Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2013., 12:02   #1021
[QUOTE=Ord Mantel;46900697]E na "odbijanju investitora" neka zahvali svom stranačkom šefu, velikom vođi i nek prestane lagati. Tko je blesav uložiti svoje novce u gradu u kojem vise table na ćirilici (a sutra i srpske zastave), u gradu u kojem stotine mladih četnika, pod zaštitom policije, izvikuje "ovo je Srbija" itd... Ja da sam neki bogati poduzetnik (npr. iz Zagreba), trenutno ne bih ni prismrdio

Bas tako!
candle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 17:11   #1022
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
E na "odbijanju investitora" neka zahvali svom stranačkom šefu, velikom vođi i nek prestane lagati. Tko je blesav uložiti svoje novce u gradu u kojem vise table na ćirilici (a sutra i srpske zastave), u gradu u kojem stotine mladih četnika, pod zaštitom policije, izvikuje "ovo je Srbija" itd... Ja da sam neki bogati poduzetnik (npr. iz Zagreba), trenutno ne bih ni prismrdio Vukovaru.
Jel vama ispran mozak ili primate novac od HDZ-a ? Ili jedno i drugo.
Kad vidim kakve gluposti pišeš ti i tvoji stranački istomišljenici bojim se da ce netko sa strane i povjerovati u ove gluposti.
U Vukovar se ne može ulagati jer je to zabranio Božo Galić i Čuljak a ako se nesto i otvori radit ce samo njihovi sugrađani.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:59   #1023
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Jel vama ispran mozak ili primate novac od HDZ-a ? Ili jedno i drugo.
Kad vidim kakve gluposti pišeš ti i tvoji stranački istomišljenici bojim se da ce netko sa strane i povjerovati u ove gluposti.
U Vukovar se ne može ulagati jer je to zabranio Božo Galić i Čuljak a ako se nesto i otvori radit ce samo njihovi sugrađani.
Kako to mislis "zabranio"? Kojim on to (pretpostavljam da mislis na pravu osnovanim) mjerama raspolaze i koje su mu dane u nadleznost da moze zabraniti nekome ulaganje na podrucju grada?
larenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:15   #1024
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
E na "odbijanju investitora" neka zahvali svom stranačkom šefu, velikom vođi i nek prestane lagati. Tko je blesav uložiti svoje novce u gradu u kojem vise table na ćirilici (a sutra i srpske zastave), u gradu u kojem stotine mladih četnika, pod zaštitom policije, izvikuje "ovo je Srbija" itd... Ja da sam neki bogati poduzetnik (npr. iz Zagreba), trenutno ne bih ni prismrdio Vukovaru.
Od zastava su odustali (valjda) eno čitam izjavu Pupovca kako " neće inzistirati na potpunom provođenju zakona u Vukovaru nego samo onoliko koliko je potrebno" što god mu to značilo
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:17   #1025
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Jel vama ispran mozak ili primate novac od HDZ-a ? Ili jedno i drugo.
Kad vidim kakve gluposti pišeš ti i tvoji stranački istomišljenici bojim se da ce netko sa strane i povjerovati u ove gluposti.
U Vukovar se ne može ulagati jer je to zabranio Božo Galić i Čuljak a ako se nesto i otvori radit ce samo njihovi sugrađani.
Spočitavaš bezveze nekome stranačku pripadnost, a onda baš to isto napraviš, ali za zločinačku organizaciju.
Nema smisla raspravljati, nego te samo odjebati.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:34   #1026
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Jel vama ispran mozak ili primate novac od HDZ-a ? Ili jedno i drugo.
Kad vidim kakve gluposti pišeš ti i tvoji stranački istomišljenici bojim se da ce netko sa strane i povjerovati u ove gluposti.
U Vukovar se ne može ulagati jer je to zabranio Božo Galić i Čuljak a ako se nesto i otvori radit ce samo njihovi sugrađani.
Kad smo kod gradjana iz drugih gradova. Ni tvoj dragi vodja nije imun na to. I on voli intervenirati za stranacke poslusnike iz drugih gradova. Raspitaj se malo po gradu.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 10:22   #1027
Sabo je do 1991. bio direktor RO Energane u tvornici Borovo.
http://www.sdp.hr/nasi-ljudi/predsje...o/zeljko-sabo/

Zar je mogao biti samo sa završenom srednjom školom na mjestu direktora?

Koliko godina je bio direktor? Pretpostavljam još od vremena komunizma?
Auge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 15:06   #1028
Istraga zbog zbog sukoba interesa
Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa odlučilo je pokrenuti postupak
protiv vukovarskog gradonačelnika i SDP-ovog saborskog zastupnika Željka Sabe
zbog sumnje da je prekršio nekoliko odredbi Zakona o sprečavanju sukoba interesa.
- državni dužnosnik ne smije biti član NO,
- Sabo je jedini osnivač i vlasnik tvrtke Veki Va,
- član Nadzornog odbora Borova,
- "Veki Va" poslovno surađivala s Borovom.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 17:04   #1029
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Sabo je do 1991. bio direktor RO Energane u tvornici Borovo.
http://www.sdp.hr/nasi-ljudi/predsje...o/zeljko-sabo/

Zar je mogao biti samo sa završenom srednjom školom na mjestu direktora?

Koliko godina je bio direktor? Pretpostavljam još od vremena komunizma?
Bio je direktor samo tijekom rata ili neposredno prije.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 17:09   #1030
Evo novog postupka protiv dragog vodje.


Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa pokrenulo je danas postupak za odlučivanje o sukobu interesa u slučaju vukovarskog gradonačelnika Željka Sabe zbog istodobnog članstva u Nadzornom odboru trgovačkog društva Borovo d.d. te članstva u upravi trgovačkog društva Veki va d.o.o.

Quote:
Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa pokrenulo je danas postupak za odlučivanje o sukobu interesa u slučaju vukovarskog gradonačelnika Željka Sabe zbog istodobnog članstva u Nadzornom odboru trgovačkog društva Borovo d.d. te članstva u upravi trgovačkog društva Veki va d.o.o.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 18:24   #1031
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Sabo je do 1991. bio direktor RO Energane u tvornici Borovo.
http://www.sdp.hr/nasi-ljudi/predsje...o/zeljko-sabo/

Zar je mogao biti samo sa završenom srednjom školom na mjestu direktora?

Koliko godina je bio direktor? Pretpostavljam još od vremena komunizma?
Prije bi rekao samoproglaseni direktor, nisam siguran ali pretpostavljam da je njegov prethodnik bio srbin koji je zgibao na drugu stranu a on kao elektricar kojemu je cijeli zivot bila tiha patnja neka upravljacka funkcija iskoristio priliku i postao direktor, cak stovise cisto sumnjam da je negdje postojao pisani trag o njegovom imenovanju obzirom na ratne okolnosti i cetnike koji su bili vrlo blizu tvornice . On se nikako nije mogao i smio naci na istoj listi sa braniteljima koji su imali oruzje i bili na prvoj crti, recimo da je to bila neka vrsta logistike ali ponavljam to je trebalo odvojiti i ne izjednacavati sa braniteljima koji su bili na prvoj crti i njihovim pravima.
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 19:54   #1032
Koliko će investitora odustati sad od ulaganja u Vukovar? Pa jel to povjerenstvo zna što radi gradu Vukovaru koji je na rubu procvata?
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:19   #1033
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Pa jel to povjerenstvo zna što radi gradu Vukovaru koji je na rubu procvata?
Ne brinite, sve će to riješiti kolega branitelj iz najJužnije županije.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:26   #1034
Quote:
dekameron2009 kaže: Pogledaj post
Prije bi rekao samoproglaseni direktor, nisam siguran ali pretpostavljam da je njegov prethodnik bio srbin koji je zgibao na drugu stranu a on kao elektricar kojemu je cijeli zivot bila tiha patnja neka upravljacka funkcija iskoristio priliku i postao direktor, cak stovise cisto sumnjam da je negdje postojao pisani trag o njegovom imenovanju obzirom na ratne okolnosti i cetnike koji su bili vrlo blizu tvornice . On se nikako nije mogao i smio naci na istoj listi sa braniteljima koji su imali oruzje i bili na prvoj crti, recimo da je to bila neka vrsta logistike ali ponavljam to je trebalo odvojiti i ne izjednacavati sa braniteljima koji su bili na prvoj crti i njihovim pravima.
Upravo tako. Direktor Srbin se nije pojavio u firmi na dan kad su počele žešće akcije, 24.08.1991., a onda uletio elektroinstalater Sabo. Ni Srbi ga nisu smatrali braniteljem, jer su ga oslobodili sa civilima u veljači 1992.g. A kako je došao do statusa branitelja, to je već druga stvar...

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 25.09.2013. at 23:36.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:49   #1035
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Direktor Srbin se nije pojavio u firmi na dan kad su počele žešće akcije, 24.08.1991., a onda uletio elektroinstalater Sabo. Ni Srbi ga nisu smatrali braniteljem, jer su ga oslobodili sa civilima u veljači 1992.g. A kako je došao do statusa branitelja, to je već druga stvar...
Hvala na odgovoru.

Također @ zuluapha & dekameron2009
Auge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:25   #1036
"Istina je da sam tvrtku Veki Va registrirao 1993. godine u vrijeme progonstva te da tvrtka nikada od tada nije poslovala sa nijednom tvrtkom. Stoga sam mislio da je tvrtka automatizmom izbrisana iz registra kako je to prijašnjih godina i najavljivano od strane Ministarstva financija. Tako je i trebalo biti, ali nije. Kada sam otkrio da tvrtka nije izbrisana iz registra 2012. godine pokrenuo sam putem odvjetnika njezino brisanje, što je tada i učinjeno. Sve navedeno će svakako ustanoviti i Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa. Napominjem i kako sam članom Nadzornog odbora Borova imenovan od Vlade RH, te nisam primao nikakvu naknadu."

Jeli on mogao istovremeno biti u vojnoj mirovini sa rješenjem trajne nesposobnosti za bilo kakav rad a sa druge strane imati vlastitu tvrtku.
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:04   #1037
Quote:
dekameron2009 kaže: Pogledaj post
"Istina je da sam tvrtku Veki Va registrirao 1993. godine u vrijeme progonstva te da tvrtka nikada od tada nije poslovala sa nijednom tvrtkom. Stoga sam mislio da je tvrtka automatizmom izbrisana iz registra kako je to prijašnjih godina i najavljivano od strane Ministarstva financija. Tako je i trebalo biti, ali nije. Kada sam otkrio da tvrtka nije izbrisana iz registra 2012. godine pokrenuo sam putem odvjetnika njezino brisanje, što je tada i učinjeno. Sve navedeno će svakako ustanoviti i Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa. Napominjem i kako sam članom Nadzornog odbora Borova imenovan od Vlade RH, te nisam primao nikakvu naknadu."

Jeli on mogao istovremeno biti u vojnoj mirovini sa rješenjem trajne nesposobnosti za bilo kakav rad a sa druge strane imati vlastitu tvrtku.
Mogao je, ali nije mogao biti u njoj zaposlen.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 18:11   #1038
Pratite malo događanja oko staračkog Doma "Magnolija", koja počinju ličiti na mućke slične onima oko bivšeg konzulata Srbije. Za sada je zakulisno, ali...
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 18:13   #1039
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Pratite malo događanja oko staračkog Doma "Magnolija", koja počinju ličiti na mućke slične onima oko bivšeg konzulata Srbije. Za sada je zakulisno, ali...
Što se događa oko staračkog doma?

Nego,je li teolog već isplatio četnika za konzulat?
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 18:22   #1040
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Pratite malo događanja oko staračkog Doma "Magnolija", koja počinju ličiti na mućke slične onima oko bivšeg konzulata Srbije. Za sada je zakulisno, ali...
Sjeća li se netko kad su prilikom izgradnje trga sa pripadajućom fontanom na Mitnici naglo zaustavljeni radovi jer su se počeli izvoditi na jednom dijelu koji je u privatnom vlasništvu, radovi su ubrzo nastavljeni, problem je riješen a "ljubav" koja je tada nastala vidimo da traje i dalje na drugim projektima.
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.