Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 23:51   #81
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
u ovom svemu sto si nabrojala sto si radila sa kosom nisi spomenula ni jedan preparat za kosu koji bi joj mogao pomoci...
onda se nemoj cuditi sto ti je kosa takva kakva je
maska, pakung, dobar regenrator.....treba i to koristiti...

i jos k takvoj kosi ti trazis peglu koja je nece unistiti...
da mi je znat koja pegla ne unistava kosu...
koristim dove za oštećenu kosu,fructis regenerator,a maske i to neznam gdje ima za kupiti ni cijene
znam da sve uništavaju kosu,nisam se dobro izrazila htjela sam reći da i neželim peglu jer bi mi oštetila kosu.
Sunshine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:00   #82
Quote:
Sunshine. kaže: Pogledaj post
koristim dove za oštećenu kosu,fructis regenerator,a maske i to neznam gdje ima za kupiti ni cijene
znam da sve uništavaju kosu,nisam se dobro izrazila htjela sam reći da i neželim peglu jer bi mi oštetila kosu.
masku mozes kupiti u svakoj bolje opremljenoj trgovini, a vjerujem da ti je i u blizini dm ili kozmo gdje zasita mozes birati izmedju maska i maskica svih fleha..
malo prosurfaj po ovom podforumu gdje cure pisu sta koriste za kosu da se malo oporavi
cijene maski normalnih brandova tipa gliss kur ne kostaju vise od 40 kn al vjeruj mi da se isplati uzeti
tebi bi najbolje bilo otici svojoj frizerki da ti odredi tip kose i sama ti da savjet koji preparat da koristis
ja sam isto prije imala plave pramenove..furala ih godinama..pa se obojala, pa su pramenovi "isplivali" na povrsinu
rezultat suha kosa sa katastrofa vrhovima
pocela sam sa maskicama iz kune radinosti jer nisam imala pojma sta je maska itd
maslinovo ulje za pocetak, pa orahovo..polako neka maskica ..sisanje iako to nisam htjela..
rezultat je danas zdrava kosica koju ne zelim nikad vse tretirati onako
koristim obicasn sampon od kokosa, masku gliss kur repair 19, gliss kur regenerator koji se ne ispire, svakakva ulja za kosu..i da..koristim i peglu koja je minimalno ostecuje..i ne vidim da kosa pati uz svu kuru koju dobiva

trebas imati strpljenja i vremena da dovedes ponovo kosu u red
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:07   #83
i kako mi ta ulja mogu pomoći npr maslinovo?ne kužim se u to
Sunshine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:13   #84
Quote:
Sunshine. kaže: Pogledaj post
i kako mi ta ulja mogu pomoći npr maslinovo?ne kužim se u to
mogu ti nahraniti kosu
posto kazes da je suha
mozes si i sama zamisliti kako bi joj dobro dosla masnoca koju nema jer ju je vlas izgubila od silnog bojanja

ja sam par sati prije pranja kose stavila maslinovo ulje, pogotovo na vrhove, svezala u rep i tako paradirala po kuci
dovoljno bi bilo da ulje stavis svaki put prije pranja barem na 20 min
malo po malo i oporavljala bi se
al mislim da tebi treba puno vise od maslinovog ulja
neka profi maskica i regenerator za pocetak

i nemoj biti bijensa prema svojoj kosi
sama si je dovela u to
sad se trudi da bude opet lijepa.
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:19   #85
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
mogu ti nahraniti kosu
posto kazes da je suha
mozes si i sama zamisliti kako bi joj dobro dosla masnoca koju nema jer ju je vlas izgubila od silnog bojanja

ja sam par sati prije pranja kose stavila maslinovo ulje, pogotovo na vrhove, svezala u rep i tako paradirala po kuci
dovoljno bi bilo da ulje stavis svaki put prije pranja barem na 20 min
malo po malo i oporavljala bi se
al mislim da tebi treba puno vise od maslinovog ulja
neka profi maskica i regenerator za pocetak

i nemoj biti bijensa prema svojoj kosi
sama si je dovela u to
sad se trudi da bude opet lijepa.
pa ja sam se farbala samo 3 puta u životu mislim da mi je to zato što se ne šišam,ali da se ošišam nema šanse,imaš još kakvih savjeta?za farbanje kak da se ofarbam slijdeći put da mi ispadne neka pepeljasto plava???i koliko puta se još moram fdarbati da mi ispadne samo jedna boja i da se riješim crvene?
Sunshine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:25   #86
Quote:
Sunshine. kaže: Pogledaj post
pa ja sam se farbala samo 3 puta u životu mislim da mi je to zato što se ne šišam,ali da se ošišam nema šanse,imaš još kakvih savjeta?za farbanje kak da se ofarbam slijdeći put da mi ispadne neka pepeljasto plava???i koliko puta se još moram fdarbati da mi ispadne samo jedna boja i da se riješim crvene?
zasto se ne sisati?
kosi je to potrebo
sta je ljepse imati ,dugu i ostecenu fuj kosu nego malo kracu za par cm ,a lijepu bez ostecenih vrhova
uz sve to spminjes pepeljasto plavu boju
ovak ti je sva nikakva i sad ces je jos tretirati u plavu boju
ja bi na tvojem mjestu prvo kosu obojala u jednu boju kod FRIZERA ,skratila vrhove, poslusala savjet sto da koristim, koje preparate da koristim i nakon te kure i oporavka kose krenula u blajhanje i sto vec zelis

mozda pisem gluposti al pisem ono sto milsim i kako bi ja to napravila..
mislim da bi prvo trebala milsiti o njezi svoje kose koju nazivas DOSLOVCE UZASNA KOSA a onda o boji i kajtijaznamcemusvene
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:27   #87
crvenog pigmenta se neces tako lako rijesiti..ja sam bila crvenokosa
i nisam se pigmenta mogla rijesiti do kad mi nije prerastao cijeu duzinu kose koju sam postepeno skracivala..
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:42   #88
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
zasto se ne sisati?
kosi je to potrebo
sta je ljepse imati ,dugu i ostecenu fuj kosu nego malo kracu za par cm ,a lijepu bez ostecenih vrhova
uz sve to spminjes pepeljasto plavu boju
ovak ti je sva nikakva i sad ces je jos tretirati u plavu boju
ja bi na tvojem mjestu prvo kosu obojala u jednu boju kod FRIZERA ,skratila vrhove, poslusala savjet sto da koristim, koje preparate da koristim i nakon te kure i oporavka kose krenula u blajhanje i sto vec zelis

mozda pisem gluposti al pisem ono sto milsim i kako bi ja to napravila..
mislim da bi prvo trebala milsiti o njezi svoje kose koju nazivas DOSLOVCE UZASNA KOSA a onda o boji i kajtijaznamcemusvene
zato što jako sporo raste i kada ni se šišala firzer bi mi skratio po 8 cm a meni bi onda kosa otišla u širinu.i čekala sam dugo da mi naraste da nebudem čupava i sada kad mi je narasla mi je bolje.kada je bila kratka bilo je gore nego sada. i koja je razlika bojati kod frizera???a blajhanje nebi problem je izrast...
Sunshine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:50   #89
Quote:
Sunshine. kaže: Pogledaj post
zato što jako sporo raste i kada ni se šišala firzer bi mi skratio po 8 cm a meni bi onda kosa otišla u širinu.i čekala sam dugo da mi naraste da nebudem čupava i sada kad mi je narasla mi je bolje.kada je bila kratka bilo je gore nego sada. i koja je razlika bojati kod frizera???a blajhanje nebi problem je izrast...
pa cek malo kak ces ti dobiti platinastu boju iz smedje sa crvenim pigmentom a da ne odes do frizera da ti to napravi??
svaka cast ak to mozes napraviti sama kod kuce
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:53   #90
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
pa cek malo kak ces ti dobiti platinastu boju iz smedje sa crvenim pigmentom a da ne odes do frizera da ti to napravi??
svaka cast ak to mozes napraviti sama kod kuce
ček poslat ću ti sliku na pvt da vidiš koju boju imam sec
Sunshine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:57   #91
Quote:
Sunshine. kaže: Pogledaj post
ček poslat ću ti sliku na pvt da vidiš koju boju imam sec
ajd
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 09:00   #92
zvjezdica ti stvarno imaš strpljenja.svaka čast
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:10   #93
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
zvjezdica ti stvarno imaš strpljenja.svaka čast
za sta?

inace neda mi se sad pm salti pa cu sunshine ovdje napisati sto mislim prema slici..

gle ti imas prirodnu suhu kosu (da ne ulazim preuboko sa filozofiranjem) koju treba i tretirati kao takvu
ako je suha...to ne znaci da se ne smije bojati, peglati ili sta vec
ako je suha prije svega joj je potrebna njega...ne sampon i neki KSDASDN regenerator nego neki zaista profi
uz to, nezaobilazna maska i neko ulje za kojim ti kosa zudi
ulje, ulje , ulje...
jer tvija kosa je ko slama...skraceno...
odo do frizera...na sisanje...
kazes osisa ti 8 cm kose...
ja sam svjesna da si frizeri nedaju dati reda kad pocnu paradirat sa skarama oko glave ali objasni mu....ako ne zeslis ..uradi to sama kod kuce jer su ti vrhovi ubi me boze
moras ish osisat prije il poslije..i ako ces imati ikad lijepu i zdravu kosicu a takve vrhove ko sad, nek ide sve k vragu onda
ne mozes hodati takvog reda

iskreno, malo mi je neugdno, ali zanima me kolko godina imas??
ne mogu si zamisliti da vec prije nisi mogla shvatiti da postoji DM u kojem imas sve sto ti treba
i ne mogu vjerovat da razmisljas tipa NECU SE SISATI
a vrhovi su ti zivo zlo

neznam ti kaj vise napisati
rekla sam ti, obojaj se u plavo i bus vraga tek tad napravila
kosa ti je suha sama po sebi, a plava boja ce je do daske osusiti,a ne zelis joj dat pravilnu njegu
pa daj malo prosurfaj, pa ne zivimo u kamenom dobu da nebi imlala gdje neci sta ti treba
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:17   #94
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
za sta?


za sve nas
još kad netko ovako zakomplicira s kosom
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:18   #95
sunshine daj meni na privat pošalji sliku da vidim o čemu se radi.ako želiš naravno,ali zanima me
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:21   #96
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
za sve nas
još kad netko ovako zakomplicira s kosom
ja bi curi drage volje pomogla jer znam kak je to kad ti je kosa unistena
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:26   #97
Peglanje ne ništi kosu ako se to radi kako treba. Ja peglam kosu svaka 2-3 dana, s time da šiške peglam svaki dan. Imam prirodno kovrčavu kosu, ali ju peglam na max 160 i svaki pramen prijeđem 2 puta. Šišam se i farbam svakih 6 tjedana Castingom, ali ne koristim niti jedan jedini styling proizvod. Kombiniram različite regeneratore i serume, a prije pranja često stavim malo ulja za kosu i to držim min 2 sata (ali ne kao pakung). Kosa mi je apsolutno zdrava, sjajna i nema niti jednog ispucanog vrha...jedino što na vlagi dobiva volumen i kovrča se.
Dakle odi frizeru da ti pošteno pofarba kosu, skrati maximum oštećenog a da zadržiš željeni stil frizure i prestani prčkati po kosi. Na kraju krajeva bolje kratka zdrava kosa, nego dugačka uništena šarena slama.
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:29   #98
Quote:
Sun_Flower kaže: Pogledaj post
Peglanje ne ništi kosu ako se to radi kako treba. Ja peglam kosu svaka 2-3 dana, s time da šiške peglam svaki dan. Imam prirodno kovrčavu kosu, ali ju peglam na max 160 i svaki pramen prijeđem 2 puta. Šišam se i farbam svakih 6 tjedana Castingom, ali ne koristim niti jedan jedini styling proizvod. Kombiniram različite regeneratore i serume, a prije pranja često stavim malo ulja za kosu i to držim min 2 sata (ali ne kao pakung). Kosa mi je apsolutno zdrava, sjajna i nema niti jednog ispucanog vrha...jedino što na vlagi dobiva volumen i kovrča se.
Dakle odi frizeru da ti pošteno pofarba kosu, skrati maximum oštećenog a da zadržiš željeni stil frizure i prestani prčkati po kosi. Na kraju krajeva bolje kratka zdrava kosa, nego dugačka uništena šarena slama.
napisala sam i ja isto sto i ti
i ja svoju peglam svaka dva-tri dana, al uz sve to koristim i odgovarajuce preparate
mislim da je to najbitnije
a da ona pegla svoju kosu u takvom stanju kakvom je, mislim da nebi kosa dobro reagirala..mozda sam u krivu
al toj kosi prvo treba njega a ne pegla i platinasta boja
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:41   #99
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
ja bi curi drage volje pomogla jer znam kak je to kad ti je kosa unistena

znam i ja. i to predobro
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:57   #100
Je, imaš pravo...peglanje suhe oštećene kose jer smrt. Mislim da bi trebala izdržati jedan period bez feniranja, peglanja, samo skraćivati redovno vrhove i hraniti, hraniti, hraniti kosu...maslinovo, orahovo, čičkovo, avokadovo ulje, jaja, regeneratori, maske. Farbati koliko je neophodno, što bliže prirodnoj boji, uvijek istom vrstom boje u salonu i biti jaaaako strpljiva. I u međuvremenu pustiti kosu neka se kovrča i ide širom...staviti rajf, traku, svezati u rep...na žalost nema čarobnog rješenja.
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.