je bezveze uzimati hotel, pored jako puno predivnih i jeftinih apartmana (na airbnbu pogotovo). tim više jer možete i kuhati po potrebi.
većina apartmana će isto pričuvati prtljagu bez problema, ne znam zašto bi to samo hoteli radili.
preporučam blizinu mercat central tržnice (to će vam riješiti doručak i večeru ), iako je valencija nevelika i sve se po starom gradu da pješice preći.
pretpostavljam da si do sad uhvatila niže cijene (trst, jel tako)
__________________
Say something perfect, something I can steal.

Zadnje uređivanje me in honey : 07.11.2017. at 21:01.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:50   #422
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Eto izbacili ga. I ono, wtf Cijene karata za travanj u jednom smjeru 120-150Eur, neki letovi vec skroz rasprodani!? Ja sam si nekako racunala maksimalno 50 eura po osobi

Uglavnom, iduce pitanje - koje jos postoje alternative za brzo i povoljno stic do tamo?
Imaš od 2. - 9. 4. iz Trsta za 69 eura povratno po osobi
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:19   #423
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Imaš od 2. - 9. 4. iz Trsta za 69 eura povratno po osobi
Da, pratim na skyscanneru, isle su cijene dolje prosli tjedan puno u odnosu na one s kojima su startali.

Nismo jos uzeli karte, moraju se prvo posloziti neke privatne stvari pa da vidimo idemo li uopce ili ne.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:38   #424
Ima i sad trenutno akcija od Ryana, ali mislim da vrijedi samo za putovanja do kraja ožujka
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:34   #425
Pozdrav dragi ljudi

Toliko lijepog sam ovdje pročitala o Valenciji pa smo odlučili i mi tamo otputovati za vrijeme uskršnjih praznika (30.03.-06.04.)
Većina preporučenih smještaja je rasprodana u ovo vrijeme i sad pokušavam nešto iskopati...

Kolike su neke realne cijene apartmana u tom razdoblju? Ništa luksuzno, samo da je čisto, uredno i u bližem centru jer smo s dvoje djece (10 i 5 god)?

Da li postoji mogućnost online kupnje nekakvih vaučera s popustima na ulaznice?

Hvala na svim korisnim informacijama.
*ROMINA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:17   #426
Quote:
*ROMINA* kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi ljudi

Toliko lijepog sam ovdje pročitala o Valenciji pa smo odlučili i mi tamo otputovati za vrijeme uskršnjih praznika (30.03.-06.04.)
Većina preporučenih smještaja je rasprodana u ovo vrijeme i sad pokušavam nešto iskopati...

Kolike su neke realne cijene apartmana u tom razdoblju? Ništa luksuzno, samo da je čisto, uredno i u bližem centru jer smo s dvoje djece (10 i 5 god)?

Da li postoji mogućnost online kupnje nekakvih vaučera s popustima na ulaznice?

Hvala na svim korisnim informacijama.
Vidi ovaj
My Apartments - Ayuntamiento Carrer de Rumbau 1, Ciutat Vella, 46001 Valencia, Spain
https://www.booking.com/hotel/es/ayu...=1&#map_closed

ili ovaj
Flatsforyou Sorolla House Mantas, 8, Ciutat Vella, 46001 Valencia, Spain
https://www.booking.com/hotel/es/sor...9f;type=total&
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:30   #427
Preporučam ovaj apartman, vlasnik je super, stan je nedavno renoviran, mi smo bili u studenom... https://www.airbnb.com/rooms/2137303...out=2018-04-06
romy_2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:00   #428
Kako sa aerodroma u Valenciji doći do vlaka za Madrid? Vozi li vlak do aerodroma ili se mora do grada i kako do istog?
mrkihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:10   #429
Znam da je tema o Barceloni, ali da ne otvaram novu temu moje pitanje se odnosi na jedan grad malo južnije - Valensiju.

Na proljeće tj. u 4. mjesecu planiramo putovanje na jednu od evropskih destinacija. U igri su ovaj put Prag i Berlin, ali nas od "južnijih" varijanti zbog povoljne cijene leta i povoljnijih cijena smještaja (u odnosu na Madrid, Barcelonu npr.) također jako privlači i Valensija.

Pored već navedenih prednosti, citao sam da je ovaj grad bogat kulturom, šarmom, znamenitostima.. ali da postoji i moderni dio koji je također jako interesantan.. Interesuje me iz "prve ruke" da li je neko bio u Valensiji duže ili bar u prolazu i šta mi može reći o ovom gradu? Isplati li se tu stacionirati tamo jer bi smo bili oko 7 dana, a zbog toga posebno me zanima koja još mjesta u blizini bi smo mogli posjetiti ako se odlučimo za Valensiju?
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:48   #430
Ja nisam bio, upravo sam dosao iz Seville i Malage ali dvoje ljudi koje znam koji su bili su oduševljeni Valencijom ljepotom i hranom (ipak od tamo potice paella)
Nećeš fulati ako odes...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:24   #431
Pozdrav svima! U 4. mjesecu planiramo putovanje u vlastitom aranžmanu. Još nismo bookirali karte niti smještaj ali izbor smo sveli na 2-3 opcije, a to su Prag, Valencia ili Berlin. Pošto su cijene prevoza avionom za sve 3 opcije slične (niskobudžetne aviokompanije), a donekle je smještaj povoljniji u Pragu i Valenciji, odluka će pasti na jedan od ova dva grada, a niti u jednom od njih do sada nismo bili. Samo nešto mora da prevagne i nadam se da će nam neke informacije na ovom forumu pomoći u odluci ☺. Za Prag se manje-više zna.. destinacija vrijedna odlaska bar jednom u životu. Ali Valencija je za mene novo otkriće! Što više o njoj čitam, sve više me privlači. Vidim da se itekako ima šta vidjeti i doživjeti, od starog središta, do modernog arhitektonskog kompleksa kojeg svi spominju.. Fotografija (posebno ulična) mi je hobi pa bi mogla biti dobra kombinacija. Smještaj je povoljniji od Barcelone, Madrida recimo.. Druga prednost je klima, vjerujem da je tamo u 4. mjesecu jako lijepo i dosta toplije nego u srednjoj Evropi? Planiramo ostati 7 dana, pa me zanima koja bi se eventualno mjesta u okolini mogla posjetiti, a da nisu predaleko i da su dobro povezana sa Valencijom? Također, koji dio grada preporucujete za smještaj do oko nekih 40 eura manje-više? Svaka dodatna informacija dobro došla radi konačne odluke Prag - Valencija

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:38   #432
Valencia is hidden gem of Spain. Ni trenutka ne bih dvojio da li Prag ili Valencija. CAC 2 dana lagano, pa Bioparc (najljepsi mali ZOO kojeg sam vidio), staro korito Turije pretvoreno u nekoliko ķm parkova, igralista, pa stari grad, pa churros con chocolate ...


Inace, bili smo smješteni u Happy Apartments, neposredno do Mercado Central.


Pozz, zavidim
__________________
“If you think adventure is dangerous, try routine… it’s lethal” Paulo Coelho
arbajram is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:32   #433
Quote:
arbajram kaže: Pogledaj post
Valencia is hidden gem of Spain. Ni trenutka ne bih dvojio da li Prag ili Valencija. CAC 2 dana lagano, pa Bioparc (najljepsi mali ZOO kojeg sam vidio), staro korito Turije pretvoreno u nekoliko ķm parkova, igralista, pa stari grad, pa churros con chocolate ...


Inace, bili smo smješteni u Happy Apartments, neposredno do Mercado Central.


Pozz, zavidim
Možda bi se mogao napraviti i neki dnevni izlet? Vidim da je Barcelona udaljena oko 3 h vožnje vozom, a Madrid oko 2h..Ili nešto treće u okolini da nije zahtjevno? Prekoputa su Ibica i Majorka, ali pretpostavljam da je to već duži i skuplji "zalogaj"? Kakve su cijene u supermaketima recimo, i generalno za neku normalnu potrošnju?

Zadnje uređivanje sencci : 23.01.2018. at 13:24.
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:03   #434
Hrana u španjolskim supermarketima (ne LIDL) jeftinija nego kod nas, sad sam se vratio iz Seville pa mogu potvrditi.
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:16   #435
Quote:
sencci kaže: Pogledaj post
Možda bi se mogao napraviti i neki dnevni izlet? Vidim da je Barcelona udaljena oko 3 h vožnje vozom, a Madrid oko 2h..Ili nešto treće u okolini da nije zahtjevno? Prekoputa su Ibica i Majorka, ali pretpostavljam da je to već duži i skuplji "zalogaj"?
ja nisam radila izlete, ali vodič nudi par stvari - La Albufera (laguna i rižina polja u blizini grada, ide se nekim turističkim autobusom), gradići Peniscola, Morella, neki samostani, i Alicante kao drugi grad po veličini u regiji. uz more su uglavnom preizgrađeni resorti.

javi se u inbox ako želiš da ti pošaljem mailom vodiče u pdf-u.

cijene su prihvatljive (rang Hrvatske), neke čak i jeftine (ulaznice za muzeje, ali pripazi na ulazu u la Lonju, mene je tip htio zavariti za dva eura kod vraćanja kusura, ne primaju kartice).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:21   #436
Nisam isao na izlete, jer mi je predobro bilo u Valenciji, ali evo isjecak iz mog istrazivanja:

"- Cuenca. Divan stari gradić. Ima AVE, 50 min od Valencije
- Najbolje bi bilo uzeti renta car i odraditi sve po redu:
o Saguntum, Sagunto: Carthaginian ruin.
o Montanejos (hot springs)
o Bejis (waterfalls) and Jerica (nice castle ruin)
- Teruel and Albarracín
"
__________________
“If you think adventure is dangerous, try routine… it’s lethal” Paulo Coelho
arbajram is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:39   #437
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ja nisam radila izlete, ali vodič nudi par stvari - La Albufera (laguna i rižina polja u blizini grada, ide se nekim turističkim autobusom), gradići Peniscola, Morella, neki samostani, i Alicante kao drugi grad po veličini u regiji. uz more su uglavnom preizgrađeni resorti.

javi se u inbox ako želiš da ti pošaljem mailom vodiče u pdf-u.

cijene su prihvatljive (rang Hrvatske), neke čak i jeftine (ulaznice za muzeje, ali pripazi na ulazu u la Lonju, mene je tip htio zavariti za dva eura kod vraćanja kusura, ne primaju kartice).
OK. Može. Javim ti se u inbox. Hvala ti

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:48   #438
Sve su ovo korisne informacije. Hvala vam.

Brzinski sam pregledao.. što se tice ovih izleta koje sam ja spomenuo (2h Madrid, 3h Barcelona..) vidim nije baš jeftino. Jeste super brza-train linija ali je preskupo, a jeftinije varijante dosta dugo traju pa se ne isplati do tamo na jedan dan..

Ali koliko vidim prema pisanju, ima lijepih mjesta i u okolini za istražiti.

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:20   #439
pitanje, ako tko ima frisku i tocnu informaciju - koliko je taxi s aerodroma ali nocna voznja? kolika je navala na njih nakon sto ryanair sleti u to glupo doba, se puno ceka?

hotel nam nudi njihov prijevoz pa razmisljam dal se isplati ili ne
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:39   #440
kad sam ja istraživala u proljeće 2016, do grada je bilo cca 20-25 eura. naplaćuju dodatak od 6 eura za polazak s aerodroma - ja sam se vozila 5-6 minuta u hotel preko ceste, pa sam ipak platila 10 eura.
nije bila navala, tj. taksiji nadolaze jedan za drugim (isto sam išla s Ryanom iz Trsta, oko ponoći).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.