Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2012., 16:31   #41
I ja sam upisala sa 23,5 godina faks jer prije nisam mogla. I moram reći da mi je teško baš zbog tog presinga godina i vremena. Iako mi učenje jako dobro ide :-) pa sam bar tu u prednosti.

sto sad- ima svakakvih sudbina,nemoguće je da se svi srede do 30-te. i nije to baš neki krajni rok.Evo ja znam osobu koja je u 34 godini diplomirala a upisala na vrijeme faks, ali mu se nije posvetila i opet je uspila diplomirati. I zanimljivo je to što ima saturn u devetoj kući, i za studiranje je morala uložiti puno energije i truda za razliku od drugih.

Zadnje uređivanje jelovnici : 09.10.2012. at 16:39.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 16:56   #42
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
I ja sam upisala sa 23,5 godina faks jer prije nisam mogla. I moram reći da mi je teško baš zbog tog presinga godina i vremena. Iako mi učenje jako dobro ide :-) pa sam bar tu u prednosti.

sto sad- ima svakakvih sudbina,nemoguće je da se svi srede do 30-te. i nije to baš neki krajni rok.Evo ja znam osobu koja je u 34 godini diplomirala a upisala na vrijeme faks, ali mu se nije posvetila i opet je uspila diplomirati. I zanimljivo je to što ima saturn u devetoj kući, i za studiranje je morala uložiti puno energije i truda za razliku od drugih.
Saturn često donosi kašnjenja u stvarima vezanim uz polje u kojem se nađe.
Tu nema brzih rješenja i brzih, glatkih i naglih odvijanja događaja, sve ide nekako usporeno, kao blokirano i mukotrpno. Može se reći da su osobe po tom pitanju na neki način i "late-bloomeri", kasno će sazrijeti. Ali će ipak doseći cilj, a možda kad se on dosegne uz odricanja i napore, možda je to i slađe i možda si onda i iskusniji, pa bolje znaš kako dalje. Nema nikakve sramote u tome - biti "late-bloomer". Neki vrlo brzo uspiju u nečem i dostignu nešto, pa brzo i propadnu. Kao da su maksimum dosegli jako rano u životu i dalje samo stagniraju ili čak nazaduju. A neki se razvijaju i postepeno napreduju cijeli život. Treba fleksibilno gledati na to.

jelovnici, nisi ti ništa izgubila s time što si kasnije počela studirati (sve u svemu nije to baš tako kasno), možda su ti se neke stvari u glavi posložile i uspjeh u učenju ti je sada i slađi. Više ga cijeniš, jer znaš što hoćeš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 17:03   #43
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
A što ako je osoba počela kasnije ulagati u svoju budućnost, oko 26-te godine života i tada upisala fakultet? Ona ga do 30 godine neće stići završiti pa me zanima kako će se to na nju odraziti? Studiranje će joj postati znatno teže?
Zašto bi joj bilo teže ako je recimo pametna i nadarena i vrijedna?

Ona će tada zasigurno pomisliti, eee da sam bila pametnija, ranije bi to upisala. Malo se shalim no hoću reći da će osoba postati svjesna tog vremenskog odmaka u odnosu na svoju generaciju i općenito "izgubljenog vremena" u odnosu na svoj život. Da li će joj to vrijeme "faliti" u domeni posla, karijere, obitelji ili nečeg drugog ovisi o natalnoj poziciji Saturna jer tamo gdje je Saturn tamo je i točka "pritiska". Zato ona može usljed tih "propusta" u doba Saturnova povratka sebe opteretiti još nekim obavezama ili ju život optereti...u svakom slučaju postoji puno načina kojim Saturn nama pokazuje kako bi se trebala ponašati "odrasla osoba". Jer to je njegova bazična lekcija sadržana u Saturnovu povratku.
Quote:
I, kada završi fakultet, kako će i kada ta osoba ubirati plodove svoga rada ako je Saturnov povratak prošao?
Kako si ovo napisala kao da se radi o branju krušaka.


Mi ulažemo u svoju budućnost od kada se rodimo. I nije školovanje jedina domena iskustva koje nam život nosi. Treba gledati cijelu sliku.

Saturnov povratak može biti vrlo stresno razdoblje života kada se osoba osjeća pritisnuta "greškama koje je napravila", ako natalna karta osobe pokazuje kako Arroyo veli "znatan stres povezan s Saturnom a time i sa njegovim praktičnim zahtjevima života". Onda će i Saturnov povratak osoba doživjeti kao radoblje većeg stresa u smislu teškoća na putu prema ispunjenju vlastitih životnih ciljeva i potencijala. S druge strane kod osobe koja ima natalni Saturn skladno "umrežen" u natalnoj karti posebno s osobnim tijelima znači da je ona Saturnove osobine primjereno i postepeno "ugrađivala u svoj karakter" i onda njoj i Saturnov povratak dolazi prirodno, kao normalan proces odrastanja (starenja) gdje ona ulogu odrasle osobe prihvaća kao dio sebe a ne kao nešto nametnuto od okoline, godina, kredita...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:12   #44
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Zanima me nešto drugo, na koji način je tebe Saturn nagradio u dobi od 28-30 godine? Probaj se sjetiti tog perioda svoga života i kako sada gledaš na to razdoblje..?
Jedino što se mogu sjetiti jest da sam postao puno sigurniji u sebe jer sam uzdržavao bliske mi osobe sa kojima živjeh

Jarac mi je na vrhu 12. kuće. Saturn u 3. E sad, kako to spojiti sa time ne bih znao.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:13   #45
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, to je bilo vrijeme koje je služilo da bi se jasno pokazalo kako bi to izgledalo kada bi vrijedila izvrnuta društvena pravila. Bila je to "sloboda u granicama" poštivana s obje strane, upravo to je ono što Saturn naglašava - mora se znati gdje je kome mjesto. A u tome se lijepo simbolički oslikava i doba Saturnova povratka.
Da, a jedno takvo izokretanje uloga je najbolja stvar da se nekoga podsjeti šta ima i gdje mu je mjesto
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:23   #46
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Saturnov povratak je kada Saturn dođe na par stupnja prije natalne pozicije.

Borbu i trud tijekom Saturnovog povratka možete objesiti mačku o rep.

Već sam pisao o tome ali da ponovim...

Saturn nije samo odricanje, bol i tuga. On je nagrada dugogodišnjeg napora i materijalizacija zasluženog rada.

Oni koji ne prepoznaju Saturnove lekcije proći će gadno, oni koji ga slušaju biti će nagrađeni. Zdravi odnosi i situacije biti će još čvršći dok će ostalo biti srušeno.

Ono što prođe Saturnov test ostati će u životu zauvijek

Stari rimljani su imali Saturnalije :

Saturnalije
Najpoznatije rimske zimske svetkovine bile su Saturnalije (Saturnalia), vrijeme opuštanja, gozbe, razveseljavanja i odmor od formalnih pravila. Običaj je bio da se daruju maleni darovi (Saturnalia i Sigillaricia), najčešće lutke za djecu i svijeće za odrasle. Posao se odgađao, a slavili su i robovi. Pilo se, kockalo i pjevalo, a česta je bila i javna golotinja. Katul govori da su to bili "najbolji dani".


Meni to ne izgleda kao vrijeme odricanja, tuge i muke
Postoje, postoje Saturnove nagrade, zasluge…niste nikad razmišljali o bajci Pepeljuga,koju su nam prezentirali kao maloj djeci da učimo kako vrijedi biti vrijedan, ustrajan... da bi na kraju dobio nagradu, nije nam slučajno servirana kao poruka s životnom pobjedom…ima saturnovu simboliku, saturnova bajka, pa u njoj stoji:

Djevojčica je bila siromašna, vrijedna, služila je drugima i trpila je… (saturn)

Odrasla je pored maćehe i njene dvije….
(djete bez jednog roditelja, bez prave ljubavi najčešće onaj koji ima SA u 4. kući, odrastao je bez jednog roditelja ili su roditelji bili odsutni na nekom radu pa je dijete nekom drugom…)

bila je sama, plakala je i bila je tužna, sve je to podnosila, jer je vjerovala u svoju nagradu i dogodila se …. (saturn)

Bila je lijepa ( manje-više, ve u jarcu su vrlo lijepe djevojke) i bila je odabrana, sa sretnim krajem…simbolična nagrada za njene zasluge (saturn)

Što se tiče Saturnalija, mišljenje može biti dvojako... ali mislim da i to ima svoju dublju poruku, te svetkovine se slučajno ne zovu tim imenom, može biti da je to puko opuštanje građana… ako je to samo opuštanje građana i puka zabava bez nekog dubljeg smisla zvale bi se Maškare, koje također nose istu ironiju ismijavanje društv. polit.uređenja, statusa,... ili zbog nekih drugih razloga mogle bi se recimo astrološki zvati Neptunije ili možda Jupiterijarije… Iza svake nagrade, pobjede, dobre žetve stoji trud, rad, muka, odricanje, napor i zalaganje…i nakon toga slijedi veselje, to zaslužuje biti svetkovina, a u staro vrijeme itekako se nagrađivao rad, a način obilježavanja svetkovine je samo scenarij izvrnutih uloga, da svetkovina bude što zabavnija i smješnija…nisam nešto čitala o tome, ali nije ni važno, ne opozivam se na nikog nego dajem svoje mišljenje,
ali ništa nije slučajno, jer nije slučajno u pjesmi pjesnika …»ko bi gori taj bi doli….a tko doli gori ustaje» ovdje se govori o nagradama za zasluge…mnoge poruke dovoljno nerazumijemo, iskustva ljudi postoje jer netko je to doživio i netko sažeo u pjesmu ili bajku ili kroz neku priču…vrlo se često govori o nagradama u životu ali i o stradanjima.

Zadnje uređivanje nastasja2 : 10.10.2012. at 14:32.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 16:49   #47
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
Postoje, postoje Saturnove nagrade, zasluge…niste nikad razmišljali o bajci Pepeljuga,koju su nam prezentirali kao maloj djeci da učimo kako vrijedi biti vrijedan, ustrajan... da bi na kraju dobio nagradu, nije nam slučajno servirana kao poruka s životnom pobjedom…ima saturnovu simboliku, saturnova bajka...
Ok, to je ipak bajka. To sto je Pepeljuga trpila i sutila i cistila i prala ne znaci da bi u stvarnom zivotu dobila takvu nagradu.
U zivotu, ne znaci svako trpljenje nagradu. A i vrijedan ne znaci samo po sebi nista. Moze netko svim silama utupiti da zavrsi faks koji jednostavno nije za njega. Ili raditi 12 sati dnevno posao za koji jednostavno nije nadaren. Saturn ne trazi samo trud, nego i realnost. Dakle, realnost u sagledavanju svojih potencijala + trud/odgovornost/obaveze.


Ja bih Saturnov povratak prije usporedila sa basnom "Cvrcak i mrav". Ono, ako si nesto ostvario, imat ces nesto i za jesti. Ako nisi, moglo bi ti se desiti da ostanes gladan.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 17:51   #48
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ok, to je ipak bajka. To sto je Pepeljuga trpila i sutila i cistila i prala ne znaci da bi u stvarnom zivotu dobila takvu nagradu.
U zivotu, ne znaci svako trpljenje nagradu. A i vrijedan ne znaci samo po sebi nista. Moze netko svim silama utupiti da zavrsi faks koji jednostavno nije za njega. Ili raditi 12 sati dnevno posao za koji jednostavno nije nadaren. Saturn ne trazi samo trud, nego i realnost. Dakle, realnost u sagledavanju svojih potencijala + trud/odgovornost/obaveze.


Ja bih Saturnov povratak prije usporedila sa basnom "Cvrcak i mrav". Ono, ako si nesto ostvario, imat ces nesto i za jesti. Ako nisi, moglo bi ti se desiti da ostanes gladan.
da li je Pepeljuga imala nametnute obaveze prema drugima...,?
da li su je zapuštali, ostavljali samu, tužnu ...?
da li se trudila za sve da opsluži, da li je nadomještala odgovornost za obaveze kod nemarnih kćerki od maćehe, koje su je odbacivale ...?
da li su je maćehine kćerke voljele i kako im je ona uzvraćala, a ona sa strpljivošću služila im je..?....i puno još toga... pored onog gore napisanog...

Nakon ovoga da li ona ima realni potencijal čvrste osobe, da odradi saturnove lekcije i da dočeka njegovu nagradu..

da li su se maćehine kćerke čudile zašto je kraljević baš nju odabrao, ona im se nije činila primjerenom za njega, nego one...
(da li si u životu često vidjela komentare pojedinih osoba, površno procjenjujući, tipa ona ga nije zaslužila...bla, bla, bla)

Zaključak je: samo saturn zna što je ona prošla, samo saturn zna zašto ju je nagradio,
ali nije ju kratkotrajno nagradio, nagradio ju je dugoročno...

pravo da ti kažem sa Čvrčkom i mravom nisam bila nešto opčinjena, ne sjećam ga se...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 18:02   #49
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zašto bi joj bilo teže ako je recimo pametna i nadarena i vrijedna?

Ona će tada zasigurno pomisliti, eee da sam bila pametnija, ranije bi to upisala. Malo se shalim no hoću reći da će osoba postati svjesna tog vremenskog odmaka u odnosu na svoju generaciju i općenito "izgubljenog vremena" u odnosu na svoj život. Da li će joj to vrijeme "faliti" u domeni posla, karijere, obitelji ili nečeg drugog ovisi o natalnoj poziciji Saturna jer tamo gdje je Saturn tamo je i točka "pritiska". Zato ona može usljed tih "propusta" u doba Saturnova povratka sebe opteretiti još nekim obavezama ili ju život optereti...u svakom slučaju postoji puno načina kojim Saturn nama pokazuje kako bi se trebala ponašati "odrasla osoba". Jer to je njegova bazična lekcija sadržana u Saturnovu povratku.

Kako si ovo napisala kao da se radi o branju krušaka.


Mi ulažemo u svoju budućnost od kada se rodimo. I nije školovanje jedina domena iskustva koje nam život nosi. Treba gledati cijelu sliku.

Saturnov povratak može biti vrlo stresno razdoblje života kada se osoba osjeća pritisnuta "greškama koje je napravila", ako natalna karta osobe pokazuje kako Arroyo veli "znatan stres povezan s Saturnom a time i sa njegovim praktičnim zahtjevima života". Onda će i Saturnov povratak osoba doživjeti kao radoblje većeg stresa u smislu teškoća na putu prema ispunjenju vlastitih životnih ciljeva i potencijala. S druge strane kod osobe koja ima natalni Saturn skladno "umrežen" u natalnoj karti posebno s osobnim tijelima znači da je ona Saturnove osobine primjereno i postepeno "ugrađivala u svoj karakter" i onda njoj i Saturnov povratak dolazi prirodno, kao normalan proces odrastanja (starenja) gdje ona ulogu odrasle osobe prihvaća kao dio sebe a ne kao nešto nametnuto od okoline, godina, kredita...
Tako je moj dečko kasno upisao faks, sa 26 godina, rekao mi je da je u početku bio uzoran student a kasnije popustio i studiranje otegao na mislim 8 godina. A što je sa drugim Saturnovim povratkom, onda se ponavlja ista priča kao i sa prvim?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 20:25   #50
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
da li je Pepeljuga imala nametnute obaveze prema drugima...,?
da li su je zapuštali, ostavljali samu, tužnu ...?
da li se trudila za sve da opsluži, da li je nadomještala odgovornost za obaveze kod nemarnih kćerki od maćehe, koje su je odbacivale ...?
da li su je maćehine kćerke voljele i kako im je ona uzvraćala, a ona sa strpljivošću služila im je..?....i puno još toga... pored onog gore napisanog...

Nakon ovoga da li ona ima realni potencijal čvrste osobe, da odradi saturnove lekcije i da dočeka njegovu nagradu..

da li su se maćehine kćerke čudile zašto je kraljević baš nju odabrao, ona im se nije činila primjerenom za njega, nego one...
(da li si u životu često vidjela komentare pojedinih osoba, površno procjenjujući, tipa ona ga nije zaslužila...bla, bla, bla)

Zaključak je: samo saturn zna što je ona prošla, samo saturn zna zašto ju je nagradio,
ali nije ju kratkotrajno nagradio, nagradio ju je dugoročno...

pravo da ti kažem sa Čvrčkom i mravom nisam bila nešto opčinjena, ne sjećam ga se...
Pepeljuga se može promatrati kao utjelovljena Venera u jarcu u 6. polju (svakodevica, rob, rutinski poslovi, čišćenje), ali ta Venera ima Neptunovski aspekt, u protivnom kako bi se onda tu uklapala cipelica.

Shalim se malo, no ono što bih htjela naglasiti jest da Pepeljuga predstavlja idealiziranu verziju a njene "nagrade" nikako nisu Saturnova porijekla. Saturn nam ništa ne daje preko onoga što smo napravili i kod njega nema one neodređene - "i sretno su živjeli do kraja života". Njegova baština je iskustvo i praktična mudrost zbog koje nikada više ne ponovimo iste pogreške, a ne extra bonusi. Saturn nas uči da je jedino vrijedno ono što smo stekli vlastitim zalaganjem. Saturn kaže prostri se koliko si dugačak.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:24   #51
Ako osoba prije saturnovog povratka radi intezivno na sebi, usavršava putem samospoznaje. Proučava astrologiju, psihologiju, duhovnost a sve u cilju da prepozna svoje mane, svoju svrhu u životu i da se digne na veći stupanj razvoja, a po strani ostavi ove materijalne stvari," hoće li saturn to uzeti u obzir"? Ili je bitno znati napraviti ravnotežu?

Ako mi je pitanje dovoljno razumljivo?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:43   #52
A što kad je natalni Saturn u 12 kući i u konjukciji s asc, tada se njegov povratak događa skoro istovremeno sa tranzicijom preko asc. Da li se onda taj učinak podupla?
To je situacija kod mene za godinu dana. U 12. mi je već godinu dana i donjeo je samoću i nekakvu introspekciju, traženje sebe, životarenje..
Ispričavam se ako sam postavila pitanje na krivom mjestu, usmjerite me
juzernejm1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 22:06   #53
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Tako je moj dečko kasno upisao faks, sa 26 godina, rekao mi je da je u početku bio uzoran student a kasnije popustio i studiranje otegao na mislim 8 godina.
Eto još jedna Saturnova lekcija, Saturn vlada vremenom i on kaže sve u svoje vrijeme. Tvoj dečko očito nije tu Saturnovu lekciju savladao.
Quote:
A što je sa drugim Saturnovim povratkom, onda se ponavlja ista priča kao i sa prvim?
Taj period se poklapa (približno) s 58-60 godina života i to je period kada osoba prolazi krizu zvanu što sam postigao u životu.

Pročitala sam jednom ranije na jednom sajtu jako dobar opis za drugi Saturnov povratak koja se poziva na izjavu Mark Twaina koji je navodno rekao: "Bolje da se istrošimo nego da zahrđamo." Otprilike ona u sebi sažima samu bit drugog Saturnova povratka koji nam pokazuje gdje smo se previše istrošili, pa smo umorni od života a gdje smo svoje resurse koristili racionalno pa možemo s mirom u treću dob.

Ponekada u tom vremenu izgubimo nešto što nam je predstavljalo važno uporište i oslonac u životu...to može biti osoba ili nešto meterijalno za što smo vezali svoj život i na taj način Saturn nas uči da je sve prolazno i da se možemo osloniti samo na sebe same. No, drugi još nisam na svojoj koži okusila, više o tome docnije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 23:00   #54
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Ako osoba prije saturnovog povratka radi intezivno na sebi, usavršava putem samospoznaje. Proučava astrologiju, psihologiju, duhovnost a sve u cilju da prepozna svoje mane, svoju svrhu u životu i da se digne na veći stupanj razvoja, a po strani ostavi ove materijalne stvari," hoće li saturn to uzeti u obzir"? Ili je bitno znati napraviti ravnotežu?

Ako mi je pitanje dovoljno razumljivo?
Razumljivo je dosta, samo mi se čini da iza njega stoji neki neprirodan tank.


Saturn radi upravo suprotno - traži da uzmemo materijalne stvari u obzir.

U vrijeme Saturnova povratka mi preuzimamo na sebe odgovornost odrasle osobe. Ako smo tijekom života Saturnove lekcije ugrađivali u sebe postepeno onda smo zapravo izrasli u odraslu i odgovornu sobu koja je u stanju sama se brinuti za sebe i onda za nas Saturnov povratak predstavlja vrijeme kada te odgovorne "zadaće" doista preuzimamo na sebe. I tada nam to ne predstavlja vanjsku nametnutu tlaku već osoban izbor jer nam nije problem nositi se s odgovornošću. No ako smo na tom putu sazrijevanja do Saturnova povratka zakazali, nešto važno propustili ili pokušali izbjeći "sazrijevanje" onda Saturnov povratak biva za nas teško vrijeme jer nas vanjske okolnosti prisile da budemo odrasli a mi to nismo s sobom još odradili.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 23:20   #55
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
Postoje, postoje Saturnove nagrade, zasluge…niste nikad razmišljali o bajci Pepeljuga,koju su nam prezentirali kao maloj djeci da učimo kako vrijedi biti vrijedan, ustrajan... da bi na kraju dobio nagradu, nije nam slučajno servirana kao poruka s životnom pobjedom…ima saturnovu simboliku, saturnova bajka, pa u njoj stoji:

Djevojčica je bila siromašna, vrijedna, služila je drugima i trpila je… (saturn)

Odrasla je pored maćehe i njene dvije….
(djete bez jednog roditelja, bez prave ljubavi najčešće onaj koji ima SA u 4. kući, odrastao je bez jednog roditelja ili su roditelji bili odsutni na nekom radu pa je dijete nekom drugom…)

bila je sama, plakala je i bila je tužna, sve je to podnosila, jer je vjerovala u svoju nagradu i dogodila se …. (saturn)

Bila je lijepa ( manje-više, ve u jarcu su vrlo lijepe djevojke) i bila je odabrana, sa sretnim krajem…simbolična nagrada za njene zasluge (saturn)
umrit ću

moram komentirati ovaj post jer se baš u zadnje vrijeme jako sprdam sa svojim nadimkom koji su mi drugi nadjenuli još jako davno- pepeljuga
sad sam ga čak počela u neku ruku uzimati i zaozbilje

imam ve u jarcu, a vladar kuće u kojoj se nalazi je u šestoj kući. doduše, ja tog svog saturna nikad nisam gledala kao mučitelja, okrutnog i bešćutnog tiranina već kao mudrog, iako neumoljivog učitelja. kako mi je sunce na MC-u, ja brijem briju da ću nakon cjeloživotnog služenja, muke, trpljenja, napornog rada jednostavno jednog dana zablistati u punom sjaju negdje na tronu. naravno, kao rezultat svog truda, žrtve i napora, isključivo...u smislu neke "životne zaslužene nagrade", a ne nekog poklona sudbine.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 00:04   #56
hvala Fish, čini mi se da ću imati posla sa saturnom. Ja mogu za sebe reći što se tiče saturna "prošla baba s kolačima" jao jao
ali šta bude bit će
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 09:36   #57
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Jedino što se mogu sjetiti jest da sam postao puno sigurniji u sebe jer sam uzdržavao bliske mi osobe sa kojima živjeh

Jarac mi je na vrhu 12. kuće. Saturn u 3. E sad, kako to spojiti sa time ne bih znao.
Hvala ti na odgovoru..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:28   #58
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
umrit ću

moram komentirati ovaj post jer se baš u zadnje vrijeme jako sprdam sa svojim nadimkom koji su mi drugi nadjenuli još jako davno- pepeljuga
sad sam ga čak počela u neku ruku uzimati i zaozbilje

imam ve u jarcu, a vladar kuće u kojoj se nalazi je u šestoj kući. doduše, ja tog svog saturna nikad nisam gledala kao mučitelja, okrutnog i bešćutnog tiranina već kao mudrog, iako neumoljivog učitelja. kako mi je sunce na MC-u, ja brijem briju da ću nakon cjeloživotnog služenja, muke, trpljenja, napornog rada jednostavno jednog dana zablistati u punom sjaju negdje na tronu. naravno, kao rezultat svog truda, žrtve i napora, isključivo...u smislu neke "životne zaslužene nagrade", a ne nekog poklona sudbine.
slažem se, trebaš da vjeruješ zasluženu nagradu...ja vjerujem u saturnove nagrade
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:49   #59
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pepeljuga se može promatrati kao utjelovljena Venera u jarcu u 6. polju (svakodevica, rob, rutinski poslovi, čišćenje), ali ta Venera ima Neptunovski aspekt, u protivnom kako bi se onda tu uklapala cipelica.

Shalim se malo, no ono što bih htjela naglasiti jest da Pepeljuga predstavlja idealiziranu verziju a njene "nagrade" nikako nisu Saturnova porijekla. Saturn nam ništa ne daje preko onoga što smo napravili i kod njega nema one neodređene - "i sretno su živjeli do kraja života". Njegova baština je iskustvo i praktična mudrost zbog koje nikada više ne ponovimo iste pogreške, a ne extra bonusi. Saturn nas uči da je jedino vrijedno ono što smo stekli vlastitim zalaganjem. Saturn kaže prostri se koliko si dugačak.
I ja se malo šalim i malo ozbiljno govorim, bajka ima svoju temeljnu simboliku, pa svaka bajka ima u sebi i iluzije vezana za neptuna, s kojim je ublažena gruba stvarnost…
Meni se čini da je to ipak saturnovska bajka, ja sam žureći previše govorila o služenje, međutim više bi dala težište na njeno emocionalno stanje i u kakvim je uvjetima odrastala, krajnje depresivno, da je odrasla bez majke, pored maćehe, a otac nije za nju posebno mario, pored maćehini kćeriju i bila jedino dijete svoga oca i majke-SA, bila je usamljena, tužna, siromašna-SA, nitko joj nije pomagao sve je sama odrađivala, s tim da je živjela život s nametnutim obavezama, može se tumačiti i ovako, koje su one predložile tipa mi ćemo tebe uzdržavat a ti ćeš za nas radit (u simbolici jarca vrlo često uzdržavaju svoje supružnice), nije joj se pridavala pažnja a niti ljubav…što je tipična saturnova priča.
Izrasla je u lijepu djevojku, ve u jarcu, koja se kasnije ženi za kraljevića…razlika u statusu i vjerovatno nešto i u godinam, s tim da se ve u jarcu mogu vezati i za jako siromašan brak, da jedva kraj s krajem vežu, znači prisutna je vrlo često razlika u svemu…
pepeljuga kao i ve u jarcu s partnerstvom vrlo često ulazi u javnost uz partnera, …ona se udaje za kraljevića, brak vezan za jarca, ali preuzima u braku i obaveze, znači nastavljaju se nametnute obaveze, neminovnog kraljevskog protokola, kojoj običnoj djevojci sigurno nisu drage… kraljević je nije slučajno odabrao, u njoj vidi između ostalog savjesnu i pametnu djevojku, zašto mu se nisu dopale one maćehine kćerke...živjeli su dugo-SA i sretno, to se tako kaže, u kraljev. dvoru nitko ne živi sretno, a možda i živi, tamo vladaju ograničenje ali i s druge strane nagrade, određene povlastice, da ne budemo licemijerni...i nitko nije sretan od početka pa do kraja...
tako da je to meni saturnova priča u kojoj ima strpljenja, vremena, mjenjanje statusa, javnog uspjeha, nametnutih obaveza, položaja, hijerarhije, učvrćivanje i stalno nastojanje održanja postojeće strukture, ali i ljubavi, jer venera u jarcu zna voljeti i može joj se dogoditi iskrena ljubav, kao i veneri u djevici...
A u svemu tome ubačeno je i malo iluzije…možda je pepeljuga imala neki dobar trigon sa neptunom…koji je u svemu tome dao dah čarolije…

Bajka je zasnovana na scenariju neptuna, da bude što privlačnija, kao čarolija koja će privući sa svojom pozitivnom porukom…a cipelica je u simbolici neptuna, čarolije, prikazan kao izmišljeni razlog da ide u potragu za njom, ali interesantno je da kraljević u plesu s pepeljugu nije ni saznao njeno ime, ni ništa o njoj … ne, stvarna radnja upoznavanja pepeljuge s kraljevićem uopće ne odvija na plesu, jer kako to da obična (seoska) djevojka dolazi na kraljevski bal, gdje se mora poštivati hijerarhija pozvanih i odabranih, tako da i iluzija s izgubljenom cipelicom je samo simbolika potrage za njom …ona uopće u stvarnost nije njega upoznala na balu, ona je njega vjerovatnije upoznala na imanju (zemlja-SA), kada je obilazio posjede, tipa jahajući konja i zagledao se u lijepu, vrijednu djevojku, ve u jarcu, na jednom od imanja, obilazio je često i vidio je, ne znajući joj ni imena, ni ništa o njoj… ne progovoreći ni jednu jedinu riječ, kao na plesu, te se stao raspitivati ko je ta djevojka, simbolična usporedba s cipelicom, koja je ostavila simbolični trag, došao je u to područje, znajući da ju je baš tamo vidio i pitao seljane tko je ta djevojka, jer se zaljubio…
dakle, sreo ju je na zemlji, jer je saturn i zemlja, a da bajka zvuči bajkovito i krajnji privlačno uljepšana je s balom, haljinicom i cipelicom, da privuče pažnju i razbukti maštu djevojčicama, da je bolje razumiju sukladno njihovoj mašti, jer se zna što je njihov ideal, suština je ista, samo drugi celofan…ima takvih stvarni priča u životu…ja vjerujem isto u saturnove nagrade…ha-ha-ha...

Zadnje uređivanje nastasja2 : 11.10.2012. at 17:12.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:21   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Eto još jedna Saturnova lekcija, Saturn vlada vremenom i on kaže sve u svoje vrijeme. Tvoj dečko očito nije tu Saturnovu lekciju savladao.

Taj period se poklapa (približno) s 58-60 godina života i to je period kada osoba prolazi krizu zvanu što sam postigao u životu.

Pročitala sam jednom ranije na jednom sajtu jako dobar opis za drugi Saturnov povratak koja se poziva na izjavu Mark Twaina koji je navodno rekao: "Bolje da se istrošimo nego da zahrđamo." Otprilike ona u sebi sažima samu bit drugog Saturnova povratka koji nam pokazuje gdje smo se previše istrošili, pa smo umorni od života a gdje smo svoje resurse koristili racionalno pa možemo s mirom u treću dob.

Ponekada u tom vremenu izgubimo nešto što nam je predstavljalo važno uporište i oslonac u životu...to može biti osoba ili nešto meterijalno za što smo vezali svoj život i na taj način Saturn nas uči da je sve prolazno i da se možemo osloniti samo na sebe same. No, drugi još nisam na svojoj koži okusila, više o tome docnije.
Koje je to područje života u kojem se ljudi najviše istroše? Meni se čini da kroz posao ljudi najviše pate na zdravlje.
A logično je da u 60-ima ljudi izgube svoje roditelje pa se gubitak odnosi upravo na to, mada ja ne mislim da je imperativ života oslanjanje izričito na vlastite snage, za mene smo svi mi međusobno povezani kako bismo jedni drugima bili potpora. No s ovim o prolaznosti se slažem. Taj period života nije lagan. Po meni je onda gori taj drugi povratak, za razilku od prvoga, kada čovjek postane svjestan da život (ili materija) nije vječan.

P.S. Sada mi je nešto sinulo, u ona prijašnja vremena, kad čovjek nije živio dugo kao danas, on nije ni doživio drugi saturnov povratak.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.