Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 01:29   #21
Ipak ću danas napisati komentar - unaprijed se ispričavam što će biti zbrda-zdola, ne znam drugačije...
Ukratko, složila bi se s bktr.

Mene je knjiga oduševila, jedna od onih koje bi pročitala u jednom dahu, ali nažalost jednostavno nisam imala vremena za to pa mi se odužilo čitanje... definitivno bi rado kupila knjigu (ili posudila opet) da mogu pročitati još jednom kad budem imala vremena za "normalno" čitanje...

Nije mi se činila preduga, čak mi je bilo žao što sam došla do kraja...

Likovi su mi super, svaki od njih je na svoj način superheroj, ali i meni je nekako najdraži Igi, presladak mi je s tom svojom zbunjenošću...
Nindža-časne - to mi je urnebesno smiješna ideja, baš su mi se nekako uklopile u ludu skupinu likova - vidovnjakinja koja ustvari to nije ali može pričati s duhovima, psihijatar koji je i sam podvojena ličnost, a njegovo drugo "ja" - Frenki isto može pričati s duhom, prorok koji širi ateizam... ma već sam popis likova zvuči ko Formula za kaos!

Razmišljala sam i ja kako bih reagirala da znam vrijeme smrti, prvo sam mislila da bih isprobala sve što dosad nisam (iz nekog straha); ali s druge strane, kao što su i Vida i Jan otkrili - nikad ne znaš kako ćeš reagirati do kad se ne nađeš u takvoj situaciji. Vjerojatno bi to završilo kao Jan na početku, kad je mislio da će umrijeti sutra.

Što se tiče nasilja pred kraj - i ja bih rekla da mi je to bilo malo too much, baš sam se za njih dvoje nadala da će sretno završiti (inače sam ljubitelj "nesretnih" završetaka, i šokiranja čitatelja pred sam kraj, ali u ovoj knjizi bi mi baš odgovaralo da je njih dvoje završilo s blažim ozljedama).

Inače sam cijelo vrijeme zamišljala kako bi izgledao film - baš mi odgovara opis na stražnjoj strani - zamislite da je Quentin Tarantino zašamarao Dana Browna i oteo mu drevni rukopis pa s Guyem Ritchiejem sjeo na piće. Poslije su nagovorili Branka Lustiga na mega-produkciju. Rado bih pogledala takav film.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 01:34   #22
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
kad je splašil Vidu -„Hu!“, - „Igi, jebem ti mater! Koji ti je kurac??“ a on „Pardonček, pardonček, samo se htjedoh našaliti…“ ajme, dođe mi da je čitam ispočetka i ovaj put zapisujem sve provale, a provala ima pregršt…. Toliko sam se nasmijala…
Jao, provale su mi super... sad si me sjetila i kako je Frenki na sličan način uplašio Jana, presmiješno...


Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Onaj masakr na Kaptolu … „U trenutku kad je provirio kroz vrata glava mu se rasprsnula i krvlju oblila zid na kraju hodnika. Tijelo se srušilo, a crno-crveni ostaci glave počeli su se cijediti na pod.“
A kad su došle časne i jedna od njih je izjavila kako "uvijek padaju na namazanu stranu..."
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:12   #23
Odvalila sam se na Hello Kitty - zato što smo se baš tih dana stalno sprdali sa forom - kak se u Bosni kaže Hello Kitty? - Đes' ba maco!

Meni ničeg nije previše u knjizi. Takva je knjiga, otkačena od prve strane pa me stoga ni masakr na kraju nije šokirao.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 21:20   #24
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Dobro ajde.

Ja sam kao citalac tvoje knjige izrazio svoje osobno misljenje i ono je takvo kakvo je. Jednostavno, knjiga mi nije sjela sto ne znaci da druga nece , naravno ako takve bude.
U pravilu jako podupirem mlade domace autore ali i među njihovim djelima se nadje podosta loseg teksta.
I djaba sva igra rijecima ako me djelo nije zaintrigiralo niti zainteresiralo.
evo ga da citiram sam sebe i malo dignem ovu temu

zgdust, autoru ovoga romana, popljuvah ti NMŽ i pri tome i dalje stojim ali i drzim se zadane rijeci (boldirane ove).

necu u detaljnu analizu romana jer roman je razbibriga i to priznajem vrlo vrlo dobra. zanimljiva radnja, zanimljive premise, zanimljivi zakljucci. likovi dopadljivi (nedovoljno razradjeni ali dopadljivi). neke stvari mi nisu sjele ali genralno gledajuci sve dobro funkcionira.

imao je netko pravo na temi o NMŽ bit ces ti pisac i nakon ovog romana i ja mislim da mozes biti pisac i to dobar. baratanje jezikom je odlicno i na viskoj razini. sve u svemu da ne duljim (ionako je i ovo nabacano bez nekakvog pretjeranog smisla) dobar roman (ali ipak razbibriga) zanimljive radnje s trunkom dobro rasporedjenog humora
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 03:06   #25
I tako je Franjo dobio SFeru za najbolji SF roman.

http://www.culturenet.hr/default.aspx?id=44979

Čestitke autoru.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 18:38   #26
Kopka me, kao prvo, jesu li Vincek i Kmica karakterne analogije Vincentu i Julesu (iako, čini mi se, Kmica ne barata biblijskim citatima).

Knjiga je prava poslastica i ravna je NMŽ-u. Ne znam što mi je draže, suptilni humor, eksplicitni humor, doskočice, igre riječima, plastičnost likova (Igi i Frenki - ironično, dva najmanje plastična/mesnata/ikakva lika), peripetije u radnji ili povremeni reflektivni pasaži zbog kojih ovo ne bi bio ni blizu toliko dobar film koliko je dobra knjiga. Knjiga naprosto vrvi svim i svačim, kao tacna s kanapeima koji su neki od šunke i sira, neki od kavijara, neki od nutele i krastavaca, a neki od, da prostiš... ma neću ni reći.

Quote:
Ja bih dodao da je poanta i bila u šok-efektu. Želio sam što zornije pokazati odvratnost nasilja.
Apsolutno si uspio. Ne da mi se to sviđa, naprotiv. Grozno je kad se solidariziraš s određenim likovima da bi uskoro gotovo osjetio dim njihovog pečenog mesa. Lakše sam pročitala Američkog psiha nego ovih par stranica. Ne radi nam (čitateljima) to više!

Jedan od najdražih mi hrvatskih autora. I prvi od kojeg ću kupovati po primjerak svega što izda, ikad.

Zadnje uređivanje GljivaLudara : 06.10.2012. at 18:46.
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 21:01   #27
Ovo je knjiga koju kupujem prijateljima na poklon (koji vole čitati).
...zato što mislim da bi se svakome svidjela...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:21   #28
Sad bez čitanja prethodnih komentara da uletim.

Uzela ju jucer na random u knjiznici. Nisam uopće povezala da je isti autor kao i Noć mrtvih zivaca koja me nije bas odusevila.

Knjiga mi je awsome. Pročitala sam ju za dan. Prvih 150 str čekajući na kontrolni pregled kod psihijatrice u Vrapču.

Puno sam se smijala Naglas. U Vrapču.

Igi i Frenki su mi ultimativni carevi.

Neću se upustati u neku detaljniju analizu s obzirom da ovo poskrivećki na poslu tipkam, al da se zna da me jako malo domaće literature odusevi tako da ju svima preporučujem.

5+
__________________
"vi ste se zabunili, on nema ženu!"
shae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.