Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 21:53   #6621
jel to ovo? sad odoh guglati ćemu to služi.
gargamišamel is offline  
Old 11.12.2017., 22:09   #6622
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu kupiti prehrambeni kvasac, a da nije Bio&Bio.
Kakav je taj za razliku od normalnog?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Old 12.12.2017., 07:14   #6623
Quote:
balzag kaže: Pogledaj post
Kakav je taj za razliku od normalnog?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Za razku od tzv. normalnog, ovom se kvascu ne diže a ima sve nutritivne vrijednosti.
Mislim da bi bilo jeftinije naći veliko pakovanje normalnog dehidriranog kvasca pa ga tempereturom umrtviti i to je to, ista stvar za manje novaca.
panorama is offline  
Old 12.12.2017., 09:44   #6624
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jel to ovo? sad odoh guglati ćemu to služi.
E, to je to, hvala.
Meni je izbacivalo samo neke web shopove.

A sluzi kao dodatak jelima, fenomenalan je na kokicama.


Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Za razku od tzv. normalnog, ovom se kvascu ne diže a ima sve nutritivne vrijednosti.
Mislim da bi bilo jeftinije naći veliko pakovanje normalnog dehidriranog kvasca pa ga tempereturom umrtviti i to je to, ista stvar za manje novaca.
Samo ako bi se time dobio i isti okus kao kod ovog.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Old 12.12.2017., 10:29   #6625
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
E, to je to, hvala.
Meni je izbacivalo samo neke web shopove.
tzh je super jer imaju i vulgaris dućane, ne samo web shop.
i dalje me fasciniraju visoke cijene u bio&bio, a davno su prošla vremena kad je to bio jedini takav specijalizirani dućan.

Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo jeftinije naći veliko pakovanje normalnog dehidriranog kvasca pa ga tempereturom umrtviti i to je to, ista stvar za manje novaca.
piše ovako:
"Vjerojatno niste znali kako nastaje – dobiva se uzgojem jednostaničnog organizma, gljivice Saccharomyces Cerevisiae, na podlozi od melase. Gljivice se ispiru i suše, a na kraju postupka prerade dobiju se pahuljice koje se prodaju kako jestivi kvasac."
http://fresh.hr/2015/09/04/jednostav...-ga-koristimo/
gargamišamel is offline  
Old 12.12.2017., 10:38   #6626
Ni meni nisu jasni, za sve sto oni drze automatski znam da ima puno jeftinija varijanta.
A ne drze sad tako rijetke i iznimno kvalitetne stvari da bi opravdavale takve cijene.

Bas gledam, da sad narucim postom iz THZ-a kvasac, sa postarinom me dode jeftinije od ovog iz Bio&Bio. I malo je vece pakiranje.

Moram jos vidjeti dal ga ima po kakvim velikim Konzumima na odjelima sa zdravom hranom. Nasla sam da ga je prije par godina bilo u Plodinama.
:lijena ici do Malesnice ili placati postarinu:
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Old 12.12.2017., 11:13   #6627
pogledaj si u (inter)sparu. oni imaju prilično bogatu i povoljnu vlastitu bio liniju, kao i ostale proizvođače.
gargamišamel is offline  
Old 12.12.2017., 11:51   #6628
Želim vjerovati da nitko ne jede taj "umrtvljeni" kvasac zbog čarobnog okusa već zbog onoga što ima u sebi i njegovog utjecaja na zdravlje.
Sve ostalo je dobar marketing...pahuljice, moš mislit

Većina tzv. živih kvasaca razlikuje se načelno u njihovom utjecaju na aromu i okus namirnica/napitaka s kojim ih pripravljamo.

Saccharomyces Cerevisiae je soj kvasca sa mnogo selekcioniranih podvrsta koji se u pravilu koristi kod spravljanja vina, kruha i piva.

Konzumacija svježeg/živog nije preporučljiva jer kod ljudi može izazvati neželjene posljedice u crijevima pri probavi.

Pri temperaturi većoj od 40 C kvaščeve gljivice odumiru i više nisu sposobne prerađivati šećere u alkohol, što im je osnovna zadaća.
panorama is offline  
Old 12.12.2017., 13:20   #6629
Dali netko zna gdje kupiti nutellu od 3 ili 5 kg. I cijenu.
screppy is offline  
Old 12.12.2017., 13:32   #6630
U Metroa svako prijestupne, 170kn. Inače u Hrvatskoj u redovnoj ponudi nema, a nema baš ni vani. Možda naručit s Amazona ili Ebaya ako baš hoćeš...
tiluriumm is offline  
Old 12.12.2017., 14:27   #6631
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
U Metroa svako prijestupne, 170kn. Inače u Hrvatskoj u redovnoj ponudi nema, a nema baš ni vani. Možda naručit s Amazona ili Ebaya ako baš hoćeš...
Znam za narucivanje, i na iHerbu ima povoljnih, ali mi je trebao ovih dana, pa rekoh mozda neko zna za neku zabacenu policu u Zagrebu.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Old 12.12.2017., 14:54   #6632
Gdje kupiti Zepter termostatski držač na poklopcu? Dva su mi se već počela raspadati..

Ovakav isti kao na ovoj skici:

https://www.njuskalo.hr/image-w920x6...a-90500865.jpg
Henry Miller is offline  
Old 12.12.2017., 15:57   #6633
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje kupiti nutellu od 3 ili 5 kg. I cijenu.
Pitaj u Delicatesse Olala u Masarykovoj, znali su imati kantice, ali ne znam drže li sada i koliko košta, vjerojatno je skupo.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 12.12.2017., 16:28   #6634
Nisam baš potpuno in s kvasinom iako pratim podosta scenu... ali, kad već mora biti prirodno i ništa drugo ne dolazi u obzir a nema na tržištu... zašto se ne igrati kući s brašnom i vodom i dobiješ za 2-3 tjedna nepresušnu zalihu?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Old 12.12.2017., 17:01   #6635
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje kupiti nutellu od 3 ili 5 kg. I cijenu.


Ex-djutic na Harmici ali nije bilo proslog tjedna
AndrejX is offline  
Old 12.12.2017., 23:50   #6636
Trazim kekse s placa koje nisam vidio vec preko 10 godina

Prije više od desetljeća, na placu(ne znam kojem) sam stalno kupovao neke plosnate okkrugle kekse koji su preliveni čokoladom i maju rupu u sredini. Sama visina keksa je bila jako mala tj. bio je veći po horizontalnim dimenzijama(plosnat). Po okusu podsjećaju na dorinu s keksom tj. slična je tekstura jer su izrađeni točno od keksa(ne znam kak da drugo to kažem) i preliveni čokoladom. Bili su u nekoj komercijalnoj kutiji tj. nisu bili neki domaći keksi nego u profesionalnoj kutiji s markom(ne znam kojom).
ako neko zna bio bih vam zahvalan
piratx is offline  
Old 13.12.2017., 00:20   #6637
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje kupiti nutellu od 3 ili 5 kg. I cijenu.
Neki dan vidjela u Metrou Sesvete kantu od tri kile. Ne sjećam se cijene, ali bila ih je hrpa, naslagane blizu dijela s voćem.

Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti Zepter termostatski držač na poklopcu? Dva su mi se već počela raspadati..

Ovakav isti kao na ovoj skici:

https://www.njuskalo.hr/image-w920x6...a-90500865.jpg
Sve dijelove od Zeptera sam nabavljala direktno kod njih. Mami nož od štapnog, sebi žličicu koja je nestala iz servisa itd. Na Slavonskoj imaju servis.
Gipsyqueen is offline  
Old 13.12.2017., 08:19   #6638
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje kupiti nutellu od 3 ili 5 kg. I cijenu.
Iz kojeg razloga mora biti 3-5 kg, zbog manje cijene ili nečeg drugoga?
Jer se i ovih standardnih pakiranja u teglama svako malo negdje nađe na akcijama, pa vjerojatno dođeš na isto što se tiče cijene, ne vjerujem da na ta velika pakiranja idu kakve akcije...
Nikad spreman is offline  
Old 13.12.2017., 11:24   #6639
Gdje u ZG najpovoljnije kupiti "no name" gumenu brtvu za uobičajeni ekspres lonac promjera 22 cm ?
panorama is offline  
Old 13.12.2017., 13:52   #6640
U metrou je 3kg bilo oko 170kn, tako da što se tiče cijene to je zapravo regularna, na akciji kila bude svako toliko po cca 45, 70dag po 35...
tiluriumm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.