Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2016., 23:12   #1141
Neka mlada doktorica.. mislim da je na B.prezime.
Vidjet cu u kojem ce smjeru ici ovdje pa cu vidjeti za dalje..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:43   #1142
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
Test negativan ... M skoro pa stigla. Neki spotting se nazire ...
Žao mi je bebich
ldom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 11:08   #1143
Cure koje koristite utrogestan 3x2 vag. kako ste to podijelile u 24h
Ja si jutros u 5 navila sat jer ustajem 5:45 pa da malo odstoji.
Al kad mi zvoni sat vise ne mogu zaspati. Najbolje da stavim pred spavanje,pa oko 4 ujutro i popodne. Pojma nemam
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 11:50   #1144
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Cure koje koristite utrogestan 3x2 vag. kako ste to podijelile u 24h
Ja si jutros u 5 navila sat jer ustajem 5:45 pa da malo odstoji.
Al kad mi zvoni sat vise ne mogu zaspati. Najbolje da stavim pred spavanje,pa oko 4 ujutro i popodne. Pojma nemam
Od svih mogućih kombinacija najbolje mi je 05,13,21
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 12:54   #1145
Hvala cure, šta je tu je ... vještica je krenula... idemo dalje. Moj idući korak je IVF ... moram u bolnicu na dogovor.

Ja sam utriće stavljala ujutro prije nego bi krenula na posao i nisam nikad duže od 5 min. ležala (oko 7), pa oko 15 pa prije spavanja kad god to bilo ... 22, 23 ... ne mora to bit u minutu, ne opterećujte se.
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 19:36   #1146
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Od svih mogućih kombinacija najbolje mi je 05,13,21

A kako na poslu u 13:00 stavit vaginalete?
Ja sam krenula onako kako sam jucer napisala al cu sad za vikend kak mi pase. Necu bas biti tocna.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 20:11   #1147
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
A kako na poslu u 13:00 stavit vaginalete?
Ja sam krenula onako kako sam jucer napisala al cu sad za vikend kak mi pase. Necu bas biti tocna.
Ja sam do sad kak mi je pasalo, ali u ovom postupku se baš trudim na svakih 8 sati.
U biti vrlo je jednostavno. Odes na wc, operes rukice, umetneš bonbončiće i tjt. Ja sam probala na taj način tj da odmah nastavim s poslom i dobro je, ništa ne ispada, nema nikakvih problema..
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:37   #1148
Pozdrav cure, evo nova sam ovdje
Danas mi je 11.dpo nakon prve inseminacije i jucer sam imala minus na testu
Sutra opet radim test a u utorak betu, ne očekujem vise nista :/
Na postupku sam u Petrovoj, zna li netko kako rade sada preko blagdana?
Puno srece svima
-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:17   #1149
Dobro dosla i jos prije otisla
Pretpostavljam da normalno rade, tj vjerujem da imaju neka dezurtva ako ne rade u punom sastavu.
Meni je dns 3 dan nakon prve inseminacije i cijelo vrijeme "osjecam" desni jajnik. Ne boli, al osjecam (ne znam kako da objasnim)
Kad se najranije moze napraviti test? Betu su mi rekli da izvadim nakon 2 tjedna(znaci jos cekam 11 dana )
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:42   #1150
Moj savjet ti je ne piškiti prije 12.dpo jer je ok ako dobijes plus ali ako bude minus nije neki pokazatelj, samo se zbediras bezveze a mozda je plus
-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 18:34   #1151


Evo da se i ja prijavim ovdje

Nakon 4 godine pokusavanja,prije par mjeseci smo krenuli u mpo vode.
Obzirom da su nam svi nalazi tip top i da,po rijecima doktora,nema prepreka za trudnocu krenuli smo prvo sa aih.
Prosli mjesec je bio prirodni ciklus,inseminacija skolski na 14dc. 2 tjedna kasnije minus na testu.
Ovaj ciklus smo probali s klomicima i eto danas na 12dc,folikul 24mm i napravljena inseminacija
Za 2 tjedna test.
Spermici su prosli put bili ok,5 i nesto mil u 0.3ml. Ovaj put znatno losije,svega 1.5mil

U startu smo se s doktorom dogovorili da nebi previse pokusavali s aih tako da ako sad ne uspije idemo na ivf.

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:55   #1152
Nadam se da ce ovaj put biti plus
Znaci i kod najidealnih nalaza ne mora uspjeti iz prve (zapravo je postotak vrlo mali)
Kod nas je los nalaz spermiograma. Brojim dane do prvog "piškenja"
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 23:36   #1153
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce ovaj put biti plus
Znaci i kod najidealnih nalaza ne mora uspjeti iz prve (zapravo je postotak vrlo mali)
Kod nas je los nalaz spermiograma. Brojim dane do prvog "piškenja"
Kolko sam upamtila s konzultacija,postotak uspjesnosti aih je 10-15%. Mizerija
Kod nas je stvarno sve super,muz ima normo,meni stitnjaca uredna,hormoni uredni,jajovodi idealno prohodni... I eto,sipak
Cekam ivf ko ozebli sunce,u aih ne polazem neke nade

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:05   #1154
Ta inseminacija po meni ima najviše smisla kod lošijeg spermiograma, ne vidim kako može pomoći kod pcos npr.

Što se može dogovoriti sa doktoricom koliko puta će se ići na AIH? Ja mislim da bi mene moja u Petrovoj ubila da joj kažem da ja baš ne bi puno puta
Ja evo danas 12dpo opet pišnula minus.
-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:00   #1155
Quote:
-Ruby kaže: Pogledaj post
Ta inseminacija po meni ima najviše smisla kod lošijeg spermiograma, ne vidim kako može pomoći kod pcos npr.

Što se može dogovoriti sa doktoricom koliko puta će se ići na AIH? Ja mislim da bi mene moja u Petrovoj ubila da joj kažem da ja baš ne bi puno puta
Ja evo danas 12dpo opet pišnula minus.
Po meni ima vise smisla kod pcos,da se tocno istempira ovulacija. Kod loseg spermia nema bas jer ipak moraju plivat dio puta. Sa losim spermijem se ni nejde na aih.

A ja idem privat na mpo i htjela sam odma na ivf al me doktor nagovorio da ipak prije probamo aih jer su svi nalazi uredni pa smo se nagodili na jedan prirodni i jedan s klomicima


Zao mi je za minus

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:21   #1156
Svima koje čekate, želim vam da vas iznenadi plus pod borom

Uspješnost aih-a je manja od 15%, postotak se vrti 8-10%. A opet netko mora i taj postotak popuniti, zašto ne bi baš vi?
Ako je uspjelo meni sa jednim začepljenim jajovodom i oligoastheno spermijem, vaše šanse su puno veće u odnosu na mene.
Druga stvar je što meni nije niti trebao biti rađen aih. Ali sad to nije važno.
Isto tako u državnim klinikama, nakon određenog broja inseminacija, slobodno odbijete daljnje. Ja sam nakon dvije rekla da više ne želim i išli smo na ivf.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:07   #1157
Tweety - slažem se, ali ja imam pcos i ovulacije sam imala sa Klomifenom, i ciljane odnose, ne vidim što imam od inseminacije drugačije, ali ok, moramo to proći valjda...

Zhuta - stvarno misliš da se može odbiti dalje inseminacija? Recimo ako bi nastavila IVF kod Škvorca, imam uvjet nakon npr 2 inseminacije u Petrovoj?
-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:21   #1158
Quote:
-Ruby kaže: Pogledaj post
Tweety - slažem se, ali ja imam pcos i ovulacije sam imala sa Klomifenom, i ciljane odnose, ne vidim što imam od inseminacije drugačije, ali ok, moramo to proći valjda...

Zhuta - stvarno misliš da se može odbiti dalje inseminacija? Recimo ako bi nastavila IVF kod Škvorca, imam uvjet nakon npr 2 inseminacije u Petrovoj?
imala sam i ja 3 ciklusa ciljanih odnosa uz klomiće,to sam odradila kod svog gina,prije mpo. i nemam vjere u aih al ajde,odradit ćemo i to

za ovo drugo ti ja mogu reć da možeš ja sam kod škvorca ako si imala 2 aih stavit će te na ivf,skoro pa sam sigurna u to
nije ti on za gubljenje vremena ako nema nikakvih rezlultata

jesi napravila hsg prije?
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:43   #1159
Quote:
-Ruby kaže: Pogledaj post
Zhuta - stvarno misliš da se može odbiti dalje inseminacija? Recimo ako bi nastavila IVF kod Škvorca, imam uvjet nakon npr 2 inseminacije u Petrovoj?
Stvarno, ja sam na Vuk Vrhovcu odbila nakon 2 inseminacije. S tim da je prva bila uspješna ali je bio spontani.
Kužiš ako sam ja odbila i dr mi se n ije bunila, možeš i ti.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:58   #1160
Tweety - onda znači Škvorc odlučuje hoće li me primiti preko HZZO-a nakon 2 aih-a? Jer ako je tako onda bi odmah nakon 2.Aih-a na konzultacije tamo, stvarno mi se ne gubi vrijeme...

Zhuta - hmm možda si samo imala dobrog doktora

svakako ću se raspitati... Petrova sad ni ne radi ja mislim, nemam pojma.
-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.